Home / Твоя краса / Тіло / Секрети індійського масляного масажу

Секрети індійського масляного масажу

Абхьянга – це індійський масляний масаж  усього тіла, включаючи волосяну частину голови, обличчя і навіть вуха. Його вплив на стан здоров’я важко переоцінити, він повертає тілу гнучкість, зволожує і живить шкіру, заспокоює нерви і допомагає знайти внутрішню гармонію.

Індійський масляний масаж – давня техніка для здров’я і краси

Секрети індійського масляного масажу

Стародавня практика налічує тисячоліття досвіду цієї унікальної ручної техніки, яку майстер масажу виконує згідно ведичним уявленням про структуру фізичного і тонкого тіла людини.

Якщо баланс енергії в організмі порушений, виникають хвороби, стомлення, поганий настрій, людина виглядає виснаженою і втрачає привабливість. Боротися з недугами в давнину вважали за краще точним впливом на життєво важливі точки на тілі.

Для опису індійського масляного масажу потрібен особливий термін «марма». Марма – це невеликі області або точки, що знаходяться на тілі на рівні шкіри, перебіг енергії в яких відновлювавя до норми завдяки поєднанню теплого масла і дотику досвідчених рук масажиста.

Ефект від індійського масляного масажу Абхьянга:

розслабляє і допомагає втомленому організму відновити сили;

продовжує молодість тіла – шкіри, суглобів, м’язів;

знімає втому очей, підвищуючи гостроту зору;

зміцнює нервову систему;

покращує сон;

благотворно впливає на захисні сили організму;

нормалізує гормональний фон;

допомагає справлятися з напругою і стресом.

У техніці індійського масляного масажу застосовують такі рухи, як погладжування і натискання.

Сила впливу і техніка підбирається для кожного індивідуально і залежить від конституції тіла:

астенічний, худорляве добавляння – легкі рухи, заспокійливі;

нормастенічне, середнє – бадьорять, середньої глибини, з розтиранням;

гіперстенічна, із зайвою вагою – глибоко проникаючий, активний масаж зі щипками.

Вибір масляної композиції

Індійський аюрведичний масаж проводиться з використанням рослинних масел. Це може бути чисте жирне масло або композиція кількох жирних з добавлянням ефірних.

Масляну суміш перед використанням підігрівають на водяній бані до комфортної температури і наносять в різних кількостях – по кілька крапель на кожну ділянку тіла або тонким струменем підливають в міру необхідності.

У давнину поряд з маслом використовувався тальк або горохове борошно, якщо шкіра дуже жирна. Зараз існують якісні косметичні присипки спеціально для цих цілей з корисними речовинами в складі – рослинними і мінеральними компонентами, що доглядають за жирною і схильною до висипань шкірою.

Чутлива, роздратована шкіра також не приймає багато масла, його потрібна помірна кількість або заміна косметичним гелем. Після процедур шкіра стає м’якою, бархатистою, вологою, більш здоровою завдяки цінним властивостям масел і цілющої дії ручного масажу. Найчастіше використовують оливкове або кунжутне масло, іноді какао або кокосове.

Індійський масаж голови

Ця практика може бути частиною великого масажу всього тіла або використовуватися окремо для швидкого розслаблення і відновлення душевної рівноваги. Масування деяких точок голови є засобом корекції самопочуття при перевтомі, емоційному перевантаженні, напрузі, нестабільному настрої.

Опис техніки включає легкі кругові рухи і натискання. Так, крапку в області, де у новонароджених знаходиться тім’ячко, потрібно енергійно розтирати по колу з декількома краплями масла для обличчя (більш легкі, ніж для тіла, наприклад, персикових або виноградних кісточок). Точку за вухами досить злегка притиснути, щоб стимулювати пролягаючу там марму.

Індійський масляний масаж обличчя прекрасно знімає втому і роздратування, а побічна його дія – підтяжка контуру і шкіри, що часто цікавить жінок набагато більше, ніж баланс невидимих енергій.

Щоб швидко «підтягнути» обличчя, достатньо трьох прийомів.

Змастіть пальці косметичним маслом для обличчя і виконайте наступні рухи:

«Ножицями» з вказівного і середнього пальців з натиском проведіть по лінії від підборіддя до кожного вуха по 3-4 рази;

вказівним пальцем легко натисніть на ямку над верхньою губою протягом 5 секунд, повторіть ще 3-4 рази;

безіменними пальцями притисніть точку посеред виличною кісткою, порахуйте до 5 і проведіть лінію до скронь, трохи зрушуючи шкіру і тканини вгору і в сторони, повторіть ще двічі.

Якщо ви відчули, що шкіра обличчя зігрілася і трохи поколює, а також відчули зміну в емоційному стані (вийшло накопичене роздратування, стало легше на душі, обличчя наче посвітлішало) – значить, все зроблено як треба.

Щоденні процедури для всього тіла або тільки голови за 10-14 днів повернуть вам і хороше самопочуття, і вашу природну свіжість і красу.


Check Also

Привітання з днем Святого Миколая. Корисна підбірка

Святого Миколая люблять всі діти і чекають його не менш Санта Клауса. Саме він є …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *