Home / Сім'я / Хочу дитину – як правильно зробити дитину?

Хочу дитину – як правильно зробити дитину?

Вагітність, це дуже серйозний крок і не всі до цього завжди готові. Але коли приходить час, багато пар дуже часто задаються питаннячком: «Як правильно зробити дитину?».

Як правильно зробити дитину

Хочу дитину - як правильно зробити дитину

У більшості випадків завагітніти можна при статевому контакті під час овуляції. Але навіть при доброму здоров’ї обох партнерів цього не завжди достатньо. Оскільки жіночий організм не допустить запліднення і розвиток плоду якщо виникають несприятливі фактори.

Основні причини, які перешкоджають вагітності:

Шкідливі звички і неправильний спосіб життя. Вплив токсинів на яйцеклітину викликають у жінки проблеми із заплідненням. Паління також негативно впливає на роботу печінки, внаслідок чого починається інтенсивне вироблення гормонів андрогенів. У надмірній кількості ці гормони перешкоджають овуляції, що і зменшує шанси завагітніти.

Вага. Проблеми із зачаттям дитинки можуть виникати як у занадто худих, так і у повних жінок. Найчастіше надлишкову вагу або худоба є гормональним порушенням, що і проводить до проблем із заплідненням яйцеклітини. При коливаннях маси тіла у чоловіків, виникають проблеми з виробленням сперматозоїдів.

Стрес – це одна з головних ознак, що  перешкоджають вагітності. Навіть маючи гарні показники зі здоров’ячком, пари, які відчувають постійний стрес, не можуть завагітніти або благополучно виносити плід.

Харчування. Неправильне або шкідливе харчування призводить до порушення роботи жіночих і чоловічих статевих органів. Для того щоб прискорити настання вагітності необхідно включити в раціон велику кількість свіжої зелені, фруктів і овочів, а також продукти багаті вітаміном А і Е, фолієву кислоту. Горіхи і молочні продукти мають бути в раціоні жінки щодня.

Чоловікам, для збільшення рухливості сперматозоїдів, радять їсти рибу, м’ясо і горіхи.

Кофеїн. Деякі дослідження вчених довели що вживання кофеїну в великих кількостях сприяє більш тривалому і важкому зачаттю дитинки.

Ліки. Прийом ліків заважає дозріванню яйцеклітини, тим самим викликається штучна затримка вагітності. Також не слід приймати ретинол форми вітаміну А, краще його замінити рослинною формою – бета-каротином.

Інтимна гігієна. Недотримання інтимної гігієни може призвести до захворювань, які запобігають розвитку плода.

Фізичні навантаження. Заняття спортом необхідні в помірних кількостях і не варто перестаратися. Великі навантаження на організм можуть призвести до затримки місячних і навіть відсутності овуляції.

Як правильно зробити дитину. Що робити, щоб швидко завагітніти?

Існує кілька порад як правильно зробити дитину  і дотримання яких допоможе точно завагітніти:

Після статевого акту необхідно трохи полежати на спині. Це дозволить сперматозоїдам безперешкодно потрапити в шийку матки.

При зачатті дитини, бажано, жінку до оргазму не доводити. Це пов’язано з тим, що під час оргазму шийка матки починає підніматися і сперматозоїдам доведеться долати додатковий шлях.

Одноразовий статевий акт. Перше виверження відбувається з найбільшою кількістю сперматозоїдів, тому перші зносини і є найпродуктивнішими.

Овуляція є дуже важливим періодом для зачаття дитини. Найбільш плідною жінка стає в середині свого циклу, оскільки саме в цей період дозріває яйцеклітина.

Після статевого акту необхідно протягом декількох днів відгородитися від стресових ситуацій і спробувати повністю розслабиться.

Багато фахівців вважають, що перебування в піднесеному настрої сприяє правильній і активній роботі маткових труб. А також допомагає в просуванні сперматозоїда до мети. В іншому випадку порушується робота труб і сперматозоїди не просуваються.

В яких випадках вагітність не настає відразу?

При деяких обставинах швидке запліднення зовсім неможливо.

Це пов’язано з рядом причин:

Після викидня. Найчастіше викидень провокують серйозні проблеми зі здоров’ячком жінки, тому перед наступною вагітністю необхідно пройти повне лікування. Відновлювальний період може тривати до півроку, а в деяких випадках і більше.

Після протизаплідних таблеток. Після припинення прийняття протизаплідних таблеток, жіночий організм поступово відновлює свій гормональний фон. Повне відновлення роботи жіночих органів походить від 1 місяця до 5 місяців. А завагітніти можна тільки через рік.

Після спіралі. Після видалення спіралі потрібна регенерація внутрішнього шару матки. Зазвичай це відбувається в один або два менструальних цикли. При цьому фахівці рекомендують зачаття дитини тільки після повного відновлення (5 – 6 місяців).

Після аборту. Важливо знати, що аборт визначається як перший день місячних, тому вагітність можлива вже після перших двох тижнів.

Вагітність після 40 років. Щоб точно завагітніти після 40 необхідно повне дослідження як жіночого, так і чоловічого організму фахівцями. Жіночу консультацію слід відвідувати кожні 3 – 6 місяців і виконувати всі рекомендації лікаря.

Як правильно зробити дитину. Як чоловікові поліпшити свою здатність запліднення?

Для початку майбутньому батькові, так само як і майбутній матері, необхідно дотримуватися правильного способу життя:

Позбутися від паління;

перестати вживати алкоголь;

налагодити правильне і здорове харчування;

уникати стресових ситуацій;

не перестаратися з фізичними навантаженнями.

Крім цього, чоловікові протипоказано носіння вузької нижньої білизни і прийняття гарячих ванн. Оскільки температура вища 37 градусів негативно впливає на вироблення сперматозоїдів.

Як правильно зробити дитину. Пози, які сприяють заплідненню

Більшість опитаних батьків підтверджують, що поза для зачаття дитини має дуже важливе значення. Найпопулярнішими і ефективними, на думку більшості, позами як правильно зробити дитину  є місіонерська, коли жінка лежить на спині, підклавши під таз подушечку або коли чоловік знаходиться позаду. Виділити одну найбільш ефективну позу неможливо, адже багато залежить від фізіології і будови жіночих органів.

Крім пози, рекомендують після статевого акту підняти ноги догори і постояти в такому положенні близько 5 хвилинок, це не дасть насінній рідині витекти з піхви.

Як правильно зробити дитину. Краща пора року для зачаття і вагітності

У кожної пори року є свої плюси і мінуси, тому популярне питання як правильно зробити дитину  і на який сезон планувати зачаття малюка не позбавлений сенсу.

На перший погляд, все просто: кращий час для зачаття – середина осені. Відпочивший і набраний сил за літо організм – кращий фундамент здорової вагітності. Одне «але» – проводити літо треба не в задушливому офісі запиленого мегаполісу, а на природі, далеко від суєти і шуму. Крім того, перший триместр з його неодмінним токсикозом і підвищеною сонливістю випадає на дощову пору, другий, найбільш сприятливий, бо токсикоз вже відступив, а живіт ще не почав рости, – на підбадьорливий морозний період, третій, коли рухи скуті, а дальні відлучки з будинку вже не показані, – на час весняного бездоріжжя. Словом, до теплих червневих (або, в крайньому випадку, липневих) днів ви вже в формі і готові, озброївшись коляскою або рюкзаком-перенесенням, підкорювати нові далі.

Як правильно зробити дитину. По сезонах розподілись!

Якщо ж вірити сучасній статистиці, то найбільша кількість пологів припадає на серпень-вересень і кінець квітня – початок травня. Секрет простий – на світ з’являються діти, зачаті під час новорічних свят або під час відпустки. На жаль, далеко не всі батьки в цей час відповідально підходять до питання вагітності. Як ви пам’ятаєте, поєднання алкоголю та зачаття – неприпустимо. Гінекологи та генетики радять не вживати спиртні напої 2-3 місяці до настання вагітності. Причому, як майбутній мамі, так і майбутньому батькові дитинки.

І все ж, які бонуси і які небезпеки таїть в собі та чи інша пора року?

Зимовий старт

До кінця листопада запаси літніх вітамінів, сил і енергії добігають кінця. Організм посилено готується до «зимової сплячки», а тут сильний стрес у вигляді зачаття і вагітності. Зачаття на початку зими призводить до екстреної перебудові в жіночому організмі, акумулювання ресурсів, що залишилися для успішного розвитку вагітності. Жінка в цей період нерідко відчуває несподівані напади втоми, сонливості і дратівливості. Крім того, перші, найбільш вразливі місяці, припадають на епідеміологічний сезон – грудень і лютий. Плацента, що захищає малюка від негативного впливу, починає активно працювати лише на 14-му тижні вагітності, а це означає, що будь-який вірус миттєво атакує незахищену яйцеклітину і буквально «з’їдає» ембріон.

Перші місяці життя малюка припадуть на осінню негоду. Довгі прогулянки, настільки йому необхідні, можуть привести до застуди у матері і, як наслідок, проблем з годуванням і простудних захворювань у новонародженого. Крім того, статистика свідчить, осінні породіллі більш весняно-літніх колег схильні до проявів депресії, частіше відчувають напади меланхолії, менш активно скидають зайву вагу і повертаються до звичного ритму життя. З іншого боку, зимовий період малюка проводить в теплий і затишний візок. При правильному одяганні і організації дитячого місця в колясці він захищений від можливих переохолоджень.

Від весни до зими

8 березня – прекрасний привід задуматися про продовження роду. Але не варто забувати про гіповітаміноз, що спостерігається в цей період, як у жінки, так і у чоловіка. На жаль, навіть курс спеціальних таблетованих вітамінів не дозволяє говорити про повне заповнення потреби дорослої людини (будь то жінка або чоловік) в мікроелементах і вітамінах.

З іншого боку, безумовний плюс зачаття навесні – можливість на літній період (період активного росту і розвитку ембріона) виїхати за місто, надихатися свіжим повітрям і від’їстися дарами лісу та городу (фрукти, овочі, ягоди, зелень). Однак третій триместр доведеться на зимовий час, коли ожеледь може зіграти злий жарт. Найменша травма або падіння надзвичайно небезпечно як для мами, так і для малюка. Можливо, від прогулянок доведеться відмовитися, обмежившись повітряними процедурами на балконі або на лавочці біля під’їзду. Зате взимку відбувається хороше вироблення мелатоніну, що сприяє міцному сну. Та й тяготи останніх місяців вагітності в холодну пору року переносяться легше, ніж в літню спеку. Окремим рядком йде гардероб – подібна вагітність вимагає повної його заміни (на осінньо-зимовий період).

Від літа до весни

Якщо зачаття проходиться на один з найблагополучніших через погодні умови і насиченості організму вітамінчиками період, то період пологів і початку лактації співпаде з розпалом гіповітамінозу. Одним словом, зачаття влітку – здорово, але вимагає чіткого дотримання санітарних заходів.

Застерігають медики від поїдання ягід безпосередньо з кущів, вживання в їжу немитої зелені, звички жувати травинку, захоплення шашликами в літній період. Погано просмажене м’ясо таїть в собі масу неприємностей, як для майбутньої мами, так і для її малюка. Всі ягоди та овочі необхідно належним чином обробляти – «хвороба брудних рук» може призвести до зневоднення організму. А постійний шлунково-кишковий спазм може створити загрозу викидня. Не кажучи вже про більш серйозні і важко піддані лікуванню у вагітної стани.

 Слідом летить на південь

І останній варіант – осіннє зачаття з пологами, що припадають на кінець весни – початок літа.

Загроза ГРВІ та грипу знову нависла над майбутньою мамою. У міжсезоння краще сидіти вдома і відсипатися, адже в останній триместр, що випадає на максимальну тривалість світлового дня, заснути буде дуже складно. Через гормональні зміни останнього триместру вагітності та фізіологічні особливості майбутня мама постійно відчуває тривогу, що не дозволяє розслабитися і заснути. Та й вибрати зручне для себе і живота положення досить складно. Сьогодні стала актуальною і проблема адаптації новонародженого до зовнішніх умов. На жаль, високі літні температури малюки переносять погано, а використання кондиціонерів в приміщеннях, в яких знаходиться новонароджений, негласно заборонено.

Але є і плюси – в травні-червні можна буде обійтися легкими сарафанах. Чи не доведеться через набряки купувати взуття на розмір, а то і два більше.

Як правильно зробити дитину. Біоритми мами і малюка

Фахівці, що вивчають життєві ритми людини, відзначають, протягом двох місяців «до» і «після» дня народження життєва активність людини помітно знижується. В цей час експерти не рекомендують активно подорожувати, виступати на змаганнях і робити спроби зачаття дитини. Космобіологи впевнені, у кожної жінки є періоди, найбільш сприятливі для настання вагітності. Частина фахівців стверджує навіть, що сприятливі біоритми для зачаття ніяк не залежать від біоритмів чоловіка. Теоретично певна залежність, безумовно, є. Для частини жінок найбільш сприятливим виявляється зимове півріччя – з листопада по березень, для інших – літнє, з квітня по жовтень.

Найбільш відомим біоритмом, як правильно зробити дитину  є циклічне функціонування жіночого організму, тривалість періоду якого приблизно дорівнює місячному місяцю (28 днів). Під час менструального циклу в жіночому організмі відбувається комплекс ритмічних змін: температури тіла, вмісту цукру в крові, маси тіла, інших фізіологічних показників.

Вченими зазначено, що біологічні ритми дитини багато в чому залежать від дати народження (коливання освітленості, температури, вологості, напруженості електромагнітного поля Землі), частково – від біологічних ритмів мами при вагітності, генетичними нюансами і ритмом, прийнятим серед оточення малюка. Таким чином, можна припустити, що дату зачаття вибирає не тільки мама з татом, але і їх майбутній малюк.

Щасливої вагітності і легких пологів!


Check Also

Традиції на 14 лютого 2021 року – день святого Валентина

День Святого Валентина, який відзначається 14 лютого, з кожним роком стає все популярнішим у нашій …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *