Home / Дієти / Насіння льону як приймати для схуднення

Насіння льону як приймати для схуднення

Перші згадки про льон зустрічаються в 3000 р до н.е. в Месопотамії, де він використовувався для пряжі тонких шовковистих ниток.  Далі дізнаємось про насіння льону як приймати  правильно.

Насіння льону як приймати – склад

Насіння льону як приймати

Про користь льняного насіння дізналися набагато пізніше, через кілька століть в Єгипті та Каїрі. У VIII ст. король франків Карл Великий прийняв кілька законів, що зобов’язують населення створеної ним в Західній Європі величезної імперії, регулярно вживати в їжу насіння льону.

Зараз властивості лляного насіння детально вивчені, і вони користуються широким попитом населення по всьому світу. Однак не всім відомо про те, в чому полягає користь насіння льону, і як вони можуть використовуватися.

Корисні властивості лляного насіння обумовлені його складом. У нього входить 3 види цінних поліненасичених жирних кислот – Омега-3, Омега-6 і Омега-9, що забезпечують всі процеси життєдіяльності організму людини. Насіння льону – це джерело вітамінів F, A, E, B і селену, що сприяє очищенню організму від важких металів.

До складу насіння входять лігнано (відомі як «рослинні гормони» або «гормони природи»), що володіють антиоксидантними властивостями і перешкоджають розвитку раку. Антивірусні і антибактеріальні властивості, якими володіють насіння, обумовлені наявністю лецитину, рослинної клітковини і високим вмістом полісахаридів.

Насіння льону як приймати. Лікувальні властивості і вплив на організм

Різні органічні сполуки і поживні речовини в складі лляного насіння обумовлюють їх унікальні властивості.

Лікувальні властивості:

покращення стану головного мозку, шкіри і волосся;

прискорення ліпідного обміну, що сприяє схудненню;

захист клітин організму від руйнування;

позитивний вплив на шлунково-кишковий тракт;

покращення зору;

прискорення процесу «транспортування» корисних речовин;

зміцнення імунної системи;

антисептична дія.

Сприятливий вплив на організм насіння льону як приймати  виражається в профілактиці ряду захворювань – виразкової хвороби, гастриту, аутосклероза, онкологічних хвороб.

Насіння льону як приймати. Застосування насіння льону

Продукт широко застосовується в багатьох сферах (фармакології, косметології, кулінарії та ін.) за рахунок корисних властивостей і високого вмісту незамінних амінокислот, макроелементів і стеролів.

Фармакологія

Відомо, що насіння мають лікувальні властивості, але крім цього їх використання у фармакології обумовлено наявністю антибактеріального, противірусного, огортаючого і проносного ефекту.

Застосування в фармакології:

Як відхаркувальний і протикашлевий засіб при ГРВІ, сильному кашлі або бронхіті.

Для нормалізації показників вмісту цукру в крові для пацієнтів з діагнозом цукровий діабет.

При захворюваннях шлунково-кишкового тракту і профілактики їх виникнення, подальшого розвитку.

В якості профілактики та лікування хвороб серцево-судинної системи (знижують ймовірність нападів інфаркту та інсульту).

Для профілактики раку товстої кишки і молочної залози, а також інших онкологічних захворювань.

Народна медицина

Широке поширення насіння льону отримали в народній медицині. З давніх-давен вони використовувалися як проносний засіб з обволакуючими властивостями (наприклад, при виразковій хворобі, хронічному коліті, гастриті). Для приготування потрібно залити 1 ст. ложку насіння 2 склянками гарячої води і залишити на годину. Приймати розмочені насіння рекомендується перед їжею.

Інші показання і способи вживання в народній медицині:

Внутрішні набряки. Для приготування ліків потрібно 4 ч.л. подрібненого насіння залити 1 л води і варити протягом 15 хвилин. Для смаку рекомендується додати трохи соку лимона. Пити рекомендується по ½ склянки з проміжком в 2 години (бажано, в гарячому вигляді).

Ревматизм. Щоб приготувати ліки, потрібно до 2 ч.л. насіння додати 1,5 склянки води і варити не менше 15 хвилин, потім процідити отриманий розчин за допомогою марлі. Вживати по 1 ст. ложці близько 4-5 разів на добу.

Кашель. Для приготування народного засобу потрібно 3 ст. ложки насіння залити 1, 5 склянками води і варити не менше 10 хвилин, далі процідити і додати 5 чайних ложок кореня солодки. Додатково додається 400 г меду і вариться ще близько 5 хвилин. Випивати по 2/3 склянки до їди.

Насіння льону як приймати – косметологія

Насіння льону використовуються для поліпшення стану шкіри і волосся. Різноманітні маски з їх застосуванням роблять в салонах і в домашніх умовах. Вони призначені для різних типів шкіри, але після використання косметологічних засобів на основі лляного насіння рекомендується ретельно зволожити шкіру.

Маски з насінням льону для шкіри обличчя:

Щоб відновити пружність обличчя, підтягнути овал і вирівняти тон, рекомендується приготувати маску з вершками. Рецепт: 1 ст. ложку насіння залити 1 склянкою води і варити 15 хвилин. До остудженого відвару додається 2 ст. ложки вершків. Наносити маску рекомендується на все обличчя, приділяючи особливу увагу зоні навколо очей.

Щоб усунути лущення і зняти почервоніння, скористайтеся рецептом приготування маски з медом. Необхідно 1 ст. ложка насіння прокип’ятити у воді 15 хвилин і процідити. До отриманого настою додати 1 ст. ложку меду і персикового масла. Маска наноситься на все обличчя на 15-20 хвилин.

Для живлення сухої шкіри рекомендується приготувати маску з добавлянням рослинної олії. Потрібно 2 ст. ложки насіння подрібнити в муку, добавити 2 ст. ложки нерафінованої олії. Отриманий склад переливається в темний флакон і настоюється протягом 10 діб. Наноситься на обличчя ватним диском на ніч, не змивається.

Насіння льону як приймати для схуднення

Як відомо з джерел, що дійшли до нас, мелене насіння льону активно застосовувалося в якості корисної добавки в їжу для схуднення і очищення організму ще в Вавилоні, в III столітті до нашої ери. Втім, наші предки завжди знали і використовували цілющу силу цього джерела здоров’я. На довгий час ці знання стали недоступними для більшості людей.

І ось тепер, коли ожиріння стало бичем XXI століття, вчені знову активно заговорили про виняткову користь і благотворний вплив лляного насіння на весь організм. Це чудове насіння здатне налагодити здорову роботу наших органів і систем. І ще це відмінний союзник в боротьбі із зайвою вагою.

Давайте розберемося про насіння льону як приймати  правильно, про те, як заварювати насіння, коли і як їх пити для того, щоб досягти максимального ефекту схуднення.

Корисні властивості насіння льону при схудненні

Існує маса дієт для схуднення. Чому саме насіння льону? Та тому, що це природне джерело незамінних жирних кислот, які захищають наші клітини від виникнення ракових захворювань і одночасно зміцнюють імунну систему. А ще цей унікальний продукт багатий амінокислотами, калієм, вітаміном Е, клейковиною і мінеральними речовинами.

Користь льону очевидна, його насіння виступає, як неагресивне природне проносне, допомагає швидко виводити з організму продукти переробки – але ж це те, що потрібно для схуднення. До того ж, в цьому насінні міститься багато клітковини, яка має здатність посилювати перистальтику кишечника і, як губка, вбирати в себе шкідливі речовини.

Вас не буде мучити почуття голоду і не захочеться об’їдатися. Все це і робить насіння льону надзвичайно корисними для схуднення. Також льон перешкоджає всмоктуванню жиру в стінки кишечника. Насіння білого льону корисне не тільки для схуднення. Завдяки тому, що в зовнішньому шарі насіння льону міститься рослинний аналог жіночих гормонів – фітоестроген, льон при регулярному правильному споживанні полегшує жіночі страждання при клімаксі і запобігає появі онкологічних захворювань.

Льон неначе створений, щоб піклуватися про жіноче здоров’я і красу. Після регулярного вживання чарівного насіння гарантовано йде 2-3 зайвих кілограма, значно покращується стан волосся і шкіри. Вона стає більш пружною і підтягнутою, що буде, безсумнівно, приємним додатковим бонусом до схуднення.

Масло насіння льону холодного віджиму також застосовують для того, щоб домогтися ефекту схуднення. Воно нормалізує жировий обмін в організмі. Його додають вже в готові страви (салати, фреші).

Насіння льону як приймати для схуднення – рекомендації

Правильно приймаючи насіння льону, вдасться худнути на 2 кг кожен місяць. Дієтологи рекомендують:

щодня приймати насіння, подрібнене в кавомолці;

використовувати їх в якості добавок до їжі (з йогуртом, кефіром, фруктами);

випивати велику кількість води під час прийому насіння (від 2-х і більше літрів).

Схудненню активно сприяє відвар з насіння льону. Щоб його приготувати, потрібно 2 ст. ложки насіння залити в термосі 2-ма склянками окропу. Приготований настій рекомендується приймати за 30 хвилин до прийому їжі і перед сном.

Також фахівці радять подрібнювати насіння і їсти їх не більше 50 грам в день. Ви можете змолоти їх блендером, в кавомолці, потовкти в ступці, а потім додавати в супи, салати, каші, компоти, кисломолочні продукти та інші готові страви. Насіння поліпшать смак і текстуру улюблених страв.

Деякі просто розжовують насіння. Це втамовує голод і покращує обмін речовин. Також можна відварити або настоювати насіння в термосі і пити протягом дня. Насіння можна змолоти в борошно, змішати з пшеничним, вівсяним або гречаним борошном і використовувати для випічки. Але якщо ви хочете досягти максимального ефекту схуднення, кількість випічки і цукру краще обмежити або на час виключити ці продукти з раціону харчування.

Дієтологи радять для початку обмежитися однією чайною ложкою (5 грам) насіння і поступово збільшити дозу до 50 грам. Постійно, безперервно вживати льон не рекомендується. Оптимальний варіант: 14 днів прийому і стільки ж днів відпочинку.

Насіння льону як приймати. Рецепти приготування лляного насіння для схуднення

Якщо вам подобається смак лляного насіння, ви можете просто розжовувати насіння в якості перекусу і запивати очищеною водою або мінералкою без газу. Якщо ця страва вам не до вподоби, тоді невелику кількість насіння (чайну ложку) і додайте в порцію салату, супу або будь-якої іншої страви.

Не запасайтеся меленими насінням про запас, в подрібненому вигляді вони швидко псуються і втрачають свої цілющі властивості. Якщо вам дуже захочеться солодкого, не поспішайте наїдатися тістечками або цукерками. Змішайте ложку меленого насіння з чайною ложкою меду (ягідного варення або джему), і смачний корисний десерт готовий.

Рецепт для схуднення з насіння льону з кефіром

Цей рецепт має на увазі вживання лляного насіння з кефіром протягом трьох тижнів. Кефірно- лляний напій слід вживати за півтори години до прийому їжі. Якщо ви їсте тричі на день, значить, три рази. Поступово, на третьому тижні, збільште кількість насіння до трьох ложок за один прийом. Кефір можна замінити натуральним несолодким йогуртом.

Список інгредієнтів:

перший тиждень: 0,5 склянки (100 мл) кефіру (1%); ч. ложка меленого насіння льону;

другий тиждень: 0,5 склянки кефіру (1%); 2 ч. ложки меленого насіння;

третій тиждень: 0,5 склянки кефіру (1%); 3 ч. ложки меленого насіння.

Лляне насіння, додайте в кефір і перемішайте. Бажано, щоб напій постояв 5 хвилин перед вживанням.

Рецепт відвару з насіння льону для схуднення

Відвар слід приймати три рази на день, протягом 14 днів по півсклянки. Роблять це не пізніше, ніж за півгодини до прийому їжі. Після роблять тижневу перерву і знову п’ють відвар по такій же схемі ще два тижні. Довго зберігати його не варто, він втратить свої цілющі властивості. Щоб цього не сталося, готуйте відвар кілька разів на день.

Список інгредієнтів:

1 ч. ложка лляного насіння (5 грам);

200 мл окропу.

Залийте насіння льону окропом і варіть після закипання на малому вогні 30 хвилин під кришкою. Пийте по 100 мл до їди, приблизно за півгодини.

Рецепт настою з насіння льону

Настій краще готувати з вечора, щоб вночі насіння льону настоювалося. А на ранок цілющий напій буде готовий. Найзручніше це робити в термосі. Приймати його потрібно так само, як і відвар, 3 рази на день, по 100 мл перед їжею за півгодини.

Список інгредієнтів:

2 ч. ложки лляного насіння (10 грам);

2 склянки крутого окропу (400 мл).

Покладіть лляне насіння в термос, залийте окропом, закрийте термос. Залиште настоюватися на 7-8 годин. Вранці випийте натщесерце.

Рецепт вітамінного фрешу з лляною олією і меленим насінням льону

Це вітамінна бомба, яку найкраще пити вранці, теж натщесерце, за півгодини до сніданку, один раз в день. Вам знадобиться соковижималка. Але можна і по-старому: натерти моркву на тертці і віджати сік через марлю.

Список інгредієнтів:

 1 ст. ложка лляного насіння;

1 ч. ложка лляного масла;

1 склянка морквяного фрешу (250 г моркви).

Очистіть моркву, зробіть морквяний сік. Змішайте лляне насіння з фрешем і додайте лляне масло. Добре перемішайте. Напій повинен настоятися протягом 5 хвилин.

Насіння льону як приймати. Протипоказання

Лляне насіння, надзвичайно корисне в малих дозах, у великих може бути небезпечним для здоров’я. Перевищувати денну дозу споживання цього продукту (50 грам) чревате наслідками. Ціаногенні глікозиди при регулярному споживанні у великих кількостях шкідливі. А вони присутні в складі насіння і в допустимих дозах нормалізують обмін речовин. Утриматися від споживання лляного насіння лікарі рекомендують: вагітним жінкам;

людям із захворюваннями жовчного міхура і печінки;

при індивідуальній непереносимості продукту;

хворим на холецистит, коліт, панкреатит;

при метеоризмі;

дітям до 12 років.

Щоб уникнути запорів, під час вживання лляного насіння рекомендується пити побільше води.

Насіння льону як приймати. Відгуки для схуднення

Юна: Другий тиждень п’ю лляні настої. Заварюю в термосе і беру з собою на роботу, це дуже зручно. Скинула за тиждень 2 кг. Правда, перестала вживати всяку гадість і навіть почала робити зарядку. Кожного вечора замість того, щоб наїдатися перед сном, заварюю льон – це якось надихає.

Лідія: Уже кілька років періодично використовую молоте насіння льону. Просто додаю в їду. Я не очікувала особливого ефекту схуднення, хотіла трохи поправитися. Але звернула увагу: якщо раніше моя вага скакала плюс-мінус 3 кг, то зараз я перестала поправлятися. Приписую це льону. Успіваю за день переробити кучу справ. До того ж, назавжди зникли проблеми з ЖКТ.

Вікторія: Читала багато позитивнивідгуків про льон з кефіром і вирішила спробувати собі. Це  дійсно працює! Мій результат: мінус 5 кг за два з половиною тижняПомітила, що їм набагато менше, ніж раніше. «Ями шлунку» як і не бувало. Поступово, на другий тиждень, на вечерю беру лише насіння льону з кефіром замість звичайного харчування. Появилася легкість, стала веселішою (навіть чоловік помітив). Чого і всім вам раджу!

Насіння льону як приймати  – кулінарія

Лляне насіння має солодкуватий смак, що нагадує кунжут.

З насіння льону часто варять відвари, що нагадують кисіль. Його можна пити в чистому вигляді або з додаванням фруктових сиропів (для додання смаку). Такий відвар стане відмінним доповненням до круп’яних супів і каш.

Насіння використовуються і в раціоні вегетаріанців. Їх додають в овочеві та грибні супи, щоб зробити страву більш ситною і густою.

Насіння льону як приймати при вагітності

Клінічно підтверджено, що насіння льону безпечне для вагітних жінок, але за умови дотримання ними запропонованого дозування. Самостійне призначення їх прийому заборонено, потрібно обговорити це питання з лікарем.

Користь лляного насіння для вагітних жінок:

урівноваження гормонального фону;

прискорення обмінних процесів;

очищення судин від холестеринових «бляшок»;

позбавлення від закрепів (незмінних супутників вагітності);

мінімізація ризику формування важких хвороб ЦНС у малюка.

Насіння льону як приймати. Як вибрати і зберігати?

Лляне насіння можна купити цілими або розмолотими (подрібненими). Перші мають довгий період зберігання, але для їх прийому потрібно попереднє подрібнення в кавомолці. Розмелене насіння зберігаються протягом 6-16 тижнів.

Незалежно від форми лляного насіння, їх потрібно зберігати в холодильнику. Особливо це правило поширюється на подрібнене насіння, оскільки воно більш схильне  до окислення. Відразу після розпакування насіння рекомендується висипати в герметичний контейнер.


Check Also

Як поширюється коронавірус. Головні питання про COVID-19

Ми підготували масштабну візуалізацію даних про те, як поширюється коронавірус  і способи боротьби з ним. …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *