Home / Догляд за шкірою / Домашній тест на тип шкіри: самостійне дослідження

Домашній тест на тип шкіри: самостійне дослідження

Перш ніж вирішувати, як саме доглядати за шкірою, важливо зрозуміти, до якого типу вона належить. Крім цього необхідно пам’ятати, що різні фактори можуть з часом змінювати тип шкіри і, якщо в шкільні роки ваша шкіра була жирною, це зовсім не означає, що вона залишиться такою, наприклад, до 30 років. Тому тест на тип шкіри має сенс робити кожні кілька років, щоб у міру необхідності коректувати режим догляду за шкірою.

Тест на тип шкіри

Крок 1. Очистіть обличчя за допомогою нейтрального мила або молочка, яке не сушить шкіру, але і не містить зволожуючих речовин.
Крок 2. Протягом години або двох не наносите на шкіру будь-які косметичні засоби.
Крок 3. Візьміть невеликі шматки тонких серветок або рисового паперу, і притисніть по одному шматку до кожної частини обличчя. Для тесту також можна використовувати чисте дзеркало або скло – просто притискайтеся до них по черзі чолом, носом, підборіддям і щоками.

Результати

Жирна шкіра. Жирні плями на всіх шматках паперу або скрізь, де ви доторкалися обличчям поверхні скла, є індикатором жирної шкіри.
Комбінована шкіра. Жирні плями, що залишилися після контакту з Т-зоною, характерні для комбінованого типу шкіри.
Суха шкіра може залишити на папері або на склі невеликі лусочки, які є омертвілими клітинами шкіри.
Нормальна шкіра не залишає на папері та склі ні жирних плям, ні сухих лусочок.

Опис типів шкіри

Тест з дзеркалом для визначення типу шкіри не обов’язково використовувати папір або скло. Часто достатньо ретельно оцінити стан шкіри і порівняти свої спостереження з описом типів шкіри.

Нормальна шкіра

Нормальна шкіра не дуже суха і не дуже жирна, висипання на ній з’являються дуже рідко. Шкіра пружна, гладка, має здоровий колір, пори невеликі. Відчуття стягнутості після миття відсутній (якщо не користуватися надмірно агресивними засобами, наприклад, тими, що містять спирт). Навіть до вечора нормальна шкіра зазвичай виглядає свіжою і чистою, без жирного блиску.

Жирна шкіра

Шкіра цього типу грубувата, для неї характерний сальний блиск, який з’являється вже через пару годин після миття, розширені пори і вугрі. Навколо носа можуть з’являтися досить великі лусочки, схожі на ті, що бувають на сухій шкірі, але насправді вони утворюються там, де скупчується і засихає надлишок себума. Через підвищену активність сальних залоз макіяж може триматися не дуже добре, хоча деякі пудри можуть давати дуже стійкий результат.

Чутлива шкіра

Для шкіри цього типу характерні часті роздратування, почервоніння, свербіж і печіння. Можливе пошкодження капілярів у поверхні шкіри. Після миття часто відчувається стянутость, шкіра сильно лущиться. Можливі висипання, які досить швидко проходять. Слід уникати зайвої стимуляції чутливої шкіри, щоб не посилювати її стан.

Суха шкіра

У шкірі цього типу виробляється мало природних масел, і погано утримується волога. Іноді шкіра стає сухою з віком і / або в результаті тривалого впливу сонячного світла. Суха шкіра зазвичай чиста, без висипань, і може бути дуже красивою, але тільки за умови, що їй вистачає вологи. Якщо зволожувати її недостатньо ретельно, вона почне лущитися і місцями може почервоніти. Відразу після очищення виникає відчуття стягнутості шкіри, ніби її занадто мало для вашого обличчя. Після нанесення зволожуючого крему це відчуття проходить, але вже до полудня суха шкіра нерідко починає лущитися, і це буває помітно навіть незважаючи на добре зроблений макіяж.

Комбінована шкіра

У людей з цим типом шкіри жирна Т-зона і суха або нормальна шкіра на щоках, а також на шиї. У більш рідкісних випадках найбільш жирна шкіра на підборідді, уздовж лінії щелепи і на скронях, а на носі, щоках і лобі – нормальна або суха. До полудня на жирних ділянках зазвичай з’являється сальний блиск. Часто комбіновану шкіру відносять до нормальнї, особливо якщо різниця «жирності» різних ділянок обличчя не дуже велика.

Зріла шкіра

У міру того, як організм старіє, в шкірі виробляється все менше колагену і еластину, які відповідають за пружність шкіри. В результаті шкіра стає тонкою і менш гладкою, втрачає жировий прошарок, і поступово провисає. Зріла шкіра може відноситись до будь-якого з основних типів (до нормального, жирного, сухому, і так далі), але її все ж виділяють в окремий тип, так як вона має свої особливості і вимагає спеціального догляду. Клітини зрілої шкіри не оновлюються так швидко, як у молодості, і необхідна косметика, що сприяє їх регенерації.

Проблемна шкіра

Проблемна шкіра, як і зріла, може бути жирною або сухою, проте у неї є свої особливі характеристики – вона схильна до вугрової висипки і появі прищів, і додає своїм власницям чимало неприємностей. При відсутності адекватного догляду стан проблемної шкіри може поступово посилитися; можлива поява рубців і порушення пігментації.

Додаткові рекомендації

Розмір пор також може служити індикатором типу шкіри: вузькі пори найчастіше вказують на суху шкіру, широкі, збільшені – на жирну.
Пам’ятайте, що існує багато факторів, що впливають на тип шкіри, таких як погода, емоції, гормони і стрес – через їх впливу стан шкіри постійно коливається.

Косметика для комбінованої шкіри, яка, за заявами виробників, виконує відразу кілька функцій (зменшує жирність Т-зони і зволожує шкіру на щоках), у багатьох фахівців по догляду за шкірою викликає підозри. Часто вони рекомендують використовувати різні засоби для Т-зони та інших частин обличчя, замість нібито універсальних продуктів.


Check Also

Кращі засоби для засмаги – цікаві питання і відповіді

Ця стаття – для тих, хто вважає засмагу найпереконливішим доказом вдалої відпустки. Ми навчимо вас …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *