Home / Твоя краса / Догляд за ногами / Лікування варикозу п’явками – «за» і «проти»

Лікування варикозу п’явками – «за» і «проти»

Найголовнішим фактором розширення просвіту венозних судин, завдяки чому виникає закупорювання вени і викид крові у венозну систему. При цьому відбувається утворення тромбів і венозних вузлів.

Існують різні методи позбавлення від варикозу, однак запропонувати найбільш підходящий хворому, може тільки фахівець.

Не варто слухати поради обивателів, навіть якщо вони успішно вилікувалися або пройшли через операцію. Те, що підходить одному пацієнту, може бути абсолютно неприйнятним для іншого.

Використання п’явок в медицині

Що стосується лікування варикозу п’явками, то воно досі вважається досить спірним. Багато лікарів вважають це навіть небезпечним для здоров’я. Вони стверджують, що п’явки служать для розрідження крові, що ніяким чином не впливає на стан вен і звуження венозних судин.

До того ж, середовищем проживання п’явок є болото, а їх слина містить бактерії різних хвороб, що в умовах венозного застою крові є небезпечним. До побічних явищ при лікуванні п’явками належить виникнення абсцесів, тромбів, алергічних реакцій і пігментації.

З ранки в місці укусу п’явки може спостерігатися тривала кровотеча.

Багато хворих варикозом при лікуванні його п’явками, помічають позитивні результати, які не можна назвати тривалими, і вже через короткий проміжок часу хвороба загострюється з новою силою. Медицині відомі випадки виникнення після такого лікування трофічних виразок у важкій формі і навіть гангрени кінцівок.

Однак є й такі фахівці, які, незважаючи на неоднозначну реакцію, пропонують своїм пацієнтам лікування варикозу п’явками. Це – різновид нетрадиційної медицини, яку сьогодні практично витіснили інноваційні технології та сучасні методи лікування. Хоча буквально 20 – 30 років тому практично ніким не ставилося під сумнів отримання позитивних результатів при лікуванні варикозу п’явками.

Не можна не відзначити і лікувальної дії п’явок, що містять у своїй слині гірудин, що розріджує і оновлює кров людини, а також звужуючий судини. Тому деякі лікарі – флебологи використовують лікування п’явками в якості альтернативного методу лікування варикозу.

Особливості

Гірудотерапія має трохи протипоказань і побічних ефектів і, очищаючи кров, перешкоджає виникненню нових тромбів і розсмоктування вже наявних. Слід відзначити і більш низьку вартість процедури, ніж при подібних діях за допомогою хірургічного втручання.

Якщо хворий зважився при лікуванні своєї хвороби звернутися до гірудотерапії при варикозі, в першу чергу варто пам’ятати, що це відповідальний і складний процес, який під силу лише професіоналам.

В медичному закладі не тільки грамотно поставлять п’явок, але і попередять про побічні ефекти, а також на основі аналізів зможуть запобігти можливим ускладненням. Відразу побачити результат в даному випадку не вийде. Лікування вимагає тривалого часу, так як повний курс зазвичай складається з 8 – 9 процедур з перервою в один тиждень. Тільки дотримуючись усіх правил і регулярність лікування, можна добитися потрібного ефекту.

У спеціалізованому закладі хворому проведуть повне обстеження. Тільки при позитивних результатах і відсутності протипоказань, лікар приступає до процедур.

Лікування п’явками не можна застосовувати тим хворим, у кого є онкологічні хвороби, порушене згортання крові, понижений тиск. Гірудотерапію не слід робити вагітним жінкам і годуючим матерям.

Зазвичай п’явки розташовують по всій довжині пошкодженої вени. Але лікарі попереджають про шкоду самолікування. Правильно поставити п’явок може тільки фахівець. Найчастіше гірудотерапію при лікуванні варикозу суміщають з іншими методами, що дозволяє отримати кращий результат.

Отже, на підставі сказаного зрозуміло, що застосування п’явок при варикозі, в даний час, викликає багато суперечок серед медиків. Деякі вважають його досить ефективним, а інші – висловлюються проти нього, називаючи таких лікарів ошуканцями і шарлатанами.


Check Also

Місячний календар краси на вересень 2018 року

Кожна жінка хоче бути гарною. Тому вона повинна стежити за своїм зовнішнім виглядом, правильно харчуватися …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.