Секс повинен бути безпечним і як мінімум комфортним, тому треба ще до нього обговорити важливі питання. Деякі теми не мають ніякого відношення до романтики, від інших розмов взагалі все впаде, але варіантів немає – треба прояснити деякі моменти до того, як знімати труси.

1. У нас зараз буде секс?

Ну або якось інакше сформулюйте питання, але тільки щоб почути у відповідь однозначна «так». Просто щоб не було ніяких непорозумінь.

2. У тебе презерватив з собою?

Ми живемо в країні, де більше відсотка жителів хворіють ВІЛ. У нас мільйони хворих на гепатити В і С. У перший раз з новим партнером – ніяких гормональних таблеток, перерваного акту, свічок і лимонних часточок. Тобто все це можна використовувати (крім лимона), але тільки на додаток до презервативів.

Навіть якщо новенький показує довідку, яку отримав вчора, це не варіант. У тій же ВІЛ-інфекції інкубаційний період триває кілька місяців, тобто він міг заразитися пару тижнів назад і тести ще не помітили вірус.

Довіряти довідками можна хіба що від регулярних донорів крові, яким доводиться постійно перевірятися і на ВІЛ, і на гепатити, і на сифіліс. Але постійний донор, по ідеї, сам повинен наполягати на презервативі з новим партнером.

До речі, буває ще й алергія на латекс, тому у алергіка на такий випадок повинні бути безлатексні засоби захисту.

3. Хто першим йде в душ?

Коли бажання захоплює, ніколи думати про всякий там душ. Але, поклавши руку на серце, саме перший секс з новим партнером іноді відкриває зовсім не те, що ми б хотіли дізнатися про людину. Адже є різниця між чесним трудовим потом після танцювальної вечірки і трусами тижневої свіжості.

Може, краще в душ?

4. Це тільки секс або щось більше?

Хтось вважає, що після сексу не обов’язково знайомитися, а для когось секс автоматично означає плани на трьох дітей і срібне весілля. Між цими варіантами ще сотня градацій.

Припустимо, один партнер сприймає секс як перевірку: чи варто продовжувати стосунки або нічого не вийде, тому що в ліжку не зрослося. Інший партнер думає, що секс буває, тільки коли щось вже зрослося, тобто пара разом і надовго.

Якщо після сексу з’ясується, що партнери по-різному оцінюють подію, то задоволення забудеться, а неприємності залишаться.

5. Що ми будемо робити?

Ну хоча б приблизно вирішите, чим займетеся. Як мінімум – чим точно займатися не будете. Якщо партнер вважає, що анальний секс – це така ж звичайна справа, як вагінальний, а пози з порнофільму – найзручніші і природні, то секс перетворюється в травмо небезпечне заняття.

Або ви готові на оральний секс, якщо партнер відповість тим же, а той не збирається намагатися. Теж неприємно.

Краще, звичайно, сказати, чого ви взагалі чекаєте: повільного сексу з ніжностями і на всю ніч, експериментів і пристрасті або взагалі збираєтеся скинути напругу.

6. Кому ми про це розповімо?

Межі особистого простору у всіх різні. Хтось про свої пригоди веде канали в Telegram, описуючи особливі прикмети всіх партнерів так, що їх можна в морзі впізнати. Хтось знімає відео (і невідомо, де потім воно виявиться). А хтось сором’язливо мовчить і не розколюється навіть під час задушевної бесіди з друзями та пляшкою.

Сексом займаються мінімум двоє, і якщо партнеру не подобається виставляти на огляд сексуальне життя, то просто врахуйте його бажання.

Домовтеся, яке згадування прийнятно: «Я не розказую про це», «У нас відносини», «Дещо було» або «Ось в такій позі він знаєш що витворяв?». І не порушуйте домовленостей, навіть якщо розповідаєте тільки кращим друзям і по страшному секрету.
Читайте також: Перший секс – корисні поради для дівчат та хлопців. Відгуки