Home / Здоров'я / Вплив антибіотиків при зачатті – ризик для дитини

Вплив антибіотиків при зачатті – ризик для дитини

Вагітна жінка прекрасна, але при плануванні вагітності спливає ряд питань, на які непросто відповісти. Як би жінка не берегла себе, завжди знайдуться шкідливі хвороботворні чинники, від яких потрібний захист. Далі дізнаємось чи шкідливий вплив антибіотиків при зачатті.

 Вплив антибіотиків при зачатті: у чому зв’язок?

Вплив антибіотиків при зачатті - ризик для дитини

Всім відомо, якщо приймати антибіотики під час вагітності шкідливо для плоду, що розвивається. Але ми розглянемо питання прийом антибіотиків перед плануванням вагітності, це велика різниця, ніж приймати їх вже вагітною. Перед тим як завагітніти деяким жінкам доводиться пройти курс лікування антибіотиками, існують інфекції і різні запалення в жіночих статевих органах, які можуть бути перешкодою для вагітності. Тому, деяких жінок цікавить питання, коли можна планувати вагітність і чи шкідливий вплив антибіотиків при зачатті ?

Лікарські  препарати не можуть бути нешкідливими. Як кажуть, одне лікують, інше калічать, тому антибіотики і планування вагітності тісно пов’язані між собою. Іноді можна обійтися і без важкого навантаження на організм у вигляді антибіотиків, але, на жаль, «антибактеріальна терапія» незамінна при серйозних інфекціях. Сьогодні, точно встановлено, що жодне прийняття антибіотиків не проходить для жінки безслідно. Як майбутня мама, вона повинна усвідомлювати всю важливість негативного впливу ліків і подбає про своє здоров’я.

Планування вагітності після прийому антибіотиків повинно бути обдуманим і зваженим. Необхідно пройти консультацію лікаря і здати розгорнутий аналіз крові. Після цього стане ясно, чи можна заводити «пузожителя» або варто почекати, пройти курс відновлювальної терапії.

Антибіотики – це ліки, яке застосовується в лікуванні інфекційного захворювання, що викликається бактеріями і грибами. Вони надають переважну дію на розмноження і зростання бактерій, і практично не пошкоджують клітини макроорганізму. Антибіотики використовують і в онкології, як протипухлинний препарат.

Антибіотики можуть накопичуватися в організмі і впливають на статеві клітини, наприклад, на яйцеклітину у жінки. Якщо антибіотики приймав чоловік, то прийом в подальшому впливає на сперматозоїди, вони стають не рухомими, і можуть мати патології. Патологічні клітини можуть привести до мимовільного викидня. Тому чоловікові після прийому антибіотиків варто почекати 2-3 місяці, щоб відбулося оновлення сперми і планувати зачаття.

Траплялося так, вагітна жінка захворіла на інфекційні захворювання, і їй було призначено лікарем приймати антибіотики. Природно жінка починає переживати, за наслідки після прийому, а так само як відіб’ється на плоді. Її переживання не безгрунтовні, так як антибіотик дуже небезпечний, якщо його приймати в перші тижні вагітності, він може викликати мимовільний викидень. Якщо все ж вам прописали антибіотики, і ви йдете в аптеку з цим списком не поспішайте купувати, попросіть фармацевта дати ознайомиться з інструкцією виписаного препарату. Не варто довіряти рекламним листівкам, там не прописані протипоказання, які можуть нашкодити плоду.

Вплив антибіотиків при зачатті. Вчимося читати інструкцію!

Коли купуєте будь-які ліки та читаєте інструкцію, відразу стає щось не зрозуміло, і ми довіряємо лікарю: «якщо виписав, значить, мені можна приймати». Лікарські засоби розділимо на 3 групи:

 «Обережно, заборонено», так само в «Протипоказаннях» зазначено, що не можна приймати під час вагітності.

 Цей препарат буде дуже небезпечний для розвитку плода, він може викликати різні пороки в розвитку, тому не слід приймати цей засіб. Заборонено також приймати під час грудного вигодовування, тому що організм немовляти продовжує розвиватися, і препарат потрапивши через грудне молочко малюкові, може негативно вплинути на його розвиток. В інструкціях вказують, що якщо вам необхідно приймати цей препарат під час лактації, то потрібно припинити грудне вигодовування.

 Дозволені препарати – в інструкції зазначено «Можливо приймати в період вагітності і лактації»

 Можна, але обережно – допускається приймати в разі, якщо без цього препарату ні як не обійтися.

Навіть лікарю  іноді важко прийняти рішення, чи варто виписати цей препарат вагітній жінці чи ні. Буває, що життю жінки загрожують серйозні ускладнення, а іншими препаратами вилікувати не можна. Лікар приймає рішення, можна застосовувати чи ні. У таких препаратах в інструкції зазначено: «Застосування препарату протипоказані в 1 триместрі вагітності. В 2 і 3 триместрі призначають під строгим наглядом лікаря.»

Під «суворим наглядом лікаря» розуміється, що жінці або плоду буде завдано шкоди або загроза викидня.

Тому, всі препарати потрібно приймати тільки коли Ви серйозно хворі, і інші ліки не допомагають, постійно відвідувати лікаря, щоб стежив за Вашим здоров’ям і розвитком плоду, а в разі необхідності скасував прийом препарату.

Не бійтеся задавати лікарю питання, які Вас цікавлять з приводу препарату і його застосування, так як це стосується Вас і здоров’я майбутнього малюка. Не займайтеся самолікуванням!

Вплив антибіотиків при зачатті. Невидимий вплив антибіотиків на організм

Щоб розуміти, що загрожує жіночому організму після прийому антибіотиків, необхідно мати загальне уявлення про препарати і їх вплив на організм людини в цілому.

Лікарі призначають антибактеріальні засоби при гострих вірусних інфекціях:

отит;

гнійна ангіна;

запалення легенів;

запаленні сечового міхура;

ангіні, застуді, бронхіті.

Наша імунна система не може впоратися з деякими вірусами, а антибіотики виробляють речовини, що пригнічують патогенні зони. Фахівці радять чітко слідувати інструкції препаратів і рекомендацій лікаря. Він підкаже необхідне дозування, тривалість лікування, інтервал часу прийому антибіотиків.

Частенько, хворі, відчувши полегшення, зупиняють курс терапії, вважаючи, що так збережуть більше сил і здоров’я. Після різкого припинення лікування, захворювання сильно загостриться, а шкідливі мікроорганізми придбають імунітет до ліків.

Після остаточного вилікування, бактерії антибіотиків продовжують свою життєву діяльність. тривалість їх впливу завжди різна і, при лікуванні відразу декількома антибіотиками, може збільшуватися. Завагітніти в цей період, вкрай не бажано. Бактерії впливають на роботу і активність всіх органів. В першу чергу, порушується кислотно-лужне середовище в організмі, що супроводжує виникнення дисбактеріозу, кандидозу, вагініту.

Вплив антибіотиків при зачатті. Профілактика дисбактеріозу – обов’язковий етап

Щоб зробити курс лікування антибіотиками більш щадним, лікарі призначають паралельно курс профілактики. У нього входить:

Прийом спеціальних бактерій, йогуртів і біфідобактерій.

Дієта. Збалансоване вживання продуктів з високим вмістом клітковини, кисломолочних напоїв.

Напої з кислинкою. Наприклад, морси, компот зі смородини або вишні, відвар з шипшини, лимонний чай.

Вживання протигрибкових препаратів. Це можуть бути таблетки, капсули, свічки, порошок. Перед прийняттям ліків необхідно проконсультуватися з лікарем.

Не можна зловживати солодощами. Варто уникати цукерок, цукрових виробів, згущеного молочка і солодких десертів.

Вплив антибіотиків при зачатті. Як підготувати організм до майбутньої вагітності?

Підготувати організм до майбутньої вагітності  потрібний час!

Завагітніти жінці, після прийому антибіотиків, можна лише через 3 місяці (ну на крайній випадок через 1 цикл місячних). Якщо запліднення відбулося раніше, є велика загроза самовільного переривання вагітності (викидня).

Перевіряємо готовність батька.

Батько майбутньої дитини, теж повинен дотримуватися всіх правил і підготувати свій організм до майбутнього запліднення. Прийом антибіотиків, не відбивається на чоловічій репродуктивній функції, але є ризик патологічних змін деякої частини сперматозоїдів. Імовірність того, що яйцеклітина заплідниться одним з них велика.

Позбавлення від шкідливих мікроорганізмів.

Варто відновити баланс організму і блокувати шкідливий вплив антибіотиків при зачатті  –  можна вважати правильним. Головною процедурою є відновлення і зміцнення імунної системи. Природна мікрофлора організму вимагає заповнення прогалин, що виникли після лікування антибактеріальними засобами. У молочних продуктах є всі необхідні вітаміни і бактерії, для відновлення імунітету (грецький йогурт2,5%, кефір, домашня ряжанка).

Вплив антибіотиків при зачатті.  Курс препаратів – антиоксидантів

Лікарі радять у комплексі з молочним харчуванням, вживати вітамінні добавки, бади, пектиновмісні препарати, лимонну і аскорбінову кислоту. Можна відновити мікрофлору за допомогою природних, натуральних антиоксидантів:

зелені (кріп, петрушка);

бразильського і волоського горіхів;

 фундука, мигдалю;

 сливи;

 інжиру.

Необхідно обов’язково включити ці продукти в щоденний раціон.

Вплив антибіотиків при зачатті. Народна медицина

Рецепти на травах, свіже повітря і відсутність стресів, зроблять свою справу.. Змішайте 1 чайну ложечку  шавлії і звіробою і 1/3 чайної ложечки пижми. Суху суміш необхідно розбавити 250 мл гарячої водички і дати настоятися пару годин. Протягом дня, перед їжею, та пити по кілька ковтків. Трав’яний настій можна використовувати як профілактику і лікування.

Вплив антибіотиків при зачатті. Спеціальні препарати

Сьогодні багато жінок настільки зайняті роботою і кар’єрою, що на вищевказані процедури просто не вистачає часу і сил. Прогрес не стоїть на місці, і фармацевтика може похвалитися цілою низкою препаратів, що дають відмінну можливість завагітніти без зайвого клопоту і тривоги.

Від вашого ставлення до свого здоров’я, залежить, яким здоров’ям буде наділений майбутній малюк. Не мале значення на тлі планування вагітності, є здоровий спосіб життя. Жінка повинна відмовитися від паління, алкогольних напоїв і приділити більше уваги своєму здоров’ю.


Check Also

Місячний календар зачаття на березень 2021 року

Зачаття і народження дитини – велике щастя для сім’ї. Якщо ви вирішили стати батьками в …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *