Home / Твоя краса / Догляд за ногами / Варикоз: симптоми та лікування

Варикоз: симптоми та лікування

Варикозна хвороба (варикоз) зводиться до розвитку функціональної неспроможності вен, патологічного їх розширення, що може вести до формування тромбів, запалення, утворення трофічних виразок.

Якщо в артерії кров нагнітається тиском, що походить із серця, то кров по венах тече пасивно. Підкачує венозну кров робота скелетних м’язів, утримує кров у венах система внутрішньосудинних клапанів, які пропускають кров в одному напрямку – до серця.

Варикоз  розвиваються майже виключно в нижніх кінцівках, ознаки варикозу визначаються у 50-55% жінок і 40-50% чоловіків. Чому варикоз  вражає саме ноги? Чому чотириногі брати наші менші варикозом не страждають? Вся справа в силі всесвітнього тяжіння і прямоходіння! Для прямоходіння нам потрібні сильні ноги з розвиненою мускулатурою, відповідно м’язистим ногам для кровопостачання треба дати багато артеріальної крові, а потім доводиться проти сили тяжіння піднімати венозну кров до серця.

Варикоз симптоми та лікуванняВарикоз: фактори розвитку

Вік. Чим старша людина, тим вищий ризик розвитку варикозної хвороби.

Стать. Жінки страждають варикозом частіше за чоловіків.

Спадкова схильність.

Багатодітні матері мають перевищений ризик варикозу, що пов’язано з гормональною перебудовою під час вагітності й тим, що вагітна матка фізично перешкоджає відтоку крові від ніг.

Професія. Стояча і сидяча робота підвищують ризик розвитку варикозної хвороби.

Є дані, що раціон харчування, в якому мало клітковини сприяє розвитку варикозу. Така дієта веде до закрепів. Закреп доводиться долати потугами, що підвищує внутрішньочеревний тиск і порушує відтік венозної крові з ніг.

Зайва вага.

Застосування жінками оральних контрацептивів і гомонозаміщуючої терапії.

Спортивні навантаження, пов’язані з підвищенням внутрішньочеревного тиску (важка атлетика).

Гіподинамія: сидячий спосіб життя, довгі перельоти, тривалі поїздки в автомобілі.

Варикоз: симптоми

Важкість у ногах.

Зниження переносимості фізичних навантажень, стомлюваність ніг.

Хворобливість по ходу вен.

Судоми в ногах.

Набряки.

Розширені підшкірні вени.

Зміни шкіри: екзема, потемніння шкіри, виразки.

Профілактика. На жаль, неможливо в гарантованому режимі попередити розвиток варикозу. Можна лише знизити ризик його виникнення.

Варикоз: заходи профілактики

Підтримка нормальної ваги.

Фізкультура: ходьба, біг, велосипед, плавання.

Уникати тривалого стояння.

Уникати тривалого сидіння, під час сидіння уникати схрещування ніг, регулярно міняти позу під час сидіння. Після безперервного сидіння протягом 2-3 годин, щоб попередити варикоз,  треба робити період активності для ніг – ходьбу, гімнастику.

Відмова від куріння. Куріння вкрай несприятливо впливає на стінки судин, підвищує ризик розвитку варикозу та його ускладнень.

Обмеження споживання алкоголю.

На відпочинку намагатися тримати ноги в піднесеному становищі.

Не носити високі підбори, не носити обтягуючий одяг з тугими корсетами, гумками і поясами.

Уникати екстремальних термічних впливів: лазні, сауни.

Обмеження в раціоні солі і збільшення споживання клітковини з овочів і фруктів.

 Варикоз: лікування

Вилікувати варикоз  неможливо, консервативне лікування доречне при ранніх стадіях, яке стримує прогресування хвороби, на просунутих стадіях актуальними стають оперативні підходи. Останні зводяться в різних методиках видалення або виключення з кровотоку варикозно змінених вен.

Варикоз: консервативне лікування

Реалізація перерахованих вище заходів профілактики.

Компресійний трикотаж – еластичний бинт, компресійні панчохи. Вид компресійної білизни та ступінь компресії підбирає індивідуально лікар. Сенс лікування – здавити варикозно розширені вени ззовні і сповільнити прогресування процесу.

Медикаменти: сечогінні при набряках, венотоніки. Тут треба зазначити обмежену ефективність мазей і ліків широкорекламуючих, як панацея в ЗМІ. Насправді ефект цих «чудо-засобів» дуже поверховий. А ось препарати з кінського каштана варто відзначити, як вельми доступні, безпечні та ефективні засоби, але з косметичним ефектом.

При наявності ризику тромбоутворення у венах лікар може призначити препарати, які  знижують згортання крові для профілактики тромбозу. Наприклад, препарати аспірину.


Check Also

Місячний календар краси на вересень 2018 року

Кожна жінка хоче бути гарною. Тому вона повинна стежити за своїм зовнішнім виглядом, правильно харчуватися …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *