Home / Твоя краса / Догляд за волоссям / Шишки хмелю для волосся, рецепти

Шишки хмелю для волосся, рецепти

У лісах і на присадибних ділянках можна зустріти кучеряву довгу ліану, хміль, який шорсткими стеблами і листям чіпляється за будь-яку опору і тягнеться вгору. Рослина досягає п’ятиметрової висоти і своїми густими пагонами може обплутати все, що знаходиться поблизу. Не чіпайте його голими руками, ворсинки подряпають шкіру.

На кожному стеблі є дрібні чоловічі і великі, схожі на шишки, жіночі суцвіття. Вони з’являються в середині літа, їх пряний аромат неможливо не помітити. До вересня з’являються плоди, в яких знаходиться зародок, закручений, як спіраль.

Шишки хмелю для волосся: корисний вміст

У молодих пагонах хмелю багато аскорбінової кислоти, їх можна вживати в їжу. У шишках є ефірні масла, що мають лікувальні властивості і надають їм сильний аромат.

Гіркий лупулин, пилок жіночих суцвіть, привносить своєрідний смак в пиво і містить масу корисних речовин.

Hop in a burlap bag on wooden background

Чим корисні шишки хмелю для волосся:

Є в шишках алкалоїди, гормони, кислоти, вітаміни для живлення і лікування шкіри голови. Тому хміль проти випадіння волосся активно застосовується.

Віск і смоли роблять волосся блискучим і гладкими.

У суцвіттях присутні природні пігменти, які раніше застосовували для фарбування тканин. При лікуванні волосся вони додадуть їм красивий відтінок.

Як правильно заготовити шишки хмелю для  волосся?

Для того, щоб лікарський засіб повністю проявив свої корисні властивості, необхідно ретельно виконувати всі операції на кожному етапі його приготування і застосування, починаючи від процесу збору сировини.

Збирати хміль починають в той момент, коли його шишки починають міняти колір – від зеленуватого до злегка жовтого. При цьому дуже важливо обривати сировину разом з плодоніжкою, щоб пелюстки (лусочки) не розсипалися. Свіжозібрані шишки можна відразу ж використовувати для приготування препаратів або висушити для подальшого застосування.

Плоди хмелю сушать у затіненому провітрюваному приміщенні. Зібрану сировину розподіляють тонким шаром на підстилці, і перевертають по кілька разів на день. Зазвичай процес сушіння продовжується тиждень. Сухі шишки зберігають в паперових пакетах або скляних ємностях. Їх зіткнення з тканиною, металом, пластиком, а також доступ світла веде до втрати цілющих властивостей. Зберігати сухий хміль можна протягом року.

Збирайте сировину не вздовж дороги або біля паркану хімічного заводу, а в екологічно чистих місцях.

Шишки хмелю для волосся: рецепти масок

Найбільш сильний вплив на волосся і шкіру виробляють лікувальні маски. Їх зазвичай наносять за півгодини до миття волосся. Рекомендується після цього накрити голову плівкою і рушником. Одними з найбільш ефективних і перевірених рецептів є такі:

Загальзміцнювальна маска готується з  шишок хмелю, березового листя і звіробою. Суху сировину подрібнюють блендером і додають підігріте пиво. Массу (густотою як сметана) 2 години настоюють в теплі, далі наносять – спочатку на коріння волосся, потім розчісують до кінця. Цей склад може тиждень зберігатися в холодильнику.

Маска від сверблячки і лупи готується з шишок, кропиви, хвоща і лопуха. Суха сировина замочується на кілька годин в гарячій воді, потім подрібнюється блендером.

Для усунення надлишкової жирності готують маску з хмелю, лепехи, лопуха і кропиви. Свіжу сировину подрібнюють у блендері (можна додати воду), суху попередньо замочують в окропі.

Шишки хмелю для волосся: як приготувати основний відвар?

Традиційний спосіб миття волосся хмелем передбачає класичну пропорцію – одну столову ложку сухої і свіжозібраної сировини і склянку води.

Шишки хмелю для волосся:  приготування і застосування

Дуже важливо ретельно подрібнити хміль – перетерти його руками (сухий), подрібнити ножем або в блендері (сирий).

Потрібну кількість приготованого сировини кладуть в емальований посуд, заливають відповідним об’ємом окропу і повільно кип’ятять 20 хв., накривши кришкою.

Готовий відвар настоюють близько двох годин, після чого ним можна мити волосся або застосовувати як ополіскувач для зміцнення і лікування волосся.

Однак при використанні такого відвару потрібно знати, що він глибоко проникає в стрижні волосся і діє на їх пігментацію. Волосся можуть потемніти на один тон або відновити колір, який був у них до забарвлення, при цьому хімічні барвники виводяться з їх структури. Таким чином, при лікуванні волосся хмелем бажано попередньо спробувати дію відвару на окремих пасмах, розташованих в непомітному місці.

Відвар застосовується якщо: підвищена жирність волосся, пошкоджене волосся, посічені кінчики волосся, випадіння або уповільнений ріст, а так само всілякі захворювання шкіри голови.

 Шишки хмелю для  волосся: комбіновані збори

Загальновідомо, що при правильному підборі лікарських препаратів відбувається посилення дії кожного окремого інгредієнта. Шишки хмелю для волосся  добре діють і у вигляді самостійного засобу, проте існує чимало перевірених рецептів, в яких він використовується спільно з іншими ефективними лікарськими рослинами.

Збір складають з рівних часток шишок хмелю, м’яти, хвоща польового, ромашки і липового цвіту. На склянку окропу знадобиться три чайних ложки такої суміші, яку слід уварювати протягом 10 хв., далі настоювати не менше шести годин.

Відвар з рівних кількостей хмельових шишок, мати-й-мачухи, польового хвоща, деревію, кропиви, кореневищ лопуха і лепехи настоюється всього півгодини. На склянку окропу знадобиться три -чотири ложки такої суміші, яку потрібно кип’ятити 10 хв.

Хміль (шишки), квіти календули, корінь лопуха і кісточки обліпихи в рівних дозах (чайна ложка) також кип’ятять 20 хв. в півлітрах води і настоюють 2 години.

Відвар з хмелю, ягід обліпихи і вересу слід кип’ятити 30 хв, його можна використовувати відразу після охолодження.

  Шишки хмелю для волосся: показання та протипоказання

Хміль використовують для зміцнення, оздоровлення, посилення зростання, відновлення структури, особливо розщеплених кінчиків при нормальних або схильних до надлишкової жирності волосся. Лікарські властивості цієї рослини ефективно справляються з багатьма проблемами шкіри голови. Застосовувати хмельовий відвар (чи інші засоби на його основі) можна до трьох разів на тиждень. При цьому волосся не слід витирати насухо або сушити за допомогою фена – відвару потрібно дозволити стекти, злегка промокнути голову махровим рушником, і досушити при кімнатній температурі.

Після п’ятнадцяти таких процедур потрібно зробити перерву хоча б на місяць, протягом якого можна проводити лікування іншими трав’яними препаратами. Регулярне вживання засобів і використанням шишки хмелю для волосся  зробить їх здоровими, міцними і доглянутими.

Застосування хмелю може посилити проблеми, пов’язані з тиском або кровообігом. Невдалим може виявитися його застосування для світлого або недавно фарбованого волосся. Ну і нарешті, може мати місце і індивідуальна непереносимість цієї рослини.

Шишки хмелю для волосся: користь для здоров’я та краси

Цю рослину народні цілителі використовують при лікуванні безлічі захворювань. Відомі заспокійливі і болезаспокійливі властивості шишок хмелю, їх позитивний вплив на метаболізм і обмінні процеси в організмі. Їх використовують для лікування запалень, ран, виразок і багатьох інших хвороб.

Гідно оцінили лікувальні властивості ароматних шишечок дерматологи і косметологи. Вони використовують препарати на основі хмелю:

від випадіння волосся;

для лікування захворювань шкіри;

боротьби з лупою.

Дезінфікуючі компоненти знищують бактерії і грибки, що викликають свербіння і подразнення покривів тіла.

Якщо використовувати шишки хмелю для волосся, від випадіння, то кожна процедура надасть комплексний вплив:

Проблеми можуть виникати через захворювання шкіри голови, в цьому випадку відвар вилікує запалення і подразнення.

Слабкі цибулини під його дією зміцнюються, а саме волосся покращує властивості і структуру.

Органічні кислоти благотворно діють на сальні залози, знижують жирність волосяного покриву, а для його зміцнення рослина запасає дубильні речовини.

Корисні шишки хмелю для волосся  і тим, що в них є компоненти, що мають регенеративні властивості – фітонциди. Якщо регулярно використовувати відвар з шишки хмелю для волосся  для ополіскування голови, в клітинах буде активно вироблятися еластин і колаген, що сприяють омолодженню клітин.

 


Check Also

Місячний календар стрижки на лютий 2021 року детальний

З року в рік астрологи складають гороскоп для кожного знака Зодіаку, щоб ми не тільки …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *