Home / Здоров'я / Як вивести антибіотики з людського організму

Як вивести антибіотики з людського організму

Одне з революційних відкриттів минулого століття – антибіотики досі викликає багато суперечок. Ясно одне, що в той час препарат допоміг ефективно боротися з інфекційними захворюваннями. Зараз його приймають з тією ж метою. Однак прийом антибіотиків далеко не нешкідливий. Він може викликати масу побічних дій і нашкодити людському організму.

Тому прийом препарату дозволяється лише за призначенням лікаря. Щоб звести до мінімуму негативний вплив антибіотиків, потрібно вчасно вивести їх з організму.

Негативний вплив антибіотиків на організм

Як вивести антибіотики з людського організму

Яким чином антибіотики допомагають лікувати хвороби? Вони пригнічують ріст мікроорганізмів. З одного боку – це чудово.

Але з іншого – препарат має побічну дію, а саме:

порушує клітинне дихання, що сприяє кисневому голодуванню тканин;

пригнічує «корисну» мікрофлору, замість якої «поселяються» стійкі до препарату бактерії;

послаблює імунітет аж до його «знищення»;

засмічує жовчні проходи печінки і виснажує її, внаслідок чого орган не здатний захищати організм від токсичного впливу;

в печінці накопичуються токсини, які починають «забруднювати» організм.

Більшою чи меншою мірою ці негативні наслідки супроводжують прийом більшості антибіотиків. Фармацевтична індустрія намагається створити препарат, якрий не надає згубного впливу на людей. Тому постійно випускаються нові антибіотики.

Можливо, скоро вдасться створити ліки, що не супроводжуються негативними наслідками. А поки потрібно навчитися виводити антибіотики з організму.

Виводимий препарат – очищає організм від антибіотиків

У деяких випадках без антибіотиків не обійтися. Їх призначає лікар в період загострення захворювань, і коли інші методи не допомагають. Щоб зменшити негативний вплив препарату, потрібно вчасно вивести його з організму.

Як правильно виводити антибіотики – ми і розглянемо нижче:

Кишечник «всмоктує» перероблену їжу. Тому спочатку потрібно його очистити від препарату. Для цього необхідно випивати щодня натщесерце склянку чистої води і приймати 2 таблетки активованого вугілля або інший адсорбент;

Щоб відновити мікрофлору кишечника після тривалого прийому антибіотиків, слід щодня вживати кисломолочні продукти і спеціальні препарати;

Тривалий прийом препарату сприяє накопиченню солей в тканинах. Для їх виведення просто склянки води вранці недостатньо.

У неї необхідно добавляти по чайній ложці яблучного оцту і меду. Увечері потрібно випивати по склянці кисломолочного продукту;

У процесі відновлення життєдіяльності організму корисно приймати пробіотики та біопрепарати. Очистити організм допоможуть гепапротектори;

Для очищення організму корисно вживати антиоксиданти і вмістимі їх продукти.

Тривалість подібного очищення не менше місяця. Проте дані методи не завжди допомагають відновити всі функції організму. У комплексі очищення організму вдаються до народних засобів.

Рослинні засоби для очищення організму

Настоянки і відвари застосовувалися ще нашими предками в боротьбі з хворобами. Вони ж допоможуть вивести препарат з організму.

Ви можете використовувати наступні трав’яні склади:

лист чорниці, плоди черемхи, корінь аїру і кора дуба;

корінь аїру, плоди чорноплідної горобини, суцвіття черемхи, кора осики і дуба, наземна частина споришу;

шишки вільхи, наземна частина деревію, корінь горця зміїного, плоди софори суцвіття черемхи і її плоди.

Для приготування складів беруть однакові пропорції рослин, подрібнюють і змішують. У термос засипають суміш трав, заливають окропом і залишають на ніч. На літр води беруть 2 ст. лож складу. Отриманий настій необхідно випивати протягом дня. Для позитивного ефекту курс лікування триває три місяці.

Дієта для відновлення після прийому препарату

Часто результатом прийому антибіотиків є зменшення кількості корисних бактерій в кишечнику. Це супроводжується дизбактеріозом. У хворої людини підвищується газоутворення і все це супроводжується болями і дизкомфортом у животі. У даному випадку допоможе правильне харчування.

У щоденному раціоні, в обов’язковому порядку повинні бути кисломолочні продукти, насичені бактеріями.

Продукти, що допомагають вивести антибіотики з організму: борошняні вироби з пшениці грубого помолу, геркулес, цибуля-порей і ріпчаста, артишок. Наявність харчових волокон в овочах роблять їх незамінним продуктом у боротьбі з дизбактеріозом.

Як вивести антибіотики, якщо вони містяться в м’ясі

На жаль, якщо не брати антибіотик, це ще не означає, що він не зможе опинитися в організмі людини. Сучасні тваринники давно згодовують препарат худобі і птахам. Робиться це постійно. Під час бурхливого росту тварин, вони добавляють антибіотики в їжу. Те ж саме робиться, коли скотина хворіє або в якості профілактики захворювання.

Природно, в м’ясі таких тварин накопичується дуже багато препарату. Як його позбутися? Якщо господар сумлінний, то він днів за 10 до забою припиняє добавляти тваринам в корм антибіотики. Цього достатньо, щоб препарат вийшов з організму.

Однак не всі виробники так поступають. Як виводяться антибіотики з покупного м’яса? Фахівці радять, якщо є підозра на наявність у м’ясі препарату, то не вживати субпродукти. Саме в них спостерігається його накопичення. Те ж саме і з курячою шкірою.

Перед вживанням підозрюване м’ясо, бажано вимочити його в кислій або підсоленій воді кілька годин. Готуючи з м’яса бульйон, після півгодини кипіння, його потрібно злити, залити його чистою водою і продовжити варіння.

Скільки знадобиться часу для виведення препарату з організму? Це залежить від інтенсивності впливу антибіотиків, стану органів і конкретної людини. У середньому, тривалість очищення займає від доби до 7 днів.


Check Also

Що таке коронавірус – ознаки захворювання, ефективні рекомендації

Коронавіруси – це родина  вірусів, які можуть викликати звичайну застуду, важкий гострий респіраторний синдром (SARS) …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *