Home / Діти / Як зробити розвиваючі ігри для дітей?

Як зробити розвиваючі ігри для дітей?

Ігри для дітей своїми руками робляться дуже просто з підручних засобів. Представлені ідеї допоможуть розвитку малюків і більш дорослих хлопців. У грі діти вчаться новому, розвиваються. Для кожного віку можна порекомендувати свої настільні розвиваючі ігри для дітей.

Розвиваючі ігри для дітей 2-3 років

jak-zrobutu-rozvuvauchi-igru-dlja-ditej

У цьому віці важливо тренувати дрібну моторику, для цього чудово підійдуть такі картинки зі шнурівками:

сонечко;

хмара;

квітка;

машинка.

Щоб змайструвати для дітей вироби такого формату, вам знадобляться:

білий і різнобарвний пластик;

шило або саморізи;

ножиці;

волосінь;

жовтий шнурок.

Якщо у вас немає листів пластику, візьміть білий від старого пластикового відра. Дрібні деталі робляться з кольорових ємностей з того ж матеріалу. Якщо у вас нічого з цього немає, використовуйте картон.

Для першої гри для дітей своїми руками або попросивши кого-небудь, вам потрібно вирізати з білого пластику квадрат, округливши ножицями його кути. З жовтого зробіть коло, прикріпіть його до основного аркуша за допомогою волосіні. Для цього виконайте отвори шилом, а потім прошийте прозорим шнуром.

Виріжте з кольорового пластику квіточки, прикріпіть їх таким же чином. Щоб зробити промені сонця, отвори повинні бути побільші. Їх ви зробите за допомогою нагрітого само різу, який будете тримати за капелюшок плоскогубцями.

Коли отвори охолонуть, дайте шнурок дитині, покажіть, як його вплітати, щоб вийшли промені. Малюкові сподобаються такі розвиваючі ігри для дітей. Друга заснована на цьому ж принципі. Тільки для неї, крім білого, потрібен блакитний пластик. З нього ви виріжете хмару і також волосінню прикріпіть її.

Далі, виконайте отвори саморізом. Нехай малюк вплітає в них шнурок і розповідає, як капає дощик.

Цікавими є й інші розвиваючі ігри для малюків.

Розвиваючі ігри для дітей. Квітка з картону зі шнурівкою

jak-zrobutu-rozvuvauchi-igru-dlja-ditej-1

Щоб зробити таку квітку, знадобляться:

порожні бульбашки з-під шампуню;

шило;

ножиці;

шнурок;

картон.

З бульбашок з-під шампуню виріжте заготовки. Обкласти пелюстками з цього матеріалу серцевину квітки, виконайте шилом отвори, які будуть проходити через обидва елементи. Дитина зможе заплітати шнур і тим самим розвивати дрібну моторику.

Розвиваючі ігри для дітей. Машинка зі шнурівкою

jak-zrobutu-rozvuvauchi-igru-dlja-ditej-2

Така машинка напевно сподобається хлопчикам. Щоб зробити її, укрупнювальне зображення – перенесіть на лист пластику, обмалюйте і виріжте. Колеса зробіть з білої пластикової пляшечки з-під молочка. Проробіть шилом отвори, почніть вплітати шнурок, нехай дитина продовжить це цікаве заняття.

Можна порекомендувати і інші розвиваючі ігри для дітей  2 років. Вони засновані на цьому ж принципі виготовлення, але іграшки виходять об’ємними. Візьміть кришечку з-під кетчупу, зробіть в ній отвір гарячим цвяхом або свердлом дрилі. Капніть в нього клею, поставте фломастер, верхню частину якого потрібно попередньо роздвоїти гострим ножем. У цю розколину прикріпіть капелюшок мухомора. Його вирізають з червоної пляшечки з-під кетчупу. Білі кружечки можна зробити зі світлої молочної пляшки або взяти гудзики такого кольору.

Проробивши шилом отвори в червоному пластику, прикладіть на цей капелюшок гриба білі елементи, скріпіть шнурівкою.

jak-zrobutu-rozvuvauchi-igru-dlja-ditej-3

Захоплюючі  розвиваючі ігри для дітей 3-7 років

Влаштуйте компанії дітлахів веселу розвагу. Можна пограти в «Рибалку» і сім’єю. Її легко зробити своїми руками. Ця дитяча гра не тільки веселе, але і корисне заняття, яке допомагає розвитку дрібної моторики, координації, зміцнення м’язів рук.

І з яких матеріалів можна зробити своїми руками рибок. з:тканини;фетру;пластика;щільного картону.

Для творчості знадобляться і допоміжні матеріали:

фетр контрастного кольору;

готові очі або намистинки для очей;

для вудилища – дерев’яна паличка;

канцелярські скріпки;

магніт;

мотузка.

Якщо ви хочете, щоб фігурки вийшли об’ємними і барвистими, тоді візьміть кольорову тканину, виріжте по 2 заготовки для кожної рибки. Зшийте їх попарно, набийте синтепоном.

Якщо ви хочете зшити своїми руками рибок з фетру, тоді спочатку зробіть заготовки з паперу, прикладіть їх до цієї щільної тканини, обмалюйте і виріжте. Таким чином ви змайструєте рибок і з інших матеріалів, наприклад, з пластику. Тепер потрібно прикріпити до кожної по 2 ока. Для цього спочатку приклеюється кружечок з фетру, а на нього намистина. У ніс цих мешканців морських глибин потрібно всунути по скріпці. Саме ці металеві деталі допоможуть примагнічуватися до них вудці.

Її майструємо наступним чином. Щоб зробити вудку, прив’яжіть на один кінець дерев’яної палички мотузку. Щоб вона міцно трималася, можна зробити в цьому місці ножем виїмку по колу, а потім вже намотати сюди мотузку, на край якої потрібно прив’язати магніт, і гра для дітей, своїми рукам створена, готова.

jak-zrobutu-rozvuvauchi-igru-dlja-ditej-4

Розвиваючі ігри для дітей. Як зробити пальчиковий театр?

Ось ще одна розвага, яка зробить будь-яке свято веселим і урізноманітнить дозвілля. Пальчиковий театр дозволить розіграти будь-яку казку, причому одна людина може виконувати кілька ролей.

Ваша дитина може бути природженим актором. Тоді він буде, змінюючи свій голос, інтонацію, говорити за різних героїв дійства.

jak-zrobutu-rozvuvauchi-igru-dlja-ditej-5

Одна з найпопулярніших героїнь народних казок Машенька. Зшийте її разом з донькою, після чого та зможе спробувати себе в цікавій ролі. Для створення цієї героїні гри для дітей, вам знадобиться:

фетр різних кольорів для: тіла, сарафана, обробки, косинки;

мотузка або пряжа;

стрічки;

2 намистини для очей;

нитки;

ножиці;

голка.

jak-zrobutu-rozvuvauchi-igru-dlja-ditej-6

Дивлячись на такі фото, ви дізнаєтеся, як зшити сарафан. Але спочатку його потрібно викроїти. Необхідні 2 схожі деталі, що відрізняються тільки вирізами горловини. На спинці він менший, ніж спереду.

На фото сарафан викроєний з жовтого фетру, тіло ляльки з помаранчевого, а оборка сарафана, кишені і косинка з червоного.

Зверніть увагу, що хустка ляльки складається з двох деталей: передня частина з вирізаним круглим отвором для обличчя і потиличної деталі.

Починаємо шити сарафан. Прикладіть до його передньої деталі кишеню, пришити його нитками. Світлі стануть цікавим елементом оздоблення. Таким же чином потрібно пришити другу кишеню. Оббирання сарафана покладіть на його виворіт, стачайте з низом полички і спинки.

jak-zrobutu-rozvuvauchi-igru-dlja-ditej-7

Продовжуємо шити ляльку Машу. Покладіть поличку на передню частину тіла, стачайте обидві деталі разом з горловиною, проймою. Поверніть нитку так, як на фото, опустивши її на обличчя ляльки. Зверху покладіть передню деталь хустки, стачайте її з головою по внутрішньому колу.

jak-zrobutu-rozvuvauchi-igru-dlja-ditej-8

Підріжте чубок з ниток, пришийте очі. У ніс перетворяться 2 стібка білих ниток, рот оформіть червоними.

Будемо шити ляльку своїми руками або із залученням дітей далі. Всуньте нитку в голку з товстим вушком, зробіть стібок на потиличній частині, потім таким же чином прикріпіть ще кілька її фрагментів з однієї й іншої сторони потилиці. У вас повинно вийти 4 пасма коси, 2 центральні з’єднайте між собою.

jak-zrobutu-rozvuvauchi-igru-dlja-ditej-9

Додавши стрічки, починайте плести косу. Дійшовши майже до кінця, зав’яжіть красивий бант. Пришийте або приклейте до голови потиличну деталь хустки.

jak-zrobutu-rozvuvauchi-igru-dlja-ditej-10

Тепер з’єднайте задню і передню половинки ляльки, зшийте їх з усіх боків, за винятком низу.

jak-zrobutu-rozvuvauchi-igru-dlja-ditej-11

Продублюйте зовнішнім швом косинку, після чого головна героїня пальчикової гри для дітей готова.

jak-zrobutu-rozvuvauchi-igru-dlja-ditej-12 jak-zrobutu-rozvuvauchi-igru-dlja-ditej-13

За таким же принципом ви можете зшити і інших персонажів казки:

ведмедя;

зайця;

колобка;

гриб.

Нехай дитина, надівши ці м’які іграшки на пальці, придумає новий цікавий сюжет. Тим самим, розвиваючи свою промову, словниковий запас, уяву, мислення.

Розвиваючі ігри для дітей. Домашні розваги для всієї родини

Дітям дуже подобається, коли разом з ними грають дорослі. Якщо дитина хворіє або на вулиці погана погода і не хочеться йти гуляти, проведіть цей час за спільними розвагами. Існує безліч спокійних ігор, адже якщо дитина нездужує, активні гучні забави в цей час їм протипоказані.

Навчіть улюблених чад старовинній розвазі, яка називається «Блошки». Такі розвиваючі ігри для дітей  своїми руками робляться, буквально, з нічого. Адже у кожного вдома є гудзики, а картонну коробку можна дістати, вийнявши з неї пару взуття. У такий спосіб потрібно обрізати бортики, щоб вони стали висотою 5 см. Підійде і коробка з-під цукерок.

Фломастером або ручкою намалюйте розмітку всередині тари. Вона буде нагадувати футбольне поле. У центрі накресліть коло, по боках – навпроти один одного, двоє воріт. Можна спочатку обклеїти кольоровим папером двох забарвлень – половинки поля, щоб знати, на чиє заскочить «блошка».

Якщо ви робите розвага для дітей на дачі, тоді можете вирізати «блішок» з дерева. Найкраще для цього підійде липа. Сточіть краї кружечка, тоді у вас вийдуть такі елементи забави, які робили в старовину.

Для гри зробленої своїми руками, ви можете використовувати такі атрибути:

кружечки з дерева;

гудзики;

монети;

квасолини.

Останні дуже забавно «стрибають», якщо натискати на їх краї монетами. Беріть квасолю двох кольорів – для кожного соперника свій.

Правила гри можна придумувати прямо на ходу. Наприклад, чия блоха вище і далі стрибне,  яка виявиться в воротах або на половині суперника. При цьому потрібно вдарити її своєю «блошкою», кинувши ту зверху.

Також можна змагатися у влучності. Кожному гравцеві видається однакова кількість «блошок». Потрібно потрапити своїми в ворота суперника. Якщо «блошки» залишилися на ігровому полі свого кольору, господар атрибута забирає її і використовує в подальшому. А якщо вона не потрапила в ворота і залишилася на полі суперника, той забирає її собі.

У кого в кінці гри виявиться більше таких трофеїв, той і виграв.

Якщо ви хочете зробити швидко ще одну гру для дітей, тоді вам підійдуть «хрестики-нулики». Поле малюється на папері, а фішки виготовляють з пляшкових кришок. Зверху на деяких потрібно намалювати хрестики, а на інших – нулики.

jak-zrobutu-rozvuvauchi-igru-dlja-ditej-14

Коли буде ваш хід, поставте на поле кришку відповідного малюнка, а потім суперник поставить свій. Можна виготовити фішки не з кришок, а з м’якого матеріалу. Для таких вам потрібно приготувати:

тканину;

стрічки;

нитки з голкою або клей.

Краще використовувати щільну тканину, яка стане тримати форму і не буде махра. Якщо вона тонка, виріжте по 2 квадрата і зшийте їх попарно.

На лицьовій стороні тканинних квадратів пришити стрічки, складені хрестиком. До іншим заготівель прикріпіть кружечки з такої ж тасьми. Їх можна або пришити, або приклеїти.

Якщо малюк не дає вам готувати на кухні, вимагаючи уваги, придумайте, чим його зайняти. Намалюйте ігрове поле на аркуші, прикріпіть його магнітами до холодильника. З’єднайте палички від морозива хрестиком, прив’язавши по магніту. Нулики можна зробити з фетру або іншого відповідного матеріалу. Кріпляться вони таким же чином.

Інтелектуальні розвиваючі ігри для дітей від 7 років

Більш старших дітей можна познайомити з шахами і шашками. Для дошки підійде простий лист картону. На ньому потрібно намалювати вертикальні і горизонтальні смуги, заштрихувати, щоб вийшли квадрати і нанести умовні позначення.

Якщо хочете зробити шахівницю своїми руками, щоб вона була великого розміру, тоді використовуйте лист фанери. Наклейте на нього малярський скотч вертикально і горизонтально. Покрийте поверхню темною фарбою. Коли та висохне, відліпіть скотч і подивіться, які рівні квадратики вийшли.

Майстрині можуть зшити поле з щільної тканини темного кольору, на яку пришиють світлі квадратики.

В шашки перетворюються звичайні пляшкові кришечки або плоскі гудзики. Тільки для одного гравця беруться світлі, для іншого – темні.

Атрибути для шахів також нескладно виготовити. Намалюйте коней, пішаки і т. д. Маркером або фломастером на кришці. Можна використовувати для цього кружальця паперу. Намалювати на них, а потім приклеїти до таких кришок.

Також самостійно можна виготовити доміно. Для цього на камінці або фігурці з солоного тіста коректором наносять точки.

При виготовленні доміно своїми руками, орієнтуйтеся на цю схему:

jak-zrobutu-rozvuvauchi-igru-dlja-ditej-15

Як ви бачите, виготовити розвиваючі ігри для дітей  своїми руками дуже просто. Для цього використовують підручні матеріали, які допоможуть розвитку дітей, навчать їх новому і дозволять весело і з користю провести дозвілля.

Думаємо, вам буде цікаво побачити, як зробити ігри для дітей, використовуючи оригінальні ідеї. Для цього пропонуємо ознайомитися з наступними відеоматеріалами:


Check Also

Новорічні прикраси на 2021 рік своїми руками. Корисна підбірка

До жодного свята не готуються і не прикрашають своє житло так, як до зустрічі Нового …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *