Home / Діти / Виховання та психологія / Ігри на паску. Цікава підбірка

Ігри на паску. Цікава підбірка

Великдень – воістину, особливе свято. І для того, щоб розрядити обстановку серйозності і важливості, Вам на допомогу прийдуть ігри на паску. А так, як свято – Великдень, вважається святом, яке прийнято відзначати в колі сім’ї, великодні конкурси, стають ще більш актуальними.

Ігри на паску

Тепер, Вашим діткам не доведеться нудьгувати за столом, вони зможуть приймати участь в конкурсах, іграх, заздалегідь продуманих Вами. Реквізитом, для таких ігор можуть служитти: крашанки, паски або щось тематичне, на Ваш розсуд. Великодні ігри – стануть для Вас, відмінною сімейною традицією, яку приємно повторювати з року в рік.

Великодній конкурс “В’юнок”

Проводилась гра в суботу пасхального тижня. Характер гри нагадує різдвяні колядки, але зміст інший – знайти потенційних женихів і наречених. Гравці плели «в’юнок» – за формою який нагадує дугу – з гілок верби, берізки. Наречений і наречена називалися в’юнок  і вьюниця. Ватага йшла по вулиці, питаючи у зустрічного чи є в їхньому селі або будинку з живучими в ньому в’юнком і в’юнкою. Зустрічні, наприклад, відповідали: «Є в’юн. А будинок вгадати – як пити дати ». І описували дорогу, вдаючись до народної символіки, загадуючи загадки. Ватага йшла до описуваного будинку, зупинялася під вікнами і різні голоси просили: «В’юн (або в’юнкау), віддайте наші яйця» і заспівувала пісню:

Молода молодиця, молода ти в’юниця!

Яйця на полиці, в коробочці.

Чи не даш яйце, пирога кінця –

Втратиш молодця! Буде вітряниця …

Ті, до кого була звернена пісня, зобов’язані були видавати з вікна розфарбовані яйця, пригощати вином або пивом. А ті, хто «розжився» частуванням, дякували в’юна або вьюнку, бажали здоров’я і добра. А потім продовжували шлях по селу, відшукуючи нового «в’юнця».

Великодній конкурс “Фанти”

Помічник включає веселу музику. Доки лунає музика, ведучий крутиться на місці проти годинникової стрілки, а хоровод йде за годинниковою стрілкою. Помічник несподівано вимикає музику. Та людина, навпроти якої в результаті зупинився ведучий, виконує фант – нескладне завдання, запропоноване йому ведучим. В нагороду він отримує пасхальне яйце. Фанти краще підготувати заздалегідь.

Великодній конкурс “Дачник-щасливчик”

Необхідно 3 учасника та реквізит – 3 яйця. Для початку тримайте по одному яйцю і скажіть, навіщо древні слов’яни катали фарбовані яйця по землі? (Це сприяло родючості.) Отже, на розміченій відстані вам необхідно прокатати яйця носом, хто зробить це першим, той отримує титул – “дачник-щасливчик”.

Великодній конкурс “Вікторина”

  1. Щороку це свято відзначають в різні дні, з чим це пов’язано? (Великдень святкується в першу неділю після повного місяця.)
  2. В який день святкували Великдень євреї? (Четвер, п’ятниця – причому ці два дні вважалися одним днем.)
  3. Як з’явилася традиція фарбувати яйця? (Традицію пов’язують з Марією Магдалиною. Після воскресіння Христа вона прийшла до Пилата, сповістивши про воскресіння, на що він відповів, що це так само неможливо, як і те, що яйця можуть стати червоними. В цю мить все яйця почервоніли.)
  4. Коли святкували першу Пасху? (Першу Пасху святкували 1500 років до Різдва Христового у зв’язку з тим, що Мойсей вивів ізраїльтян з Єгипту).

“З ложки в ложку”

Ведуча набирає для гри стільки людей, скільки є розписних дерев’яних ложок. Діти утворюють маленьке коло. У ложку одному з гравців ведучий кладе дерев’яне яйце. Звучить музика, діти перекладають яйце з ложки в ложку. Гравець, у якого яйце впало, вибуває. Гра триває до останньої людини, який стає переможцем.

Естафета з писанками

Суть естафети проста: дві команди учасників по черзі намагаються перенести писанки від старту до фінішу.

Найвеселіше в тому, як вони будуть переносити яйця. На столовій ложці в витягнутій руці, затиснувши під підборіддям або між плечем і вухом, поклавши на голову. З кожним етапом естафети завдання стає складніше, а змагання – веселіше і азартніше.

Не забувайте про призи для всіх учасників.


Check Also

Місячний календар краси на квітень 2021 року по дням

Місячний календар краси на квітень 2021 року враховує фази небесного супутника щодо розташування інших зірок …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *