Home / Сім'я / Вітаміни для зачаття дитини – для жінок і чоловіків

Вітаміни для зачаття дитини – для жінок і чоловіків

Як показує сучасна статистика, близько сімдесяти відсотків усіх представниць прекрасної статі страждає від недоліків вітамінів і мікроелементів в своєму організмі. Надалі, це негативно позначається на вагітності, як в період самого зачаття (зменшення шансів завагітніти), так і безпосередньо в процесі виношування, адже потреба в них на даних період значно збільшується. Хочете правильно підготувати організм до зачаття? Прислухайтеся до рекомендацій цієї статті про те які потрібні вітаміни для зачаття дитини.

Вітаміни для зачаття дитини

Вітаміни для зачаття дитини – для жінок і чоловіків

Чи доцільно приймати вітаміни перед вагітністю? Звичайно ж, так! Всі вони в тій чи іншій мірі відповідають за правильну роботу систем організму і окремих органів.

Вітаміни для зачаття дитини. Вітаміни для жінок

Попереду у представниці прекрасної статі – цілих сорок тижнів інтенсивної роботи всіх систем організму, а також підвищена витрата його енергетичних, мінеральних та вітамінних запасів. Відсутність необхідних важливих вітамінів негативно впливає на плід, що розвивається, в важких ситуаціях навіть провокуючи пороки розвитку, а також індукує цілий ряд негативних зовнішніх проявів у жінки – погіршення якості шкіри, втома, випадання/ломота волосся/нігтів.

Оптимальний термін початку прийому вітамінів для майбутніх представниць прекрасної статі в цікавому положенні – півроку до дати зачаття дитини. Базовий комплекс важливих низькомолекулярних органічних сполук включає в себе наступні елементи:

Фолієва кислота. Найважливіший елемент для збільшення ймовірності зачаття і значного зниження ризиків виникнення дефектів у плода в ранній період. Норма – 400 мікрограмів на добу.

Вітамін А. Норма – близько 3 тисяч МЕ за добу.

Вітаміни В1, В2, В6 – в рекомендованих лікарем дозах.

Вітамін С. Норма – від 60 до 100 міліграм на добу.

Вітамін Д – до 400 МЕ / добу.

Вітамін Е – до 300 МЕ / добу. Один з основних факторів підвищення фертильності, впливає на зачаття і роботу репродуктивної системи.

Вітамін К – близько одного міліграма за добу.

Вітамін Н – до 300 МЕ за добу.

Вітаміни для зачаття дитини. Вітаміни для чоловіків

Існує думка, що вітаміни для зачаття дитини  необхідні тільки представницям прекрасної статі. Це не так, оскільки 50 відсотків успішного зачаття дає якісна сперма. Щоб ваш чоловік видавав якісний генетичний матеріал, йому необхідно почати прийом вітамінів мінімум за три місяці до дати початку спроб запліднення.

Які вітаміни потрібні?

Вітамін В9. Допомагає формувати правильну структуру сперматозоїда.

Токоферол. Захищає клітинні структури носія генетичної інформації від пошкоджень.

Вітамін С. Покращує синтез статевих гормонів представників сильної статі.

Селен і цинк. Індукують вироблення тестостерону, покращує сексуальну активність.

Вітаміни для зачаття дитини. Вітамін Е

Вітамін Е – ключовий елемент при профілактиці викидня, недорозвинення плоду і перешкоджання розвитку інших негативних станів. Він нормалізує вироблення прогестерону, підтримує плід до формування плаценти, зменшує тиск, покращує розтягнення матки і загальну витривалість органів.

У процесі планування вагітності, жінці рекомендується вживати від 200 до 350 МЕ вітаміну на добу, норму при цьому розбивають на два рази. Зручніше за все, брати токоферол в капсулах, притому окремо від полівітамінних комплексів, оскільки в них, вміст Е рідко перевищує 20 МЕ, що явно недостатньо для повноцінного насичення організму на клітинному рівні. Настільки велика доза не повинна вас турбувати – токсична дія елемента проявляється при прийомі більш 100 тисяч МЕ одноразово.

Вітаміни для зачаття дитини. Фолієва кислота

Вітамін В9 є одним з основних елементів, особливо необхідних жінці в період планування зачаття і ранніх етапів виношування плоду. Згідно з останніми дослідженням, фолієва кислота значно зменшує ризик розвитку у майбутньої дитини, недорозвиненості спинного і головного мозку. Також, вона позитивно впливає на розвиток і ріст клітин, формування тканинних структур і роботу всіх оболонок.

В9 майже завжди призначають додатковим препаратом, оскільки далеко не всі сучасні полівітамінні комплекси, містять в собі необхідну його кількість .. Найчастіше, лікар пропонує дозування в розмірі 400 мікрограмів на добу, одноразово або за два прийоми. Почати прийом бажано за півроку до запланованого зачаття, а курс закінчити до двадцятого тижня вагітності.

Вітаміни для зачаття дитини. Комплекси

Вітамінів майбутній вагітній приймати потрібно багато і часто – велика різноманітність номенклатури і видів елементів часто можуть заплутати навіть людину, що розбирається в медицині. Саме для цього виробники випускають комплекси вітамінів, що містять в собі практично всі необхідні для жінки речовини. Звичайно, кілька видів вітамінів все одно доведеться приймати окремо (якщо в полівітамінних комплексах він відсутній або є недостатня концентрація потрібної речовини), проте процес прийому значно спрощується.

Вітаміни для зачаття дитини. Основні полівітамінні комплекси для плануючих завагітніти

Комплексний вітчизняний полівітамінний препарат, що містить в собі ще й мікроелементи. У достатній кількості містить вітамінчики А, В1, В2, В5, В6, В12, С, D3, Е, Н, К. Базово включає в себе кальцій, магній, цинк, марганець, залізо та інші мікроелементи. Самі таблетки розподілені по кольорам і відповідно, сумісності, в день необхідно пити по одній пігулці кожної з кольорів, інтервалом не менше п’яти годин. Відгуки жінок по препарату переважно нейтральні, окремі представниці прекрасної статі відзначають деяке погіршення стану у вигляді блювотного рефлексу.

Вітаміни для зачаття дитини. Фемібіон

Німецькі полівітаміни з вмістом класичної комплексної вітамінної формули, насичені фолієвою кислотою з L-формою, йодом, біотином. Тут відсутні вітаміни А, D, H, K. Відгуки пацієнток суперечливі – частина хвалять препарат за його високу ефективність при зачатті (більшість позитивних випадків вже в першому циклі запліднення) і придушенні раннього токсикозу, інші ж відзначають множинні алергічні реакції на полівітаміни і невиправдано високу їх вартість.

Вітаміни для зачаття дитини. Елевіт

Елевіт Пронаталь – класичний мультивітамінний комплекс, розроблений швейцарськими фахівцями спеціально для майбутніх мам, які планують вагітність. Містить в собі всі основні вітаміни, а також ряд мікроелементів і потрібну кількість фолієвої кислоти – базового препарату, який обов’язково прописують до зачаття. Відгуки про препарат переважно позитивні, більшість пацієнток відзначають загальне поліпшення самопочуття, відсутність токсикозу на ранній стадії, а також підвищену регенерацію і еластичність волосся, шкіри та нігтів. З негативних оцінок, жінками зрідка відзначається значне підвищення апетиту, а також періодичні запори. Крім цього до складу полівітамінного комплексу не внесений йод, тому необхідний додатковий прийом Йодомарину або аналогів.

Вітаміни для зачаття дитини. Вітрум пренатал

Один з найпопулярніших і відомих мультивітамінних комплексів для майбутніх мам, розроблених американською компанією Юніфарм. Містить в собі всі вітаміни групи В, в тому числі фолієву кислоту в подвійному дозуванні, низькомолекулярні органічні сполуки груп А, С, D, Е, РР, Н, а також мікроелементи, включаючи йод, залізо, селен. Приймати препарат потрібно один раз в день вранці після їжі в кількості однієї таблетки / добу. У порівнянні з аналогами, тут більше магнію, міді і цинку, що життєво важливо для правильного і швидкого запліднення. Негативних відгуків про препарат практично немає – переважна більшість жінок відзначають його сприятливий вплив на всі системи організму, при цьому у них не підвищується апетит, і не виникають закрепи. На даний момент Вітрум пренатал – один з оптимальних полівітамінних комплексів для планування вагітності і її підтримки на ранніх стадіях.

Вітаміни для зачаття дитини. Питання-відповідь

Порадьте, будь ласка, які найкраще пити вітаміни для зачаття дитини?

В обов’язковому порядку за півроку до запланованого зачаття, необхідно почати прийом фолієвої кислоти і вітаміну Е – вони забезпечать базову нормалізацію статевих функцій подружжя, швидкий і ефективний початок вагітності, захист ембріона на ранніх стадіях. Крім цього, рекомендується прийом полівітамінних препаратів, що включають групи вітамінів А, В1, В2, В5, В6, В12, С, D3, Е, Н, К, а також різні мікроелементи, від цинку і селену до заліза, марганцю і йоду.

Як приймати вітаміни при плануванні вагітності?

Приймати вітаміни слід щодня, дотримуючись рекомендації лікаря. Зазвичай, фахівець призначає піврічний курс прийому препаратів-полівітамінів і окремих речовин, які не включені до складу мультивітамінного комплексу. Стандартна схема прийому – 1-2 таблетки 1-2 рази на день (вранці і ввечері після їжі). Крім цього, рекомендується розділити прийом, власне вітамінів і мікроелементів, щоб виключити можливість взаємного зниження їх ефективності. Зазвичай виробники випускають упаковки, де дві групи речовин розділені по різним блістерам, а самі таблетки відрізняються за кольором. Про схему прийому таких препаратів читайте в інструкції.

Чи потрібно приймати вітаміни перед вагітністю?

Вітаміни відповідають за цілий ряд життєво важливих функцій – в період зачаття і розвитку плоду потреба в них тільки зростає. При нестачі цих низькомолекулярних органічних сполук, може виникати статева дисфункція, значно знижується ймовірність успішного запліднення і підвищуються ризики неправильного розвитку плода, аж до викидня.

Як і скільки пити вітамін Е?

Вітамін Е – унікальна низькомолекулярна органічна сполука, вперше виявлена ще в першій половині двадцятого століття. Його базові функції – це імуномодуляція і сприяння розмноженню, крім цього він виступає в якості гарного антиоксиданту.

Найчастіше вітамін Е синтезується штучним шляхом в простому з’єднанні токоферолу. По суті, універсальний захисник всіх клітинних мембран, він виступає надійним протектором всіх статевих клітин, які можуть піддаватися процесам окислення. Для жінки, яка планує вагітність, вітамін Е разом з фолієвою кислотою, стає просто необхідним, через активну підтримку синтезу жіночих і чоловічих гормонів, а також ембріона в стадії формування плацентарних структур, що в свою чергу значно знижує ризик викидня і неправильний розвиток плода в подальшому.

Практично всі спеціалізовані полівітамінні комплекси містять в собі дану органічну сполуку, правда в недостатній кількості, адже його потрібно не менше 250 МЕ на добу. Якщо в ваших мультивітамінах, концентрація даної речовини менша, то доведеться додатково купувати його в якості вітамінної добавки. Звичайна схема прийому – по одній таблетці 150 МЕ два рази на день, вранці і ввечері після їжі. Курс розрахований на шість місяців, його закінчення має збігатися з 12-20 тижнем вагітності або ж до передбачуваної дати зачаття.

З продуктів, найбільше вітаміну Е містить масло із зародків пшениці і його соєвий аналог. У невеликих кількостях, він також присутній в яловичій печінці, хлібі з висівками, квасолі, капусті-брокколі, волоських / лісових горіхах.


Check Also

Традиції на 14 лютого 2021 року – день святого Валентина

День Святого Валентина, який відзначається 14 лютого, з кожним роком стає все популярнішим у нашій …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *