Home / Дозвілля / Місячний календар городника на жовтень 2021 року детально

Місячний календар городника на жовтень 2021 року детально

Місячний календар городника на жовтень 2021  року завжди знаходиться під рукою у досвідчених садівників і городників. Жовтень – прекрасна пора, щоб збирати врожай, провести посадку квітів і деяких городніх культур. Також це вдалий період для посадки рано прокидаються рослин, таких як троянда, жимолость, смородина. Хорошим рішення буде посадити восени саджанці певних дерев і чагарників, наприклад шипшина, дерен, бересклет.

Місячний календар городника на жовтень 2021. Городні роботи

Місячний календар городника на жовтень 2021 року детально

Дачна ділянка це те місце, яка вимагає великих зусиль по догляду за ним цілий рік, але пік активної роботи припадає на осінь. Адже це пора збору врожаю і підготовка саду і городу до зими. Дачний календар хороший помічник при плануванні садових робіт. Спираючись на інформацію з календаря можна скласти список:

зібрати урожай, скласти і зберегти його на зиму;

провести профілактичні роботи проти шкідників і хвороб;

видалити стару кору і лишайники зі старих дерев;

очистити сад від опалого листя та сміття;

провести заходи щодо боротьби з гризунами;

зробити санітарну обрізку дерев;

підготувати кущі і дерева до зимівлі;

підживлювати дерева.

Перед проведенням профілактичних заходів по боротьбі з шкідниками ділянку необхідно підготувати: навколо дерев згребти листя і прополоти пристовбурні кола від бур’янів, якщо вони є. Після можна приступати до обприскування. Обприскування повинно бути рясним, щоб розчин проник в тріщини кори, в яких можуть ховатися шкідники.

Через ці тріщини можуть проникати такі захворювання як: гниль, іржа, борошниста роса. Можна використовувати велику концентрацію препарату, ніж при весняному обприскуванні, при цьому не варто побоюватися опіків. Для такого роду обробки варто використовувати 3% розчин бордоською суміші або «Байлетон-М».

Важливо! Санітарну обрізку проводити в кінці жовтня, коли все або більшість листя опаде. Обрізати потрібно старі, хворі, загущаючі крону гілки. Восени після плодоношення дерева найчастіше потребують фосфорі і калій. Для такого  підживлення краще використовувати комплексні добрива такі як «Універсальне», «Фруктовий сад».

Після обприскування і обрізки, можна приступати до утеплення стовбура і кореневої системи. Для захисту коренів від холодів землю в пристовбурних кіл необхідно мульчувати тирсою, торфом або опалим листям. У коло насипати матеріал для мульчування висотою 10-15 см цього буде достатньо. На відстані в 50-80 см від дерева вбити 3 кілочка висотою як саме дерево, крону дерева злегка обв’язати, щоб вона не виходила за межі кілків. Зверху все це накрити покривним матеріалом (спанбондом або щільним папером).

Городники і садівники прекрасно знають, що роботи тривають практично цілий рік. Звичайно, починаючи з пізньої осені і до початку весни, роботи стає набагато менше, проте деякі види діяльності тривають.

Жовтень – це середина осені, коли збір врожаю деяких культур в самому розпалі. Цікаво тут згадати свято Хеллоуїн, яке святкується 31 жовтня і яке в минулому було святом збору врожаю. На цьому прикладі вже зрозуміло, що збір врожаю проходить до кінця жовтня, і нерідко це найактивніша пора.

Посадочні дні, в які можна висадити квіти і городні культури найпростіше подивитися в календарі посадок на жовтень.

Місячний календар городника на жовтень 2021. Сприятливі дні

Для здійснення ефективних робіт, багато садівників і городників використовують сприятливі дні місячного календаря. Вважається, що Місяць особливим чином впливає на рослини. В один період рослини сприятливо сприймуть посадку, пересадку, добрива, обрізку і так далі, а ось в інші можуть виявитися пошкодженими і слабкими. Якщо ви займаєтеся садом і городом, і хотіли б скористатися місячним календарем для визначення кращих днів, то тут ви можете знайти вже повністю складений місячний календар.

Коротко про те, як обчислюються сприятливі дні: Повний місяць і Молодик – завжди несприятливі; Рак, Телець, Козеріг, Скорпіон, Терези і Риби – родючі знаки Зодіаку.

На убуваючий Місяць садять рослини з корисною підземною частиною – бульбові, цибулинні, а також поливають, вносять підживлення, роблять обрізку кущів та дерев. На Зростаюий Місяць садять рослини з надземною корисною частиною (огірки, помідори, боби і тд.), Пересаджують рослини, поливають, вносять підживлення.

Для посадки і пересаджування рослин – 8, 9, 10, 11, 12, 13, 16, 17, 18, 21, 22

Для догляду за деревами – 8, 9, 10, 11, 12, 13, 16, 17, 18, 21, 22

Догляд за домашніми квітами – 3, 4, 8, 9, 10, 11, 23, 24, 25, 31

Збирати врожай теж краще в рекомендовані дні за місячним календарем. Так плоди будуть довше зберігатися, краще протистояти поразок, адже під час їх збирання було враховано сокорух в рослині. Збір врожаю варто проводити в період спадного місяця. У жовтні це дні з 15 по 27 число. Але є і несприятливі дні для будь-яких робіт в саду і городі, в жовтні ці дні припадають на дві фази Місяця, це повний місяць 2-го і 31-го жовтня, і молодик 16-го.

Місячний календар городника на жовтень 2021. Що можна садити в жовтні

Часто по осінь на ринках або в магазині можна зустріти саджанці ялини, сосни, ялиці. Якраз по осені вони добре приживаються. Все що потрібно це акуратно вийняти дерево з горщика і посадити його в грунт, потім рясно полити. Жива декоративна огорожа це мрія багатьох садівників, але не всі її можуть втілити, через дорожнечу саджанців.

Якщо посадити в жовтні свіже насіння барбарису або дерену, то по весні можна отримати сходи, а через рік їх висадити на постійне місце. Головне при посіві посадити насіння трохи більше ніж потрібно, так як не всі проростуть.

Місячний календар городника на жовтень 2021. Роботи в саду і на городі

Як вже говорилося вище, жовтень – це активна пора збору врожаю. Збір врожаю – це досить складний процес, який вимагає певних зусиль від городника і садівника.

По-перше, необхідно зібрати всі дозрілі фрукти, овочі, ягоди.

По-друге, їх потрібно підготувати до правильного зберігання, зробити заготовки, варення, соління, маринади.

По-третє, потрібно видалити з ділянки однорічні рослини, з яких зібраний урожай, заготовити їх в компост або утилізувати.

По-четверте, звільнені грядки і ділянки землі необхідно перекопати, удобрити, підживлювати до посадки під зиму або посадки вже навесні наступного року.

Все вищеописане забирає багато часу і сил. Часто навіть прості посадки навесні здаються набагато легшими, ніж осінній збір, заготівля, перекопування, осінні посадки.

Місячний календар городника на жовтень 2021 року по дням

1 жовтня. П’ятниця. Зростаючий, 4 чверть Лев з 3:53. Саме час подбати про кімнатні рослини, можна здійснити обробку проти шкідників і хвороб, внести добрива. Також можна продовжити роботи по збору врожаю та заготівлі лікарських трав, зібрати насіння. Пересаджувати і садити чагарники і дерева не рекомендується.

2 жовтня. Субота. Зростаючий, 4 чверть Лев. День слід присвятити прибиранню та обробці підвалів і погребів, їх утеплення в разі потреби. Не забороняється пересадка кімнатних рослин і посів овочевих культур в опалювальній теплиці.

3 жовтня. Неділя. Зростаючий, 4 чверть Діва з 11:37. Місячний календар городника на жовтень 2021  рекомендує, що сьогодні не слід проводити формуючу і санітарну обрізку кущів та дерев. Краще присвятити час підготовці матеріалу для укриттів чагарників і багаторічних квітів на зиму.

4 жовтня. Понеділок. Зростаючий, 4 чверть Діва. Сьогодні не слід проводити формуючу і санітарну обрізку кущів та дерев. Краще присвятити час підготовці матеріалу для укриття чагарників і багаторічних квітів на зиму.

5 жовтня. Вівторок. Зростаючий, 4 чверть. Терези з 15:40. Слід продовжити збір врожаю плодів і коренеплодів, заготівлю лікарських трав і насіння. Не забороняється обрізка кущів та дерев, маринування, консервування, прибирання садового сміття. Не рекомендуються поливи та підживлення.

6 жовтня. Середа. Молодик о 14:05. Терези. День несприятливий для посівів, посадок і пересадок. Можна зайнятися збором насіння і врожаю, скопати і розпушити грунт.

7 жовтня. Четвер. Зростаючий, 1 чверть Скорпіон з 17:21. Можна посіяти зелень на підвіконні або в опалювальній теплиці. Також слід зайнятися прибиранням на ділянці.

8 жовтня. П’ятниця. Зростаючий, 1 чверть. Скорпіон. Можна посіяти зелень на підвіконні або в опалювальній теплиці. Також слід зайнятися прибиранням на ділянці, підживленням рослин, обрізанням кущів і дерев.

9 жовтня. Субота. Зростаючий, 1 чверть Стрілець з 18:24. Можна посіяти зелень на підвіконні або в опалювальній теплиці. Також слід зайнятися прибиранням на ділянці, підживленням рослин, обрізанням кущів і дерев.

10 жовтня. Неділя. Зростаючий, 1 чверть. Стрілець. Вітається посів овочевих культур і зелені в опалювальних теплицях.

11 жовтня. Понеділок. Зростаючий, 1 чверть. Козеріг з 20:14. Вітається посів овочевих культур і зелені в опалювальних теплицях.

12 жовтня. Вівторок. Зростаючий, 1 чверть Козеріг. День сприятливий для обрізки кущів і дерев, внесення добрив, підготовки гряд під весняні посіви.

13 жовтня. 1 чверть Водолій з 23:47. День сприятливий для обрізки кущів і дерев, внесення добрив, підживлення грядок під весняні посіви.

14 жовтня. Четвер Зростаючий, 2 чверть Водолій. День слід присвятити підготовці грунту до весняних посівів: оранка, вскопка, розпушування, внесення органічних добрив. Також можна зайнятися прибиранням садового сміття, завершити роботи по ремонту садового інвентарю і господарських будівель.

15 жовтня. П’ятниця Зростаючий, 2 чверть Водолій. День слід присвятити підготовці грунту до весняних посівів: оранка, вскопка, розпушування, внесення органічних добрив. Також можна зайнятися прибиранням садового сміття, завершити роботи по ремонту садового інвентарю і господарських будівель.

16 жовтня. Субота Зростаючий, 2 чверть Риби з 5:21. Слід продовжити прибирання ділянки, підготовку грунту до весняних посівів. Вітається полив, внесення добрив.

17 жовтня. Неділя. Зростаючий, 2 чверть Риби. Слід продовжити прибирання ділянки, підготовку грунту до весняних посівів. Вітається полив, внесення добрив.

18 жовтня. Понеділок. Зростаючий, 2 чверть Овен з 13:03. День сприятливий для посіву та посадок в опалювальну теплицю. Місячний календар городника на жовтень 2021  радить, що не забороняється викопування бульб жоржин і інших бульбоцибульних квітів.

19 жовтня. Вівторок Зростаючий, 2 чверть Овен. Вітається збір врожаю, посів зелені для вирощування на підвіконні.

20 жовтня. Середа. Повний місяць о 17:56 Телець з 22:58. Сіяти і саджати не рекомендується. Можна зайнятися укриттям кущів і дерев ялиновим гіллям і іншим матеріалом, якщо в регіоні спостерігається різке погіршення погодних умов.

21 жовтня. Четвер Зростаючий, 3 чверть Телець. Будь-які роботи допустимі. Особливо вітаються підживлення. Небажана обрізка фруктових та ягідних дерев.

22 жовтня. П’ятниця Зростаючий, 3 чверть Телець. Будь-які роботи допустимі. Особливо вітаються підживлення. Небажана обрізка фруктових та ягідних дерев.

23 жовтня. Субота Зростаючий, 3 чверть Близнюки з 10:57. Відмінний день для посадки саджанців чагарників і дерев в південних регіонах. Вітається збір насіння, врожаю.

24 жовтня. Неділя. Зростаючий, 3 чверть Близнюки. Відмінний день для посадки саджанців чагарників і дерев в південних регіонах. Вітається збір насіння, врожаю.

25 жовтня. Понеділок. Зростаючий, 3 чверть Близнюки. З посівами варто почекати. Краще відпочити.

26 жовтня. Вівторок. Зростаючий, 3 чверть Рак з 00:00. Будь-які роботи допустимі. Особливо обрізка кущів та дерев.

27 жовтня. Середа. Зростаючий, 3 чверть Рак. Слід почекати з підживленням і поливом. Обрізка чагарників і дерев вітається.

28 жовтня. Четвер. Зростаючий, 3 чверть Лев з 12:07. Слід продовжити прибирання ділянки, підготовку грунту до весняних посівів. Вітається полив, внесення добрив.

29 жовтня. П’ятниця. Зростаючий, 4 чверть Лев. День сприятливий для обрізки кущів і дерев, укриття ягідних культур і багаторічних квітів.

30 жовтня. Субота. Зростаючий, 4 чверть Діва з 21:09. День сприятливий для обрізки кущів і дерев, укриття ягідних культур і багаторічних квітів.

31 жовтня. Неділя Зростаючий, 4 чверть Діва. Вітаються підживлення, збір врожаю, заготівля насіння.


Check Also

Місячний календар фінансів на липень 2022 року

Це здається містикою, але астрологія — наука, побудована на офіційних і достовірних цифрах. Місячний календар фінансів …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *