Home / Сім'я / Несумісність партнерів при зачатті: ознаки і дії

Несумісність партнерів при зачатті: ознаки і дії

Часто буває, що чоловік і жінка абсолютно здорові, проте зачати довгоочікуваного малюка не виходить. Причиною може стати несумісність партнерів при зачатті, яка спостерігається в 30% випадків безпліддя.

Як розпізнати несумісність партнерів при зачатті?

Несумісність партнерів при зачатті ознаки і дії

Говорити про несумісність можна тільки після повного обстеження обох подружжя, щоб виключити інші можливі причини безпліддя. Якщо пара здорова, то лікар може поставити діагноз «несумісність партнерів при зачатті». Ознаки, що вказують на патологію, подружжя може відзначити і до візиту до лікаря.

Вагітність не наступає протягом року. Якщо партнери ведуть статеве життя і не користуються контрацепцією, але зачаття не відбувається, несумісність в наявності. В цьому випадку рекомендується пройти обстеження, щоб виявити причину.

Регулярні викидні. Вони відбуваються в основному в перші тижні вагітності. Навіть якщо вагітність наступає, організм матері відторгає плід.

Сверблячка і печіння статевих органів після статевого акту. Цей фактор свідчить про несумісність мікрофлори партнерів.

Лікування несумісності буде прямо залежати від її виду та причин появи.

Несумісність партнерів при зачатті. Імунологічна

Побутова назва цього виду – біологічна несумісність. Вона є причиною безпліддя у 10% випадків.

Імунологічна несумісність партнерів при зачатті  за своїм механізмом дуже схожа на алергічну реакцію і може мати кілька причин:

ослаблений імунітет жінки або чоловіка (може супроводжуватися неправильним способом життя, хронічними захворюваннями в уповільненій формі, раніше перенесеними гінекологічними операціями);

алергічна реакція у чоловіка на власну сперму, в результаті чого сперматозоїди гинуть;

часта зміна партнерів в недалекому минулому;

тривале використання презервативів, попереднє зачаття.

Сьогодні медики не можуть назвати всі причини, якими обумовлена імунологічна несумісність партнерів при зачатті. Іноді у жінки спостерігається алергія на сперму певного чоловіка, а іноді – кількох партнерів.

Існує безліч тестів, що дозволяють встановити імунологічну несумісність. Проходити їх потрібно як чоловікові, так і жінці. В результаті визначається кількість антитіл в організмі партнерки, мертвих і живих сперматозоїдів. Наприклад, лікар може запропонувати зробити мазок слизу з шийки матки. Тест проводиться через 6 годинок після останнього статевого акту, але не пізніше 12 годинок. Консистенція слизу вивчається з використанням мікроскопа, оцінюється рухливість сперматозоїдів.

Несумісність партнерів при зачатті. Лікування

Лікування може проходити декількома способами:

застосування презервативів для зниження чутливості жіночого організму до сперми;

антигістамінні і імуносупресивні препарати;

імуностимулятори;

ЕКО (екстракорпоральне запліднення) при неможливості завагітніти природнім шляхом.

Несумісність партнерів при зачатті. За резус-фактором

Іноді може виникати несумісність партнерів при зачатті  по групі крові. Значення має не стільки сама група, скільки резус-фактор – позитивний або негативний. Резус-фактор – це з’єднання білків, що знаходиться на зовнішній частині мембрани еритроцитів. При наявності антигену говорять про позитивний резус, за відсутності – про негативний. Шанс завагітніти і народити здорову дитинку мають пари, у яких:

позитивний резус-фактор у жінки;

у обох партнерів резус-фактор однаковий.

Якщо у жінки резус негативний, а у чоловіка – позитивний, перша вагітність може протікати нормально. При бажанні народити другу дитину у таких партнерів можуть виникнути проблеми. Жіночий організм буде відкидати плід як чужорідне тіло, виробляючи антитіла до батьківського резус-фактору. Результатом стає викидень. Небезпеку становить і потрапляння крові з протилежним резусом в організм матері під час пологів. Імунна система починає активно виробляти антитіла, що незмінно веде до ускладнень.

Виявити резус-конфлікт заздалегідь легко: партнерам досить здати кров на аналіз. Якщо лікар обізнаний про резус-конфлікт, він прийме відповідні заходи:

за три дні до пологів і кілька днів після жінці вводиться імуноглобулін для придушення діяльності імунної системи;

при відсутності інших способів лікування робиться переливання крові.

 Несумісність по групі крові не вирок. Медицина навчилася справлятися з такими проблемами. Потрібно лише вчасно повідомити про них лікаря.

Несумісність партнерів при зачатті. За мікрофлорою

Констатується тільки в 2-3% випадків безпліддя. Причина – сприйняття мікроорганізмів в мікрофлорі партнера як патогенних і становлять загрозу. В цьому випадку сперматозоїди гинуть в мікрофлорі жінки.

Для визначення цього виду несумісності береться мазок мікрофлори піхви або уретри і бактеріологічний посів. З його допомогою визначається збудник і остаточно діагностується несумісність мікрофлори партнерів. Лікування полягає в прийомі антибіотиків, до яких чутливий збудник патології. Після проходження курсу повторно здається мазок на аналіз.

Несумісність партнерів при зачатті. Генетична

Кожна клітина людини містить лейкоцитарний антиген, який захищає від небезпечних об’єктів. Якщо набір хромосом у партнерів схожий, вагітність сприймається антигеном як впровадження чужорідного тіла. У імунну систему посилається імпульс, і починається вироблення антитіл. Шанс виносити дитину виникає тільки при різному наборі хромосом.

Щоб виявити генетичну несумісність, потрібно здати кров на аналіз. Відповідь видається через 2 тижні. Пройти цей тест можна в будь-якому генетичному центрі.

Вирішити проблему можна тільки методами ЕКЗ (екстракорпоральне запліднення) або ІКСІ (метод штучного запліднення) за допомогою генетиків, які підберуть для сімейної пари індивідуальну програму.

Несумісність партнерів при зачатті. Особливості генетичної несумісності

Генетична несумісність партнерів при зачатті  має такі ж ознаки в більшості випадків, як відторгнення плоду організмом матері. Відбувається це внаслідок протилежних резус-факторів у партнерів. Подружжя можуть мати різну групу крові, але ось резус повинен бути однаковим у обох. Якщо у одного він позитивний, а в іншого негативний, то велика ймовірність народження фізично або розумово неповноцінних дітей. І це за умови виношування, тому що дуже часто відбувається мимовільний викидень. Дослідники визначили, що більший шанс народити здорового малючка мають подружжя, у яких група крові чоловіка вища, ніж у жінки.

Несумісність партнерів при зачатті. Лікування генетичної несумісності

Несумісність партнерів при зачатті  при різних резусах вимагає постійної консультації лікаря. Спеціаліст вводить імуноглобулін відразу ж, як тільки намічається резус-конфлікт. Щоб попередити негативні наслідки це робиться на 28 тижні вагітності, а також через кілька днів після пологів. Якщо несумісність дуже велика і виносити дитину не представляється можливим, лікар рекомендує вирішити проблему шляхом переливання крові.

Слід зазначити, що резус-конфлікт виникає найчастіше тільки під час пологів, коли в кров матері потрапляє кров батька. Якщо про проблему лікар обізнаний заздалегідь, то він без праці її усуне. Якщо існує несумісність партнерів при зачатті, ознаки найчастіше виявляють себе вже під час другої вагітності. При плануванні другої дитини батькам потрібно бути обережними і уважно ставитися до розпоряджень лікаря, тому що ризик невиношування вкрай високий.

Сучасна медицина просунулася далеко вперед, тому такий тип безпліддя, як несумісність партнерів, виліковний. Головне, вчасно пройти тест на сумісність, здати всі аналізи і уважно ставитися до рекомендацій лікаря. Якщо є бажання народити здорову дитинку у обох батьків, то все обов’язково вийде.

Якою б не була несумісність партнерів при зачатті, ознаки її повинні уважно спостерігатися і аналізуватися подружжям. При підозрі на безплідність потрібно відразу звернутися до лікаря – тільки так можна успішно вирішити проблему.


Check Also

Традиції на 14 лютого 2021 року – день святого Валентина

День Святого Валентина, який відзначається 14 лютого, з кожним роком стає все популярнішим у нашій …

One comment

  1. Тетяна

    Якщо у мами 1 + а батька 4 +,чи може з’явитись немовля?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *