Home / Дозвілля / Традиції на 14 лютого 2021 року – день святого Валентина

Традиції на 14 лютого 2021 року – день святого Валентина

День Святого Валентина, який відзначається 14 лютого, з кожним роком стає все популярнішим у нашій країні. З’являються нові традиції, кожна закохана пара по-своєму доповнює свято, роблячи його унікальним. Жителі багатьох країн чекають цього дня, щоб зробити заповітну пропозицію руки і серця своїй другій половинці, а також вважають за краще проводити в День закоханих весілля і вінчання. Детальніше про традиції на 14 лютого 2021 року  піде мова далі.

Традиції на 14 лютого 2021 року: історія виникнення свята

Традиції на 14 лютого 2021 року - день святого Валентина

Одна з версій походження Дня святого Валентина говорить, що він рансформувався з свята Луперкалії, присвяченого родючості і названого так на честь покровителя стад, бога Фавна (також носив прізвисько Луперк). Відзначався він щороку 15 лютого.

За традицією чоловіки в цей день приносили в жертву тварин, виготовляли з їхніх шкур своєрідні бичі, роздягалися догола і бігли по місту, б’ючи ними кожну жінку, що зустрілася на шляху. Жінки ж охоче підставлялися під удари: вважалося, що удар бичем в цей день подарує плодючість. Ритуал був вкрай поширений в Римі: є свідчення, що в ньому брали участь навіть члени знатних родин.

Пізніше він став настільки популярний, що пережив багато язичницьких традицій, кинувши з приходом християнства. Варто відзначити, що багато істориків заперечують зв’язок між римським “фестивалем” і виниклим пізніше християнським святкуванням і вважають її не більше ніж гіпотезою.

14 лютого для католиків вважається найромантичнішим днем в році. Раніше це свято вважалося релігійним – почитали пам’ять святому великомученику Валентину. Сьогодні, 14 лютого є Днем всіх закоханих, а традиції святкування стали зовсім іншими. Незважаючи на те, що свято католицьке, а у православних християн існують свої покровителі любовних уз і сімейного вогнища – це Февронія і Петро, День Святого Валентина відзначають у багатьох країнах.

Найбільш загальновідомим подарунком на свято, а заодно і одним з головних його символів, є валентинка – листівка у формі серця, найчастіше червоного кольору, з написаним всередині любовним посланням. По-справжньому популярною ця традиція стала в XVIII столітті, проте вважається, що існує вона значно довше. Останнім часом досить часто можна зустріти жарти і роздуми на тему того, що подібні «сердечка» дуже мало нагадують анатомічно вірне зображення людського серця.

Відповідно до одного з припущень, ключову роль в цьому зіграло те, що дану форму в момент торкання утворює пара лебедів. Лебеді, що знайшли «другу половинку», залишаються разом на все життя. Завдяки чому в багатьох культурах вони сприймаються як символ вірності.

За однією з версій, перші «валентинки» написав Карл I Орлеанський – французький герцог, який вважається одним з самих видатних поетів в історії своєї країни. У 1415 році він перебував у в’язниці і – ймовірно, від нудьги – складав любовні послання своїй дружині Бонні д’Арманьяк.

Багато приписують написання першої валентинки і самому Святому Валентину, в честь якого назване свято. Передбачається, що він був польовим лікарем і священиком, який під покровом ночі освячував шлюб люблячих чоловіків і жінок, коли шлюби були заборонені римським імператором Клавдієм II (то порахував, що самотній чоловік, який не обтяжений дружиною і сім’єю, краще буде битися на полі битви). За тією ж легендою, першу «валентинку» Святий Валентин написав, коли, будучи засудженим до смертної кари, він був кинутий до в’язниці. Там він закохався в дочку наглядача і послав їй записку.

Народжений в III столітті нашої ери священик на ім’я Валентин прославився тим, що всупереч заборонам правителя Римської імперії Юлія Клавдія ІІ таємно вінчав закоханих. За непокору його взяли під варту, і засудили до смертної кари.

Перебуваючи в ув’язненні, єпископ закохався в дочку тюремника, яка потайки поїла його водою і носила хліб, але оскільки католицькі священики дають обітницю безшлюбності, незадовго до смерті він надіслав дівчині прощального листа. Текст не зберігся, але його підпис: “Твій Валентин”, став символічним. Він до цих пір застосовується в святкових листівках у формі серця чоловіками, які бажають зберегти своє ім’я в таємниці, інтригуючи кохану.

Священика стратили вночі 14 лютого. На місці його могили в Римі знаходиться церква, а в місті Терні, де Валентин народився, побудована легендарна Basilica di San Valentino. Також, в декількох храмах, побудованих в його честь по всьому світу, зберігаються мощі. Дата страти збіглася з відомим торжеством римлян на честь богині любові Юнони, і стала символом закоханих.

Валентинками список можливих подарунків на свято, природно, не обмежуються. Наприклад, в деяких країнах популярним подарунком є червоно-біла карамель – перший з цих кольорів символізує пристрасть, а другий – щирість. Також досить поширена традиція робити на свято закоханих подарунки, зроблені своїми руками. Якщо ж люди не захоплюються рукоділлям, досить часто – особливо останнім часом – вони віддають перевагу подарункам, зробленим за індивідуальним замовленням, наприклад, з ініціалами обранця або обраниці.

До слова, деякі звичаї кінця позаминулого століття можуть здатися сучасним людям досить екзотичними. Зокрема, за деякими даними, що понад століття тому напередодні свята молоді люди і клали в урну відповідну їхньому числу кількість квитків з іменами молодих дівчат, а потім кожен виймав один такий квиток. Дівчина, ім’я якої діставалося таким чином юнакові, ставала на наступний рік його «Валентиною» і протягом наступного року відносини їх повинні були нагадувати взаємини між лицарем і його «дамою серця», якими вони описані в середньовічних романах.

Як стверджується на ряді сайтів в інтернеті, в День святого Валентина стають «хорошими» навіть прикмети, які в інший час такими не є – зокрема, розбите дзеркало віщує щастя в любові, а забуті вдома речі – до гарних новин від другої половинки. У той же час, поганими прикметами вважається спотикатися і спізнюватися.

Традиції на 14 лютого 2021 року та звичаї

У жителів різних країн свої традиції, присвячені дню Святого Валентина.

В Словенії теж відзначають 14 лютого. Але жителям цієї країни святий Валентин приносить не любов, а весну, пробуджує природу від зимового сну.

У Великобританії і Шотландії, молодь збирається напередодні 14 лютого, щоб провести кумедний ритуал з записками. Хлопці та дівчата кидали в одну урну невеликі папірці зі своїми іменами, а потім по черзі діставали свій щасливий квиток. Панночці, ім’я молодої людини яке дісталось, потрібно було на цілий рік стати його «валентинкою».

В Італії в День закоханих існує своя приємна традиція – дарувати одне одному цукерки та інші солодощі у формі серця, а також розсилати вітальні листівки, які не вказуючи відправника і використовуючи знаменитий підпис “Твій Валентин”. Таким цікавим чином італійці анонімно зізнаються в коханні.

У Данії обмінюються засушеними букетами білих квітів, а в Іспанії серцеві послання прийнято в День Валентина відправляти разом з поштовими голубами.

День святого Валентина в Данії – це шанс для таємних шанувальників висловити свої почуття. Чим цікавіше і загадковіше, тим краще. Замість того, щоб відправляти прості любовні листи з зізнаннями, чоловіки в Данії посилають кумедні вірші, які називаються «Gaekkebrev» (геккебрев). Ці записки чимось нагадують паперові сніжинки. Вони підписані анонімно з лінією точок внизу, по одній точці для кожної букви в імені відправника. Якщо одержувач може вгадати особистість свого таємного шанувальника, грунтуючись тільки на цій підказці, він повинен відправити йому шоколадне яйце.

У жінок в Японії ще з 70-х років прижилися традиції на 14 лютого 2021 року  – обдаровувати співробітників солодкими сувенірами “гирі чоко”, що дослівно перекладається: “шоколад за службовим обов’язком”. В даний час японки зовсім не вважають за сором також порадувати подарунками подруг і навіть купувати в свято закоханих презенти самим собі.

У 1950-х роках компанія шоколаду спробувала отримати прибуток від проведення Дня святого Валентина, посилаючись на західні традиції. Але щось пішло не так, і замість того, щоб показати чоловікові, що дарував шоколад жінкам, реклама стверджувала, що свято Валентина – це день, коли саме жінки проявляли любов до чоловіків і дарували їм різні види шоколаду. Традиція прижилася, і сьогодні це важлива частина святкування.

У Франції пишуть коханим вірші і проводять змагання співаків серенад.

Вважається, що в цей день дівчина може попросити будь-якого вподобаного чоловіка одружитися з нею. Якщо обранець відмовляє, він повинен подарувати їй шовкову сукню. Так що дерзайте, дівчата! Є й інші звичаї, традиції  на 14 лютого 2021 року  пов’язані з сукнею. Сукня – традиційний подарунок на 14 лютого хлопця дівчині. Якщо дівчина приймає сукню, значить, вона готова зв’язати з ним свою долю.

У США, Латинській Америці і Німеччині в Валентинів день проводиться найбільша кількість вінчань і весільних церемоній. У ресторанах, всі столики займають закохані парочки. Молоді люди поспішають зізнаватися в почуттях і кликати заміж своїх коханих.

День святого Валентина в Південній Африці відзначається з великою пристрастю і ентузіазмом. Молоді дівчата святкують День Валентина після римського фестивалю «Lupercalia». Згідно з цим традиційним фестивалем, дівчата прикріплюють імена своїх улюблених на рукавах. У деяких регіонах чоловіки також дотримуються цього звичаю.

Валлійський варіант Дня святого Валентина – це День святого Двінвена, який відзначається 25 січня. Найяскравішим аспектом свята є обмін любовними ложками. Химерні дерев’яні прилади є символами любові в Уельсі. Вважається, що традиція почалася з валлійських моряків, які доглядали за майбутніми дружинами, роздаровуючи їм власноруч виготовлені ложки. Такий подарунок до сих пір використовується в Уельсі як романтичний жест.

День святого Валентина – популярний день весілля на Філіппінах. Щороку в честь цього свята органи влади проводять масові весілля для пар, які не можуть дозволити собі традиційну весільну церемонію. Ці події зазвичай проводяться місцевими чиновниками. Наприклад, в 2019 році мер міста Дасмаріньяс одружив 500 пар одночасно після того, як заявив, що найкрасивіша пара отримає приз у розмірі 10 000 філіппінських песо (192 долара), щоб відправитися в медовий місяць.

Сальвадорці святкують День святого Валентина з грою під назвою «Таємний друг». Той, хто брав участь в обміні подарунками «Таємний Санта» в переддень Різдва, зрозуміє, про що йде мова. Група людей пише ім’я кожного на клаптиках паперу і перемішує їх в спеціальному контейнері. Ім’я, яке хтось навпомацки вибере, це людина, якій він повинен купити подарунок до Дня святого Валентина. Традиція має сентиментальний відтінок, який відрізняє її від «Таємного Санти»: коли приходить час віддати свій подарунок, дарувальник повинен сказати одну добру річ про одержувача.

Конкурси краси – це щорічні заходи для кочових жителів Водабе з Нігерії. Проте, ці конкурсі не театралізовані в Міс Всесвіт, оскільки жінки в них судять, а чоловіки виставляють напоказ свої фізичні якості. Ці фестивалі називаються Gerewol.

Чоловіки розмальовують свої обличчя червоною охрою і білою або жовтою глиною. Також вони одягаються в яскраві, красиві костюми, не забуваючи і про аксесуари з бісером і пір’ям. Потім чоловіки танцюють, незважаючи на спеку, в той час як жінки дивляться і оцінюють. Мета конкурсу полягає в тому, щоб встановити любовні зв’язки. В кінці багатоденного фестивалю кожен суддя може вибрати собі переможця, який повинен відповісти взаємністю. І, до речі, цей конкурс не тільки для самотніх.

Відзначати День святого Валентина чи ні – справа кожного. Але хіба є щось погане в тому, щоб ще раз нагадати близьким, що ми їх любимо і готові дарувати увагу та тепло?


Check Also

Місячний календар фінансів на липень 2022 року

Це здається містикою, але астрологія — наука, побудована на офіційних і достовірних цифрах. Місячний календар фінансів …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *