Home / Догляд за шкірою / Кращі засоби для засмаги – цікаві питання і відповіді

Кращі засоби для засмаги – цікаві питання і відповіді

Ця стаття – для тих, хто вважає засмагу найпереконливішим доказом вдалої відпустки. Ми навчимо вас засмагати без шкоди для шкіри, пояснимо, якими засобами для цього користуватися і розповімо про кращі засоби для засмаги.

Кращі засоби для засмаги. Чому потрібно користуватися фотозахисними засобами для отримання гарної засмаги?

Кращі засоби для засмаги – цікаві питання і відповіді

Відповідь на це питання лежить на поверхні: шкіра, опинившись на сонці без будь-якого захисту, неодмінно отримає опік. Навіть коли почервоніння зійде і проявиться бажаний темний пігмент, якість засмаги буде сумнівною. Позбавляючись від пошкоджених клітин, шкіра почне лущитися, і разом з лусочками зникне смаглявий відтінок.

Висновок очевидний – щоб отримати гарну і стійку засмагу, потрібно підібрати правильний сонцезахисний засіб.

Які бувають засоби для захисту від УФ-випромінювання і появи стійкої засмаги?

Засоби для засмаги

Засоби для засмаги випускають в різних форматах і різної текстури – від кремів до сухих масел. Багато з них володіють додатковими ефектами. Для пляжу пріоритетними є водостійкість і зволоження.

Крем

Сама насичена текстура адресована нормальній або сухій шкірі обличчя. Для тіла ж краще більш легке і універсальне молочко.

Спрей

Зручний формат, що забезпечує рівномірне і не липке покриття, ніяк не впливає на здатність захищати шкіру. Так що спрей або тюбик – справа смаку.

Масло

Кращий засіб для шанувальників інтенсивної бронзової засмаги, масло «притягує» сонячні промені, захищає шкіру від пересушування і надає їй сяйво, що підкреслює темний колір. Природні масла володіють невеликим SPF 6-8, в той час як формули косметичних масел для засмаги включають фільтри з індексом 20-30, що забезпечує більш надійний захист і профілактику опіків.

Кращі засоби для засмаги. Які критерії вибору засобів для захисту від сонця?

Головний орієнтир, щоб вибрати кращі засоби для засмаги  – ваша власна шкіра, а точніше, її фототип. Всього їх шість, і мешканці наших широт зазвичай ставляться до перших чотирьох.

I фототип. Шкіра зовсім не сприймає сонце, тому про засмагу не доводиться навіть мріяти. Потрібні постійний захист і укриття під тентом або в густій тіні дерев. Крем з SPF 50 – єдиний засіб, здатний уберегти від шкідливого впливу сонця білосніжну шкіру, обділені меланіном.

Шкіра першого фототипу не засмагає, скільки б часу ви не провели на сонці.

II фототип. Легко обгорає і червоніє, засмага тримається довго і ніколи не буває шоколадною. Максимум, на що здатна шкіра, – стати золотисто-медовою. Перші 5-7 днів фотозахисний засіб для світлої шкіри повинен містити SPF 50, потім захист можна знизити до «тридцятки».

Використовувати крем з SPF нижче 30 допустимо тільки в тому випадку, якщо відпустка триватиме не менше місяця і шкіра встигне виробити достатньо меланіну для самозахисту. Фільтри рятують від фотопошкодження, забезпечують стійкість і рівномірність засмаги.

III фототип. Засмага лягає добре, але шкіра може обгоріти в перші дні. На початку відпустки підійде засіб з SPF 30, ближче до кінця – до 20. Захисний засіб практично не впливає на інтенсивність кольору засмаги, але сприяє його стійкості.

IV фототип. Представники цього фототипу засмагають прекрасно, тому часто користуються маслами для засмаги з низьким SPF, пропускаючи період адаптації, що небезпечно для шкіри. Дерматологи радять використовувати засіб з фактором захисту не менше 20 – тіло засмагає так само інтенсивно, але шкоди буде менше і смаглявий колір збережеться надовго.

Кращі засоби для засмаги. Чи існують засоби для швидкої і стійкої засмаги?

Нещодавно на ринку з’явилися засоби, що захищають від сонця і в той же час активують засмагу. Пояснює медичний експерт Vichy Олена Єлісєєва:

«Ці продукти не фарбують і не тонують. Це не автозасмага, а каталізатори, які запускають меланогенез природним шляхом. Тирозин в їх складі сприяє синтезу меланіну (темний пігмент шляхом складних хімічних реакцій виходить саме з цієї амінокислоти). А кофеїн підсилює активність процесу».

Сонцезахисні засоби, що активують синтез меланіну.

Зволожуючий спрей-активатор засмаги для тіла Capital Idéal Soleil, SPF 30 і SPF 50+, Vichy

Надійний захист від сонця або інтенсивної засмаги? Спрей вирішує цю дилему, оскільки відображає атаку променів UVB і UVA і одночасно активізує синтез меланіну завдяки амінокислоті тирозин С. Від зневоднення шкіру оберігає гідрофіксатор аквабіоріл, а від старіння – антиоксидант токоферол. Високий ступінь захисту призначена для перших днів на пляжі, більш низька – для шкіри, що вже адаптувалася до сонця.

Молочко для тіла Sublime Sun «Засмага і Захист», SPF 15/30, L’Oréal Paris

Випускається в двох варіантах з різним ступенем захисту – для смаглявих і засмаглих, а також для білошкірих, схильних до опіків. У формулі працює система фільтрів Mexoryl SX, вітаміни забезпечують додатковий захист, спеціальні комплекси стимулюють вироблення меланіну і сприяють збереженню засмаги до 5 тижнів.

Сонцезахисний спрей «Ідеальна засмага», SPF 30, Ambre Solaire, Garnier

Стимулює природне вироблення меланіну, забезпечує швидку, рівну і стійку засмагу. Підходить для обличчя і тіла.

Кращі засоби для засмаги. Як засмагати правильно?

Помірність і постійний захист – єдине, що може врятувати шкіру від сонячного опіку і створити умови для сталої і безпечної засмаги. А ось ще кілька хороших порад.

Не виходьте на пляж в години найвищої сонячної активності, тобто з 11.00 до 16.00.

У перші дні скоротіть перебування на відкритому сонці до 60 хвилин або відвідуйте пляж рано вранці, поки сонце ще не досягло піку активності.

Почніть відпустку з максимального захисту, зменшуючи її в міру звикання шкіри до сонця і вироблення пігменту.

Адаптаційний період у світлої шкіри довший, ніж у темної. Не квапте події, якщо не хочете обгоріти.

Оновлюйте захист кожні дві години і після купання, навіть якщо формула водостійка.

Кращі засоби для засмаги. Яких запобіжних заходів потрібно дотримуватися?

Не вірте підступному південному сонцю і не переоцінюйте витривалість своєї шкіри. Як правило, всього 10 хвилин вистачає, щоб отримати опік. В результаті все одно доведеться ховатися в тіні і користуватися кремом з потужним SPF. Врахуйте, що навіть найвищий індекс не гарантує 100-відсоткового захисту.

Купуючи сонцезахисний засіб, при інших рівних вибирайте той, у якого фактор SPF вищий. В даному випадку краще перестрахуватися.

Кращі засоби для засмаги. Як зробити натуральний сонцезахисний крем своїми руками

Більшість сонцезахисних кремів містить токсичні або хімічні речовини, що руйнують ендокринну систему, які в багатьох випадках можуть реально сприяти розвитку раку шкіри і виробництва вільних радикалів в організмі.

Насправді, з моменту початку використання сонцезахисних кремів рівень захворюваності на рак шкіри зріс. Щоб не використовувати засоби з шкідливими інгредієнтами, є сенс виготовляти натуральний сонцезахисний крем своїми руками, в якому відсутні небезпечні компоненти і який буде виконувати захисні функції саме так, як необхідно.

Звичайно, можна придбати готові натуральні і безпечні, кращі засоби для засмаги, сонцезахисні креми, однак це не така вже й проста справа. У звичайних магазинах така косметика попадається рідко.

Кращі засоби для засмаги. Натуральний сонцезахисний крем своїми руками

Якщо без сонцезахисного крему ніяк не обійтися, то краще користуватися натуральними засобами для захисту шкіри. Особливо важливо використовувати більш безпечні засоби для дітей.

Фактор захисту від сонця (SPF) отриманого засобу залежить від того, в якій пропорції містяться в ньому блокуючі компоненти, наприклад, оксид цинку, кокосове масло і т.д.

Природні захисні властивості (SPF) інгредієнтів:

Мигдальне масло (можна купити в аптеці) – SPF близько 5;

Кокосове масло – SPF 4-6;

Оксид цинку SPF 2-20 в залежності від того, яка кількість використовується;

Масло насіння червоної малини SPF 25-50;

Масло насіння моркви – SPF 35-40;

Масло ши – SPF 4-6.

Примітка! Оксид цинку можна придбати через інтернет-магазини або в аптеці (оксид цинку є не в будь-якій аптеці), зверніть увагу, що порошок повинен бути НЕ НАНО! Не нано порошок відносно безпечний при нанесенні на шкіру, на відміну від нано оксиду цинку, який вбирається в шкіру і який часто використовується в продукції, що випускається в косметиці, пропонованій в магазинах.

При роботі з оксидом цинку обов’язково використовуйте захисну маску, щоб не допустити його вдихання.

Мигдальне масло холодного віджиму зазвичай можна легко знайти в аптеці. Замовити хороше кокосове масло вірджин виробництва BARAKA (Шрі-Ланка) можна, наприклад, в інтернет-магазині love-organic.ru, тут можна знайти масло ши.

Cонцезахисний крем з властивостями водостійкості (SPF 20)

Інгредієнти для сонцезахисного крему:

1/2 ст. мигдалевої або оливкова олії;

1/4 ст. кокосового масла (SPF 4);

1/4 ст. бджолиного воску;

2 столові ложки оксиду цинку.

Додаткові інгредієнти:

до 1 ч. л. масла насіння червоної малини;

до 1 ч. л. насіння моркви;

до 1 ч. л. масла вітаміну Е;

2 ст. л. масла ши;

ефірні масла, ванільний екстракт або інші натуральні екстракти за смаком.

З’єднайте всі інгредієнти (крім оксиду цинку) в скляній банці ємністю 0,5 л або більше.

У каструлю середнього розміру налийте близько 5 см. води і поставте на середній вогонь.

Прикрийте банку кришкою, але не закривайте щільно, і помістіть в каструлю з водою.

При нагріванні води інгредієнти в банці почнуть танути. Струсіть або перемішайте вміст банки. Коли всі інгредієнти повністю розтануть, додайте оксид цинку.

Вилийте вміст в приготовлену ємність для зберігання.

Вміст перемішайте кілька разів у міру охолодження, щоб розчинився оксид цинку.

Використовуйте як звичайний сонцезахисний крем.

Зберігати крем краще в прохолодному, сухому місці або в холодильнику не більше півроку.

Примітки:

Це сонцезахисний крем має деяку водостійкість, але він не повністю водостійкий. Після плавання його треба наносити повторно.

За цим рецептом виходить сонцезахисний крем з SPF близько 20, хоча при збільшенні кількості оксиду цинку можна збільшити і SPF.

Щоб зробити сонцезахисний крем більш щільним, в нього можна додати більше бджолиного воску.

Якщо не додавати в крем оксид цинку, то вийде відмінний лосьйон для тіла.

Простий домашній сонцезахисний крем своїми руками (SPF близько 20)

Інгредієнти для сонцезахисного крему:

2 ст. л. масла ши;

2 ст. л. кокосового масла;

1 ст. л. оксиду цинку;

Додатково: 8 крапель ефірних масел за смаком.

Викласти масло ши і кокосове мало в скляну ємність достатнього розміру.

У каструлю середнього розміру налийте трохи води і поставте на середній вогонь.

Поставте скляну ємність в воду і розтопіть інгредієнти.

Зніміть з вогню і додайте оксиду цинку.

Вилийте в контейнер.

Вміст перемішайте кілька разів у міру охолодження, щоб розчинився оксид цинку.

Зберігати крем треба в прохолодному, сухому місці або в холодильнику.

Кращі засоби для засмаги. Швидкий спосіб зробити сонцезахисний крем

Візьміть звичайний крем для тіла, в якому не містяться цитрусові масла. Додайте пару столових ложок оксиду цинку.

Добре перемішайте.

Використовуйте в якості сонцезахисного крему.

Незважаючи на те що натуральний сонцезахисний крем сам по собі дуже приємний, його не варто використовувати щодня, оскільки необхідно отримувати і вітамін D.


Check Also

Місячний календар стрижок на січень 2021 року детально по дням

Плануючи оновити стрижку в січні 2021 року, обов’язково зверніть увагу на місячний календар, який дозволить …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *