Home / Догляд за шкірою / Догляд за шкірою обличчя взимку. Корисні поради від експертів

Догляд за шкірою обличчя взимку. Корисні поради від експертів

Шкіра – наш найбільший орган. По шкірі можна багато чого довідатися про людину: звідки вона, чим вона харчується, як часто нервує. Шкіра – це відображення всього, що відбувається в організмі. Для жінок же шкіра – найважливіший показник краси і здоров’я. Про те як правильно проводити догляд за шкірою обличчя взимку піде мова далі.

Догляд за шкірою обличчя взимку – як правильно?

Догляд за шкірою обличчя взимку. Корисні поради від експертів

Догляд за шкірою обличчя взимку. Несприятливі фактори, що впливають на стан шкіри взимку

Холод, вітер, низькі температури негативно впливають на шкіру людини. Вплив холоду призводить до потовщення рогового шару епідермісу, шкіра виглядає грубіше і часто лущиться, іноді проступає дрібна сіточка судин.

Сухе морозне повітря висушує шкіру, тому вона стає жорсткою і сухою. Також знижується функція сальних залоз. Іншим несприятливим фактором є низька вологість в приміщеннях, яка встановлюється через працююі опалювальні прилади. Сушить шкіру і гаряча вода, адже восени і взимку всі люди вважають за краще користуватися досить теплою водою. Як результат – захисна жирова плівка стоншується, і шкіра втрачає еластичність.

Ідеальної шкіри домогтися нескладно навіть в холодну пору року. Догляд за шкірою взимку повинен бути правильно підібраний, а повторювати його потрібно кожен день. Важливо лише знати основні принципи, застосовувати їх на практиці і не забувати радіти чудесам, що відбувається з Вами після всіх процедур.

Шкіра людини взимку стає дуже чутливою, подразнюється, лущиться, тому вона вимагає захисту і постійного догляду. Як же захистити обличчя взимку?

Змінити клімат людині не дано. Відмовитися від перебування на свіжому повітрі неможливо. Значить потрібно правильно доглядати за своїм обличчям і руками.

У догляді за шкірою дуже важлива системність і постійність. Шкіра оберігає і захищає нас, потрібно вкласти чимало сил і терпіння для того, щоб зберегти її здоровою, гладкою і сяючою.

В першу чергу від зовнішнього впливу страждає шкіра обличчя, рук, лікті і п’яти. Ці ділянки вкрай вразливі і миттєво реагують на недолік живлення і зволоження. Решта шкірного покриву, як правило, більш стійкий  до ворожого навколишнього середовища, але це зовсім не означає, що він не гідний Вашої уваги.

Ключових моментів в догляді за шкірою всього три:

очищення

тонізація

живлення

Важливо! Пропустивши хоча б один з кроків, Ви не доб’єтеся успіху в боротьбі за ідеальну шкіру. Тільки комплексний підхід допоможе Вам впоратися з дискомфортом і дефектами.

При очищенні звичайний арсенал – це пінки, гелі, спеціальне мило, міцелярно вода, скраби. За допомогою них ми видаляємо косметику, бруд і піт. Без цього етапу весь інший догляд за шкірою обличчя взимку  просто не матиме силу.

Важливо! Постарайтеся бути акуратнішими зі скрабами і пілингами для обличчя! Будь-які мікротравми можуть стати причиною поганого самопочуття Вашої шкіри і принести чималий дискомфорт. Будьте уважні!

Тонізація – це додаткове очищення, поліпшення кровообігу, посилення доглядаючих властивостей кремів. Використовуємо тоніки і гідролати різного зразка.

Живлення – без зайвих слів – креми, сироватки. Для сухої шкіри краще навіть поєднати: після тоніка наносимо сироватку, потім крем.

В якості додаткового джерела вітамінів і доглядаючих компонентів дуже корисно використовувати маски. При регулярному використанні маски можуть створити справжні чудеса з Вашою шкірою.

Догляд за шкірою обличчя взимку: корисні поради

Взимку шкіра постійно перебуває під впливом таких зовнішніх факторів, як мороз, вітер, сніг (а він досить брудний). Не варто забувати і про різку зміну температур, коли на вулиці -40, а в приміщенні – +25. А ще одяг із синтетичних тканин, відсутність циркуляції повітря, нестача вітамінів … Перераховувати можна нескінченно. Все це дуже негативно позначається на стані шкіри, значить, потрібно приділяти їй більше уваги.

Огрубілу шкіру потрібно очищати відлущуванням. Але надмірне відлущування підсилює обезводнення. Тому потрібно використовувати пілінг не частіше, ніж один раз на тиждень або навіть рідше. Пілінг краще вибирати м’який без великих частинок і наносити його легкими рухами. Після цього слід скористатися зволожуючим кремом або лосьйоном.

Для очищення шкіри обличчя взимку застосовують безспіртові м’які засоби. Також важливо не забувати регулярно зволожувати шкіру обличчя кремами. Але, ні в якому разі не можна користуватися ними перед самим виходом на вулицю. До їх складу входять гідроелементи, замерзають на морозі. Макіяж знімати слід спеціальним молочком, вершками або тоніком, що не містять спирту.

Захисні креми для захисту шкіри взимку потрібно вибирати уважно. Літній захист не годиться, він сприяє підвищенню вологості на поверхні, а це висушує шкіру. Захисний шар наносять не менше ніж за півгодини перед виходом на холод, він лягає на обличчя тонкою плівкою, оберігаючи шкіру від руйнівного впливу снігу, морозу і вітру. До складу таких кремів входять рослинні жири, морські екстракти і витяжки з рослин.

Закріпити захисний ефект допоможуть спеціальні маски, які сприяють, як зволоженню шкіри, так і видаленню ороговілих частинок епідермісу.

Живильні маски, які взимку доцільно робити 2-3 рази в тиждень, накладають за годину до нанесення захисного крему. Бажано використовувати не готові маски, а ті, які неважко зробити в домашніх умовах. Медові маски з фруктовими добавками володіють сильними регенеруючими, вони розгладжують зморшки, відновлюють структуру шкіри, збагачують її ферментами і поживними маслами.

Для нормальної і сухої шкіри підійдуть маски з таких інгредієнтів: йогурт, мед, розм’якшене вершкове масло, м’якоть хурми або авокадо. Для сухої шкіри корисно включати до складу маски з оливковзою олією. Надчутливу шкіру, що лущиться можна полікувати маскою з меду, яєчного жовтка і рослинного масла.

Для жирної шкіри годяться будь-які кисломолочні продукти: кефір, кисле молоко, сметана, кашка з лимона, тертого яблука і молока.

Увечері обов’язкові спеціальні процедури: інтенсивне зволоження та вітамінізоване живлення. Для відновлення ліпідно-жирового балансу застосовують жирний нічний крем. Крем для зимового часу, як правило, більш насичений за текстурою, багатий поживними і захисними компонентами. Добре, якщо активні інгредієнти крему закапсулювалися в ліпосистемному комплексі. Це дозволяє використовувати такий крем навіть при чутливій шкірі.

Догляд за шкірою обличчя в зимовий час вимагає багато часу, сил і відповідальності. Будь-який невідповідний продукт або зловживання тим чи іншим засобом може зіграти з Вами злий жарт. При виборі косметичних засобів для обличчя важливо керуватися наступним:

Типом Вашої шкіри

Медичними показаннями (алергічна реакція на той чи інший компонент)

Особистими уподобаннями

На типах шкіри варто зупинитися трохи детальніше. Це питання досі викликає масу обурення.

Дізнаємося про себе більше!

Зараз Ви почуєте раду, яку  варто застосувати всього один раз в житті, щоб, по-перше, дізнатися свій тип шкіри, по-друге, не нашкодити своїй же шкірі згодом.

Отже, по пунктах:

Вимийте обличчя зі звичайним лужним милом (і більше так, будь ласка, ніколи не робіть!).

Не витирайтеся, лише злегка промокніть шкіру паперовим рушником.

Пропустіть етапи тонізації і живлення (і цього більше не повторюйте!).

Поспостерігайте за реакцією шкіри протягом години-півтори.

Найважливіший етап – прикладіть чистий і сухий паперовий рушник до обличчя на кілька секунд. Що ви бачите?

Складіть результати досліджень, і Ви дізнаєтеся, нарешті, до якого типу належить Ваша шкіра і як доглядати за нею в зимовий час.

Ви – володарка сухої шкіри, якщо …

На рушнику не залишилося і сліду, а півтори години без крему стали для Вас справжніми тортурами: шкіру стягнуло, з’явилися лущення і загальний дискомфорт.

Ви – володарка нормальної шкіри, якщо …

Ніяких проблем зі шкірою за весь час проведення експерименту виявлено не було, а рушник сухи        й і як і раніше чистий.

Ви – володарка жирної шкіри, якщо …

Півтори години далися Вам абсолютно спокійно, більш того – рушник повністю покрито вологими (сальними) відбитками.

Ви – володарка комбінованої шкіри, якщо …

В районі щік і підборіддя Ви відчували деякий дискомфорт, а на рушнику закарбувалися лише ніс і чоло.

Яким би не був Ваш тип шкіри, для нього завжди знайдеться відповідний «раціон» не тільки на зиму, а й на весь рік. Важливо знайти його і слідувати беззастережно щодня!

Важливо! Чи вважаєте, що всі етапи догляду слід проходити лише ввечері? На жаль, Ви не зовсім праві. Очищати шкіру легким гелем або пінкою обов’язково потрібно і з ранку! Вночі шкіра обличчя потіє, на неї від наволочки перебігають мікроби, з ранку Ви насамперед потерли очі … А це все загрожує наслідками. Заведіть собі нову корисну звичку: почистили зуби – вмили обличчя – нанесли крем. Ось так просто!

Догляд за шкірою обличчя взимку – коли жирний тип шкіри

Взимку жирна шкіра як ніколи відчуває спрагу, тому слід віддати перевагу саме зволожуючим засобам!

Також не забувайте про скраб або пілінг 2 рази в тиждень, після чого сміливо наносьте на обличчя маски, що очищають хвилин на 10-15. Так Ви позбудетеся від відмерлих частинок шкіри, відкриєте пори, вичистите все те, що так Вам ненависно (бруд, шкірне сало), відкриєте дорогу для доглядаючих компонентів.

Як завершальний штрих віддайте перевагу зволожуючому крему. Тільки уважно стежте за тим, щоб в основі було відсутнє масло! Для ранкового догляду підійде матуючий флюїд.

Догляд за шкірою обличчя взимку – коли сухий тип шкіри

Суха шкіра страждає цілодобово і незалежно від погодних умов. Неважливо, де Ви – на морозі або в задушливому офісі, без належного догляду шкіра буде страждати.

В офіс, університет, школу беріть з собою термальну воду – це вбереже Вашу шкіру від зневоднення. Якщо продукт якісний, то за макіяж можна не хвилюватися – не втече.

Пілінги і скраби використовуйте не частіше разу на тиждень! Віддавайте перевагу засобам з дрібними частинками, великі, на жаль, зашкодять шкірі ще більше.

З масками, як і зі скрабами – не частіше разу на тиждень! Живильні і зволожуючі – Ваш мастхев на зиму!

Перед виходом на вулицю щедро намастіть шкіру живильним кремом, зволоження залиште на вечір.

І без тоніків нікуди! Перед кремами – обов’язково!

Догляд за шкірою обличчя взимку – коли комбінований тип шкіри

Тут головний принцип – не нашкодь! У власниць такого типу шкіри виникають проблеми через те, що складно підібрати один засіб, і іноді, через незнання, щоки потрапляють під обстріл саліциловою кислотою, що ще більше їх сушить.

Як же бути?

Використовуйте різні засоби. Для щік вибирайте живильні креми, для чола та носа – зволожуючі.

Якщо Т-зона не дає Вам спокійного життя – скрабьте її пару раз в тиждень, виберіть спеціально для неї окрему маску або очищаючі смужки.

Так, на перший погляд складно підібрати програму, але результат Вас порадує вже після першого тижня – щоки перестануть лущитися, а чоло – блищати!

Догляд за шкірою обличчя взимку: яким продуктам віддати перевагу?

Вітрини косметичних магазинів рясніють розмаїттям косметичних засобів для обличчя, рук, тіла, ніг на будь-який смак, колір і гаманець! Ви можете вибрати саме той продукт, який підійде Вам і надасть позитивну дію на Вашу шкіру.

Не виключено, що Ви захочете провести ревізію холодильника і знайти відповідні інгредієнти для створення власного засобу для догляду за шкірою взимку в домашніх умовах.

Ви не повірите, але такі завсідники нашого столу як, наприклад, вівсянка, мед, банани, молоко, огірки є не тільки смачними стравами, а й чудовими засобами в боротьбі з недосконалостями шкіри! Змішавши їх в правильній кількості і з потрібними допоміжними компонентами, Ви створите не тільки перекус, а й чудовий засіб для домашнього догляду за шкірою взимку!

Якщо ж возитися Вам не хочеться, а хімії в складі Ви все-таки не довіряєте, то постукайте в будь-який еко-магазин. У цих баночках ті ж звичні продукти вже змішали за Вас і дбайливо вказали на баночці час нанесення і рекомендації по типу шкіри. Помилитися складно. Як правило, термін зберігання подібних косметичних засобів невеликий – від місяця до півроку, тому однією баночки Вам точно вистачить на сезон.

До речі, будь-який натуральний засіб – це прекрасний догляд за шкірою рук в зимовий час! У магазинах передбачені сотні, а то й тисячі варіантів косметики для будь-якої частини тіла, але якщо Ви готуєте маску самостійно, то нанесіть склад ще і на руки. Але будьте готові до того, що хвилин 20-30 Вам не варто що-небудь чіпати, щоб не забруднити. Виділіть цей час тільки для себе: включіть улюблену музику або серіал, налийте собі ароматний чай, поставте для ніг таз з гарячою водою і ефірними маслами (що теж дуже добре впливає на мікроциркуляцію крові і покращує стан шкіри зсередини) і насолоджуйтеся!

Важливо! Безумовно, натуральна косметика завжди краще хімії, але варто також відзначити, що вона гіпоалергенна, тому уважно читайте склад.

Хімія для Вас не перешкода? Тоді великі косметичні магазини чекають Вас! Взимку доглядова косметика стає дуже популярною, тому потрібну стійку Ви знайдете без праці, а у виборі Вам допоможуть консультанти або таблички на баночках.

Догляд за шкірою обличчя взимку. Як захистити шкіру в приміщенні

Крім догляду за шкірою обличчя взимку необхідно подбати про зволоження повітря в приміщенні. І в квартирі, і в офісі працюють опалювальні прилади висушують повітря.

Допоможуть спеціальні зволожувачі повітря. Конструкції їх бувають різними. Деякі з них суто технічні засоби, але є і такі, які крім своєї прямої функції можуть прикрасити інтер’єр. Це і фонтанчики всякого роду, і струменеві і краплинні водопади, і пароутворювачі і розпилювачі.

І наостанок хотілося б нагадати про те, що за шкірою доглядати потрібно не тільки зовні, але і зсередини, тому менше нервуйте, правильно харчуйтеся, пийте більше чистої води і насолоджуйтеся життям!

Краса і здоровий вигляд шкіри вимагають постійної турботи і регулярного догляду. Не слід забувати про це в будь-який час року.


Check Also

шкіра на ліктях суха

Чому шкіра на ліктях суха і що з цим робити

Причини можуть бути різними: від сухого повітря до серйозного захворювання. Отож про те, чому шкіра …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *