Home / Твоя краса / Догляд за ногами / Варикоз на ногах

Варикоз на ногах

Варикоз на ногах  може вражати людей будь-якого віку, але частіше страждають пацієнти середньої вагової категорії, велика частина з яких є жителями економічно розвинених регіонів. Варикоз – серйозне захворювання, вени при ньому, втрачаючи свою еластичність, розтягуються і розширюються. Виниклі порушення призводять до проблем з кровотоком.

Варикоз на ногах: причини виникнення хвороби

Причини варикозу на ногах до кінця не вивчені, хоча теорій виникнення хвороби існує декілька. Провідна роль належить спадковості, але розвивається захворювання під дією факторів ризику:

малорухливий спосіб життя

підвищене навантаження на венозну систему, наприклад, при тривалому стоянні

зміни гормонального фону

зайва вага

При підвищеному тиску у венозній системі та пошкодженні клапанів запускається механізм розвитку захворювання.

Варикоз на ногахВарикоз на ногах: симптоми

На початковому етапі ознаки варикозу ніг нечисленні і неспецифічні. Характерним є так званий синдром важких ніг, при якому у хворого відзначаються відчуття важкості в ногах, печіння, розпирання, більш виражені після фізичних навантажень. Крім того, відзначаються ниючі болі по ходу вени, а також спостерігається набряклість щиколоток і тильної частини стопи. До вечора ці прояви виражені сильніше, до ранку вони проходять – це характерні симптоми варикозу на ногах. Присутність видимих розширених вен на цій стадії не завжди спостерігається. Більшість пацієнтів відчуває підвищену стомлюваність. Прогресує варикоз на ногах  досить повільно і може тривати десятиліттями. При розвитку захворювання і відсутності лікування або його недостатності з’являється хронічна венозна недостатність.

У більшості випадків варикоз на ногах  можна визначити візуально, але в тому випадку, якщо вени знаходяться глибоко, то їх не видно. Однак саме через них у зворотному напрямку повинна протікати велика частина крові, тому непомітний перебіг хвороби – внутрішній варикоз на ногах – особливо небезпечний. При появі дискомфорту, важкості, відчутті тепла в ногах, а тим більше при появі набряків і судом литкових м’язів пройти обстеження потрібно обов’язково.

Варикоз на ногах: лікування

На початкових стадіях хвороби проводиться консервативна терапія або малоінвазивні процедури.

Еластична компресія – спосіб лікування за допомогою еластичного бинтування, при якому створюється певне здавлювання м’язів. В результаті покращується кровообіг, при цьому зменшуються явища застою. Цей метод перешкоджає подальшому розширенню вен, що служить в якості профілактичного засобу проти тромбозу.

На всіх стадіях захворювання призначається ліки від варикозу на ногах. Для зміцнення венозних стінок рекомендовані флеботоніки. Крім того, призначаються препарати, що зменшують в’язкість крові, а також протизапальні засоби.

На пізніх стадіях захворювання єдиний ефективний спосіб – хірургічне лікування. Абсолютним показанням до проведення операції є візуальні симптоми варикозу на ногах та вираженість венозного рефлюксу. Крім того, враховується ймовірність розвитку ускладнень хвороби: утворення трофічних виразок, тромбофлебіту.

Сучасні методи лікування кардинально відрізняються від тих, що практикувалися в минулому столітті. Відсутність виражених хворобливих відчуттів, мала травматичність – основні достоїнства хірургічного втручання сьогодні.

Варикоз – недуга, повне позбавлення від якої можливе лише за допомогою хірургічної операції. Залежно від місця ураження та вираженості симптомів існують наступні методи терапії:

Флебектомія – видалення варикозу на ногах. Ця операція є досить трудомісткою і складною в технічному плані. Її метою є усунення патологічного повернення венозної крові. Але дане хірургічне втручання в деяких випадках протипоказано: при вагітності, на пізніх стадіях хвороби, при гнійних процесах в організмі, у літніх пацієнтів.

Кросектомія – операція при варикозі ніг,  виконується під контролем УЗД. Існують різні модифікації, де враховуються індивідуальні особливості перебігу хвороби.

Склерозування – введення спеціальної речовини, що викликає злипання венозної стінки і припинення кровотоку. Однак цей метод ефективний тільки при невеликій вираженості процесу. Перевагою операції є відсутність рубців, відсутність госпіталізації та специфічної реабілітації.

Лазерна коагуляція – операція при варикозі на ногах, заснована на впливі лазера, в результаті венозне утворення закривається.

Сьогодні використовується поєднання комбінованої флебектоміі і склерозування проток. Завдяки техніці проведення процедури рубці після проведення операції непомітні, час госпіталізації зведений до мінімуму.

Однак найбільш передовим методом є радіочастотна аблація, яка прийшла на зміну традиційним методикам. З її допомогою варикоз на ногах  легко піддається лікуванню. Датчики, вбудовані в радіочастотний катетер, визначають ефективність впливу на венозну стінку, що гарантує точність процедури. Цей спосіб незамінний при ураженні великих магістральних вен, в запущених випадках, не має вікових обмежень, безкровний і безболісний. Основною перевагою є швидке відновлення хворого після проведеного лікування.

Варикоз на ногах – захворювання, здатне при відсутності або недостатності лікування призвести до втрати працездатності. Вибір способу лікування залежить від багатьох факторів, головними з яких є стан здоров’я пацієнта і перебіг хвороби. Потрібно вчасно звернутися за допомогою фахівця. Навіть у тому випадку, якщо уникнути операції не вдасться, існуючі методики дозволяють добитися максимального результату в мінімальні терміни.


Check Also

Що таке коронавірус – ознаки захворювання, ефективні рекомендації

Коронавіруси – це родина  вірусів, які можуть викликати звичайну застуду, важкий гострий респіраторний синдром (SARS) …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *