Головна » Твоя краса » Догляд за ногами » Варикоз на ногах

Варикоз на ногах

Варикоз на ногах  може вражати людей будь-якого віку, але частіше страждають пацієнти середньої вагової категорії, велика частина з яких є жителями економічно розвинених регіонів. Варикоз – серйозне захворювання, вени при ньому, втрачаючи свою еластичність, розтягуються і розширюються. Виниклі порушення призводять до проблем з кровотоком.

Варикоз на ногах: причини виникнення хвороби

Причини варикозу на ногах до кінця не вивчені, хоча теорій виникнення хвороби існує декілька. Провідна роль належить спадковості, але розвивається захворювання під дією факторів ризику:

малорухливий спосіб життя

підвищене навантаження на венозну систему, наприклад, при тривалому стоянні

зміни гормонального фону

зайва вага

При підвищеному тиску у венозній системі та пошкодженні клапанів запускається механізм розвитку захворювання.

Варикоз на ногахВарикоз на ногах: симптоми

На початковому етапі ознаки варикозу ніг нечисленні і неспецифічні. Характерним є так званий синдром важких ніг, при якому у хворого відзначаються відчуття важкості в ногах, печіння, розпирання, більш виражені після фізичних навантажень. Крім того, відзначаються ниючі болі по ходу вени, а також спостерігається набряклість щиколоток і тильної частини стопи. До вечора ці прояви виражені сильніше, до ранку вони проходять – це характерні симптоми варикозу на ногах. Присутність видимих розширених вен на цій стадії не завжди спостерігається. Більшість пацієнтів відчуває підвищену стомлюваність. Прогресує варикоз на ногах  досить повільно і може тривати десятиліттями. При розвитку захворювання і відсутності лікування або його недостатності з’являється хронічна венозна недостатність.

У більшості випадків варикоз на ногах  можна визначити візуально, але в тому випадку, якщо вени знаходяться глибоко, то їх не видно. Однак саме через них у зворотному напрямку повинна протікати велика частина крові, тому непомітний перебіг хвороби – внутрішній варикоз на ногах – особливо небезпечний. При появі дискомфорту, важкості, відчутті тепла в ногах, а тим більше при появі набряків і судом литкових м’язів пройти обстеження потрібно обов’язково.

Варикоз на ногах: лікування

На початкових стадіях хвороби проводиться консервативна терапія або малоінвазивні процедури.

Еластична компресія – спосіб лікування за допомогою еластичного бинтування, при якому створюється певне здавлювання м’язів. В результаті покращується кровообіг, при цьому зменшуються явища застою. Цей метод перешкоджає подальшому розширенню вен, що служить в якості профілактичного засобу проти тромбозу.

На всіх стадіях захворювання призначається ліки від варикозу на ногах. Для зміцнення венозних стінок рекомендовані флеботоніки. Крім того, призначаються препарати, що зменшують в’язкість крові, а також протизапальні засоби.

На пізніх стадіях захворювання єдиний ефективний спосіб – хірургічне лікування. Абсолютним показанням до проведення операції є візуальні симптоми варикозу на ногах та вираженість венозного рефлюксу. Крім того, враховується ймовірність розвитку ускладнень хвороби: утворення трофічних виразок, тромбофлебіту.

Сучасні методи лікування кардинально відрізняються від тих, що практикувалися в минулому столітті. Відсутність виражених хворобливих відчуттів, мала травматичність – основні достоїнства хірургічного втручання сьогодні.

Варикоз – недуга, повне позбавлення від якої можливе лише за допомогою хірургічної операції. Залежно від місця ураження та вираженості симптомів існують наступні методи терапії:

Флебектомія – видалення варикозу на ногах. Ця операція є досить трудомісткою і складною в технічному плані. Її метою є усунення патологічного повернення венозної крові. Але дане хірургічне втручання в деяких випадках протипоказано: при вагітності, на пізніх стадіях хвороби, при гнійних процесах в організмі, у літніх пацієнтів.

Кросектомія – операція при варикозі ніг,  виконується під контролем УЗД. Існують різні модифікації, де враховуються індивідуальні особливості перебігу хвороби.

Склерозування – введення спеціальної речовини, що викликає злипання венозної стінки і припинення кровотоку. Однак цей метод ефективний тільки при невеликій вираженості процесу. Перевагою операції є відсутність рубців, відсутність госпіталізації та специфічної реабілітації.

Лазерна коагуляція – операція при варикозі на ногах, заснована на впливі лазера, в результаті венозне утворення закривається.

Сьогодні використовується поєднання комбінованої флебектоміі і склерозування проток. Завдяки техніці проведення процедури рубці після проведення операції непомітні, час госпіталізації зведений до мінімуму.

Однак найбільш передовим методом є радіочастотна аблація, яка прийшла на зміну традиційним методикам. З її допомогою варикоз на ногах  легко піддається лікуванню. Датчики, вбудовані в радіочастотний катетер, визначають ефективність впливу на венозну стінку, що гарантує точність процедури. Цей спосіб незамінний при ураженні великих магістральних вен, в запущених випадках, не має вікових обмежень, безкровний і безболісний. Основною перевагою є швидке відновлення хворого після проведеного лікування.

Варикоз на ногах – захворювання, здатне при відсутності або недостатності лікування призвести до втрати працездатності. Вибір способу лікування залежить від багатьох факторів, головними з яких є стан здоров’я пацієнта і перебіг хвороби. Потрібно вчасно звернутися за допомогою фахівця. Навіть у тому випадку, якщо уникнути операції не вдасться, існуючі методики дозволяють добитися максимального результату в мінімальні терміни.

Check Also

Місячний календар краси на вересень 2018 року

Місячний календар краси на вересень 2018 року

Кожна жінка хоче бути гарною. Тому вона повинна стежити за своїм зовнішнім виглядом, правильно харчуватися …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *