Home / Здоров'я / Як перевірити зір вдома, в тому числі на комп’ютері?

Як перевірити зір вдома, в тому числі на комп’ютері?

Щорічна перевірка зору дозволяє запідозрити і своєчасно вилікувати багато офтальмологічних захворювань. Саме з цієї причини будь-яка диспансеризація обов’язково включає в себе огляд окуліста. Тим не менш, далеко не кожна людина приділяє достатньо часу своєму здоров’ю, і багато хто з нас просто не знаходять часу на відвідування фахівців-спеціалістів. У даній статті ми розповімо вам, як перевірити зір вдома, не вдаючись до допомоги офтальмолога.

Як перевірити зір вдома: перевірити гостроту зору?

Показниками нормального зору є його гострота і рефракція.

Як перевірити зір вдома, в тому числі на комп’ютеріВдома ми можемо визначити тільки гостроту, рефракцію, у свою чергу, перевіряє офтальмолог за допомогою спеціальних інструментів і методів діагностики. Найпростішим способом як перевірити зір вдома на гостроту – є таблиця, аналогічна тій, яку ми звикли бачити в офтальмологічних кабінетах.

Гострота – це здатність ока чітко побачити дві близько розташованих точки.

По суті, визначивши цей показник, ми зможемо зрозуміти, з якої відстані наші очі можуть чітко вловлювати предмет.

Для того щоб перевірити гостроту зору вдома, потрібно роздрукувати спеціальну таблицю Головіна-Сивцева, якою протягом довгих років успішно користуються офтальмологи. Для виготовлення цього наочного посібника вам буде потрібно 3 аркуша білого матового паперу формату А4. На кожному з них необхідно роздрукувати одну з трьох частин таблиці, а далі склеїти аркуші паперу між собою, розташувавши їх один під одним.

Матеріал як перевірити зір вдома для друку ви зможете без зусиль знайти в мережі інтернет.

Отриману таблицю слід повісити на стіну так, щоб її нижній десятий рядок опинився на рівні ваших очей;

Далі букви на таблиці необхідно яскраво освітити лампою, і відійти від неї рівно на 5 метрів;

Ви повинні перевірити кожне око окремо. Для цього слід закрити ліве око долонею, не зажмурюючи його, а правим прочитати ті букви, які ви бачите чітко;

Аналогічні дії необхідно проробити, закривши праве око.

Таблиця Головіна-Сивцева, крім набору букв, має ще два вертикальних стовпця. Зліва від кожного рядочка ви побачите букву D, що показує відстань, з якої люди зі стовідсотковим зором можуть прочитати символи, зображені на ній; а праворуч – букву V, що позначає гостроту зору тієї людини, здатної з п’ятиметрового відстані чітко бачити всі букви в цьому рядку.

Результат обстеження визначається таким чином:

Необхідно виявити найнижчий рядок таблиці, який ви можете прочитати, зробивши кілька помилок, кількість яких не перевищує допустимої норми;

Чисельне значення букви V праворуч від цього рядочку і буде чисельним показником гостроти вашого зору;

При цьому в лавах з V менше 0,6 допускається зробити лише одну помилку, а в рядах з V більше 0,7 – не більше двох.

Фахівці вважають, що у випробуваного зір нормальний, якщо величина його гостроти становить від 0,9 до 1,1. При отриманні іншого результату необхідно звернутися до кваліфікованого офтальмолога, щоб пройти більш поглиблене обстеження.

Подібним чином можна перевірити зір вдома як дорослому, так і дитині, якщо правильно розташувати таблицю на стіні. Крім того, для наймнших діток, які ще не знають літери, існує аналогічний посібник – таблиця Орлової.

У ній літери замінюють великі й дрібні картинки, розташовані певним чином. Результат обстеження по таблиці Орлової читається точно таким же чином.

Як перевірити зір вдома на комп’ютері: чи можливо?

Сьогодні в інтернеті можна зустріти величезну кількість різних онлайн-тестів як перевірити зір вдома прямо на вашому комп’ютері. Результат подібних досліджень в більшості випадків виявляється неправильним, оскільки він дуже сильно схильний до впливу різних факторів.

Одна і та ж людина, проходячи певний тест на двох комп’ютерах з різними екранами моніторів, може отримати два результати, які дуже сильно відрізняються один від одного. Це пов’язано з яскравістю фарб, відтворенням шрифтів, дозволом і іншими індивідуальними характеристиками комп’ютерної техніки, а також інтенсивністю освітлення. Якщо ви вирішили пройти подібний тест, ставтеся до нього як до звичайної комп’ютерної гри й не надавайте його результату особливого значення.

Не варто забувати, що всі методи як перевірити зір вдома, є суб’єктивними, а точний результат може отримати тільки кваліфікований офтальмолог. Таким чином, подібна перевірка підходить тільки для тих людей, які не відчувають серйозних проблем з очима і просто хочуть переконатися, що у них все гаразд.


Check Also

Що таке коронавірус – ознаки захворювання, ефективні рекомендації

Коронавіруси – це родина  вірусів, які можуть викликати звичайну застуду, важкий гострий респіраторний синдром (SARS) …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *