Home / Здоров'я / Вагітність і пологи / Визначити стать дитини – як і на якому терміні?

Визначити стать дитини – як і на якому терміні?

Стать майбутньої дитинки – це, напевно, найцікавіше запитання, відповідь на яке так не терпиться дізнатися майбутнім батькам. Деякими рухає звичайна цікавість, в той час як інші батьки хочуть завчасно підготувати все необхідне для новонародженого. На якому терміні можливо визначити стать дитини?

Визначити стать дитини – від чого залежить стать майбутньої дитинки?

Визначити стать дитини - як і на якому терміні

Наука говорить про те, що існує два види хромосом – Х і Y. Х-хромосома знаходиться в жіночій яйцеклітині, в той час як сперматозоїди можуть містити як Х, так і Y -хромосоми. У момент зачаття відбувається об’єднання і утворення пари хромосом.

Можливих варіантів пар тільки дві: або ХY ХХ. Якщо утворилася пара ХХ – народиться дівчинка, якщо ХY – хлопчик. Тобто стать майбутньої дитинки залежить від того, яку хромосому принесе сперматозоїд чоловіка в яйцеклітину.

Визначити стать динтини. Вплив різних факторів на формування статі

Зачаття в пробірці. Перед заплідненням яйцеклітини для проведення ЕКЗ, може проводиться відбір сперматозоїдів певної статі.

Час зачаття. Сперматозоїди з «чоловічою» хромосомою швидкіші, але в разі якщо яйцеклітина ще не з’явилася, вони часто гинуть, не дочекавшись потрібного моменту. Несучий ж «дівчинку» сперматозоїд рухається повільніше, проте він більш живучий. Тому щоб яйцеклітину запліднив чоловічий сперматозоїд, зачаття має відбутися в день овуляції – в цьому випадку швидкий носій У-хромосоми прийде першим. Якщо ви мрієте про дівчинку, найбільш сприятливим часом для близькості будуть 2 дні до овуляції.

Вік батьків. Стать первістка згідно зі статистикою багато в чому залежить від віку батьків:

якщо тато старший мами, то більше шансів, що у них народиться хлопчик;

якщо мама старша тата, то дівчинка.

Пора року. Період з вересня по листопад – це найсприятливіший час для зачаття хлопчика. А дівчаткам природа виділила весняні та літні місяці.

Характер матері. Хлопчики найчастіше народжуються у самовпевнених, сильних і енергійних мам. Сильний характер жінки говорить про наявність в її організмі великої кількості тестостерону, через який яйцеклітина воліє «чоловічі» сперматозоїди.

Харчування матері. Вчені розробили дієту, яку потрібно почати дотримуватися за 4 місяці до зачаття. Після близькості її кидають, так як дієта потрібна для того, щоб вплинути на яйцеклітину до запліднення і запрограмувати її «переваги».

Якщо батьки хочуть хлопчика, майбутня мама повинна вживати в їжу рибу, картоплю, гриби, боби, макарони, солоні продукти, персики, банани, чаї та фруктові соки.

Зачати дівчинку допоможе дієта з молочних продуктів, круп, цибулі, перцю, томатів, свіжої риби, раків, горіхів, меду, шоколаду, какао і соку цитрусових.

Визначити стать дитини. Коли і як починає формуватися статева система у плода

Формування статевої системи можна розбити на 4 основних етапи:

За перший триместр дев’ятимісячної вагітності плід тільки починає формуватися. У цей період з’являються первинні статеві клітини. Саме вони лежать в основі процесу виділення статевих залоз, який починається десь на 5-му тижні після запліднення яйцеклітини – 7-ий акушерський тиждень вагітності.

На 8-ому акушерському тижні статева система починає активно розвиватися, але визначити стать дитини в цей період поки неможливо ніякими методами. Яєчники і яєчка формуються трошки пізніше, а саме на дев’ятому тижні.

Чоловічі статеві ознаки хлопчик придбає на 10-ому акушерському тижні. Саме тоді яєчками починає виділятися тестостерон. Але в цей період формуються тільки внутрішні статеві органи.

Зовнішні статеві органи почнуть розвиватися приблизно на 11-му тижні. Однак геніталії хлопчика і дівчинки на цьому етапі розвитку виглядають однаково. Тому визначити стать дитини  можливо тільки з 14-го акушерського тижня.

Визначити стать дитини по УЗД

Ультразвукове дослідження дозволяє визначити стан плоду, виявити ймовірні патології в розвитку і, звичайно ж, дізнатися стать дитинки. Але побачити хлопчик у вас чи дівчинка, можна тільки тоді, коли плід в матці буде займати правильне положення.

На якому тижні можливо дізнатися стать дитинки? Найранішній термін, на якому теоретично можна визначити стать дитини – 13-14 тижнів. Але результат буде не точним, тому що ймовірність помилки величезна – 50% і більше. Крім того, перше УЗД майбутнім мамам зазвичай проводять на 11-13 тижні.

До 18 тижня картина буде більш чіткою, і досвідчений лікар зможе з великою ймовірністю правильно визначити стать малюка. Але за умови, що дитина дасть йому це зробити. Тому що часто малюк закривається ручкою, пуповиною, стискає ніжки або просто займає незручне становище.

Друге ультразвукове обстеження призначається на 20-24 тижні. Саме на цьому терміні вам найімовірніше дадуть правильну відповідь. Багато нетерплячихбатьків можуть запитати: «Чому так пізно?». Відповідь проста – це пов’язано з процесом появи і розвитку статевих ознак.

На 9 тижні статеві органи дівчаток і хлопчиків виглядають абсолютно однаково і не мають видимих відмінностей.

Визначити стать дитини - як і на якому терміні 1

Тільки після 11 тижнів у хлопчиків починає формуватися пеніс. При цьому у дівчаток великі статеві губи часто набрякають, тому їх помилково приймають за мошонку. Всі ці фактори призводять до виникнення помилок і неправильних прогнозів.

І третє за рахунком УЗД проводиться на 37 тижні з дня зачаття. Після цього обстеження питати, хто у вас народиться, вже немає ніякого сенсу. Так, всі органи дитинки вже сформувалися, але він згортається в очікуванні швидкого народження, тому лікарю просто не вдасться нічого розглянути.

Чи може УЗД помилитися зі статтю дитини? Імовірність правильного визначення статі УЗД становить не більше 90%.

Інвазивні методи дослідження, щоб визначити стать дитини

Існує всього три інвазивних методи. Їх суть полягає в аналізі біоматеріалу, і вони мало чим відрізняються.

Амніоцентез. При цьому методі робиться забір навколоплідних вод на 16-18 тижні вагітності.

Кордоцентез. Робиться забір пуповинної крові.

Визначити стать дитини - як і на якому терміні 2

Біопсія ворсин хоріона. Робиться забір ворсин хоріона, які знаходяться в плаценті на 10-12 тижні вагітності.

Потім в отриманому біоматеріалі визначається наявність в молекулах ДНК Y-хромосоми (яка є лише у чоловіків), що дозволяє з мінімальною ймовірністю виникнення помилок щоб визначити стать дитини майбутньої.

Однак обидва методи дуже небезпечні для дитинки, тому що вони передбачають проникнення і можуть спровокувати загибель дитини і проблеми зі здоров’ячком у мами. З простої цікавості до них ніхто не вдається, тому що перспектива викидня того не варто.

Навіщо ж тоді потрібні інвазивні методи? Їх використовують тільки в тих випадках, коли стать дитини стає дуже важливим питанням. Наприклад, якщо в роду є серйозне генетичне захворювання, яке передається з покоління в покоління по певній лінії. Тоді точно знати стать майбутньої дитини потрібно вже в першому триместрі.

Як визначити стать дитини за народними прикметами

Заслуговують народні методи довіри чи ні, вирішувати тільки вам. Але якщо деякі з них і здаються безглуздою вигадкою, більшість ознак має цілком логічне наукове пояснення.

Перед вами найбільш популярні народні ознаки, за якими майбутня мама може визначити стать дитини.

Визначити стать дитини. У вас може бути дівчинка, якщо:

вам хочеться солодкого;

перший триместр з сильним токсикозом;

живіт покрився пігментними плямами;

груди не однакові (права менша лівої);

ви помітно додали у вазі;

у вас з’явилися прищики;

ви не можете жити без фруктів і соків;

 ваш живіт округлий і піднятий;

ваш настрій дуже мінливий;

колір сечі став тьмяним;

вам часто стає холодно, озноб;

ви віддаєте перевагу м’якушу хліба;

ваше серцебиття понад 130 ударів в хв.;

вам зручніше спати на правому боці.

Визначити стать дитини. У вас може бути хлопчик хлопчик, якщо:

живіт має загострену форму;

на перших тижнях вас не нудило;

вам хочеться м’яса і сиру;

у вас холодні ноги;

вам подобається кисленькі і солоні продукти;

швидко росте волосся на ногах;

настрій хороший не мінливий;

з’явилася незграбність, часті головні болі;

набрякають ноги;

сеча стала яскраво-жовтою;

шкіра рук і обличчя стала більш сухою;

вам зручніше спати на лівому боці;

ви їсте хлібні окрайця.

Визначити стать дитини  можливо також згадавши процес зачаття. Якщо велику активність в процесі близькості виявляв тато, то народиться дочка, якщо мама – син.

Відео про формування статі дитини Для кращого розуміння процесу і терміни розвитку статевої системи плода, рекомендуємо вам подивитися це відео.


Check Also

Як зробити дитину дівчинку – найкращі дієві способи

Більшість потенційних батьків запевняють, що для них важливо лише щоб дитина була здоровою, і вони …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *