Home / Догляд за шкірою / Натуральні засоби очищення шкіри

Натуральні засоби очищення шкіри

Ймовірно, ви знаєте, що в більшості комерційних очищувальних засобів для шкіри містяться поверхнево-активні речовини, або сурфактанти і емульсифікатори, які можуть завдавати шкірі серйозної шкоди. Лаурілфульфат натрію, мило і навіть сурфактанти, одержувані з цукру (поширений інгредієнт багатьох органічних засобів для очищення шкіри) змивають природний ліпідний шар з поверхні шкіри, і руйнують її захисний бар’єр.

Загалом, такі засоби є занадто жорсткими, особливо для чутливої або проблемної шкіри. Саме тому сьогодні все більше людей прагне використовувати для очищення шкіри натуральні засоби. На щастя, є багато домашніх засобів, за допомогою яких можна дуже ефективно доглядати за шкірою. Важливо й те, що натуральні засоби набагато дешевші і є нешкідливими для навколишнього середовища.

Натуральні засоби очищення шкіри

Жоден з тих засобів, про які піде мова нижче, не відмиває шкіру до скрипу, як це роблять пінки, гелі і лосьйони, в яких містяться сурфактанти. І це добре. Якщо шкіра після миття практично скрипить, коли ви проводите по ній пальцем, значить, засіб, який ви використовується, занадто сильний для вашого типу шкіри. Багато людей думають, що після очищення натуральними засобами їх шкіра не така чиста, як після застосування комерційних засобів. Це не так. Справа в тому, що ви звикли до певних відчуттів, які асоціюються у вас з чистотою, але ви завжди можете поміняти звичку.

Перехід на натуральні очищаючі засоби дозволить вам забути про такі проблеми, як подразнення, стянутість, сухість та лущення шкіри. Завдяки таким засобам в клітинах шкіри залишатиметься більше вологи, а вам буде потрібно менше зволожуючих кремів.
М’яке очищення домашніми засобами не врятує вас від таких проблем, як акне або екзема, але воно, як мінімум, допоможе поліпшити стан шкіри, не піддаючи її щоденному впливу безлічі хімікатів.
Незважаючи на те, що натуральні продукти зазвичай є більш м’якими, ніж комерційні, перед тим як починати їх використовувати, проведіть попередній тест на невеликій ділянці шкіри. Це особливо важливо, якщо у вас чутлива шкіра, або ви схильні до алергічних реакцій.

1. Глина

Глина виводить із шкіри токсини і зупиняє запальні процеси. Її можна використовувати не тільки як маску, але і як засіб для щоденного очищення шкіри. Існує багато видів глини – наприклад, червона, зелена, блакитна, біла і чорна глина, а також Рассулов (марокканська глина). Глину можна змішувати з водою, гелем алое, відварами лікарських трав, органічним йогуртом, кефіром, молоком, і так далі. Підходьте до догляду за шкірою креативно. Та пам’ятайте, що не слід використовувати занадто багато інгредієнтів одночасно – це може мати несподівані і небажані наслідки. За один раз в маску або очищаючий засіб можна додавати тільки один новий інгредієнт. Уважно спостерігайте за реакцією шкіри. Нанесіть суміш глини з обраною вами рідиною на обличчя всього на кілька хвилин, а потім змийте. Давайте глині висихати, тільки коли ви використовуєте її як маску. Регулярне очищення шкіри за допомогою глини особливо корисне для жирної та комбінованої шкіри. Комбінована шкіра – все, що про неї треба знати, але можна знайти глину і для будь-якого іншого типу шкіри.

Жирна шкіра: Рассулов, зелена глина, бентонітова глина, каолін та земля Фуллера.
Чутлива шкіра: біла і червона глина.
Суха шкіра: червона глина.
Невиразна, втомлена, млява шкіра: рожева глина.

Якщо у вас дуже суха шкіра, додайте в очищаючий засіб з глиною кілька крапель органічного масла. Тим, у кого проблемна шкіра, можна додавати трохи ефірного масла лаванди, чайного дерева або лавра, чайну ложу меду Манука, або трохи яблучного оцту.
З глини також виходять відмінні маски для тіла і волосся. Рассулов – прекрасна альтернатива шампуню : ця глина поглинає масла , усуває залишки хімічних речовин, що містяться в засобах для укладання й інших косметичних продуктах , робить волосся блискучим і надає їм об’єм. Однак не слід інтенсивно втирати Рассулов у волосся – через це кінчики волосся можуть почати сіктися.
Не використовуйте глину, якщо у вас алергія на нікель. У глині може містяться невелика кількість цієї речовини.

2 . Мелений фіалковий корінь

Мелений фіалковий корінь володіє зволожуючими властивостями, м’яко очищає шкіру і пахне як справжні фіалки. Змішуйте його з водою (або йогуртом, молоком, гелем алое вера, і так далі) і використовуйте також, як суміш з глиною. Його також можна використовуватися як зубний порошок. Мелений фіалковий корінь може бути гарною альтернативою для тих, у кого непереносимість або алергія на фтор, натрій лаурилсульфат, ефірне масло м’яти або інші поширений інгредієнти зубних паст. У деяких регіонах купити мелений фіалковий корінь може бути непросто. Його можна знайти в інтернет-магазинах, що займаються продажем лікарських рослин.

3. Нутове борошно

Якщо у вас дуже жирна шкір, нутове борошно може значно поліпшити її стан. Змішуйте її з водою або іншими рідинами і використовуйте також, як глину і мелений фіалковий корінь. Купити нутове борошно можна в багатьох магазинах азіатських продуктів.

4. Органічний йогурт, сир, кефір або цільне молоко

Йогурт, сир, кефір і незбиране молоко – це натуральні очищаючі засоби, що не містять поверхнево-активних речовин і доступні практично кожному. Молочна кислота, яка входить до складу цих продуктів, нормалізує кислотність шкіри, розчиняє ліпіди і допомагає видаляти омертвілі клітини шкіри.
При можливості використовуйте органічні, непастеризовані молочні продукти. Нанесіть їх на шкіру легкими масажними рухами і залиште на кілька хвилин. Потім змийте прохолодною або теплою водою. Йогурт і сир є трохи більш м’якими очисними засобами, ніж кефір і незбиране молоко. Незбиране молоко не слід використовувати для очищення дуже чутливої шкіри – це пов’язано з тим, що воно містить дуже багато молочної кіслоти. З цієї ж причини незбиране молоко є прекрасним відшелушуючим засобом.

5. Вата і масло

Нанесіть всього кілька крапель олії (оливкової, мигдалевої, масла жожоба, масла з абрикосових кісточок, масла примули – або якогось іншого, на ваш смак) на змочений водою ватний диск або кульку, і обережно проведіть їм по обличчю (не тріть шкіру!). Потім сполосніть обличчя водою кімнатної температури.

6. Фрукти та овочі

Тертий авокадо, папайя, огірки, манго, банани, та інші овочі і фрукти є чудовими очисними засобами для шкіри. У свіжих фруктах містяться ферменти, які видаляють омертвілі клітини шкіри, очищаючи пори і дозволяючи шкірі дихати. Ймовірно, більшість наведених нижче рецептів занадто складні, щоб їх можна було використовувати для щоденного очищення шкіри, однак ви напевно знайдете час, щоб кілька разів на тиждень робити такі маски. Будьте обережні – шкіра може бути дуже чутлива до кислот, що містяться у фруктах та овочах, тому нові маски необхідно попередньо тестувати.

Жирна та комбінована шкіра

Огірковий сік є дуже ефективним засобом, що очищає. Крім того, він добре заспокоює і пом’якшує шкіру. Нанесіть на обличчя огірковий сік, змішаний з цільним органічним молоком, і залиште на кілька хвилин.
Папая – багате джерело таких корисних речовин, як каротиноїди, вітамін С, вітаміни групи В, ферменти і мінерали. У м’якоті папаї також містяться різні фітохімікати, в тому числі – поліфеноли. Помасажуйте обличчя пару хвилин шматочком папаї, або нанесіть на обличчя розтерту м’якоть папаї, змішану з органічним медом або рожевою водою, і залиште на 15-20 хвилин.
Лимонний сік – природний відшелушуючий засіб; він освітлює шкіру, бореться з потенційними збудниками інфекцій. Крохмаль, що міститься в картоплі, вбирає масла з поверхні шкіри. Роздушіть одну варену картоплину і змішайте її з кількома краплями лимонного соку (видавіть його зі справжнього лиману – не використовуйте лимонний сік, куплений в магазині!). Нанесіть маску на обличчя, тримайте 20 хвилин, потім змийте прохолодною водою.

Змішайте трохи лимонного соку з органічним медом (або медом манука) і меленою корицею. Тримайте маску на обличчі протягом півгодини, потім змийте теплою водою. Ця маска не тільки нормалізує стан жирної та комбінованої шкіри, але і допомагає позбавитися від гіперпігментації.

Банани містять багато вітаміну А, Е і вітамінів групи В, а також є багатим джерелом заліза, магнію і калію. Маска з бананів живить шкіру і підвищує її тонус.
Манго багаті вітаміном А і антиоксидантами. Їх можна застосовувати для догляду за шкірою точно так, як папаю.

Суха шкіра

Авокадо і оливки, багаті корисними жирами і фітонутрієнтами, можуть значно поліпшити стан сухої шкіри. Змішайте м’якоть авокадо з невеликою кількістю оливкової олії, щоб вийшла не надто рідка паста, і тримайте маску на обличчі протягом 20 хвилин.


Check Also

шкіра на ліктях суха

Чому шкіра на ліктях суха і що з цим робити

Причини можуть бути різними: від сухого повітря до серйозного захворювання. Отож про те, чому шкіра …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *