Головна » Твоя краса » Боротьба з прищами та вуграми » Як лікувати акне – найкращі засоби і методи

Як лікувати акне – найкращі засоби і методи

Обличчя – це відображення нашої душі і стану здоров’я. І коли зовнішній вигляд стає непривабливим з причини висипань у вигляді прищиків і чорних цяток, людина мимовільно намагається сховатися від поглядів оточуючих, тим самим погіршуючи якість життя і створюючи бар’єр у спілкуванні. Адже варто всього лише дотримуватися заходів з охорони свого здоров’я і періодично доглядати за обличчям.

Як лікувати акне – найкращі засоби і методи: хто належить до групи ризику

Як лікувати акне - найкращі засоби і методиАкне (від латинського «спотворене») – це дуже поширене шкірне захворювання, яким страждає практично кожен четвертий житель, де пік захворюваності припадає на молодих людей від 12 до 25 років. Переважно зоною поразки є обличчя, шия, груди, спина і плечі. До групи ризику належать підлітки і жінки з нестійким гормональним фоном. Передвизначними факторами акне є:

гормональний збій;

вплив навколишнього середовища на роботу сальних залоз нашої шкіри;

генетичний фактор;

стреси;

ведення нездорового способу життя;

вплив багатьох патологічних змін внутрішніх органів.

Розвиток розглянутого захворювання не є небезпечним для життя, проте має зовнішні негативні прояви, які найчастіше є причиною некомфортного існування і, як наслідок, утворення комплексів.

Як лікувати акне – найкращі засоби і методи: діагностика та аналізи

Будь-яку недугу можна відмінно побороти, якщо вчасно розпізнати і звернутися до фахівця. Лікування акне також вимагає з’ясування першопричини появи. Для постановки діагнозу досить звернутися до дерматолога, який спочатку проведе візуальний огляд і призначить відповідні засоби і методи обстеження:

біохімічний аналіз крові, зокрема – на печінкові показники;

аналіз на наявність дизбактеріозу в кишківнику;

клінічна форма аналізу крові – допоможе виявити наявне запалення, яке однозначно посилює вугровий висип;

аналіз на чутливість до антибіотиків і патогенну флору – метод потрібно при важких формах захворювання;

аналізи на гормони при акне – даний метод дає найбільш повну картину про недугу. Його здача для жінки здійснюється на сьому добу після початку циклу і бажано в ранкові години. Суть методу – виявлення наявності чоловічих гормонів, які бувають в надлишку (особливо в період статевого дозрівання).

Відзначимо, що при виявленні серйозних відхилень в аналізах потрібна консультація гінеколога, ендокринолога, гастроентеролога, терапевта, щоб коректно лікувати використовуючи найкращі засоби і методи.

Як лікувати акне – найкращі засоби і методи: медикаментозна терапія антибіотиками і гормональними препаратами

Отже, як же лікувати прояви акне використовуючи кращі засоби і методи? Суть проблеми полягає в запаленні сальних залоз шкірного покриву проблемних зон – це обличчя, спина, руки і груди. Головною помилкою багатьох пацієнтів є видавлювання прищів. Однак таке ставлення неприйнятно, більше того, тим самим посилюється ситуація і створюється сприятливе середовище для інфікування.

За статистикою близько 75% пацієнтів в середньому після року безрезультатних спроб самолікування починають бити тривогу і звертатися за допомогою до дерматолога.

Хоча вугрі вважаються шкірним захворюванням, насправді воно може бути викликане безліччю внутрішніх порушень. Акне має декілька стадій розвитку, щодо кожної з яких застосовується конкретний спосіб лікування. Ступінь тяжкості недуги визначається лікуючим фахівцем: початкова, середня і важка.

Як лікувати акне, якщо захворювання знаходиться на початковій стадії? Даний випадок передбачає боротьбу за допомогою найпростіших процедур, які виконують функцію ліквідації запалення і відлущування. Ускладнені форми перебігу, що супроводжуються гнійними утвореннями, вимагають системного підходу – застосування антибіотиків і гормональної терапії.

Антибіотики мають властивість протидії розмноженню бактерій, а також володіють протизапальним ефектом. Тривалість лікування визначається строго індивідуально, яка варіюється в межах 6-12 місяців.

Гормональна терапія застосовується тільки для представниць слабкої статі. Вона полягає в збільшенні концентрації протеїнів, що зв’язують тестостерон і знижують активність сальних залоз.

Як лікувати акне – найкращі засоби і методи: схема лікування виглядає наступним чином

Правильний догляд за шкірою з урахуванням індивідуальних особливостей типу шкіри.

Зниження синтезу шкірного жиру шляхом зменшення активації сальних залоз.

Попередження та профілактика розвитку висипань на стадії загострення – проведення курсу терапії.

Лікування за допомогою антибіотиків.

Як лікувати акне – найкращі засоби і методи: принципи косметологічного лікування

Доведено, що виникнення вугрового висипу не пов’язане з недостатністю догляду за шкірою. Проте щоденні процедури по очищенню і живленню шкіри потрібні при будь-якої тяжкості захворювання. Розглянемо найбільш поширені засоби і методи, щоб лікувати акне:

Основний і найбільш простий спосіб – це чистка обличчя (пілінг), який здійснюється вручну або ж за допомогою спеціального апарату. Результатом пілінгу є відлущування відмерлих клітин, позбавлення від поверхневого забруднення й закупорювання, а також чистка запальних утворень.

Шліфування шкіри або мікродермабразія – даний метод є різновидом пілінгу, різниця лише в додатковій функції, що включає поступове стирання верхнього шару шкіри. Результат процедури дає цілком відмінні видимі показники.

Мезотерапія – метод ін’єкційного введення лікувального розчину в середній шар шкірного покриву. При цьому шкіра проходить глибоке очищення і паралельно живиться, даний метод допомагає надовго забути про захворювання, роблячи позитивний вплив.

Фотолікування – це інноваційний метод, який піддає хворобу акне лікуванню за допомогою видалення відмерлих клітин впливом фотоспалаху. Суть способу – різке світло підсилює вироблення колагену, результат – шкіра очищується і стає більш підтягнутою.

Метод впливу холодом (кріотерапія) із застосуванням рідкого азоту. Даний спосіб заснований на властивостях холоду і надає протизапальний і знеболюючий ефекти, знімає свербіж. Також кріомасаж зменшує жировиділення, знімає набряклість і почервоніння. Результат – мінімум протипоказань і високий терапевтичний ефект.

Як лікувати акне – найкращі засоби і методи: правила догляду за шкірою

Щоб забезпечити стовідсотковий догляд та захист від впливу зовнішніх факторів, слід уважно вибирати засоби і методи, щоб лікувати акне і чітко дотримуватися інструкції по застосуванню.

Відмовтеся від спиртових лосьйонів і тоніків, краще використовувати протизапальні засоби.

Не допускається застосування жирних кремів і декоративної косметики.

Вмиватися слід спеціальними пінками і гелями. Кускове мило дуже шкідливе – воно утворює лужну плівку, яка перешкоджає диханню шкіри.

Благотворно впливають всілякі маски на основі каоліну – вони забезпечують ефект підсушування та видалення жиру.

Як лікувати акне – найкращі засоби і методи: засоби перед використанням вимагають тестування

Ультрафіолет у вигляді сонячної засмаги та солярію корисний у помірних дозах і небезпечний, якщо переборщити.

Щоб уникнути ускладнень не слід вести активну боротьбу з проявами акне в період загострення хвороби.

На жаль, в даний час медицина і косметологія не володіє препаратом, який був би ідеальним вирішенням всіх проблем. Кращі засоби і методи від акне – це комплекс, комбіновано застосовуваних як зовнішньо, так і внутрішньо. Перед застосуванням медикаментів краще проконсультуватися з фахівцем.

Як лікувати акне – найкращі засоби і методи: вплив харчування на шкіру

При шкірних недугах головним девізом є системний підхід. Тому основний натиск робиться не тільки на використання різних методик по боротьбі з зовнішніми проявами, а й на лікування акне зсередини. Для цього необхідно повністю переглянути раціон харчування і по можливості ввести роздільний прийом їжі. Які нюанси потрібно врахувати?

Допускається прийом жирних сортів риби і морепродуктів – вони містять безліч жирних кислот і ретинол, завдяки яким можна позбутися шкірних проблем. Позитивний вплив робить застосування риб’ячого жиру.

Благотворно позначається вживання овочів – вони є джерелом корисних вітамінів.

Вживання великого об’єму рідини у вигляді негазованої води відмінно позначиться на стані шкіри.

Не можна їсти шоколад, солодощі, борошняне – вони забезпечать появу нових прищиків, однак скибочку гіркого шоколаду не забороняється.

Нешкідливими продуктами в помірній кількості є горіхи і йогурти.

Суворе табу на каву та подібні напої – вони провокують появу вугрового висипу за рахунок вироблення гормону стресу.

Таким чином, боротьба з акне – це не тільки догляд за шкірою обличчя і застосування всіляких процедур в кабінеті косметолога, але також і правильне харчування, основою якого є відмова від шкідливих звичок. Сувора заборона на вживання алкоголю і куріння максимально сприяє швидкому позбавленню від акне.

Глина збагатить вашу шкіру мінералами і позбавить від жирного блиску

Як лікувати акне – найкращі засоби і методи: народний засіб

Звернення до нетрадиційної медицини також може допомогти вилікувати акне. Наприклад, ефективним засобом від акне вважається глина. Спосіб приготування маски:

Розведіть глину в теплій воді, довівши до густого сметаноподібного стану.

Нанесіть тонким шаром на область враження, дотримуючись обережності із зоною навколо очей.

Помасажуйте шкіру декілька хвилинок злегка змоченими подушечками пальців.

Потримайте маску не більше 12-15 хв. і змийте водичкою.

Для закріплення ефекту нанесіть зволожуючий крем. Таку маску слід застосовувати не частіше одного разу на 3 дні.

Прогулюйтеся на свіжому повітрі, уникайте знаходження в непровітрюваному накуреному приміщенні, зберігайте гармонію психолого-емоційного стану, збагачуйтесь вітамінами в періоди сезонних загострень, відвідуйте лазню, виконуйте нехитрі процедури вдома. Пам’ятайте: за усією складністю виконання комплексу заходів щодо позбавлення від проявів акне ховається безмежна вдячність вашого організму у вигляді чистої і гладкої шкіри.

Check Also

Маска від чорних цяток з содою в домашніх умовах

Маска від чорних цяток з содою в домашніх умовах

У кожної господині на кухні є маленька коробочка з содою. Цей продукт ми найчастіше використовуємо …

5 Коментарі

 1. У сына после подросткового периода из-за прыщей на лице остались шрамы. Вроде и небольшие, но он комплексовал. Казалось, что с девочками у него не скалдывалось из-за этого. Решила помочь Жене избавиться от этих следов подросткового периода. Опробовали несколько средств, но наиболее действенным оказался Ферменкол. Стоит он конечно дороговато, но стоит этих денег. Применяли по инструкции, сейчас шрамы почти не видны!)

 2. У подруги были следы от прыщей. Она от них избавлялась Ферменколом. Средство неплохое, и что немаловажно: без неприятных последствий. Подруга довольна, я тоже!

 3. Мои проблемы с кожей начались еще с подросткового возраста: пятна, раздражение, а самое страшное – акне. Это ужасно портило мне жизнь и выработало во мне просто огромное количество комплексов. Я не выходила никуда без двойного слоя тонального крема, что делало мое лицо больше похожим на маску.
  Я пробовала и дорогущие лекарства, противные мази и аптечные «болтушки», регулярно умывалась травами и делала специальные маски. Нельзя сказать, что эффекта не было совсем, но результаты обычно были кратковременными и малозаметными. С
  С тех пор прошло уже почти 8 лет, а моя кошмарная проблема, акне, никуда не девалась. Со временем привыкаешь даже к такому, поэтому я перестала надеяться на чудо. Но оно всё-таки произошло! В Интернете наткнулась на рекламу препарата «Ферменкол». Даже не знаю, что заставило меня переступить через сомнения и заказать его, но я ни капли не жалею о своем решении. Благодаря этому, не постесняюсь сказать, чуду моя кожа стала такой, какой не была никогда. Проблема акне почти полностью исчезла!
  Теперь я с удовольствием смотрю на себя в зеркало и чувствую себя гораздо увереннее. Огромное спасибо препарату «Ферменкол» за мое маленькое персональное волшебство!

 4. Если у кого-то все еще остались следы от акне, значит он не знает о таком средстве как Ферменкол.Стоит недорого, пройти надо всего 1 курс, зато результат на 100%. Моим следам от акне было больше 10 лет, и с ними средство успешно справилось!

 5. Кристина

  У знакомой сын избавлялся от последствий акне. Для этого был куплен специальный препарат – “Ферменкол”. Результат, на удивление, был. И положительный. Эти некрасивые ямочки от прыщей у сына знакомой прошли. Теперь все отлично!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *