Швидкий секс часто асоціюється з бурхливою пристрастю, але на ділі нерідко виявляється лише способом до швидкого отримання оргазму, тобто банальною розрядкою. Зовсім інші цілі переслідує повільний статевий акт, прихильників у якого стає все більше. Що ж він собою являє? Давайте розбиратися.

Що таке повільний секс

Психотерапевт і фахівець в області людської сексуальності Барнабі Баррат (Barnaby B. Barratt) в статті «Чуттєвість, сексуальність і еротизм повільності» виділив три основні характеристики повільного сексу:

  • Фокус на процесі. Тобто увагу на кожному етапі близькості, а не на прагненні швидше досягти фінішу.
  • Орієнтація на задоволення. Тобто концентрація на чуттєвому сприйнятті будь-якого дотику, а не на бажанні звільнитися від напруги.
  • Грайливість. Тобто вільне і неквапливе проходження кожного покликом тіла, а не перетворення сексу в чітко структурований процес, що виконується за певний інтервал часу.

Схоже подання про близькість існує в тантре – духовній практиці, що використовує тіло як інструмент пізнання.

Тантричний секс має на увазі повільне, поступове входження в контакт з собою і партнером, усвідомлення себе під час цього контакту і вивільнення потужного потоку сексуальної енергії, яка здатна впливати і на інші сфери життя.

Не дивно, що людина західної культури більш схильний до швидкого сексу: наша цивілізація сформувалася під впливом християнства, яке мало не демонізувало тілесність. До того ж ми звикли домагатися цілей і бути ефективними.

В умовах все прискореного світу нам потрібно встигнути отримати свою кількість оргазмів – на неспішний секс просто немає часу. А дарма.

Переваги повільного сексу

1. Повільний секс значно підвищує чутливість і підсилює близькість між партнерами. З цим згодні багато сексологів. Річ у тому, що, відкриваючись для емоцій під час сексуального контакту, партнери позбавляються від необхідності «працювати на результат» (це буває особливо важливо для чоловіків).

Таким чином, секс перестає бути фактором стресу. Він стає шляхом розслаблення і творчим актом. Французький психоаналітик і дослідник сексу Алан Еріль (Alain Héril) вважає, що така практика здатна повернути потяг навіть в дуже тривалі відносини.

2. Повільний секс може бути способом саморозвитку. Концентруючись на своїх відчуттях, людина тренує усвідомленість, починає краще розуміти себе і жити більш насичено. Дані твердження більше відносяться до тантричної практики.

Так, автор книги «Серце тантричного сексу: Унікальний путівник до любові і сексуальної радості» Діана Річардсон (Diana Richardson) відзначає, що секс в тантрі – це спосіб доторкнутися до власної суті. Практикуючи його, людина відкриває джерело насолоди в собі і може по-справжньому досліджувати партнера, не сприймаючи його як машину для досягнення оргазму.

3.  Повільний секс приносить набагато більше насолоди, ніж швидкий. Практикуючі такий спосіб близькості можуть освоїти техніку управління оргазмом. Вона полягає в постійній підтримці високо збудженого стану, яка в підсумку закінчується оргазмом всього тіла і мало не ейфорією.

Схожий досвід від тантри описує у своїй книзі «Без суєти: Як перестати поспішати і почати жити» канадський журналіст Карл Оноре (Carl Honoré). За його словами, при звичайному сексі настає генітальний оргазм, який триває всього кілька секунд.

Тантра ж розтягує екстаз в часі і підсилює його. Сексуальна енергія розподіляється по всьому тілу, і воно буквально б’ється в конвульсіях від насолоди.

Звучить вражаюче, чи не так? Але як цього досягти? Ось кілька порад.

Як займатися повільним сексом

1. Підготуйте обстановку

Для розкриття чуттєвості важливо оточення: запахи, кольори, текстури. У вашому розпорядженні ванна, ефірні масла, ароматичні свічки, шовк – в загальному все, що може посилити відчуття. І, звичайно, подбайте про час. Для повільного сексу його повинно бути багато.

2. Почніть з візуального контакту

Погляд може бути не менш збудливою ласкою, ніж дотик. Уважно досліджуйте тіло партнера, як ніби торкаєтеся до нього очима.

У багатьох жінок є комплекси з приводу фігури. Щоб їх подолати, уявляйте, що з кожним знятим елементом одягу ви забираєте якийсь комплекс або тривогу. Таким чином, оголивши тіло, ви позбудетеся і від страхів.

3. Слідкуйте за диханням

Американський письменник Джеймс Пауел (James N. Powell), який досліджував культуру повільного сексу у полінезійських народів, радить спостерігати за своїм диханням і диханням партнера. Так ви відчуєте енергію, яка об’єднує всі частини вашого тіла і з’єднує вас з партнером.

Сексолог Вел Семпсон (Val Sampson) також стверджує, що за допомогою дихальних вправ можна значно розтягнути тривалість чоловічого оргазму. Для цього, перебуваючи в предоргазменного стані, чоловік повинен спокійно, глибоко дихати і постаратися максимально розслабити м’язи. Тоді замість звичайних 7-10 секунд задоволення може тривати цілих 30.

4. Дослідіть всі частини тіла

Повільний секс – це можливість приділити час тим зонам, які зазвичай ігноруються під час статевого контакту. Тепер у вас є шанс дізнатися дещо нове про свої лікті, долоні і щиколотки’. Спробуйте довгий еротичний масаж або тривалі ласки якоїсь певної частини тіла.

Обов’язково стежте за своїми відчуттями і діліться ними з партнером.

Діана Річардсон радить не стримувати себе в реакціях: якщо відчуєте збентеження або безглуздість – посмійтеся; захочеться плакати – плачте. Щирі емоції тільки посилять близькість.

5. Практикуйте оптимальний темп

Даний порада більше відноситься до активного партнера. Йому слід проникати всередину іншого дуже повільно (можна навіть міліметр за міліметром) і повільно виходити. Спробуйте завмерти всередині, відчуйте з’єднання з партнером.

Ми звикли отримувати задоволення від швидких фрікцій. Повільний секс дає можливість відчути насолоду від самого процесу злиття.

І останнє уточнення. Повільний секс зовсім не виключає присутності у вашому житті актів швидкої любові. Іноді дати виплеск тваринної пристрасті – саме те.

В остаточному підсумку краще, якщо партнери будуть спільно шукати найбільш оптимальний темп. Тільки не варто в цьому покладатися на стереотипи: адже навіть дослідження показують, що чоловіки можуть віддавати перевагу повільному сексу, а жінки – швидкому.