Home / Сім'я / Визначення статі дитини по даті народження батьків

Визначення статі дитини по даті народження батьків

Багато майбутніх батьків, плануючи вагітність, хочуть, щоб у них народилася дитина певної статі. Тому дуже частим є питання, як запланувати дитину певної статі. Коли вагітність наступає, багато хто чекає з нетерпінням моменту, коли лікар при проведенні УЗД скаже, хто саме народиться: хлопчик чи дівчинка. Далі дізнаємось, як відбувається визначення статі дитини по даті народження батьків.

Визначення статі дитини по даті народження батьків.  Що визначає стать дитини

Стать людини обумовлена наявністю так званих статевих хромосом, розташованих в ядрах клітин. Набір хромосом називається каріотипом. У людини є 46 хромосом, які об’єднані в пари. Лише одна пара кодує стать. Це так звані статеві хромосоми X і Y. Чоловіча стать кодується хромосомами ХY, а жіноча хромосомами ХХ. Статеві клітини людини мають половинний набір хромосом і можуть містити тільки одну – або Х, або Y хромосому.

Відбувається це через те, що статеві клітини діляться по особливому – за допомогою редукції хромосомного матеріалу – мейозу. В результаті такого поділу виникають яйцеклітини у жінок і сперматозоїди у чоловіків. Яйцеклітини у жінок можуть містити виключно Х хромосому, а сперматозоїди – або Х, або Y. Коли сперматозоїд зливається з яйцеклітиною, хромосомний набір відновлюється. Половина хромосом належить батькові, а інша половина – матері.

Якщо відбувається запліднення сперматозоїдом, що несе Х хромосому, геном майбутньої дитини буде містити набір ХХ, тобто народиться дівчинка. Якщо ж першим досягне яйцеклітини сперматозоїд з Y хромосомою, отриманий набір статевих хромосом буде ХY і народиться хлопчик.

Так як яйцеклітина завжди несе тільки Х хромосому, стать майбутньої дитини абсолютно не залежить від жінки. Саме те, який сперматозоїд, Х або Y, зробить запліднення, визначить стать майбутньої дитини.

Визначення статі дитини по даті народження батьків. Як розрахувати стать дитини

Теоретично дуже просто запланувати стать дитини. Необхідно цілеспрямоване запліднення Х або Y сперматозоїдом, щоб отримати хлопчика чи дівчинку. На практиці це складніше, тому що невідомо, який саме з мільйонів сперматозоїдів першим досягне яйцеклітину. Умови для такого завдання:

Відомо, що запліднення можливо тільки протягом 24 годин після овуляції. Саме добу яйцеклітина здатна приймати сперматозоїд.

Також відомо, що сперматозоїди, що несуть Х хромосому рухаються повільніше сперматозоїдів, що несуть Y хромосому

Сперматозоїди, що несуть Х хромосому живуть до 72 годин

Сперматозоїди, що несуть Y хромосому живуть до 24 годин

Знаючи ці вихідні дані можна запропонувати вирішення цієї задачі:

Якщо бажана стать дитини жіноча: статевий контакт повинен відбуватися не пізніше, ніж за 3-2 доби до передбачуваної овуляції.

Якщо бажана стать дитини чоловіча: статевий контакт повинен відбуватися не раніше, ніж за 1 добу до овуляції або відразу під час овуляції.

Природно, для точного «попадання в ціль» потрібно знати, коли відбувається овуляція. Найбільш простим і повністю безкоштовним методом є складання графіка базальної температури. Методика абсолютно доступна, але займає як мінімум 3 місячний цикл.

Недолік її в тому, що про овуляцію, яка відбулася – судять по зміні температури, якеа сама по собі є лише непрямою ознакою. Крім того, існує ймовірність, що саме в тому циклі, в якому заплановано запліднення, терміни овуляції можуть зрушитися і це вплине на стать майбутньої дитини.

Другий варіант контролю за овуляцією – використання спеціального тесту на овуляцію. Такі тести продаються в аптеках. Засновані вони на тому, що в сечі жінки при овуляції з’являється велика кількість лютеїнізуючого гормону -ЛГ.

Недолік методу: підвищення ЛГ не завжди точно визначає час овуляції і не завжди свідчить саме про овуляцію. Існують і інші стани, коли в організмі жінки підвищується рівень ЛГ, але це не пов’язано з овуляцією. Перевага методу – доступність для самостійного застосування.

Найточнішим методом відстеження овуляції є УЗД контроль з доплерометрією – фолікулометрія. При цьому лікар може досить точно спрогнозувати коли відбувається овуляція. Метод заснований на серії повторюваних УЗД яєчників (від 3 до 5).

За цей період оцінюється наявність домінантного фолікула (того, який потім буде овулювати), динаміка його росту, кровопостачання. За допомогою фолікулометрії можна спрогнозувати з точністю до 12 годин, коли відбудеться овуляція. Метод надає прямі докази часу виходу яйцеклітини. Однак існує мінімальна ймовірність того, що навіть при явних УЗД ознаках початку овуляції, її може не відбутися.

Наприклад при стресах, гормональних змінах або супутніх захворюваннях. Підвищити точність допомагає фармакологічна стимуляція овуляції. При цьому методі, після з’ясування на УЦЗД  того, що яйцеклітина готова до овуляції, вводять одноразово препарат, що стимулює вихід яйцеклітини в певний заданий час. Цей метод має найвищу ефективність при плануванні статі дитини без застосування екстракорпоральних методів запліднення (ЕКЗ).

Стовідсотково надійним можна вважати метод ICSI з передімплантаційним генотипуванням. Ця методика полягає в тому, що запліднення здійснюється штучно «в пробірці» шляхом відбору сперматозоїдів, що несуть бажану стать дитини. До недоліка цього методу відноситься висока вартість і трудомісткість.

Визначення статі дитини по даті народження батьків та УЗД

У більшості випадків визначення статі дитини по даті народження  батьків  становить зацікавлення  тільки для батьків і лише іноді є необхідністю при діагностиці пов’язаних зі статтю захворювань.

Як уже писалося вище, розвиток статевих ознак плода відбувається з 9 по 12 тиждень. Тільки на 11 тижні з’являються перші ознаки зовнішніх статевих органів, які можна ідентифікувати під час УЗД при вагітності.

Точність статі залежить від терміну гестації та в середньому становить близько 80% при проведенні дослідження між 11 і 16 тижнями вагітності. Точність при УЗД в 11 тижнів досягає 53%, а при проведенні УЗД в 15-16 тижнів -97%. Більш точно визначається чоловіча стать.

Точність статі дитини залежить від:

досвіду лікаря

якості обладнання

терміну гестації

положення плоду

Критерії, які використовуються при визначенні статі дитини під час УЗД: візуалізація геніталій

Орієнтація статевого члена на ранніх термінах: клітор спрямований вниз, в той час як статевий член спрямований вгору (застосовується на ранніх термінах).

При вдалому положенні плода створюються умови для 3D візуалізації зовнішніх статевих органів. Тому батьки, присутні при проведенні УЗД у другому триместрі можуть без труднощів самі побачити стать дитини на моніторі.

Визначення статі дитини по даті народження батьків. Чи вірити японцям?

Такий метод, як визначення статі дитини по даті народження батьків  обіцяє японський календар визначення статі дитини.

Хтось бажає народити спадкоємця, а комусь не терпиться обійняти маленьку принцесу. Для когось це питання життєво важливе: адже ряд генетичних захворювань передається тільки по жіночій або тільки по чоловічій лінії.

Плануючи вагітність, багато молодих пар вдаються до всіляких методів визначення статі, серед яких стародавні східні таблиці, гороскоп, народні прикмети, аналіз режиму харчування, поєднання груп крові у батьків тощо.

Принцип дії японського календаря

Цей календар прийшов до нас з глибокої давнини. Японці стверджують, що він дозволяє дуже точно передбачити стать майбутньої дитини задовго до її зачаття. Багато людей, не дивлячись на те, що за вікном 2017 рік, продовжують вірити в ефективність цієї методики і саме з нею планують народження своєї дитини.

Як визначити стать дитини за датою народження батьків? Японська таблиця вельми популярна у себе на батьківщині і далеко за її межами. І справа тут не в її ефективності і достовірності, а у величезному бажанні майбутніх матерів і батьків спланувати стать малюка задовго до зачаття.

Або, якщо вагітність вже відбулася, випередити класичні методи її діагностики. Кожному відомі випадки, коли в сім’ї народжується по 5-6 одностатевих дітей. І справа тут не в тому, що всі вони були зачаті в один і той же місяць.

Вся справа в генах: у одних чоловіків в спермі переважають сперматозоїди з Х-хромосомою, у інших – з Y, а у третіх – це співвідношення приблизно 50 на 50. А значить, вірогідність зачаття дитини конкретної статі кодується на генетичному рівні і визначається якісними показниками насіння.

Японські вчені розширили цю теорію. Вони стверджують, що кількість присутніх в спермі чоловіка Х- або Y-хромосом і ймовірність їх злиття з яйцеклітиною залежить від місяця народження батьків, а також передбачуваного місяця зачаття малюка.

У зв’язку з цим в країні продовжує широко використовуватися древній японський метод планування статі дитини за датою народження батька і матері. Сьогодні їм не нехтують майбутні батьки і в інших країнах світу.

Як користуватися таблицями

Запланувати стать дитини японська таблиця обіцяє з ймовірністю до 80% Згідно з опитуваннями, приблизно половина тих, хто випробували методику, стверджує, що саме календар зачаття з Японії допоміг їм досягти бажаного результату при плануванні вагітності.

Як розрахувати стать по місяцю зачаття і по датах народження мами і тата?

Існує дві таблиці визначення статі дитини по даті народження батьків  за японським календарем. Вони зрозумілі і прості у використанні. Перша дозволяє визначити спеціальне кодове число, а друга – розрахувати стать дитини, враховуючи місяць її  зачаття.

Щоб визначити стать дитини по японському календарю, необхідно зробити наступні кроки. У першій таблиці на перетині ліній, проведених від місяця народження біологічного батька (ряд зверху) і від місяця народження майбутньої матері (вертикальний ряд зліва), знаходимо кодове число.

Згідно з японським календарем зачаття, в місці перетину ліній буде вказано число від 1 до 12. Його потрібно запам’ятати, щоб продовжити подальше визначення статі майбутньої крихти.

Запам’ятавши спеціальне число, переходимо до другої таблиці японського календаря. Тут необхідно точно знати місяць, коли відбулося або тільки планується зачаття. І знову ведемо вертикальну лінію від кодового числа вниз до потрібного місяця.

На перехресті двох визначень проводимо горизонтальну лінію до центру. Дивимося на кількість плюсів. Це і є ймовірність народження у пари хлопчика або дівчинки.

Ось і все, тепер можна планувати вагітність.

Поглянемо на відгуки матерів, які погодились порахувати і прокоментувати: чи правильно визначає таблиця, хто народиться: хлопчик чи дівчинка? І ось які відгуки вони нам дали:

Олена: «У мене троє дітей. Перша дитина повинна була народитися хлопчиком з ймовірністю 6 проти 1. Народилася дівчинка! Друга дитина могла бути як хлопчиком, так і дівчинкою (1 до 1). Народився хлопчик. Третя дитина – дівчинка (2 шанси проти 1). Народилася дійсно дівчинка. Так що таблиця виявилася правдива тільки на 50%. Пальцем в небо”.

Наталя: «Перша дитина повинна була, судячи з таблиці, народитися дівчинкою. Дівчинка і народилася. Другою – хлопчик (ймовірність 3 до 1). Народилася знову дівчинка».

Єлизавета: «Першою повинна була народитися дочка. Так і вийшло. Другаою – теж дочка. А народився хлопчик ».

Визначення статі дитини по даті народження батьків. Що говорить сучасна наука?

Сучасна наука, спираючись на останні дослідження, повністю спростовує достовірність японського методу. Лікарі стверджують, що цей календар вагітності нічим не відрізняється від ворожінь і базується виключно на теорії ймовірності. Японська таблиця визначення статі дитини по даті народження батьків, згідно зі статистикою, виявляється ефективною приблизно в половині випадків. Тому немає ніяких гарантій, що покладаючись на неї, можна народити саме хлопчика або дівчинку.

Як дізнатися стать дитини за датою народження батьків і за датою зачаття? Наука стверджує, що ніяк.

Вірити чи ні – особиста справа кожного. У будь-якому випадку головне – це народження здорового і міцного малюка.


Check Also

Традиції на 14 лютого 2021 року – день святого Валентина

День Святого Валентина, який відзначається 14 лютого, з кожним роком стає все популярнішим у нашій …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *