Home / Діти / Як подолати весняну алергію. Корисна підбірка

Як подолати весняну алергію. Корисна підбірка

Як подолати весняну алергію у дитини: 10 порад батькам

На жаль, весна – це не тільки теплі прогулянки, їзда на велосипеді, легкий одяг і сонечко, але ще і погане самопочуття, якщо у дитини алергія. Як не затьмарити цю теплу пору року сліз і нежить?

Поліноз не можна вилікувати швидко, але з ним можна навчитися комфортно жити, якщо дотримуватися певних правил лікування і побуту.

Користуйтеся корисними додатками

На щастя, технічний прогрес не стоїть на місці і сьогодні є безліч корисних програм на смартфоні, наприклад, Пилок Club, які покажуть концентрацію пилку в повітрі і встновлять календар цвітіння рослин. Інформація в таких додатках оновлюється дуже часто, тому ви завжди будете володіти свіжою інформацією про те, що саме цвіте і наскільки чисте повітря у вашій місцевості.

Назальні спреї

Найефективніші засоби від сезонної алергії по всьому світу назальних спреїв вважаються – кортикостероїди. Коли у дитини закладений ніс, він постійно читає, а соплі л’ються рікою, такі спреї швидко знімають симптоми і полегшують стан набагато краще антигістамінних препаратів. Але підбирати такі ліки і призначати лікування за такою схемою повинен виключно фахівець!

Багато мам переконані, що оскільки спреї – це стероїди, то вони небезпечні для організму дитини. Але це не так, оскільки препарат діє локально і тільки частково всмоктується в слизову оболонку носа. А значить побічні ефекти і негативні наслідки такого лікування бути не повинні.

Крім призначення конкретного препарату, фахівець повинен розповісти і показати пацієнтові, як використовувати кортикостероїдний спрей, якщо робити це не правильно, можна пошкодити носову перегородку.

Антигістамінні протиалергічні препарати

Якщо назальні спреї – не ваш варіант, але полегшити дитині життя можуть також антигістамінні протиалергічні препарати.

Багато препаратів, які були в фаворитах наших фахівців раніше, вже не призначаються, оскільки мають багато побічних ефектів. Зараз є більш ефективні і безпечні для дітей ліки, які можуть бути призначені вам тільки лікуючим лікарем.

Також в аптеках можна придбати японське нововведення – проти алергенні нано-фільтри для носа, які вставляються в ніздрі і затримують алергени. При цьому їх не видно і вони не порушують функцію дихання.

Не викидати гроші на Бади

Різні БАДи та вітаміни, які так активно рекламуються сьогодні, не дають ніякого ефекту в лікуванні алергії. Голкорефлексотерапія і аутолімфоцитотерапія також дають дуже короткочасний ефект, а тому точно не варті ваших грошей.

Не використовуйте судинозвужувальні препарати

По-перше, організм звикає до таких препаратів і часом не дає потрібного ефекту, а по-друге, з ними дуже легко «переборщити» і накапати дитині занадто багато ліків, що буде загрожувати передозуванням. А якщо використовувати таку «панацею» дуже часто, може і зовсім розвинутися лікарський риніт.

Соляні печери – марні у боротьбі з алергією

Дуже часто хворим астмою або полінозом пропонують відвідувати соляні печери як доповнення в загальній схемі лікування. Але особливість соляних печер в тому, що там створені особливо чисті умови. Коли дитина знаходитися всередині, звичайно, їй краще і симптоми алергії проходять, але як тільки вона вийде на вулицю, де повно квітучих рослин – все повернеться на круги своя.

Не застосовуйте імуностимулятори

Є певний зв’язок між алергією та порушенням імунної системи, а тому раніше лікарі часто призначали препарати саме такого спектр дії. Але насправді особливого ефекту в лікуванні полінозу вони не дають, а крім того, не до кінця вивчені, тому не можна точно сказати, що вони безпечні, як для діток, так і для дорослих.

Загартовуйте дитину

Загартовування стимулює вироблення кортизолу в наднирниках, його рівень підвищується і це допомагає людині краще справлятися з симптомами алергії. Але пам’ятайте, що загартовувати дитину потрібно правильно і поступово, не варто радикально підходити до цього питання.

Налагодьте гіпоалергенний побут

Після прогулянки з дитиною обов’язково відразу переодягайте її в домашній одяг, попросіть добре помити руки і ніс. Можна також прийняти душ, щоб на тілі не залишилося пилку.

Якщо в будинку дитина-алергік, то потрібно обов’язково придбати сучасний очисник повітря і зволожувач повітря. Ідеально, якщо ці дві функції будуть поєднані в одному приладі.


Check Also

Малюнки по клітинкам для дітей. Цікава підбірка схем

Дітей буває складно здивувати, але це не означає, що зробити це неможливо. І після цілого …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *