Home / Дозвілля / Місячний календар городника на липень 2022 року по дням

Місячний календар городника на липень 2022 року по дням

Практично всі посівні роботи вже завершено, деякі рослини навіть почали давати перший урожай, чим же зайнятися садівникам та городникам у липні, запитаєте ви? Липень вважається одним із найспекотніших місяців на рік. У цей період дуже мало опадів, тому існує ризик посухи. Пропонуємо місячний календар городника на липень 2022  року.

Місячний календар городника на липень 2022 року. Фази Місяця на липень 2022 року

Місячний календар городника на липень 2022 року по дням

За місячним календарем на липень 2022 року циклічна зміна фаз Місяця відбудеться в наступній послідовності: Молодий місяць – 28 липня о 20 годині 55 хвилин. Повня – 13 липня о 21 годині 37 хвилин. Місяць, що росте з 1 по 12 липня і з 29 по 31 липня 2022. Спадаючий Місяць з 14 по 27 липня 2022. Місячне затемнення – немає. Сонячне затемнення – немає.

Місячний календар городника на липень 2022 року

Основне завдання городника та садівника – це контроль вологості ґрунту. Більшість рослин віддають перевагу помірній вологості, відповідно, необхідно своєчасно поливати плодові та овочеві культури, що вирощуються. Однак не перестарайтеся, оскільки надлишок вологи не менш шкідливий для кореневої системи рослин.

На початку липня рекомендується зайнятися розмноженням садових троянд живцями. Також у цей період можна садити суницю, цибулю-батун і шніт-цибулю. У південних регіонах починається посадка коренеплодів (морква, редька, ріпа, буряк та ін.), які підлягають тривалому зимовому зберіганню.

У другій половині місяця можливі часті зливи. З цієї причини рекомендовано ретельно стежити за станом рослин, які мають слабку стійкість до такого захворювання, як плодова гнилизна.

Скептики стверджують, що будь-які народні прикмети, забобони та місячний календар городника на липень 2022 року ніяк не допоможуть збільшити показники врожайності культур. Щоб був багатий урожай, необхідно багато працювати, дотримуватися техніки посівів і правильно доглядати за своїм садом і городом.

Однак якщо наші прабатьки вірили в те, що місячна активність у певний цикл сприяють покращенню плодоношення овочевих та плодових рослин, то чому б не спробувати і вам? Розібратися з усім цим вам допоможе місячний посівний календар на липень 2022  року.

Усі посівні роботи зазвичай припадають на весну. Як ми вже відзначили, літо – це період догляду за рослинами, що вирощуються.

Але в липні багато садівників займаються посадкою декоративних рослин. Місячний календар садівника на липень 2022 року рекомендує садити цибулинні та бульбові культури 3, 4, 5, 6, 7, 8, 19, 20, 21, 22, 23 та 24 числа. А ось сіяти насіння квітів краще 7, 8, 9, 10, 11, 21, 22, 23, 24 та 25 липня.

Інші дні місяця можна займатися облагородженням саду та городу. Так, місячний календар робіт на території власної садової ділянки та на городі на липень 2022 року виглядає наступним чином:

посадка саджанців, пересадка та пікірування плодових та листопадних культур – 4, 5, 6, 7, 18, 19, 20, 22, 23, 24;

розмноження дерев та чагарників методом щеплення – 4, 5, 6, 8, 9, 19, 20, 21, 22, 23, 24;

омолоджуюча або санітарна обрізка стовбурових гілок та молодих пагонів на чагарниках та деревах – 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25, 26;

обприскування рослин з метою профілактики або боротьби з різними захворюваннями та навалами шкідливих комах – 3, 4, 5, 6, 7, 20, 21, 22, 23, 25;

підживлення мінеральними добривами – 6, 7, 8, 9, 18, 19, 20, 23, 24, 25;

підживлення органічними добривами – 5, 6, 7, 8, 9, 18, 19, 20, 23, 24, 25;

полив рослин, розпушування та мульчування ґрунту, підгортання, культивація, видалення бур’янів – 5, 6, 7, 8, 20, 21, 22, 25, 26, 27, 28.

Багато городників-початківців, які вперше користуються місячним календарем посівів і догляду за рослинами, що вирощуються, цікавляться, чи бувають такі дні, коли краще утриматися від виконання будь-яких робіт на території присадибної ділянки. Несприятливим періодом для посадки будь-якого виду рослин вважаються дні сонячного затемнення, повний місяць і молодик. Як відзначають фахівці, рослини, посаджені в цей період, часто погано приживаються, схильні до різних захворювань, мають слабку кореневу систему та характеризуються низькою врожайністю.

Місячний календар городника на липень 2022 року.  Садово-городні роботи та поради

Липень – золота пора – рослини увійшли на повну силу, основні бур’яни прибрані з грядок, з’явилися перші плоди нашої праці – огірки, кабачки, малина, вишня, ранні томати.

Липень не такий клопіткий місяць як травень та червень, але й він відпочивати не дасть. У липні можна посіяти ранню моркву на переробку та споживання у свіжому вигляді. Сіємо ріпу, редьку, дайкони для зимового зберігання. Весь місяць підсіваємо кінзу, петрушку, кріп та листові салати. Вже моркву, що підросла, проріджуємо ще раз, щоб восени отримати великі коренеплоди. При липневому проріджуванні висмикуємо великі рослини, вони вже годяться в їжу.

Місячний календар городника на липень 2022 року радить продовжувати працювати з томатами – пасинкуємо, підв’язуємо, прищипуємо.

Не забуваємо про суничні грядки. Ягоди вже зібрані, дбаємо про майбутній урожай. На рослинах зрізаємо нижнє листя, яке вже відслужило свій вік, обрізаємо вуса. За період плодоношення суниця вибирає велику кількість поживних речовин. Відразу після закінчення плодоношення вносимо під рослини комплексні мінеральні добрива для суниці садової.

Не допускаємо, щоб бур’яни зав’язали насіння, намагаємось прибрати його з грядок до цвітіння. У саду знищуємо комах шкідників, прибираємо падалицю. На початку липня можна сіяти дворічні та багаторічні рослини для цвітіння наступного року.

Не забудьте відвідати садові центри. Там зараз сезон розпродажів, і можна придбати садові меблі та те, про що давно мріялося за зниженими цінами. У липні знайдеться час для ремонту та облаштування на ділянці місця для відпочинку, садового будиночка, можна зайнятися ландшафтними роботами.

Місячний календар городника на липень 2022 року детально по дням

1 липня – Місяць у Леві. Збір коренеплодів. Пасинкування та формування батогів. Можна проводити прополку, підживлення, боротися зі шкідниками та хворобами.

2 липня – зростаючий Місяць у Леві. Можна висаджувати скоростиглі культури, наприклад зелень. Рекомендовані роботи зі збирання овочів, фруктів та ягід. Посадка кімнатних квітів.

3 липня – зростаючий Місяць у Леві. Місячний календар городника на липень 2022  року рекомендує, що можна висаджувати скоростиглі культури, наприклад зелень. Рекомендовані роботи зі збирання овочів, фруктів та ягід. Посадка кімнатних квітів.

4 липня – Місяць, що росте, в Діві. Висадження скоростиглих культур, суниці, шипшина, а також таких дерев, як жимолість та сливу. Зберіть урожай.

5 липня – зростаючий Місяць у Діві. Висадження скоростиглих культур, суниці, шипшина, а також таких дерев, як жимолість та сливу. Зберіть урожай.

6 липня – Місяць у Терезах. Посадка скоростиглих культур, квітів, висадка розсади другого обороту. Збір врожаю та лікарських трав.

7 липня – зростаючий Місяць у Терезах. Посадка скоростиглих культур, квітів, висадка розсади другого обороту. Збір врожаю та лікарських трав.

8 липня – Місяць, що росте, в Скорпіоні. Гарний день для посадки овочевих культур. Посадка та пересадка квітів. Не рекомендується збирання коренеплодів для тривалого зберігання.

9 липня – Місяць у Скорпіоні. Гарний день для посадки овочевих культур. Посадка та пересадка квітів. Не рекомендується збирання коренеплодів для тривалого зберігання.

10 липня – Місяць, що росте, в Стрільці. Боротьба зі шкідниками та хворобами. Збирання насіння, коренеплодів, будь-які заготівлі.

11 липня – Місяць, що росте, в Стрільці. Боротьба зі шкідниками та хворобами. Збирання насіння, коренеплодів, будь-які заготівлі.

12 липня – Місяць, що росте, в Стрільці. Боротьба зі шкідниками та хворобами. Збирання насіння, коренеплодів, будь-які заготівлі.

13 липня – Повня. Місяць у Кгозерозі. Приділіть час відпочинку

14 липня – спадний Місяць у Водолії. Висаджуйте коренеплоди, цибулинні та бульбові культури.

15 липня – Місяць у Водолії. Ідеальний час, щоб зробити обрізку дерев та чагарників.

16 липня – спадний Місяць у Рибах. Не займайтеся пересадкою трав’янистих культур. Ефективність принесуть роботи на городі у вигляді прополювання, культивування, мульчування, збору фруктів і ягід.

17 липня – спадний Місяць у Рибах. Не займайтеся пересадкою трав’янистих культур. Ефективність принесуть роботи на городі у вигляді прополювання, культивування, мульчування, збору фруктів і ягід.

18 липня – спадний Місяць у Рибах. Зберіть коренеплоди, лікарські трави, фрукти та ягоди.

19 липня – Місяць у Овні. Займіться заготівлею та сушінням зелені, а також лікарських трав. Один з найкращих днів для консервування та маринування.

20 липня – Місяць в Овні. Місячний календар городника на липень 2022  року радить, що сприятливий день для заготівлі зелені та лікарських трав на сушіння. Займіться збором на городі та саду всього, що не підлягає тривалому зберіганню.

21 липня – спадаючий Місяць у Тельці. Займіться заготовками, а також консервацією та маринуванням.

22 липня – спадний Місяць у Тельці. Посадка редьки, цибулі-батуна, дайкона. Обробка овочів інсектицидами.

23 липня – Місяць у Близнюках. Підживлення ґрунту мінеральними добривами. Перекопування порожніх ділянок. Заготівля насіння.

24 липня – спадаючий Місяць у Близнюках. Підживлення рослин органікою. Підготовка рослинності для закладки у компост. Проріджування сходів.

25 липня – спадний Місяць у Близнюках. Підживлення рослин органікою. Підготовка рослинності для закладки у компост. Проріджування сходів.

26 липня – спадний Місяць у Раку. Посадка редьки, дайкону, цибулі-батуна. Обприскування дерев від хвороб. Прибирання сміття на ділянках, що звільнилися.

27 липня – Місяць у Раку. Висаджування цибулі-ріпки, редиски, дайкона, редьки. Обробка саду від шкідників. Збирання врожаю овочів.

28 липня – Молодий місяць. Місяць у Леві. Будь-які роботи на землі не будуть корисними для культур.

29 липня – зростаючий Місяць у Леві. Розпушування ґрунту, полив. Не рекомендується садити та пересаджувати рослини.

29 липня – зростаючий Місяць у Леві. Розпушування ґрунту, полив. Не рекомендується садити та пересаджувати рослини.

30 липня – зростаючий Місяць у Львові. Розпушування ґрунту, полив. Місячний календар городника на липень 2022 року не рекомендує садити та пересаджувати рослини.

31 липня – Місяць, що росте, в Діві. Посів зелені, баклажанів, салату, солодкого перцю, баштанних, гарбузових та бобових культур, цвітної, червонокачанної та білокачанної капусти, однорічних квітів. Поділ кущів багаторічних квітів. Окулювання дерев, пасинкування томатів.

Місячний календар городника на липень 2022 року. Прикмети

Краще зрозуміти природу допоможуть прикмети, які люди спостерігали і помічали протягом багатьох років, переконувалися в їхній правдивості та передавали свої знання нащадкам.

Прикмети на липень:

Якщо павук плете павутину – буде сухо.

Якщо квакають жаби – бути дощу.

Комарі роєм літають – на хорошу погоду.

6 липня – звичай збирати лікарські трави.

Сильна роса на Івана Купала (7 липня) – до врожаю огірків.

Дощ на Самсона (10 число) – до затяжних дощів аж до осені.

Якщо вранці немає роси, то незабаром прийдуть дощі.

Омелян прийшов (31 число), гриби-ягоди знайшов, велить заготовляти.


Check Also

Місячний календар фінансів на липень 2022 року

Це здається містикою, але астрологія — наука, побудована на офіційних і достовірних цифрах. Місячний календар фінансів …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *