Татуювання робляться з різних причин. Хтось хоче виділитися, як зараз модно говорити – індивідуалізуватися, хтось таким чином визнається в любові «назавжди», наносячи на тіло ім’я коханого. У деяких субкультурах татуювання – відмітний знак і статус. Особливо активно «прикрашає» себе молодь віком від 16 до 30 років.
Але життя йде, вік, статус, а іноді й світогляд – змінюються. І тату стає в тягар. А іноді вона просто розпливається, і оголювати тіло з плямою незручно. Чи є способи видалення татуювань?
Як позбутися обридливої прикраси
Як проходить видалення татуювань? Досить глибокий шар шкіри піддається хімічному або тепловому впливу, знищується – в буквальному сенсі, і з’являється нова шкіра, з якої дуже довгий час слід звертатися вкрай дбайливо.
За день провести процедуру неможливо, потрібно досить тривалий час. Видалити татуювання можна вдома і косметичному салоні.
Видалення живопису в будь-яких умовах розтягується на місяці. У домашніх – тривалий реабілітаційний період, лазерне видалення татуювання в салонних умовах-це кілька сеансів – від 3 до 7, між якими робляться місячні перерви. Чим яскравіший колір малюнка, чим глибше він залягає в шкірі, тим важче його видалити.
Плюси видалення лазером:
видалення татуювань без шрамів;
реабілітаційний період проходить без ускладнень;
навколишні тканини не травмуються;
процес майже безболісний.
Мінуси:
вартість роботи;
тривалість процесу.
Вирішальне значення має перший мінус – через нього багато воліють позбуватися від картинки вдома самостійно.
Сам собі косметолог
Які способи видалення татуювань пропонує «народ»?
Варварський: зрізання верхнього шару шкіри або випалювання його паяльною лампою.
Хімічний: Ремувер, йодом, марганцем.
Фізичний вплив: господарським милом і молоком.
Майже салонний метод: застосування спеціального крему.
Варто розглянути методи видалення докладніше.
Варварський спосіб – тільки для справжніх чоловіків. Збираються групою, дають товаришеві анестезію – у кількості не менше склянки горілки, горілкою щедро обробляється місце татуювання – і доводять йому і собі, що всі справжні чоловік.
Реабілітаційний період тривалий, шрами і спогади про процес залишаються на все життя. Іноді до цього методу вдаються рішучі жінки. Шрами – найчастіше – лазер допомагає прибрати, і віддати за це доведеться значну суму.
Інші способи варто розглянути в деталях.
Хімічний вплив на шкіру
Домашнє видалення Ремувером проводити можна в тому випадку, якщо є навички роботи з машинкою для нанесення татуювань. Якщо її заправити Rejuvi татуювання Remover, то вона перетворюється в апарат для видалення татуювань. Речовина, проникаючи в шкіру, руйнує фарбувальний пігмент, і картинка знебарвлюється.
Навіть при глибокому нанесенні потрібно не більше 2-3 сеансів, але процес реабілітації вкрай повільний. Під час нього застосовується, як мазь актовегін, так і інші засоби для боротьби з опіками.
Як проводиться видалення татуювання йодом?
Йод готується 5%. Більш насичений розчин викличе серйозні опіки – менш насичений не подіє;
Йод наноситься ватною паличкою тільки на контури малюнка – дворазово. Не можна повністю залити картинку – серйозний опік може залишити некрасивий шрам;
Ніяких пов’язок. Оброблену йодом ділянку шкіри повинна знаходитися на відкритому повітрі;
З першої ж процедури можна буде помітити – шкіра лущиться. Це означає – йод працює;
Сеанс обробки повторюється щодня;
Щоб зменшити свербіж шкіри, на ніч на відлущуючу поверхню наносять мазь актовегін.
Навіть якщо шкіра лущиться інтенсивно, здирати її не можна. Інакше утворюються шрами. Процес оновлення епідермісу повинен проходити природно.
Залежно від глибини нанесення малюнка і його величини, реабілітаційний період триватиме від 2 до 4 тижнів. Шрамів на новій шкірі не залишиться.
Видалення марганцем проводиться наступним чином:
Порошок в сухому вигляді наносять на всю область, де розташована картинка.
Обробляють водою з пульверизатора, щоб змочування пройшло рівномірно.
Місце, над яким працюють, закривають на 3 години щільною марлевою пов’язкою типу «компрес» – шар марлі, далі поліетиленова плівка.
Сеанси проводяться щодня, поки ділянку шкіри не випалить повністю. Для кращого загоєння виконувати слід всі рекомендації, які давалися при видаленні йодом.
Фізичний вплив на шкіру
Спосіб з господарським милом переважно застосовують в місцях позбавлення волі. Мило стругають на дрібні шматочки, розплавляють на свічці, і капають ним на татуйовану ділянку.
Оскільки до складу господарського мила входить луг, то на шкіру виявляється комплексний вплив: тепловий і хімічний. Травмовану ділянку безжально виколупувати: замість картинки з’являється рубець.
Прибрати картинку можна за допомогою молока. Ним заправляють машинку для татуажу, і наносять на малюнок, проколюючи шкіру. Щоб виключити загальний сепсис, користуються маззю для видалення татуювань, змішуючи молоко зі стрептоцидом.
Через 3 дні після потрапляння в глибокі шари шкіри молока починається процес гниття. Відшарована ділянка некрозується і відпадає. Через 2 -3 тижні починається рубцювання. Рубець виглядає страшніше, ніж найнеобдуманіша відразлива картинка.
Торговці косметикою пропонують крем для видалення татуювань, «що не залишає на шкірі шрамів і чинить абсолютно безболісно».
Не варто вірити такій рекламі. Татуювання розташоване в глибоких шарах епідермісу, і проникнути туди, не пошкодивши шкірну поверхню, не зможе жоден косметичний засіб.
Крем містить в собі кислоту або луг – а значить, безболісної дії очікувати не слід – чи він зовсім не подіє.
Прибрати татуювання безболісно за допомогою крему можливо тільки тоді, коли він є тонаком або ґрунтовкою. Зрозуміло, картинку не буде видно, поки засіб покриває шкіру.