Home / Здоров'я / Вагітність і пологи / Вітаміни влітку. Насичуємо організм вітамінами

Вітаміни влітку. Насичуємо організм вітамінами

Про те, що вітаміни необхідні для нашого організму, знає кожен, однак багато хто помилково вважає, що в розпал сезону овочів, ягід і фруктів додатково застосовувати будь-які нутрієнти немає ніякого сенсу, так як корисні речовини надходять нам природним шляхом в достатній кількості. Як і взимку наш організм потребує мікроелементи і вітаміни влітку.

Вітаміни влітку – надлишок або нестача?

Вітаміни влітку. Насичуємо організм вітамінами

Всім відомий той факт, що кальциферол слід давати дитині для повноцінного фізичного розвитку особливо в зимові місяці, коли недолік сонячного світла призводить до його дефіциту. Однак багато хто замислюється чи потрібно влітку давати дитині вітамін D. Австралійські вчені провели дослідження і з’ясували, що немовлята, у яких спостерігається брак або надлишок вітаміну Д, схильні в майбутньому до страшного захворювання шизофренії.

У літній період – наш організм не відчуває нестачі вітамінів, які містяться в овочевих і фруктових культурах, так як основний раціон людини складається саме з них. Овочі і фрукти багаті вітаміном C, різноманітна зелень буяє вмістом фолієвої кислоти, а також вітаміну K, ягоди насичують нас вітаміном P, а сонячні промені сприяють виробленню вітаміну D влітку.

Однак не варто забувати, що це далеко не всі необхідні людині нутрієнти. Найчастіше саме в жарку пору року ми не хочемо перевантажувати свій організм і відмовляємося від вживання їжі тваринного походження, але ж вона також містить масу корисного, наприклад вітаміни групи B недолік яких не найкращим чином відбивається на нашій зовнішності і необхідний для нормального функціонування нервової системи, особливо його треба приймати при вагітності. Крім того вітамін E який своїми антиоксидантними властивостями перешкоджає стрімкому старінню організму. Тому на питання чи потрібні вітаміни влітку відповідь однозначна – звичайно так! Вітаміни треба приймати цілий рік, причому в достатній, збалансованій кількості.

Щодня в людський організм має надходити більше 40-ка всіляких вітамінчиків і мінералів, які забезпечать його всім необхідним, додадуть здоровий зовнішній вигляд, життєвих сил і енергії. Причому для того щоб всі ці корисні речовини засвоїв наш організм – він повинен бути повністю здоровий. Чи можна додатково приймати вітаміни в теплу пору року – не тільки можна, а й треба. Екологія, синтетичні добавки в продуктах все це відбивається на здоров’ї людей – порушуються функції  ШКТ і всмоктування вітамінчиків. Тому сучасна людина мало того, що не може приймати велику кількість їжі, з якої він повинен отримати все необхідне, до того ж те, що отримує організм він не в змозі повноцінно прийняти.

Вітаміни влітку

Звідси виникає питання, які ж тоді пити вітаміни влітку  дорослим людям, а які можна дитині: купуючи препарати вітамінно-мінеральних комплексів в літні місяці, слід звернути увагу на наявність наступних нутрієнтів:

A, E, C – це антиоксиданти захищають клітини організму від передчасного старіння, пересушування дерми (крем) і зміцнюють загальний стан;

вітамінчики групи B (особливо B6, B12, B9) – вони необхідні для розумової активності, кровотворення,

запобігання патологій у дитини в період вагітності;

зміцнити нігтики, волоссячко, запобігти лущенню шкірних покривів допоможуть вітамінчики A, E, C, B6 в поєднанні з кремнієм і кальцієм (можна використовувати живильний крем);

літо період активного росту дітей гостра нестача магнію, заліза, кальцію і вітаміну A може спровокувати падіння зору, крихкість кісткового скелета, що тягне за собою ризик підвищеного травматизму.

До того ж тим дітям, як стверджує відомий педіатр лікар Комаровський, які перебувають на сонці менше 1,5 годии щодня, споживають мало їжі тваринного походження можна давати вітамін D навіть влітку, щоб уникнути недорозвинення кісткової тканини, зубів і профілактики рахіту, але перш необхідна обов’язкова консультація кваліфікованого лікаря-педіатра.

Вітаміни влітку. Крем з аскорбіновою кислотою

Отже, ми з’ясували, чи потрібно пити мінерали і вітаміни влітку, до того ж дізналися, яких саме корисних речовин нам не вистачає в жарку пору року. Однак крім того, що ми насичуємо організм зсередини, нашій дермі також необхідне підживлення – вітамінізований крем. Звичайно, в більшій мірі цим зацікавляться жінки, ніж чоловіки саме для них фахівці рекомендують застосовувати крем для обличчя з вітаміном C влітку. Цей крем освіжає шкіру, рятує від впливу ультра-фіолетових промінців, що особливо актуально в жарку пору, а удар з обох «фронтів» (зсередини і зовні). Такий крем сповільнить процеси старіння, підвищить регенерацію клітин шкіри.

Вітаміни влітку. Кальциферол і його значення

Кальциферол є найнеобхіднішою речовиною для нормального розвитку дитячого організму, тому його можна приймати всім без винятку малюкам. Зорова функція, обмін речовин, запобігання рахіту та розвиток правильного кісткового скелета все це забезпечує кальциферол. Однак з приходом сонячних днів багато хто задається питанням чи давати вітамін D влітку?

Лікар Комаровський згоден з думкою педіатрів про те, що дітям особливо перші два роки життя необхідний даний нутрієнт. Однак можна і потрібно давати вітамін D немовляті влітку і який дитячий крем для шкіри краще застосовувати? Лікар Комаровський каже, що це залежить від багатьох факторів – кліматичних умов, на якому вигодовуванні знаходиться малюк (грудному або штучному). Дітям чиє харчування це грудне молочко додатково давати кальциферол в літній період не обов’язково, так як повноцінне харчування матері (а воно має бути саме таким) забезпечує чадо всіма необхідними корисними речовинами.

Комаровський каже і про тих малюків, які перебувають на штучному вигодовуванні, чи давати тоді немовляті вітамін D влітку? Всі дитячі суміші вже містять в своєму складі кальциферол, а при поєднанні з сонячним світлом цієї кількості буде достатньо для повноцінного розвитку малюка. Інша справа якщо раціон вашого чада змішаний (складається з готових сумішей і звичайних продуктів), в такому випадку рекомендовано додатковий прийом синтетичного вітаміну D, звичайно лише після призначення лікаря. Те ж стосується випадків, якщо в якості живильних нутрієнтів для шкіри ви застосовуєте крем.

У тому випадку якщо дитинка досить часто знаходиться на сонці, в його раціоні достатньо продуктів, які містять кальциферол, в розвитку немає ніяких відхилень і педіатр, на огляді не прописав вам додатковий прийом цієї речовини тоді не потрібно влітку давати малюкові вітамін D додатково.

Доза цієї речовини, як пояснює Комаровський, в профілактичних цілях становить 1-3 крапельки  в залежності від ваги і загального стану малюка, тому чи потрібно влітку і в якій кількості можна давати дитині вітамін D з точністю на це питання відповість лише ваш педіатр.

З таким нагальним для багатьох батьків питанням чи потрібно давати діткам вітамін D влітку ми розібралися, на багато питань відповів лікар Комаровський. А тепер хочеться сказати пару слів про те, як в літній період приймати вітаміни вагітним жінкам.

Вітаміни влітку для вагітних

Літньо-осінній період рясніє розмаїттям всіляких овочів, фруктів, ягід, тому в організм надходить досить велика кількість корисних речовин, проте вагітним жінкам, слід думати також і про дитину, тому чи необхідно вам приймати вітаміни влітку – таке питання необхідно ставити своєму лікарю-гінекологу.

Всі без винятку вони рекомендують вагітним навіть в літню пору не відмовлятися від прийому вітамінно-мінеральних комплексів для уникнення гіповітамінозу. Це може спровокувати безліч проблем з організмом при вагітності, що в свою чергу спричинить погіршення стану дитини.

Людина не в змозі з’їсти ту кількість їжі, яка необхідна для повного насичення організму корисними речовинами, як не старайся. Тому можна і навіть необхідно вагітним пити вітаміни, в тому числі і влітку.

Наш організм потребує додаткового  підживлення цілий рік – взимку йому не вистачає одних вітамінчиків, а влітку інших. Забезпечити повноцінне надходження корисних речовин влітку можна за допомогою вітамінно-мінеральних комплексів, попросіть свого лікаря призначити вам такий комплекс якщо відчуваєте в ньому потребу.


Check Also

Малюнки по клітинкам для дітей. Цікава підбірка схем

Дітей буває складно здивувати, але це не означає, що зробити це неможливо. І після цілого …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *