Home / Здоров'я / Як поширюється коронавірус. Головні питання про COVID-19

Як поширюється коронавірус. Головні питання про COVID-19

Ми підготували масштабну візуалізацію даних про те, як поширюється коронавірус  і способи боротьби з ним.

Як поширюється коронавірус. Чи безпечно харчуватися поза будинком або замовляти їжу з доставкою

Як поширюється коронавірус. Головні питання про COVID-19

COVID-19 – це гостра респіраторна інфекція, яку викликають штами коронавірусу. Як грип та інші хвороби з цієї категорії, вірус поширюється, коли люди кашляють або чхають. Краплі слизу і слини потрапляють на людину або інші поверхні.

Якщо він приземлиться на тверду поверхню, наприклад, на ручку дверей або стіл, вірус може вижити від декількох годин до декількох днів. Нові дослідження показують, що частинки коронавірусу також можуть виживати протягом декількох годин в формі аерозолю, що міститься в більш дрібних краплях, зважених в повітрі.

Коли ви вступаєте в контакт з крапелькою, або перебуваючи в безпосередній близькості від чхаючого хворого. Або торкаючись поверхні, до якої щойно хворий торкнувся своїми руками, ви можете заразитися. Хоча коронавірус не може всмоктуватися через вашу шкіру, він може проникнути в вашу систему, коли ви торкаєтеся рота, носа або очей, або через ранки.

В даний час уряди багатьох країн закликають уникати походів у ресторани або бари і обмежити необов’язкове знаходження в магазинах. Багато закусочних  все ще відкриті для доставки та обслуговування на ходу, але чи безпечно їсти їжу, приготовлену кимось іншим?

На щастя, в даний час немає доказів передачі коронавірусу через їжу. Мало які віруси можуть витримати основні заходи безпеки при приготуванні їжі, і ще менше можуть витримати кислотне середовище, яке є в травній системі людини.

ВООЗ рекомендує всім мити фрукти, овочі і руки перед приготуванням їжі. При приготуванні сирого м’яса використовуйте окрему обробну дошку. Якщо ви особливо турбуєтеся, замовляйте продукти, які були добре приготовлені і пройшли термічну обробку (суші відкидаються).

Як поширюється коронавірус. Що таке соціальне дистанціювання

Крім хороших новин для інтровертів, в першу чергу соціальне дистанціювання – це тактика громадської охорони здоров’я, яка допомагає суспільству уповільнити передачу і поширення інфекційних захворювань, таких як коронавірус.

Дослідження показали, що в міських районах і регіонах, як поширюється коронавірус, прийняття таких заходів, як віддалена робота на дому, закриття шкіл і скасування великих заходів, може значно знизити рівень нових захворювань.

Рекомендується звернутися до місцевих органів управління або громадської охорони здоров’я, щоб з’ясувати, які рекомендації існують у вашому регіоні. ВООЗ рекомендує всім часто мити руки, дотримуватися фізичної дистанціїх як мінімум на 1 метр або більше між собою і будь-яким, хто кашляє або чхає, і не торкатися до свого обличчя.

Як поширюється коронавірус. Як впоратися з ізоляцією

Постійно сидіти вдома – це важко, незалежно від того, чи живете ви один, зі своєю другою половинкою, великою родиною або з друзями / знайомими. Навіть астронавти проходять ретельне психологічне тестування, перш ніж вони відправляються в космос, де знаходяться в постійній ізоляції. Карантин може поставити під загрозу навіть найстійкіші відносини. Тому критично важливо підтримувати здоровий стан розуму, вибудовувати структуру дій і виділяти собі трохи часу.

Якщо у вас є діти вдома, ще більш важливо підтримувати розпорядок дня. Намагайтеся дотримуватися типового графіка: сніданок, шкільні заняття або структурований ігровий час протягом дня, а також деякі заходи в другій половині дня. Якщо ваші діти будуть спілкуватися з друзями, перебуваючи в ізоляції, це допоможе їм залишатися в доброму гуморі.

Які поради для тих хто працює на дому

COVIND-19 запустив найбільший на сьогоднішній день експеримент по недобровільній віддаленій роботі. Чи доведе це раз і назавжди, що загальний робочий простір не має значення, чи тільки посилить потреба в особистій співпраці? Поки що рано говорити про це, але є кілька способів, за допомогою яких ви можете полегшити перехід на віддалену роботу.

Створіть простір, призначений для роботи. Краще, щоб він був поза спальнею і подалі від дивану. Одягайтеся вільно. Тримайте відволікаючі гаджети і пристрої (наприклад, телевізор) вимкненими, поки ви не закінчите основні справи.

Коли у вас немає розумового поділу на поїздку в офіс і назад, в кінці робочого дня може бути важко розслабитися. Просто вимкніть робочу техніку та подихайте повітрям. Навіть при карантині можна іноді виходити на вулицю. Просто не забувайте триматися на відстані від людей.

Як поширюється коронавірус. Що таке пандемія

11 березня ВООЗ офіційно підтвердила пандемічний статус COVID-19. Повноцінна пандемія може здатися лякаючою, але це позначення не грунтується на тому, наскільки небезпечне захворювання.

На даний момент коронавірус поширився в 198 країнах і заразив уже понад 480 тисяч чоловік. Але швидке поширення хвороби також викликає багато дезінформації і страху, тому точні повідомлення життєво важливі. Генеральний директор ВООЗ Тедрос Гебрейсус попередив, що слово «пандемія» не слід використовувати «легко або недбало», і також зазначив, що класифікація не змінює рівень загрози, створюваної вірусом.

Як поширюється коронавірус. Чи допомагає миття рук

Миття рук з милом і водою протягом не менше 20 секунд є одним з найбільш ефективних способів запобігання зараження або розповсюдження коронавірусу (або будь-якого іншого вірусу). Вірус міститься в жировому ліпідному бар’єрі, який він використовує для зв’язку з вашими клітинами і поширення по всьому тілу. Коли ви миєте руки, бар’єр руйнується, і ви вбиваєте вірус.

Хоча вірус на ваших руках не може зруйнувати шкірний бар’єр і проникнути в організм, щоб заразити вас (за винятком порізів), він може проникнути в ваш організм, якщо ви доторкнетеся до свого обличчя. Тому мийте руки і не чіпайте своє обличчя.

Як поширюється коронавірус. Чи існує підвищений ризик для людей з хронічними захворюваннями

Згідно раннього дослідженням, опублікованим в Медичному журналі Нової Англії, з більш ніж 1000 жителів Ухані, які заразилися коронавірусом. Не тільки люди похилого віку,  були люди, які страждають на важкі захворювання,  люди з хронічними захворюваннями також піддаються більш високому ризику.

Пацієнти з коронавірусом, які страждають на діабет, гіпертонію або серцевими захворюваннями, мали більш високий рівень інфекції, ніж звичайні люди. Майже 15 відсотків пацієнтів з серйозними супутніми захворюваннями стикалися з важкими ускладненнями або смертю.

Як поширюється коронавірус. Які «легкі» симптоми

Ранній аналіз показує, що близько 80 відсотків випадків коронавірусу не є серйозними, але що це означає? За даними ВООЗ, до слабких симптомів відносяться нежить, кашель, біль у горлі та гарячку низького ступеня тяжкості – схожу на звичайну застуду. Якщо у вас спостерігаються легкі респіраторні симптоми, навіть якщо ви вважаєте, що це може бути коронавірус, рекомендується ізолюватися вдома і зателефонувати лікарю.

Якщо ви починаєте відчувати більш серйозні симптоми, такі як тривале утруднення дихання, шлунково-кишкові розлади, сплутаність свідомості, кашель з кров’ю або великою кількістю слизу, повідомте свого лікаря, щоб оцінити, чи потрібно вам додаткове лікування.

Коли потрібно йти в лікарню

Якщо ви або ваш близька людина потребуєте невідкладної медичної допомоги, краще відразу зателефонувати до швидкої. Якщо ви вважаєте, що у вас або у кого-небудь з членів вашої сім’ї може бути коронавірус, обов’язково повідомте про це оператора. Медичні працівники та персонал лікарні теж можуть заразитися вірусом, і останнє, чого вони не хочуть, – це стати переносником і передати вірус комусь, хто вже знаходиться в лікарні.

Однак, якщо у вас слабкі симптоми, краще буде залишатися вдома. Більш серйозні симптоми, такі як утруднене дихання, біль у грудях або небезпечні для життя ускладнення через хронічні захворювання, можуть зажадати відвідування лікарні, але спочатку варто зателефонувати спеціалістам.

Як поширюється коронавірус. Пандемія коронавірусу в світі

Епідемія невідомого раніше смертельного захворювання – коронавірусу, яка почалася в китайському місті Ухань в кінці грудня 2019 року, продовжує лякати весь світ і торкнулася не тільки сусідніх з Китаєм держав, але навіть і України. Число жертв і хворих на коронавірус COVID-19 зростає з кожним днем буквально в геометричній прогресії.

З того моменту, як в США було оголошено про першу смерть в результаті коронавірусу COVID-19, повідомлення про поширення інфекції перетворилися в постійний потік. Експерти занепокоєні так званою експоненційною кривою, по якій розвивається зараження в світі.

Якби число випадків продовжувало подвоюватися кожні три дні, то до травня в США було б близько 100 мільйонів заражених. Це математика, а не пророцтво. Але поширення вірусу може сповільнитися, якщо люди візьмуть практику “соціального дистанціювання”, уникаючи громадських місць і обмежуючи свої пересування.

А без заходів щодо уповільнення поширення COVID-19 вірус буде продовжувати поширюватися в геометричній прогресії протягом декількох місяців. Щоб зрозуміти чому,

З’ясувалося, що помірне соціальне дистанціювання за результатами перевершує спробу карантину, а екстенсивне соціальне дистанціювання працює найкраще по зниженню випадків зараження.

Коронавірус передається не по повітрю, а через мікроскопічні частинки води, які видихає інфікований, при кашлі або чханні. Про це заявили у Всесвітній організації охорони здоров’я.

Перш, ніж зробити такий висновок, фахівці проаналізували понад 75 тисяч випадків зараження в Китаї. На їхню думку, передача коронавірусу від людини до людини відбувається при тісному контакті, при спілкуванні на відстані менше одного метра.

Вірус може проникнути в організм через рот, ніс або очі, якщо поблизу буде кашляти хворий. Втім, передається він і при безпосередньому контакті з інфікованими або через предмети (градусник, стетоскоп). Ці дані дуже важливі для пошуку ефективних методів лікування і запобігання як поширюється коронавірус   COVID-19.

У дослідженні також відзначається, що у виняткових випадках відбувається передача коронавірусу і по повітрю, але таке можливе тільки в лікарнях, коли хворий підключений до апаратів штучної вентиляції легенів (в момент відключення від нього), проводиться Трахеостомія, інтубація та інші подібні операції або серцево легенева реанімація.

У зв’язку з цим робиться висновок, що маски, респіратори та інші захисні засоби потрібні в першу чергу медикам, які контактують із зараженими. При цьому лікарі і медсестри повинні не тільки вміти правильно їх використовувати, але і не забувати про інші методи гігієни, підкреслюють в ВООЗ.

Як поширюється коронавірус – статистика

Отже, станом на сьогодні нам відомі такі факти:

30 грудня 2019 року лікар з Китаю Лі Веньлян в одній з лікарень Ухань виявив смертельну небезпеку від коронавірусу SARS на ринку морепродуктів “Хуанань”. Він не підозрював, що новий коронавірус відноситьсякоронавірус до іншого штаму і був одним з перших, хто заявив про небезпеку.

Влада не повірила йому і винесла попередження в поширенні “неправдивої інформації”. Згодом, лікар через два місяці помер від цього вірусу, а Всесвітня організація охорони здоров’я (ВООЗ) оголосила надзвичайну ситуацію міжнародного значення.

Статистика (станом на ранок 02 квітня):

Підтверджених випадків: 725 378;

Смерті: 34,115;

Італія: понад 97,689 заражених, 10779 смертей;

Південна Корея: 9,661 заражений, 158 смертей;

В Ірані: 38,309 заражених і 2640 загиблих;

Іспанія: 80,110 заразилися і 6803 смерті;

Великобританія: тисяча двісті тридцять вісім загиблих;

Франція – 2611 смертей;

США – 2513 смертей;

Німеччина – 541 смерть;

Підтверджено випадки повторного зараження і зараження у дітей;

Підтверджено випадки передачі вірусу від людини до людини і зараження тварин;

ВООЗ оголосила коронавірус пандемією. Переміщення людей обмежено.


Check Also

Як пошити маску. Види та способи як зробити маску

Як тільки стало відомо, що люди почали хворіти не тільки в Китаї, але і за …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *