Home / Дозвілля / Як почистити утюг в домашніх умовах. Корисні поради

Як почистити утюг в домашніх умовах. Корисні поради

При тривалому застосуванні на підошві праски з’являється нагар, а в резервуарі для води утворюється накип. Це сильно ускладнює використання такого важливого побутового приладу. Адже при прасуванні нагар не дозволяє їй ковзати по тканині, що змушує докладати додаткових зусиль. Про те, як почистити утюг  в домашніх умовах піде мова далі.

Як почистити утюг. Методи очистки

Як почистити утюг в домашніх умовах. Корисні поради

 Як наслідок, витрачати більше часу на цю домашню роботу. До того ж сліди гару і накипу, які можуть виходити разом з парою, іноді залишаються на речах.

Щоб речі не були зіпсовані в найвідповідальніший момент, краще заздалегідь подбати про чистоту такого важливого побутового приладу. Щоб почистити праску в домашніх умовах, причому не тільки її підошву, а й видалити накип усередині корпусу, існує кілька досить ефективних способів.

Перш ніж приступати до чищення праски в домашніх умовах потрібно мати на увазі, що чистити підошву приладу гострими предметами або наждачним папером категорично забороняється.

Такі методи тільки подряпають поліровану поверхню, яку виробники спеціально роблять дуже гладкою для забезпечення найкращого ковзання по тканині.

Якщо вірити рекламним запевненням виробників прасок, то їх продукція виготовляється з таких сплавів, що нагар, накип та інші забруднення ніяк не можуть з’явитися на підошві сучасної праски.

Але насправді знання як почистити утюг  вдома знадобляться багатьом господарям, так як навіть найкращі праски за роки довгої експлуатації втрачають свій ідеальний вид.

Є дуже багато народних недорогих і безпечних засобів з очищення підошви праски. Вибирайте те, що вам підійде найкраще.

Зовсім не обов’язково витрачати гроші на подібний предмет побутової хімії, адже в кожному будинку знайдуться такі засоби, які стануть в нагоді, щоб почистити праску в домашніх умовах.

Візьміть на озброєння наступні поради:

Насипаємо на газету кам’яну сіль. Нагріваємо агрегат і водимо ним по шару солі, як ніби гладимо. Бруд дуже легко віддалиться таким простим способом, можна додати в сіль стружки з парафіну та свічки для більш кращого ефекту. Якщо є невелика пляма, то можна просто протерти серветкою, на яку треба попередньо нанести шар солі.

Ніж і наждачний папір ні в якому разі не можна використовувати для чищення підошви. Але якщо ви вже раніше пошкодили її саме так, то сумішшю парафіну і солі можна відновити шорстку підошву. Для профілактики можна раз на місяць проводити прасування по газеті з сіллю.

Деякі чистять таблеткою гідропериту, але її не можна радити. Різкий і їдкий запах газу, що виділяється може бути дуже шкідливим всім членам сім’ї.

Якщо є забруднення від розплавленого поліетилену, то від них можна позбутися за допомогою рідини для зняття лаку.

Добре допомагають промислові засоби для очищення скла, якщо є нагар. У цьому випадку агрегат не треба нагрівати.

Всі народні засоби і промислова побутова хімія можуть допомогти, якщо на прасці проблеми виникли зовсім недавно. Якщо від плям не позбуватися і продовжувати користуватися агрегатом, то можна тільки погіршити існуючі проблеми.

Неакуратне використання прасок призводить до швидкої зношуваності їх і неможливості використовувати за прямим призначенням.

Будь-які спроби почистити підошву праски механічними способами можуть зробити прилад непридатним для подальшого використання. Тому краще використовувати більш щадні способи, як почистити утюг.

Абразивні засоби:

Сіль і гаряча праска. На щільний папір або газету насипати дрібну сіль, розрівняти її. Праску добре нагріваємо, а потім вкрай обережно провести підошвою по шару солі, немов гладимо її. Нагар почне зчищатися, про що будуть свідчити потемнілі кристали солі.

До солі можна додати дрібно натертий парафін свічки. Це зробить процес очищення більш ефективним. Цей спосіб не підходить для прасок з тефлоновим покриттям.

Сіль і холодна праска. Цей спосіб очищення схожий з попереднім. Сіль насипають на щільний папір, але водити по ній потрібно холодною праскою. Робити це слід знову ж вкрай обережно, щоб не подряпати підошву приладу. Потемніла сіль означатиме, що чистка проходить успішно.

Сірникова коробка. Для чищення підошви від гару можна використовувати звичайну сірникову коробку. Краще, щоб вона була новою, так як у новій шар сірки не пошкоджений. Далі треба нагріти прилад і чистити його сірчаною смужкою сірникової коробки.

Хімічні засоби:

Олівець для чищення праски. Олівець для очищення праски від нагару продається в господарських магазинах. Він дуже простий у використанні.

Після кожного використання треба завжди протирати злегка вологою серветкою підошву. Така профілактика дуже дієва, так як прибираються свіжі частини волокон тканин і крохмалю, які ще не були під впливом високої температури і не встигли утворити нагар. В такому випадку ви довго не будете думати про те, чим можна почистити праску.

Прасування речей господині не буде приносити задоволення, якщо на підошві улюбленого помічника утворився накип. Це може статися, якщо у вашому регіоні дуже жорстка вода.

Засоби очищення, пропоновані в господарських магазинах, не відрізняються широким асортиментом. В основному це буде тільки олівець для чищення праски, його випускають багато підприємств. Треба завжди мати його вдома під рукою, щоб в екстреному випадку довго не роздумувати, як почистити утюг  від накипу.

Скористатися ним дуже просто. Уважно прочитайте відповідну до нього інструкцію. Купити олівець для чищення праски можна різних розмірів і навіть з ароматичними добавками.

Він не містить шкідливих для людини речовин, тому повністю безпечний, але треба дотримуватися техніки безпеки, так як ви будете працювати з праскою, яку треба нагріти до температури 140 ° С, при такій зазвичай гладять вовняні вироби.

Далі олівець наноситься на забруднені місця підошви, і вони протираються м’якою бавовняною ганчіркою. Подібні дії виробляються, якщо треба знати, як почистити утюг  паровий: отвори підошви такого агрегату натираються олівцем і випускається струмінь гарячої пари.

Нашатирний спирт. Цей спосіб краще застосовувати в добре провітрюваному приміщенні, так як буде сильний неприємний запах. Добре нагріту праску протерти змоченою в нашатирному спирті непотрібною ганчіркою.

Перекис водню. Тут знову ж таки краще проводити чистку в провітрюваному приміщенні. Поверхню підошви приладу протираємо ганчіркою, змоченою в перекису водню.

Харчова сода. Розчиняємо у воді харчову соду. Змочуємо в содовому розчині ватний диск або шматок тканини і протираємо ним холодну підошву праски. Після чистки протираємо поверхню від залишків розчину спочатку вологою ганчіркою, а потім сухою.

Гідроперит в таблетках. При застосуванні цього способу треба врахувати наявність сильного неприємного запаху. Таблеткою гідропериту необхідно натерти гарячу підошву приладу, почекати реакції, потім непотрібною ганчіркою ретельно протерти підошву від залишків гідроперита.

Столовий оцет. Це популярний засіб для чищення багатьох важких забруднень можна застосувати і для очищення праски від нагару в домашніх умовах. Для цього потрібно змочити в оцті шматок старої тканини. Потім протерти забруднену підошву приладу.

Оцет швидко випаровується, тому потрібно якомога частіше знову змочувати тканину. Якщо результат задовільний, то праску треба нагріти і очистити за допомогою пропрасовування мокрої тканини, а після сухої.

Як почистити утюг. Побутові засоби

Способи як почистити утюг  від нагару з підошви побутовими засобами Для першого способу, крім праски і парафіну, потрібно щось на кшталт піддону. Шматок свічкового парафіну або свічку потрібно звернути в бавовняну тканину.

Над піддоном треба вертикально тримати розігрітий прилад, це допоможе уникнути затікання парафіну в отвори на підошві праски. Потім акуратно натерти гарячу поверхню підошви нашим парафіновим олівцем.

Під час чистки розплавлений парафін буде стікати в піддон разом з гаром. Після закінчення роботи потрібно ретельно пропрасувати очищеною праскою тканину, щоб видалити залишки парафіну.

Щоб почистити поверхню підошви праски за допомогою господарського мила, необхідно розігріти праску, потім ретельно натерти підошву милом і вимкнути його. Коли прилад охолоне, намилену поверхню промити водою.

На підошву побутового приладу необхідно нанести будь-яку зубну пасту. Потім включити її і пропрасувати тканину, тим самим видаляючи і зубну пасту, і гар з підошви. Для того щоб засоби для чищення не забилися в отвори для пари, можна включити функцію відпарювання.

Як почистити утюг. Накип всередині корпусу

Очистити праску від нагару в домашніх умовах цілком можливо і не зажадає великих зусиль. Але будь-яка господиня, яка володіє приладом з функцією відпарювання, стикається і з іншою проблемою – накипом усередині корпусу.

Самоочищення приладу – це найпростіший спосіб очищення приладу від накипу, так як функція самоочищення є в багатьох сучасних прасках. Як її правильно використовувати, описано в інструкції до побутового приладу. Але зазвичай діє таким чином.

У резервуар приладу треба налити воду до позначки «максимум», на таку ж позначку встановити регулятор температури. Потім нагріти праску, дати охолонути і знову нагріти.

Нахилити її над піддоном і натиснути кнопку самоочищення. В результаті цих дій весь накип вийде з приладу через отвори на підошві разом з парою. Після очищення прилад кілька разів промити чистою водою.

Лимонна кислота. Розвести в гарячій кип’яченій воді пакет лимонної кислоти. Після повного розчинення порошку залити розчин в очищаючий прилад.

Далі прилад потрібно включити і добре нагріти. Після цього кілька разів включити функцію відпарювання.

Потім злити залишки кислотного розчину, замінюючи його кип’яченою водою, і повторити відпарювання. Знову злити залишки води. Тепер побутовий прилад можна сміливо використовувати.

Популярний засіб для чищення чайників зможе допомогти і в чищенні праски від накипу. Це засіб продається в господарських магазинах. Він легко і ефективно зможе очистити накип усередині приладу.

Його єдиний недолік – це довго не вивітрюється неприємний запах. Тому користуватися ним краще в провітрюваному приміщенні. Після чистки «антинакипіном» побутову техніку необхідно добре промити водою.

Газована мінеральна вода. Секрет успіху цього способу в тому, що в складі газованих напоїв є кислоти, які здатні розчиняти осад всередині праски. Мінеральну воду влити в резервуар для води і нагріти прилад, потім включити функцію відпарювання для виведення накипу.

Як почистити утюг. Засоби для чистки ванної

Популярні засоби очистки від вапняного нальоту в ванній, наприклад, Cilit, можна застосовувати і для очищення праски від накипу в домашніх умовах.

Для ефективного очищення потрібно перевернути його підошвою вгору і акуратно залити розчин в отвір для рідини. Залишити праску в перевернутому стані на 20 хвилин, після чого ретельно промити прилад проточною водою.

Будь-якій проблемі краще запобігти, ніж згодом вирішувати її. Тому не варто нехтувати кількома простими правилами:

при покупці праски уважно читати інструкцію до нього, виробники вказують в ній нюанси в експлуатації кожної моделі;

стежити за температурними режимами для різних видів тканин;

після кожного використання необхідно протирати підошву приладу мокрою тканиною, а також потрібно періодично очищати його від накипу;

виробляти чистку приладу слід завжди з обережністю, щоб не подряпати поверхню підошви.

Ці нескладні правила, як почистити утюг  дозволять цьому побутовому приладу довго і якісно виконувати свої функції.


Check Also

Місячний календар фінансів на липень 2022 року

Це здається містикою, але астрологія — наука, побудована на офіційних і достовірних цифрах. Місячний календар фінансів …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *