Home / Здоров'я / Причини затримки місячних

Причини затримки місячних

Багатьох жінок репродуктивного віку цікавить, які причини затримки місячних  існують у медичній практиці. Отримати однозначну відповідь на це питання можна тільки після повного обстеження у гінеколога, тим не менш, не зайвим буде дізнатися про фактори, які можуть посприяти виникненню затримки місячних.

Причини затримки місячних

Причини затримки місячних – які бувають

Тривалість менструального циклу може варіюватися від 21 до 35 днів і це прийнято вважати нормою. При цьому кожна жінка має свій усталений цикл, який повторюється протягом усього репродуктивного періоду.

Однак навіть при регулярному циклі менструація не повинна починатися в певний день. Тому якщо місячні затримуються не більше ніж на 5 днів, то немає явних причин для занепокоєння. Якщо ж очікувана менструація так і не наступила після цього терміну, тоді слід визначити той фактор, який спровокував затримку.

Існують такі причини затримки місячних:

вагітність;

наявність гінекологічних захворювань – дизфункція яєчників, кіста, міома матки, ендометріоз, запальні процеси у внутрішніх статевих органах;

гормональні порушення;

зміна клімату;

негативний вплив стресу, емоційних переживань, перевтоми на роботі;

вплив шкідливих звичок;

тривалий прийом медичних препаратів;

нездоровий спосіб життя.

Як бачимо, затримка місячних 10 днів може бути обумовлена різними факторами. А тепер розглянемо кожну з причин більш докладно.

Причини затримки місячних  – вагітність

Якщо у вас виникла затримка, то насамперед потрібно визначити ймовірність вагітності. Для цього існують експрес-тести, які показують результат протягом кількох хвилин.

При використанні тесту на вагітність важливо дотримуватися інструкції, інакше результат може бути недостовірним.

Затримка місячних при вагітності є природним процесом, причому тривати вона може і після пологів в тому випадку, якщо мати годує дитину грудьми. Однак вам все ж доведеться відвідати гінеколога, а також пройти УЗД, щоб виключити ймовірність позаматкової вагітності та інших патологій у розвитку плоду.

Причини затримки місячних – гінекологічні та ендокринні захворювання

Якщо ж тест показав негативний результат, слід далі розібратись, які виникли причини затримки місячних. Існує цілий ряд гінекологічних захворювань, які призводять до порушень менструального циклу. Про наявність запального процесу в сечостатевій системі жінки можуть свідчити виділення з піхви, різкі і тягнучі болі. Буває навіть, що відсутність місячних у жінок пов’язано з утворенням фолікулярної кісти, яка утворюється через те, що не відбувається овуляція.

Зазвичай причини кісти пояснюються зниженим рівнем прогестерону в жіночому організмі.

Можливо, що відсутність менструальної кровотечі є наслідком синдрому полікістозних яєчників, до виникнення якого призводять гормональні порушення. При полікистозі в надлишку виробляються андрогени – чоловічі гормони, що призводить до різкого зменшення прогестерону в організмі жінки.

А так як вироблення одних гормонів в організмі людини знаходиться в тісному взаємозв’язку з виробленням інших, то відбувається порушення функціонування основних залоз (підшлункова, щитовидна, кора надниркових залоз). Все це призводить до появи надмірної ваги, до зростання волосся за чоловічим типом (на обличчі, на ногах). Діагностувати полікістоз і призначати гормональне лікування повинен тільки лікар. При правильно підібраному лікуванні відбувається нормалізація гормонального фону жінки, що призводить до відновлення циклу і поліпшення зовнішнього вигляду.

До нерегулярного менструального циклу може привести внутрішньоматкова спіраль, так як вона є чужорідним тілом і може спровокувати запалення жіночих статевих органів.

Різні пухлини також призводять до гормональних порушень і можливих збоїв. Наявність будь-яких новоутворень в порожнині або на стінках матки, а також на яєчниках важливо своєчасно виявити, так як з їх лікуванням не можна зволікати. В іншому випадку можливі погані наслідки аж до летального результату.

Аборти як штучні, так і мимовільні також викликають різкий гормональний сплеск. Більш того, відбувається пошкодження слизової матки в результаті вискоблювання. Ці два фактори призводять до затримки місячних. У нормі цикл повинен відновитися протягом пари-трійки місяців. Якщо ж після аборту піднімається температура і турбують дивні виділення, необхідно в терміновому порядку проконсультуватися у лікаря.

Різні ендокринні захворювання також належать до причини затримки місячних  в поєднанні з іншими симптомами, такими як погіршення загального самопочуття, проблеми з вагою.

Причини затримки місячних – стреси і перевтома

Саме перевтоми і часті стреси є найпоширенішою причиною нерегулярних місячних. Справа в тому, що нервова напруга, будь то сімейна сварка або надмірна втома на роботі, позначається не кращим чином на здоров’ї жінки. Біоритм жінки має свої особливості і тому будь-який вид стресу може бути сприйнятий організмом як сигнал до того, що в даній обстановці не можна народжувати. В результаті наступає порушення менструального циклу.

Тому потрібно максимально убезпечити себе від стресів, а також організувати собі якісний відпочинок. Мова йде не тільки про хороший сон (він також важливий для жінок), але ще і про захоплення, які допоможуть розслабитися і зняти напругу.

Що стосується фізичних навантажень, то вони, безумовно, важливі, але головне не перестаратися. Навантаження повинне бути помірним, тільки тоді воно принесе користь.

Причини затримки місячних  – зміна клімату

Багато хто думає, що кліматичні умови не відображаються на регулярності циклу. Однак ця думка помилкова. Справа в тому, що зміна клімату – це одна зі всіляких стресових ситуацій, які змушують організм включати захисні функції. Це стосується як холоду, так і тепла. Більш того, тривале перебування на сонці сприяє розвитку ракових клітин, в результаті чого можуть утворюватися пухлини.

Причини затримки місячних – вплив шкідливих звичок

Паління і вживання алкоголю призводять до інтоксикації організму, що негативно відбивається на здоров’ї, в тому числі і на дітородній функції. Причини затримки місячних  також можуть провокувати вплив деяких хімічних речовин, якщо вони зустрічаються в повсякденному житті. Тому іноді для нормалізації місячних потрібно не тільки відмовитися від прийому наркотичних речовин, але і змінити роботу.

Причини затримки місячних – спадковий фактор

Іноді нерегулярний менструальний цикл передається з покоління в покоління. В цьому випадку причина може критися як в особливостях гормонального фону у жінок вашого родоводу, так і в інших спадкових захворюваннях.

Причини затримки місячних – нездоровий спосіб життя

Як надлишкова, так і недостатня вага може відображатися на регулярності циклу. При надмірній вазі жирові клітини накопичують естроген, в результаті чого порушується гормональний фон. Недостатня вага також є причиною невиходу яйцеклітини, в результаті чого відсутня менструальна кровотеча. Вважається, що для того щоб виносити дитину, вага жінки повинна перевищувати 45 кг, в іншому випадку організм захищає себе від можливого настання вагітності, тобто овуляція не відбувається, а місячні відсутні. Для відновлення циклу необхідно здорове харчування і фізична активність.

Причини затримки місячних – прийом гормональних препаратів

На регулярність місячних можуть вплинути не тільки гормональні контрацептиви, а й інші препарати, до складу яких входять гормональні речовини навіть у незначних кількостях.

Подібні медикаменти порушують гормональний баланс організму, тому чим триваліший курс прийому, тим більш ймовірні затримки і більше часу буде потрібно на відновлення. Екстрені контрацептиви, дія яких заснована на різкому стрибку гормонів, наносять ще більший удар по жіночому здоров’ю, тому використовувати їх можна тільки в крайніх випадках.

Причини затримки місячних – клімакс

Наступ клімаксу характерно для жінок після 45 років. Його початок характеризується різкими змінами в гормональному фоні, в результаті чого менструації у жінок наступають нерегулярно і кровотеча менш інтенсивна. Однак місячні при клімаксі практично ніколи не пропадають різко: спочатку організм може пропустити 1-2 цикли, потім місячні йдуть, але цикл стає все менш регулярним. В цьому періоді особливу увагу слід приділяти контрацепції, тому що ймовірність завагітніти все ще існує.

Причини затримки місячних – чи небезпечна затримка?

Якщо сталась затримка місячних у підлітків, то особливо переживати не варто. Це просто відбувається через статеве дорослішання. Також затримка є характерною для жінок у віці 45-50 років. В інших випадках затримка місячних не несе небезпеки для здоров’я жінки, чого не можна сказати про причини, які її провокують. Саме тому необхідно при затримці місячних більше ніж на 5 днів звернутися до гінеколога, щоб діагностувати порушення або недугу і своєчасно почати лікування. Причини затримки місячних – чи викликати місячні?

Викликати місячні при затримці самостійно не можна. Вирішувати чи необхідно стимулювати менструацію може тільки фахівець після огляду і визначення причини змін в менструальному циклі.

Після здачі всіх необхідних аналізів і постановки діагнозу гінеколог підбере ті препарати, які необхідні саме у вашому випадку. Це можуть бути протизапальні, гормональні та інші засоби. Іноді для відновлення менструального циклу потрібно, щоб гормональний фон коригував ендокринолог, тому вам слід відвідати і цього фахівця.


Check Also

Що таке коронавірус – ознаки захворювання, ефективні рекомендації

Коронавіруси – це родина  вірусів, які можуть викликати звичайну застуду, важкий гострий респіраторний синдром (SARS) …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *