Home / Здоров'я / Вагітність і пологи / Тести на вагітність: домашнє використання

Тести на вагітність: домашнє використання

У наш час можливість використовати домашні тести на вагітність  значно спростили життя жінкам. Дізнатися, чи очікується в сім’ї прибуток можна за лічені хвилини, залишається лише розібратися у видах тестів і які з них найнадійніші?

Тести на вагітність: види

Тести на вагітність домашнє використання

Всі тести на вагітність  засновані на визначенні в крові або сечі гормону, який називається хоріонічний гонадотропін (ХГ або ХГЛ). У лікарні найчастіше перевіряють рівень ХГЛ в крові, а домашні тести дозволяють виявити гормон у сечі. Їх точність, незалежно від типу, досить висока – від 92 до 99%.

Тест-смужка відноситься до найбільш дешевих тестів на вагітність, але це не робить його ненадійним. На тоненькій смузі спеціального паперу нанесено речовини, що реагує на ХГЧ, якщо опустити тести на вагітність  в заздалегідь зібрану сечу. Дуже важливо, щоб такий тест був занурений по зазначену позначку – не більше і не менше.

Струменеві тести на вагітність  дозволяють визначити вагітність на зовсім ранніх термінах, мало не з першого дня вагітності. Це пов’язано з тим, що вони дуже чутливі і здатні засікти мінімальне підвищення ХГЧ від норми. Якщо звичайна норма гормону дорівнює 5мМЕ / мл, то дуже часто струменеві тести на вагітність  фіксують вагітність вже на 10мМЕ / мл. Коштують такі тести досить дорого, але крім чутливості у них є ще одна незаперечна зручність – практичність. Провести такий тест можна без спеціального збору сечі – просто підставити потрібну сторону під струмінь сечі і трохи почекати.

Касетні тести на вагітність  за відгуками вважаються найнадійнішими. Причина проста – вони настільки легкі у використанні, що зробити щось неправильно не представляється можливим. Тест касета або «планшетка» діє таким чином: в невелику ємність збирається сеча і потім трохи рідини за допомогою піпетки наноситься в спеціальне «віконце». В іншому віконці з’являється результат – дві або одна смужка. Визначити за допомогою такого тесту, підвищений чи рівень ХГЛ, можна буквально використавши кілька крапельок сечі.

Що потрібно пам’ятати, роблячи тести на вагітність?

  1. Завжди дивіться на термін придатності тесту, купуючи його в аптеці.
  2. Проводьте тест вранці, натщесерце, тоді зміст ХГЧ в організмі найбільш великий.
  3. Чітко виконуйте інструкції – якщо ви перестараєтеся або ж, навпаки, недостатньо занурите тест-смужку в сечу, результат може бути невірним.
  4. Коли чекаєте результат, тримайте тест на чистій сухій поверхні.
  5. Навіть ледь помітна друга смужка з імовірністю 99% вказує на позитивний результат.

Робити тест найкраще з першого дня затримки. Тести на вагітність, проведені раніше, не завжди зможуть дати точний результат або ж потребуватимуть повторній перевірці.

Існує ряд факторів, які можуть дати як хибнопозитивний, так і помилково негативні результати, наприклад, серцева-патологія судинної системи або прийом гормональних препаратів.

Якщо результат тесту дав позитивний результат, слід звернутися до гінеколога, щоб підтвердити його і записатися на спостереження.

Якщо ж результат був негативний, а місячні все ніяк не починаються, то слід також звернутися до лікаря – серйозний збій в менструальному циклі може бути симптомом ряду захворювань.


Check Also

Як зробити дитину дівчинку – найкращі дієві способи

Більшість потенційних батьків запевняють, що для них важливо лише щоб дитина була здоровою, і вони …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *