Home / Догляд за шкірою / Чому шкіра на ліктях суха і що з цим робити

Чому шкіра на ліктях суха і що з цим робити

Причини можуть бути різними: від сухого повітря до серйозного захворювання. Отож про те, чому шкіра на ліктях суха і що з цим робити, поговоримо далі.

Шкіра на ліктях: у чому її особливість

Шкіра на ліктях не така, як на інших ділянках тіла. По-перше, тут майже немає сальних залоз, секрет яких створює водно-ліпідну кислотну мантію. Через це верхній шкірний шар – епідерміс – практично не захищений від втрати вологи. Без природного щита він починає лущитися і навіть тріскатися.

По-друге, шкіра на ліктях знаходиться в постійному русі: щоб витримати додаткове навантаження, їй доводиться розтягуватися і грубіти. Втім, це біда не тільки ліктів, а й інших суглобів: аналогічна проблема є у шкіри на колінах і щиколотках.

Суха шкіра на ліктях сама по собі не є небезпечною, але доводити її до тріщин не варто: через пошкодження в глибокі шари можуть потрапити бактерії і віруси, які призводять до більш серйозних проблем.

Через що шкіра на ліктях стає сухою

Зазвичай стан шкіри погіршується в холодну пору року через сухе повітря в приміщенні, перепаду температур і постійного тертя об одяг. Однак шкіра на ліктях може стати сухою і влітку.

Ось найчастіші причини:

  • Занадто агресивні засоби для вмивання, які ще більше висушують епідерміс. Наприклад, звичайне лужне мило руйнує кислотну шкірну мантію, і епідермісу потрібно від двох до шести годин, щоб відновити баланс.
  • Звичка спиратися ліктями об стіл, через яку виникають додатковий тиск і тертя.
  • Грубий або синтетичний одяг, який подразнює шкіру.
  • Приймання гарячого душа або похід в лазню. При високій температурі організм втрачає вологу, і в першу чергу зневоднення помітно на чутливих ділянках. Тривалі ванни шкодять шкірі більше, ніж душ: тривале перебування у воді вилуговує епідерміс, тобто позбавляє його захисту.
  • Хлорована вода в басейні. На вразливій шкірі ліктів алергія на хімічні речовини проявляється особливо часто.
  • Нестача вітамінів і мікроелементів, які стимулюють оновлення шкіри. Найцінніші в нашому випадку – вітаміни А і Е, біотин, цинк.
    шкіра на ліктях суха

Як допомогти шкірі ліктів

Без належного догляду шкіра на ліктях швидко стає шорсткою. Ось що радять дерматологи:

  • Намагайтеся менше часу проводити в воді, особливо в гарячій або хлорованій.
  • Замініть лужне мило більш щадними засобами, pH яких ближче до кислотності PH шкіри:  від фундаментальної науки до основного догляду шкіри – від 4 до 6. Підійдуть синтетичні засоби, наприклад, з молочною кислотою в складі. А ось мило з триклозаном, сіркою або перекисом бензоїлу не варто використовувати кожен день.
  • Після водних процедур обов’язково зволожуйте шкіру. Так ви відновите змитий ліпідний шар. Німецький дерматолог Йаель Адлер у своїй книзі «Що приховує шкіра. 2 квадратних метра, які диктують, як нам жити »радить для щоденного догляду універсальні креми, але не органічні масла. У чистому вигляді вони, навпаки, вимивають ліпіди і роблять шкіру ще сухішою.
  • Включіть в раціон продукти, корисні для шкіри: фрукти, овочі, горіхи і насіння, жирну рибу – все, що багато антиоксидантами і ненасиченими жирними кислотами.
  • Захищайте шкіру від сонця, вітру і холоду: одягайтеся по погоді і не забувайте про сонцезахисний крем, якщо багато часу проводите на вулиці.
  • Якщо у вас немає шкірних захворювань, робіть м’який пілінг або легкий масаж щіткою. Такі процедури варто проводити не частіше одного разу на тиждень.

Коли потрібно звернутися до лікаря

Якщо, незважаючи на догляд, шкіра на ліктях лущиться, тріскається, з’являються виразки – варто насторожитися. Можливо, сухість є ознакою більш серйозних проблем зі здоров’ям. Ось деякі з них:

  • Гормональний збій. Наприклад, зниження рівня естрогену, який допомагає шкірі утримувати вологу. Коливання цього гормону зазвичай спостерігаються під час клімаксу, вагітності і менструації.
  • Діабет та інші порушення ендокринної системи. Вони відображаються на стані шкіри, і це особливо помітно на ліктях і колінах.
  • анемія. При цьому захворюванні порушується вироблення гемоглобіну через дефіцит заліза.
  • Ліктьова екзема. виявляється тріщинами і виразками що важко гояться.
  • Псоріаз. супроводжується висипом що лущиться.

Помітивши у себе підозрілі симптоми, запишіться на прийом до лікаря. Поставити остаточний діагноз, чому шкіра на ліктях суха, зможе тільки фахівець.


Check Also

Привітання з днем Святого Миколая. Корисна підбірка

Святого Миколая люблять всі діти і чекають його не менш Санта Клауса. Саме він є …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *