Home / Здоров'я / Вагітність і пологи / Тест на вагітність. Факти, які треба знати!

Тест на вагітність. Факти, які треба знати!

При найменшенькій затримочці жінки біжать в аптечку за тестиком на вагітність. Хтось, затамувавши подих від щастячка, хтось – навпачки. Але, в будь-якенькому випадочку, важливенько знати – що це за “звірьочок”, і з чим його “їдять”. Як проводити тест на вагітність. Факти, які треба знати  дізнаємось далі.

Тест на вагітність. Факти, які треба знати. Що таке «реакційка ХГЧ»?

В основі роботи тестичку лежить реакційка, що дозволяє виявити специфічненький гормончик вагітності, хоріонічний гонадотропінчик людини (ХГЛ). При наявності в сечі ХГЧ в певненькій концентрації тест показує позитивненький результат у вигляді двох чіткеньких смужечок. У рідкісних випадочках тестичок може давати помилковенький результат: – хибно негативненький або хибно-позитивненький. Імовірність хибно-негативненького результатику набагато вищенька, ніж хибно-позитивненького. При сумнівах вдаються до аналізочку крові на ХГЧ (через його більш височеньку чутливість), або до УЗД, якщо передбачуваненький термінчик вагітності більше 4 тижничків.

Хоріонічний гонадотропінчик людини починає вироблятися в організмику жінки через тиждень після заплідненнячка, коли відбувається імплантація, тобтенько прикріпленнячка заплідненої яйцеклітиночки до стіночки маточки. До імплантації, навіть якщо заплідненнячко вже відбулося, ХГЧ не проводиться, і визначити наявність вагітності не представляється можливеньким.

Коли робити тестичок на вагітність?

Зазвичай виробники тестиків вказують на упаковочці, коли можненько отримати точненький результатичок. Це залежить від чутливості тестичку, яка зазвичай вказана на упаковочці – 10, 20, 25, 30, що відповідає концентраційки ХГЧ в сечі в мЕд на мл. Чим вищенька чутливість тестику, тим нижче число на упаковочці, і тим ранішенько може бути визначененька вагітність.

Тестички з чутливістю 10 можненько використовувати вже на 7-8 деньочок  після овуляції. Оскільки точненьку даточку овуляції визначити не завжди можливенько, то проводити тест до затримочки місячних не рекомендується через ризичок отримати помилково-негативненький результат. Максимальненько надійненький результат можненько отримати тільки після затримочки місячних.

Яким чином діє тестичок на вагітність?

Тест на вагітність. Факти, які треба знати, показують наявність хоріонічного гонадотропіну в організмику. Саме цей гормончик з’являється і постійненько накопичується в тілі жінки вже з першеньких днів вагітності. У першенькі тижні рівеньчик ХГЧ подвоюється кожненькі два дні. Максимальненька концентраційка ХГЧ стає на 8-11 тижниках вагітності, потім рівеньчик  гормончику в організмику знижується.

Існує кілька видів тестиків на вагітність, жінка може вибрати будь-якенький відповідненький для неї. Це може бути тест-смужечка, планшетненький тест (до нього додається піпеточка для сечі), струменевенький тест (не вимагає додатковенької ємності), електронненький тест (найдорожченький, замість смужечок просто з’являється напис «вагітність є» або «вагітності немає»).

Крім того, всі тестички ділять на два типи чутливості. Одні визначають концентраційку ХГЧ від 10 мед / мл. Ці тестики визначають вагітність на 5-7 деньочок після заплідненнячка. Зверніть увагу на те, що заплідненнячко відбувається пізніше зачаттячка. Іншенькі тестики менш чутливенькі і визначають концентраційкою хоріонічного гонадотропінчику від 25 мед / мл. Вони визначають наявність вагітності на більш пізненькому термінчику.

Теоретичненько підтвердити відсутність вагітності може тестичок високої чутливості, зроблений на 2 деньочок після затримочки місячненьких. Щоб тест був ефективненьким, його потрібненько провести правильненько. Найкраще для тесту підходить раночок. Лікарі стверджують, що першенька порція сечі показує найбільшеньку концентрацію ХГЧ.

Опустіть тестичок в порційку сечі і тримайте в ній стільки часу, скільки прописано в інструкційки (від 5 секундочок до півхвилиночки); Залиште тест на 5 хвилиночок (але не більше 10 хвилиночок) і оцініть результатичок;

На тесті обов’язковенько повинненька з’явитися контрольненька смужечка, вона вказує на те, що тестичок придатненький;

Якщо при оцінці результатику помітненька другенька смужечка, то це означає, що ви вагітненькі. Якщо на тесті видненько тільки одну смужечку, значить, заплідненнячко не відбулося. Багато жінок, які мають великий досвід використаннячка тестичків на визначеннячко вагітності, стверджують, що не всі тестички ефективненькі.

Однак якісненький тест, враховуючи дані різненьких дослідженнячок, показує точність майже 97%. Помилковенький результат можливенький, якщо ви не дотримувалися інструкцієчки, або провели тестичок не вранці, а в іншенький час доби. Буває також, що тестичок показує неправильненький результатичок, коли у жінки виявляють якісь хворобочки, які впливають на точненьке визначеннячко вагітності.

Ще один нюанс – тест на визначеннячко вагітності може показати помилковенько негативненькі результатики, якщо його проводити занадто рано. При наявності іншеньких ознак вагітності обов’язковенько повторіть домашненьку діагностику за допомогочкою тестичку.


Check Also

Що таке коронавірус – ознаки захворювання, ефективні рекомендації

Коронавіруси – це родина  вірусів, які можуть викликати звичайну застуду, важкий гострий респіраторний синдром (SARS) …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *