Home / Твоя краса / Догляд за руками / Гіпергідроз долонь: причини появи і лікування

Гіпергідроз долонь: причини появи і лікування

Сьогодні практично ніхто не може дати однозначної відповіді на питання про гіпергідроз долонь. Щоб виявити справжню причину цієї проблеми, знадобиться здача певних аналізів і комплексне обстеження. Тільки після низки цих процедур пацієнту можуть призначити лікування, яке обов’язково призведе до очікуваного результату.

 Що таке гіпергідроз долонь?

Гіпергідроз долонь причини появи і лікування Коли людина звертається в стаціонар, щоб дізнатися, від чого у неї пітніють долоні рук, то лікар в першу чергу передбачає гіпергідроз долонь. Адже саме це захворювання характеризується даними симптомами. У наш час розрізняють два види гіпергідрозу: загальний і локалізований.

 Такий висновок, як «загальний гіпергідроз» найчастіше ставлять пацієнтам, у яких пітніють долоні в певних ситуаціях. Наприклад, під час напруги, сильного розладу, нервового стресу. Спровокувати посилене потовиділення можуть високі температури повітря, інтенсивні фізичні навантаження, а також загальне нездужання або хвороба, наприклад, банальна застуда.

 Трохи інакше проявляється локалізований гіпергідроз долонь. Якщо особливість першої форми полягає в тому, що людина страждає посиленим потовиділенням тільки на руках, то в другому випадку страждають ще й стопи.

 Локалізований гіпергідроз долонь може бути спровокований як фізіологічними причинами (як правило, пов’язаними з посиленою роботою надниркових залоз, вегетосудинною дистонією або порушеннями в роботі щитовидної залози), так і обгрунтованим підвищенням в крові адреналіну. Провокуючими факторами можуть бути: перевтома, нервове напруження, часті або хронічні стреси і т.д.

 Гіпергідроз долонь: причини появи та лікування

 Гіпергідроз долонь найчастіше розвивається на тлі наступних патологій:

    Порушення у функціонуванні ендокринної системи;

   Цукровий діабет;

   Генетичні мутації;

   Надмірні розумові навантаження;

   Інфекційні захворювання;

   Нервове перенапруження, хронічний (регулярний, постійний) стрес.

 Що робити, коли виникає гіпергідроз долонь та його лікування

 При появі перших тривожних ознак, коли потовиділення різко посилюється без видимих на те причин, найкраще звертатися за допомогою до невропатолога або терапевта. Саме ці фахівці призначать потрібне обстеження та приймуть рішення про подальше лікування захворювання.

 Висока ймовірність того, що може бути встановлена генетична схильність до утворення цієї недуги. Щоб встановити причину, по якій людина страждає гіпергідрозом, потрібно обов’язково взяти до уваги фактор спадковості. Наприклад, якщо батьки мали скарги на те, що від найменшого хвилювання у них пітніють долоні або стопи (або взагалі, без особливо видимих причин), то, швидше за все, це неприємне явище перейшло у спадок і їх дитині.

 Гіпергідроз долонь: лікування

 Якщо трапилося так, що у людини значно посилилося потовиділення, і це створює значний дискомфорт, то в першу чергу потрібно звернутися до фахівця за допомогою. Адже від настільки неприємного явища може бути маса незручностей, а саме:постійно мокрі долоні нерідко стають причиною того, що доводиться уникати елементарного рукостискання.

 Але коли пітніють ще й ноги, то незручностей стає більше. Адже сильна пітливість стоп може стати причиною появи неприємного запаху і багатьох інших небажаних проявів, наприклад, грибкових уражень шкірних покривів.

 У наш час практично в кожній аптеці можна придбати цілий арсенал засобів, які знижують пітливість: спреї, антиперспіранти, дезодоранти, лосьйони, спеціальні лікарські склади, які містять гідрокортизон та інші активні речовини, але лікувати потрібно не симптоми, а причини хвороби.

 Саме так вважають психотерапевти і неврологи з великим досвідом. Чому? Все гранично просто: адже справжня причина того, що у людини сильно пітніють долоні, часто ховається саме в нестійкості психіки пацієнта.

 Іноді лікування гіпергідрозу займає чимало часу. В даному випадку потрібен комплексний підхід і точне виконання всіх рекомендацій та приписів. Необхідно регулярно робити лікувально-профілактичні процедури, підкріплювати результат спеціальними засобами, спреями, лосьйонами, які наносяться прямо на долоні.

 Гіпергідроз долонь: медикаментозні способи лікування

 Ще гіпергідроз долонь можна вилікувати за допомогою ін’єкції ботокса. Ця процедура повинна проводитися досвідченим фахівцем в медичному закладі. Даний препарат широко застосовується для шкіри обличчя, він робить її більш молодою і красивою.

 Такий ефект досягається завдяки блокуванню працездатності прилеглих м’язів. Тільки про те, що завдяки застосуванню ботокса можна вилікувати гіпергідроз долонь, відомо далеко не багатьом людям.

 Чому використовують саме ботокс? Введення даного препарату провокує порушення повноцінної передачі нервового імпульсу безпосередньо до потової залози, в результаті чого сигнал не надходить до кінцевої точки, яка відповідає за вироблення поту. А раз немає сигналу на вироблення поту, значить, людина перестане потіти.

 В окремих випадках така проблема вирішується за допомогою спеціальних лікарських речовин. Наприклад, лікар може призначити лікувальні компреси або примочки для рук і ніг з розчином тіаніна, гексахлорид алюмінію, глутаральдегіду.

 Тільки ці препарати є сильними алергенами і до того ж з проблемою допомагають впоратися лише на деякий час. Через це даний спосіб вирішення проблеми іноді навіть не розглядається взагалі, особливо якщо захворювання сильно виражено або внаслідок спадковості.

 При сильній пітливості стоп примочки необхідно робити кожні 4-5 годин, що для пацієнта не зовсім зручно, а більш рідкісне застосування препаратів може не дати бажаного результату. Крім усього іншого, сильно пітніючі ноги згодом можуть стати причиною появи грибка стопи.

 Останнім часом для лікування гіпергідрозу стали все частіше використовувати радикальні методи, особливо коли сильно пітніють не тільки долоні, але і стопи ніг. Потрібно зауважити, що хірургічні втручання, які використовують для лікування даної хвороби, вважаються найбільш ефективними. Як показує статистика, понад 95% пацієнтів, які зважилися на цей варіант лікування, позбулися проблеми повністю.

 Лікування гіпергідрозу долонь і області ніг вимагає обов’язкового втручання фахівців – неврологів, ендокринологів і терапевтів. Засоби народної медицини безсилі при даному захворюванні.

 


Check Also

Місячний календар манікюру на листопад 2018 року

Будь-яка жінка хоче виглядати гарною і доглянутою. А доглянуту жінку неможливо уявити без доглянутих рук. …

4 коментарі

 1. Оксана

  Дуже неприємно, коли долоні чи пахви пітніють. Але проблему можна вирішити, якщо користуватися драй драєм. Його дії надовго вистачає.

  • Оксана, драй драй – це дезік чи якийсь спеціальний засіб від поту? У нього є протипоказання?

   • encyclopedia_of_beauty

    Дякуємо за питання! Це спеціальний дезодорант, від надмірного потовиділення. підходить як чоловікам так і жінкам

   • Оксана

    Света, бачу, що частково Вам вже відповіли. Протипоказань у драй драй немає. Тільки бажано використовувати за інструкцією. Якщо кожа дуже чутлива, можна брати драй драй сенситів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *