Міф 1. Секс під час вагітності зашкодить дитині

Це дуже розпливчасте формулювання, але багато майбутніх батьків бояться, що якимось чином секс завадить плоду. Складно уявити, як саме: все-таки статевий Член не добирається до тих органів, де знаходиться ембріон. Майбутня дитина захищена плодовими водами, оболонкою, маткою і шийкою матки. Їй ж треба протриматися в чужому тілі дев’ять місяців, і такий природний процес, як секс, їй зашкодити не може.

І не треба думати, що дитина щось зрозуміє або помітить. Коли вагітність протікає спокійно, а жінка розслаблена і задоволена, то дитині, звичайно, легше розвиватися. Іншим способом батьківський секс на нього не вплине.

Міф 2. Не можна займатися сексом в першому і останньому триместрі вагітності

Якщо вагітність протікає нормально, без ускладнень, то ніяких обмежень на секс немає.

Іноді доводиться відмовлятися від традиційного сексу, але це пов’язано не з терміном вагітності, а зі станом жінки. Протипоказання такі:

  1. Кровотечі при вагітності.
  2. Передлежання плаценти.
  3. Відшарування плаценти.
  4. Наявність гематоми.
  5. Істміко-цервікальна недостатність.

Визначити більшу частину цих протипоказань самостійно ніяк не вийде, потрібно спостерігатися у лікаря, який і скаже, чи продовжувати сексуальне життя. А якщо лікар нічого не говорить, не соромтеся запитувати.

Міф 3. Секс викликає передчасні пологи

Ніякого зв’язку між сексом і датою пологів вчені не знайшли. Результати досліджень показують, що абсолютно не важливо, скільки вагітна жінка займається коханням. Пологи приходять тоді, коли до цього готові мати і дитина, а не коли пара вирішила зайнятися сексом.

Жіночий оргазм не викликає сутички. Матка – це м’язовий орган, який під час оргазму під дією гормонів трохи сильніше скорочується, триває це кілька секунд. Такий короткий вплив незрівнянний з родовими переймами, тому сміливо можете отримувати задоволення.

На останніх тижнях вагітності не рекомендують бурхливий секс, але в цей час не рекомендують перенапружуватися в принципі. Так що повільним сексом запросто можна займатися аж до самих пологів. Це не впливає ні на що, крім хороших відносин.

Міф 4. Секс під час вагітності корисний для пологів

Кажуть, що в спермі містяться простагландини, які допомагають підготувати шийку матки до пологів. Тому за кілька тижнів до передбачуваної дати потрібно старатися в ліжку.

Простагландини дійсно містяться в багатьох тканинах організму (і в спермі в тому числі), а шийка матки перед пологами коротшає. Але це два факти, ніяк не пов’язаних між собою. Тому займайтеся любов’ю, а не терапією.

Міф 5. Буде боляче

Це не зовсім міф. Тіло жінки сильно змінюється під час вагітності, і справа не тільки в розмірі живота.

Посилюється кровообіг в малому тазу, органи несуть підвищене навантаження, змінюється гормональний баланс, часто проявляється молочниця. Ці фактори іноді призводять до того, що під час сексу з’являється біль або пропадають приємні відчуття.

Шукайте нові пози, використовуйте мастило і не забувайте про попередні пестощі, щоб розслабитися і отримати задоволення.

Міф 6. Під час вагітності завжди потрібен презерватив

Завагітніти повторно не вийде, тому як засіб контрацепції презерватив точно не потрібен.

Інша справа, якщо жінка знаходить нового чоловіка або у постійного партнера виявлені інфекції. У цих випадках презерватив потрібен завжди, не тільки під час вагітності.

Міф 7. Під час вагітності сексу взагалі не буде

Якщо немає протипоказань, то і обмежувати себе в сексі немає ніякого сенсу. Але тільки якщо є бажання займатися любов’ю. У багатьох жінок в період вагітності знижується лібідо, причому так сильно, що сексу не хочеться зовсім. Це наслідки гормональних стрибків. Змушувати себе – не найкращий вихід, особливо якщо до цього додати погане самопочуття і скачки настрою.

А ось якщо новий стан призвело до того, що сексу хочеться більше, то пробуйте і не переживайте.