Home / Здоров'я / Як пошити маску з марлі. Корисні рекомендації

Як пошити маску з марлі. Корисні рекомендації

На тлі дефіциту медичних одноразових масок згадуємо уроки праці і шиємо їх самі. Звичайно, така маска не буде повністю рівноцінною фабричній, але захист вона все ж забезпечить. Крім того, маску з марлі можна прати і використовувати її повторно. Отже, як пошити маску з марлі  розберемо далі.

Як пошити маску з марлі. Рекомендації

Як пошити маску з марлі. Корисні рекомендації

Число хворих коронавірусом в в Україні стає дедалі більше. Як правило, це захворювання здатне передаватися і на стадії інкубаційного періоду, коли немає ніяких симптомів: як повітряно-крапельним шляхом, так і через дотики. І щоб убезпечити себе, пропонуємо зшити медичну маску своїми руками. Давайте розбиратися в тому, які її захисні властивості.

Щоб уникнути зараження небезпечним вірусом з усіма його ускладненнями, потрібно убезпечити себе будь-якими можливими способами. Ватно-марлева пов’язка є найпростішим і доступним засобом захисту дихальних шляхів від різних бактерій та інфекцій. Також вона необхідна, коли хто-небудь з родини вже захворів, і ви не хочете, щоб інші члени сім’ї заразилися.

Про всяк випадок наведемо тут основні рекомендації медиків по використанню масок і поведінки взагалі під час поширення вірусних інфекцій:

В першу чергу маски рекомендується носити тим, хто вже захворів, щоб під час кашлю або чхання мінімізувати поширення інфекції.

Якщо ви здорові і хочете захиститися від інфекції, маска теж може вам допомогти. Наприклад, якщо хвора людина чхнула або закашлялася поруч з вами. Маска може обмежити потрапляння інфекції на слизові рота і носа.

Фабричну маску рекомендовано носити не більше 2 годин, тканинну або марлеву – не більше 3 годин. Маску з тканини потім можна випрати і використовувати знову.

Взагалі, щоб захиститися від інфекції, потрібно регулярно мити руки (не менше 20 секунд з милом. Промиваючи всі місця, потім витираючи насухо), не торкатися брудними руками до очей, рота і носа (і обличчя взагалі).

Пропонуємо спосіб як самому зшити восьмишарову марлеву маску в домашніх умовах.

У цьому відео показано простий спосіб пошиття багаторазової маски з марлі для обличчя. Шиється дуже швидко і просто. Відріз прямокутника 30*80 см, гумка 17*0,4 см.

Як пошити маску з марлі.  Для чого потрібна і коли використовують

Рекомендації до застосування:

Захист від хвороб, що передаються повітряно-крапельним шляхом (грип, дифтерія, коклюш). При проведенні хірургічних операцій. Високий вміст в повітрі пилу, диму, смогу.

Марлевий виріб слід зволожити водою. При пожежі допоможе захиститися від отруйних продуктів згоряння і диму на деякий час.

При бактеріологічній атаці, коли йде розпорошення отруйних газів.

При аварії на атомній станції засіб захисту зможе забезпечити фільтрацію радіоактивного пилу. Зараження повітряного середовища парами аміаку або хлору.

Виріб можна носити 3-4 години, після чого його утилізовують. Якщо пов’язка використовувалася для захисту від аміаку або хлору, то її необхідно спалити.

Вимоги до матеріалу

Вата повинна бути з натуральної 100% бавовни, без домішок синтетики і хлору для відбілювання. У ній не повинні міститися короткі волокна, які при вдиху можуть потрапити в легені. Перед застосуванням її можна кілька разів струсити напроти джерела світла. Якщо в повітрі залишиться дрібний пил, то вату краще не використовувати.

Марля повинна бути досить щільною, щоб забезпечувати ефективний захист. Найбільш якісними вважаються бинти ДСТУ. Синтетичний матеріал є поганим захистом, викликаючи алергічну реакцію, роздратування і утрудняючи дихання.

Якісний захисний засіб краще пошити з стерильних матеріалів. У готовому виробі може бути від 4 до 8 шарів. Стандартний розмір ватно-марлевих пов’язок 15 см у висоту і 90 см в довжину, з якої на зав’язки витрачається по 30-35 см з двох сторін. Розміри виробу однакові для дорослих і дітей. Виглядає ватно-марлева пов’язка, виготовлена своїми руками, приблизно як на фото:

Багаторазова / одноразова захисна маска: ефективність захисту

Останнім часом в деяких фейкових повідомленнях досить часто зустрічається інформація про те, що традиційні медичні маски є панацеєю. Вони нібито не захищають від коронавірусу.

Ми настійно рекомендуємо використовувати маски і рукавички, часто мити ретельно руки. А якщо немає такої можливості, то використовувати антисептик. Пропонуємо використовувати все це в комплексі, щоб убезпечити себе. Гігієна – одне з правил безпеки від грипу, короновірусу та інших інфекцій.

Паніка українців цілком обгрунтована: медичних масок в аптеках немає. А ціни на них в інтернеті просто шокують. Деякі люди застосовують навіть будівельні маски в якості захисних засобів від коронавірусу. А багато самостійно виготовляють саморобну маску, щоб убезпечити себе і свою сім’ю.

Правда, роблять це не всі. На жаль, деякі українці досі не дотримуються  елементарних запобіжних заходів, щоб не захворіти коронавірусом. Дійсно, якщо медична маска не закриває рот (зустрічаються люди, які її зрушують), тоді для мутованого вірусу створюється зручний шлях для проникнення.

Існує міф, що одноразова маска не захищає від інфекції вірусу. Насправді інфекція може проникнути в організм того, у кого захист обличчя був використаний нещільно. Носіння масок рекомендується людям, що мають ознаки захворювання, щоб не заражати інших.

Лікарі та інші люди також повинні одягати їх, щоб убезпечити себе від проникнення вірусу. Повсякденні одноразові медичні маски дійсно захищають від можливості проникнення ряду гострих респіраторних вірусних інфекцій, але лише деякий час.

Їх рекомендують для носіння, щоб захиститися від вірусів ГРВІ, кору, краснухи, віспи, коклюшу, туберкульозу, в тому числі і коронавірусу. Але тільки носити їх потрібно не більше 2-х годин, а потім змінювати на нові.

Здорові люди також повинні оберігатися і захищатися від коронавірусу, адже у багатьох заражених людей спочатку симптоми можуть не проявлятися. У медичних масках є пори, які здатні затримати інфекцію, якщо людина чхне прямо на вас.

Маска захищає органи дихання людей, але тільки в тому випадку, якщо щільно прилягає до обличчя. Тобто добре закриває ніс, рот і підборіддя. В іншому випадку ефективності від маски не буде.

Більш надійними засобами захисту є респіратори для обличчя, які в залежності від ступеня захисту бувають трьох видів. І в разі високого ризику зараження краще носити все-таки їх. Звичайно ж, тут багато мінусів: носити їх незручно.

Особливо, коли мова заходить про медичних працівників, співробітників супермаркетів і т.д., тобто людей, яким тривалий проміжок часу необхідно перебувати в масці. Та й всім іншим сьогодні вкрай важливо подбати про власний захист: дорослих і дітей.

Основний мінус респіраторів – в них дуже важко дихати тривалий час. Для медичної маски характерний захист від вірусів і їх проникнення через органи дихання, але лише в тому випадку, якщо їх правильно носити і вчасно змінювати.

Як пошити маску з марлі. Покрокова інструкція по виготовленню

У розпал епідемії в аптеках зазвичай починається ажіотаж з захисними масками, тому найкраще розібратись як пошити маску з марлі своїми руками. Тим більше що це не відніме у вас багато часу і сил. Одноразова фабрична маска, придбана в аптеці, діє невеликий проміжок часу і її не можна використовувати повторно. Профілактичний виріб з вати і марлі можна прати і використовувати ще кілька разів.

Тепер давайте розберемося, як виготовити ватно-марлеву пов’язку.

Для цього вам буде потрібно:

вата;

аптечний бинт або марля;

лінійка;

ножиці;

голка і нитки.

Тепер розглянемо більш детально, як пошити маску з марлі.

Варіант № 1

Вам знадобиться:

2 бинта шириною 14 см і 7 м в довжину;

упаковка гігієнічної медичної вати (100 грам).

На край бинта довжиною 60 см покласти вату розміром 14х14 см, підвернувши його в бинт 3 рази. Другий бинт потрібно розрізати уздовж на дві частини. Кожну половину скручують для зав’язок, їх протягують вгорі і внизу, пов’язки зашивають. На виході виходить 12-14 пов’язок.

Як зробити (зшити) ватно-марлеву пов’язку своїми руками, дивіться в навчальному відео:

                     

Варіант №2

Візьміть дві довгі смужки бинта 70-90 см і скрутіть їх в 3 рази. Прошийте їх по всій довжині. Можна наметати вручну або прострочити на машинці. Візьміть 4 однакових заготовки марлі 17х17 см. Між 2 шарами підкладіть ватний квадрат і зверху прикрийте залишеними 2 шарами марлі.

Обшийте наміточним швом по краях. Підверніть краї всередину на 1 см і акуратно прострочіть. На готову маску пришити довгі зав’язки уздовж, щоб одна була зверху, інша знизу. Вони повинні бути однакової довжини.

Варіант №3

Посередині відрізу марлі 100х50см помістіть шар вати 20х30см. Загніть з двох сторін, довгі зав’язки без вати розріжте на дві частини 30-35 см від краю. Вони і будуть служити зав’язками. Один з варіантів як пошити маску з марлі  своїми руками представлений на схемі:

Як пошити маску з марлі.  Як правильно носити

Щоб марлевий виріб послужив профілактикою вірусних захворювань, потрібно знати, як правильно її одягати і носити. При правильному використанні цей доступний засіб може надійно захистити від мікробів. Засіб індивідуального захисту органів дихання повинен обов’язково прикривати не тільки ніс, але і рот. Зав’язувати її потрібно щільно, але не дуже туго, щоб не було дискомфорту.

Одягати маску потрібно тоді, коли ви заходите в магазин або транспорт. Якщо ви перебуваєте на роботі або інших громадських місцях, пов’язка міняється раз в 2 години, інакше бактерії, від яких ми хочемо захиститися, будуть на ній накопичуватися.

Якщо ви під час епідемії перебуваєте вдома або на вулиці, пов’язку можна міняти раз в 3-4 години. Не варто викидати використаний захисний засіб, досить його випрати в гарячій воді господарським милом і пропрасувати гарячою праскою. Маска повинна закривати ніс, рот і підборіддя. Верхні кінці підв’язки зав’язують на потилиці, нижні – на тімені.

Як пошити маску з марлі. Поширені помилки

Поширеною помилкою можна назвати тривале носіння пов’язки і носіння її повторно. Для здорової людини така маска може принести шкоду, якщо її не знімати більше двох годин. Віруси грипу мають настільки мізерні розміри, що вони легко проходять через мікроскопічні отвори пов’язки і людина дихає цими мікробами. Волога, яка утворюється від дихання, зберігає їх життєздатність всередині

Носити таку пов’язку повинна саме хвора людина. У нас же все відбувається навпаки – ми самі повинні оберігати себе від бацил, які розповсюджуються хворими в багатолюдних місцях. Не потрібно соромитися вдягати маску в громадських місцях.

Якщо вас виручить в період епідемії ватно-марлева пов’язка, то зовсім неважливо, була вона куплена в аптеці або зроблена своїми руками. Своєчасно вжиті захисні заходи для профілактики набагато ефектніші, ніж подальше тривале лікування.

Як пошити маску з марлі. Відгуки

Пакуда живий. Малоефективний захист, рекомендується дезінфікувати маски не тільки після, але і перед застосуванням сильно посипати їх хлоркою (тільки не зсередини, а зовні) для дієвого відлякування вірусів.

Гість. Пакуда живий, самі хлоркою пробували дихати? Або вже передихати, раз таку нісенітницю пишите.

Надія. Два рази відео з марлі вставлено, з тканини немає

Надія. Прошу вибачення, з’явилося, мабуть глюк був.


Check Also

Як пошити маску. Види та способи як зробити маску

Як тільки стало відомо, що люди почали хворіти не тільки в Китаї, але і за …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *