Home / Діти / Як подолати весняну алергію. Корисна підбірка

Як подолати весняну алергію. Корисна підбірка

З приходом довгоочікуваної весни і теплої погоди багатьох людей відвідує ще й сезонна алергія. Однак існує кілька способів, як подолати весняну алергію  і без перешкод насолодитися кожною хвилиною цієї прекрасної пори року. Напади весняної алергії трапляються, коли наша імунна система помилково відносить нешкідливий пилок і траву до шкідливих речовин. Щоб захистити себе, організм починає виробляти гістамін – речовину, відповідальну за запальні процеси в слизовій дихальних шляхів і пазухах носа, яка надходить в кровотік.

Як подолати весняну алергію. Ознаки весняної алергії

Легкі  реакції алергії у весняний період:

Сверблячка на слизових оболонках (на ньобі, в носі, в очах).

Загальна депресія.

Набряк слизових дихальних шляхів (закладеність носа).

Підвищена секреція слизу.

Роздратування, сльозотеча, печіння, різі та свербіж очей.

Зниження апетиту.

Темні кола під очима.

Стомлюваність і дратівливість.

Чхання.

Важкі реакції алергії у весняний період:

Утруднене дихання.

Порушення роботи серця.

Різке зниження артеріального тиску (всі ці причини можуть призводити до анафілактичного шоку).

«Пилкова» астма – це кашель, який важко зупинити.

Кропив’янка.

Хоча всі ці симптоми дуже схожі з іншими хворобами, можна самому визначити, на що у вас алергія навесні. Так, при алергії чхання часте і багатократне, а з носа йдуть прозорі і рідкі виділення. Також ви напевно помітите, що у вітряну і суху погоду нежить і свербіж будуть дошкуляти вам більше, ніж в дощову. В будинку ви будете себе почувати набагато краще, ніж на вулиці, а симптоми напевно посилюються вранці і майже проходять до вечора. До того ж, ознаки застуди навіть без лікування проходять за тиждень, а симптоми алергії можуть триматися безперервно і місяць.

Як подолати весняну алергію. Причини весняної алергії

У всіх людей алергія навесні проявляється по-різному, але в будь-якому випадку це неприємно і дискомфортно. Можливо, спочатку ви навіть не зрозумієте, що це алергія – можна сплутати її симптоми з іншими захворюваннями, але якщо у вас закладений ніс і таблетки від застуди не допомагають, пора задуматися – можливо, ви не те захворювання лікуєте? Зрозуміти, що у вас сезонна алергія можна, якщо навесні в один і той же період у вас з’являються однакові симптоми – дізнайтеся, що починає цвісти в цей час, і можливо так ви знайдете свій алерген. Найбільш частими причинами появи алергії є пилок, а також крихітні статеві клітини трав і дерев, які переносяться повітрям. В результаті ці мікрочастинки потрапляють в організм людини через дихальні шляхи і викликають неадекватну реакцію імунної системи.

Але не тільки цвітіння є причиною алергії – це і вживання в їжу певних продуктів, і навіть укус бджоли, яких навесні особливо багато (в результаті у найчутливіших людей може навіть бути анафілаксія).

Алергія навесні утруднюється ще й тим, що реакція на квітучі рослини може спровокувати ще одну алергію на який-небудь продукт, тому варто ретельно стежити за своїм раціоном. Так, у тих, хто страждає алергією на березовий пилок, можуть відчути додаткові симптоми, викликані харчовою алергією на сливи, яблука, помідори, лісові горіхи, картоплю, селеру. Весняна алергія на цвітіння амброзії може поєднуватися з алергією на банани і дині.

Як подолати весняну алергію. Так як же полегшити симптоми весняної алергії?

Розпускаються бруньки на деревах, перед нашим поглядом прокидається юна зелень, птиці наспівують свої веселі пісеньки, і зовсім скоро почнеться сезон дивного цвітіння, який для деяких людей на землі є найболючішим і неприємним. Саме навесні у алергіків найчастіше виявляються ознаки алергії. На що саме так сильно реагує організм, самому визначити досить складно, однак боротися з цим потрібно, адже так неприємно ходити із закладеним носом або з висипом на шкірі в той час, як всі радіють весні. Алергія навесні може з’явитися навіть якщо її ніколи в житті у вас не було – просто з плином обставин, після зимових хвороб, ослаблений імунітет, організм не зміг опиратися алергенам.

Ключ до вирішення багатьох проблем зі здоров’ям – це, перш за все, дієта. Алергикам слід збільшити споживання продуктів, які допоможуть зменшити запальний процес. До таких продуктів можна віднести рибу, багату жирними кислотами омега-3, наприклад, лосось або сардини, а також оливкова олія, темну листову зелень, імбир, помідори, часник, зелений чай.

Місцевий мед також допоможе впоратися з сезонною алергією, так як він діє як вакцина: невелика кількість пилку з квіток, що запилюються бджолами, потрапляють в мед, який вони роблять. Згодом організм звикає до цих алергенів і виробляє проти них імунітет. Однак не радимо добавляти такий мед в гарячий чай, так як висока температура вбиває ферменти, які діють як антигістамінний (протиалергічний) засіб.

При закладеності носа і синуситі, викликаному алергією, можна зробити промивання носових пазух. Спеціальний розчин можна придбати в аптеці або приготувати самостійно. Для цього в профільтрованій воді змішайте сіль і дрібку харчової соди. Отриманий розчин залийте в одну ніздрю, поки він не вийде з іншої ніздрі. Розчин буде вимивати всі алергени і допоможе покращити самопочуття.

Як подолати весняну алергію. Методи лікування

Після того як виявлено алерген, ідеально було б змінити місце проживання і переїхати в іншу кліматичну зону. За призначенням фахівцяя приймати антигістамінні препарати, сорбенти або гормональні засоби і пройти курс лікування імунотерапії.

Профілактика імунотерапії полягає в тому, що в організм хворого, протягом тривалого часу, вводяться збільшувані дози алергену. Організм людини починає сам виробляти антитіла і перестає сильно реагувати на подразники.

Весняна алергія у дорослих лікується препаратами, які усувають її симптоми. В першу чергу, це антигістамінні медикаменти в формі таблеток, такі як:

супрастин;

димедрол;

дипразин;

піпольфен;

лоратадін;

цетрин;

кларитин та ін.

Також лікування алергії на цвітіння рослин передбачає застосування лікарських засобів не тільки всередину, але і місцево. Це можуть бути очні або назальні краплі, мазі для усунення проявів на дермі.

Лікування алергії на цвітіння рослин може передбачати використання таких крапель в ніс:

ксилометазолін;

оксиметазолін;

нафтизін;

назол і ін.

Також лікування імунної реакції на цвітіння рослин часто супроводжується застосуванням очних крапель, таких як:

аллергоділ;

левокабастін;

кромогексал;

опатанол;

візін і ін.

Також часто симптоми імунної реакції на цвітіння рослин усуваються за допомогою мазей і кремів, таких як:

Мометазон;

Хіфенадін;

Елоком і ін.

Допомога народної медицини

Зловживати народною медициною не слід, але взяти на замітку кілька простих і дієвих методів як подолати весняну алергію  прийнятно:

приймати 3-4 таблетки активованого вугілля кожен день. Сприяє виведенню алергенів з крові;

заварений до золотистого кольору відвар чистотілу пити замість чаю;

симптоми слабшають якщо приймати навесні яблучний оцет з водою і меду (1 склянка водиці 1 ч л меду, 1 ч л 6% оцту);

компреси з листя і коріння кропиви на ураженій дермі знизять свербіж;

розчин харчової соди і солі прекрасно допоможе промити ніс і його закладеність

Таким чином, існує безліч способів полегшити симптоми алергії навесні. І якщо навіть не вдасться повністю позбавитися від проблеми, то можна зменшити прояв і жити звичайним життям здорової і щасливої  людини.

Як подолати весняну алергію. Профілактика

Наукові  дослідження показали, що повністю позбутися від симптомів весняної алергії неможливо, але ось зменшити страждання цілком під силу.

Для цього привести в норму мікрофлору кишечника, так як у послабленого організму підвищується сприйнятливість до захворювань. Уникати перебування на повітрі, гуляти після дощу, коли пилок прибитий до землі і не розноситься в навколишньому середовищі. В будинку  частіше проводити вологе прибирання, особливо вірним помічником стане миючий пилосос. Кватирки завісити марлею. Періодично зволожувати штори і тюль на вікнах. Не сушити одяг на відкритому повітрі. Не користуватися декоративною косметикою і парфумерією. Виключити з раціону борошняне і жирну їжу, цитрусові, горіхи, алкоголь. Пити більше води, чаю, кави.

Потрібно уникати прогулянок з 5 до 10 години ранку, так як це час піку цвітіння; На вулиці носити сонцезахисні окуляри і по можливості закривати всі відкриті ділянки дерми. Прийшовши з вулиці необхідно прийняти душ і сполоснути голову.

Здійснювати прогулянки краще в сиру погоду, а не на сонці, поки пилок прибитий вологою до землі;

Під час вимушених виходів на свіже повітря (наприклад, по дорозі на роботу) краще використовувати пов’язку з марлі;

Декоративна косметика ускладнює перебіг алергії навесні, тому її використання зводять до мінімуму;

Після повернення в приміщення одяг відразу змінюють;

Пилок знаходиться на тваринах, які перебувають на вулиці, тому якщо вони живуть в будинку, їх потрібно купати;

У період цвітіння алергену білизну не сушать на відкритому повітрі.

Бажано не вживати овочі і фрукти, які ростуть в даний момент;

Категорично відмовитися від вживання меду.

Страждаючим від пилку берези необхідно на час цвітіння відмовитися від моркви, персиків, горіхів, слив, селери і яблук;

Страждаючим від пилку бур’янів категорично забороняється вживати рослинну олію

Як подолати весняну алергію домашніми засобами

 На превеликий жаль дотримання даних рекомендацій допоможе тільки трохи зменшити захворювання, а ось врятуватися від весняної алергії допоможуть народні засоби.

Вітамін С, аскорбінова кислота і сік зі свіжих фруктів – необхідно почати приймати ще до початку цвітіння;

Муміє – кращий засіб від алергії. Взяти 1 грам муміє, розвести в одному літрі теплої води і приймати вранці по 100 грам. При наявності сильної алергії можна приймати муміє по 200 грам два рази в день, обов’язково вранці і перед їжею за 30 хвилин;

Цибуля. Взяти 4 цибулини, дрібно нарізати і залити одним літром холодної кип’яченої водиці, поставити настоюватися на всю ніч. Випити настій протягом наступного дня. Перед початком застосування цибулі обов’язково дізнайтеся чим корисна цибуля.

Корінь селери. Взяти 2 ст. ложки кореня, залити склянкою холодної води, настояти протягом двох годин. Приймати по одній третині склянки 3 рази на день за півгодини до їди;

Активоване вугілля – відмінний абсорбент, приймати весь весняний період по 3-4 таблетки в день;

Висівки. Розмочити 1 ст. ложку висівок в 200 мл. водиці на 30-40 хвилин, приймати 7-8 разів на день, запиваючи склянкою водиці.

Яблучний оцет, мед і дистильована вода. Взяти одну склячнку води розбавити в ній одну чайну ложку меду і одну чайну ложку 6% яблучного оцту. Прохання не забувати, що мед сам по собі теж є алергеном, тому перш дізнайтеся чим корисний мед і обов’язково порадьтеся з фахівцем.


Check Also

Малюнки по клітинкам для дітей. Цікава підбірка схем

Дітей буває складно здивувати, але це не означає, що зробити це неможливо. І після цілого …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *