Незважаючи на надзвичайну важливість вітаміну D для організмів матері і плоду, не слід зловживати продуктами, що йогог містять.
Вітамін D утворюється під впливом УФ-променів. Перебуваючи на сонці, дотримуйтесь правил безпеки, щоб уникнути сонячних ударів, опіків і не нашкодити вашому малюку.
Кальцій – один з найважливіших мінералів, необхідних для нормального фізичного розвитку ембріона, формування його сполучних тканин.
Навіщо приймати? Кальцій знижує ризик викидня і передчасних пологів, підвищеного артеріального тиску, зменшує втрату крові під час пологів, дозволяє майбутній мамі уникнути судом литкових м’язів, зберегти зуби і волосся.
Без кальцію неможливе формування у дитини скелета і зубів. За останні 3 місяці вагітності дитина «забере» з Вашого організму 30 грам цього важливого мінералу, тому що в цей період відбувається активне будівництво кісткових, м’язових і нервових тканин майбутньої дитини.
Кисломолочні напої, сир і тверді сири є природними джерелами кальцію. Також включайте в свій раціон житній хліб, горіхи, квасолю, буряки.
Синтетичний кальцій засвоюється гірше і в значній кількості осідає на плаценті, знижуючи її пропускну здатність і надходження поживних речовин до дитини.
Знайте міру! Надмірне вживання продуктів, багатих кальцієм, може негативно відбитися на Вашому самопочутті і здоров’ї дитини в майбутньому.
Вітаміни при вагітності в третьому триместрі
Залишається зовсім небагато і Ви прекрасно справляєтеся з роллю майбутньої мами. Починаються останні приготування до появи малюка на світ, що вимагає додаткових ресурсів як для майбутньої породіллі, так і для дозріваючого плода.
В середньому в цьому періоді потреба у вітамінах і мінералах зростає в півтора рази.
За час, що залишився жінка повинна підготувати свій організм до майбутніх пологів, забезпечивши його всіма необхідними поживними речовинами, але при цьому набирати зайву вагу більш ніж небажано. Як же забезпечити підвищену потребу в мікроелементах і вітамінах, якщо кількість їжі доводиться обмежувати? У цьому випадку допоможуть вітамінно-мінеральні комплекси, які продаються в аптеках, але не всі, а тільки ті, які спеціально створені для задоволення потреб третього триместру вагітності.
Жиророзчинний вітамін K, що бере участь в процесах згортання крові.
Навіщо приймати? Перешкоджає розвитку у майбутньої мами і дитини всіляких кровотеч і крововиливів. Вагітність і пологи вимагають ідеального стану механізмів згортання крові як у жінки, так і у малюка, тому ця властивість вітаміну К вкрай важлива.
Синтетичні форми вітаміну К менш корисні, ніж природні, а в великих кількостях навіть шкідливі. Тому намагайтеся вживати натуральні продукти, багаті цим вітаміном.
Природними джерелами вітаміну К є плоди шипшини, суниці садової, морква і помідори, а також білокачанна і цвітна капуста, брокколі, шпинат, листові салати різних сортів, олія оливи.
Як забезпечити себе вітамінами?
Чи варто пити аптечні вітаміни або все ж обійтися натуральними продуктами? Це питання хвилює багатьох майбутніх мам. Відразу скажемо, що краще за все вибрати перший варіант і ось чому.
По-перше, продукти продуктам рознь. Роблячи покупки в магазині, важко визначити на око кількість вмістимих в них харчових речовин, і, як кажуть фахівці, сучасні продукти харчування містять недостатню кількість вітамінів і мінералів, тому для покриття потреби їх доведеться з’їсти дуже багато.
По-друге, багато вітамінів руйнуються в процесі кулінарної обробки, а значить в готовій страві цих важливих речовин буде ще менше.
По-третє, в правильних вітамінно-мінеральних комплексах закладено саме ту кількість мікронутрієнтів, яку необхідно на вашому терміні вагітності. Від Вас лише потрібно уважно прочитати інструкцію і приймати препарат відповідно до неї.
В аптеці попросіть у фармацевта ті комплекси, які не тільки створені спеціально для майбутніх мам, а й враховують особливості різних триместрів вагітності, адже кожен з цих етапів по-своєму важливий для жінки і зростаючого плоду.
Чи потрібні вітаміни при вагітності влітку?
Чи приймати вітаміни при вагітності в літній період? Відповіді на це та деякі інші питання ви знайдете далі.
Для кожної жінки рішення стати мамою є найважливішим кроком у житті. Попереду у вас цілі 9 місяців, наповнені турботою, хвилюванням і любов’ю до свого майбутнього малюка. Переживаючи за здоров’ям своєї дитини, ви раз у раз вивчаєте спеціальна літературу і не залишаєте в спокої лікарів, звертаючись до них з приводу і без.
Про здоров’я майбутньої дитини фахівців настійно рекомендують подумати заздалегідь, а саме – за пару місяців до планованого зачаття. До цього часу жінка повинна себе належним чином підготувати, щоб уникнути всіляких неприємностей, пов’язаних з внутрішньоутробним розвитком плоду.
Вітаміни при вагітності
Однією з основних умов здорової вагітності є достатнім вживанням вітамінів і мінералів. У період підготовки до материнства організм жінки потребує майже в подвоєній дозі цих біологічно активних речовин. Вітаміни та мінерали залучені практично в усі фізіологічні та біохімічні процеси в організмі, і нестача цих важливих сполук може призвести до серйозних наслідків.
Для того щоб вагітність протікала нормально, лікарі призначають жінкам спеціальні вітамінно-мінеральні комплекси, що забезпечують організм вагітної ключовими вітамінами і мінералами. Прийом таких препаратів особливо доречний в зимовий час, коли кількість уживаних вітамінів і мінералів мінімальна. Виникає закономірне питання: чи потрібно їх приймати влітку, в сезон свіжих овочів і фруктів?
Вітамінний сезон?
Дійсно, в літній час наша їжа різноманітніша, ніж взимку, проте лікарі все ж не рекомендують в цей час відмовлятися від вітамінно-мінеральних препаратів. Причин тому кілька. По-перше, в сучасних продуктах харчування міститься недостатня кількість біологічно активних речовин. Виснаження орних земель і активне впровадження сільськогосподарських технологій привели до істотного зниження біологічної цінності овочів і фруктів. У підсумку ми постійно недоотримуємо ті чи інші вітаміни і мінерали. У зв’язку з цим явище гіповітамінозу є надзвичайно поширеним серед всіх категорій населення. А у вагітних жінок, які не вживають вітамінно-мінеральні комплекси, ймовірність розвитку такого стану дуже висока.
Друга причина, по якій вагітним жінкам не слід відмовлятися від вітамінних препаратів влітку, впирається в нашому способі життя. Насправді, для того щоб забезпечити себе всіма необхідними нутрієнтами, потрібно дуже багато їсти. Наприклад, для задоволення потреби у вітаміні С потрібно випити 3 літри свіжого яблучного соку, а для надходження в організм добової дози тіаміну (вітамін В1) потрібно з’їсти 2 буханки цільнозернового хліба.
Ще 100-150 років тому людина багато працювала на землі, витрачала велику кількість енергії і тому вживала багато їжі (до 5-6 тисяч кілокалорій на добу). Сучасна людина в основному веде малорухливий спосіб життя, і оптимальна енергетична цінність добового раціону сьогодні становить 2200-2500 ккал.