Головна » Здоров'я » Лікування хронічного кашлю методом усунення причини його виникнення

Лікування хронічного кашлю методом усунення причини його виникнення

Багато людей звикли лікувати хронічний кашель, не розбираючись в причинах його появи, адже він є всього лише ознакою якогось захворювання. Не знаючи, що лікувати, дуже складно позбутися недуги. Щоб поліпшити стан здоров’я і усунути такий неприємний ознака, важливо встановити причини хронічного кашлю, а вони можуть бути найрізноманітнішими.

 Перш за все, слід знати, що така ознака є рефлексом дихальних шляхів нашого організму на потрапляння в них чужорідних елементів. Ними можуть бути віруси, мікроби, частинки пилу. Цей процес являє собою захисний рефлекс, що виникає для видалення з дихальних шляхів подразників – диму, пилу, пилку, мокротиння.

 Ви постійно кашляєте, хоча не палете і не страждаєте на бронхіальну астму? Можливо, у вашому організмі протікають якісь приховані захворювання, які і викликають такий патологічний стан.

 Коли виникає рефлекс хронічного кашлю

 Хронічний кашель – це кашлеві рефлекси, які турбують людину тривалий час, при цьому раніше застосовувані препарати рідко приносять хворому полегшення.

 Зазвичай такий процес в організмі викликається такими захворюваннями:

 астма;

 алергічний риніт;

 синусит;

 шлунково-стравохідний рефлюкс.

 Іноді рефлекс може виникати і при попаданні в дихальні шляхи чужорідного предмету, зазвичай відбувається таке у дітей. Кашльовий рефлекс не завжди виникає при ураженні легенів або бронхів, найчастіше чинниками, що викликають такий стан людини, стають інші, здавалося б, несуттєві причини.

 У дорослих людей найпоширенішою причиною такого процесу є куріння. Якщо ви навіть не маєте такої шкідливої звички, але при цьому ваші близькі вживають нікотин, пасивне куріння може викликати хронічний кашель. Особливо шкідливим тютюновий дим є для дітей, тому захистите свою дитину від такого несприятливого фактора.

 Постназальний синдром алергічного риніту

 Алергічний риніт завжди супроводжується постназальним синдромом, коли виділення з носа стікають по задній стінці горла, дратують її і викликають кашльовий рефлекс. Цей болісний стан, який не приносить полегшення, зазвичай без утворення мокротиння.

 Розпізнати постназальний синдром можна за такими ознаками:

 нежить;

 закладеність носа;

 відчуття слизу в горлі;

 бажання прочистити горло.

 Однак, у багатьох людей постназальний синдром не викликає всіх цих симптомів, а виявляється тільки кашльовими нападами.

 Патологічні процеси захворювань травної системи

 Не тільки патологічні процеси, що протікають в дихальних шляхах, можуть викликати сухий або з мокротою хронічний кашель, захворювання шлунково-кишкового тракту теж можуть сприяти цьому. Гастроезофагеальна рефлюксна хвороба розвивається у випадку, коли викид вмісту шлунка, що має високу кислотність, потрапляє в стравохід.

 Такий процес провокує спазм дихальних шляхів, і як результат – кашель. Іноді їжа може потрапляти навіть в легені, тоді відбувається пошкодження легеневої тканини через високу кислотність вмісту шлунка.

 Супутніми проявами захворювання стають такі ознаки:

 печія;

 неприємний присмак у роті;

 напади задухи.

 Кашляючи під час викиду вмісту шлунку в стравохід, людина відчуває біль за грудиною.

 Інші причини симптому

 Тривалі кашлеві напади або покашлювання можуть турбувати людину і при недолікованому бронхіті. При цьому захворюванні виникає кашель з мокротою, власне, вона і викликає рефлекс.

 Хронічний кашель  при бронхіті значно посилюється і доставляє хворому безліч неприємних відчуттів, якщо він вживає нікотин. Саме тому на час лікування  слід відмовитися від куріння і виключити дію інших дратівливих факторів, таких як сухе або холодне повітря, різкі запахи.

 Часто цей симптом виявляється і при тонзиліті – запальному процесі глоткових мигдалин. Виявляється хвороба сильним болем у горлі, високою температурою, загальною слабкістю. Хворі скаржаться на відчуття присутності клубка в горлі, першіння, саме ці ознаки і стають причинами появи кашлю при хронічному тонзиліті.

 Бронхіальна астма – друга найпоширеніша причина кашльових нападів. Це захворювання може викликати ускладнений кашель, якщо своєчасно не надати хворому медичну допомогу. Саме астма викликає таку ознаку у дітей, крім кашльових нападів у дитини в грудях батьки можуть почути важку задишку і хрипи.

 Астма може носити сезонний характер, коли у людини виникають алергічні реакції на певні алергени, наприклад, цвітіння деяких рослин. Стан хворого може погіршуватися при впливі на дихальні шляхи холодного або сухого повітря, різких запахів.

 Викликати застійний процес в дихальних шляхах можуть і онкологічні захворювання, алергічні стани організму, серцева недостатність. Навіть деякі медичні препарати, наприклад, інгібітор АПФ, застосовуваний при серцевій недостатності, можуть викликати кашлеві напади. Крім того, психологічні стани і нервові розлади можуть стати причинами таких неприємних змін в організмі.

 Як проходить лікування

 Лікувати будь який симптом потрібно виходячи з причин, які його викликали. Саме тому перед тим як почати лікувати хронічний кашель, фахівці проводять діагностику, спрямовану на встановлення причин такого процесу в організмі.

 Ці патологічні стани обов’язково повинні лікуватися, оскільки можуть стати причинами таких ускладнень:

 головні болі;

запаморочення;

 посилене потовиділення;

 перелом ребер.

 Ще до того як будуть встановлені причини кашльових нападів і призначено лікування хронічного кашлю, можна полегшити стан хворого такими простими діями:

 Пийте більше рідини, адже рясне пиття розріджує мокротиння і прискорює процес її відходження з дихальних шляхів;

 Полощіть горло протягом дня слабким сольовим розчином або відваром ромашки. Такі дії допоможуть зняти запалення і усунути яскраво виражений больовий синдром;

 Під час нічного сну намагайтеся перебувати в напівсидячому положенні;

 Використовуйте льодяники від кашлю для пом’якшення слизової оболонки горла;

 Мед допомагає зняти запалення, додбавте його в будь яке питво, але за умови, що у вас немає алергії на продукти бджільництва.

 Як допоміжні методи лікування, можна використовувати народні засоби – чаї з м’яти, евкаліпта і кореня імбиру.

 Після проведення діагностики, фахівець скаже, чим вилікувати хронічний кашель. При алергічному риніті призначаються антигістамінні і судинозвужувальні препарати. Якщо кашель викликаний рефлюксною хворобою, то крім препаратів, що знижують кислотність шлункового соку, потрібне дотримання дієти, відмова від вживання їжі за кілька годин до сну, сон з піднятою головою.

 Вилікувати кашель при хронічному бронхіті та тонзиліті, які викликані бактеріями, можна антибіотиками. Ці запальні процеси, що протікають в органах дихальних шляхів, доставляють пацієнтам сильні больові відчуття, тому для зняття больового синдрому їм призначаються знеболюючі препарати.

Check Also

Вправи для спини.

Вправи для спини.

Сучасний спосіб життя, на жаль, не кращим чином позначається на здоров’ї хребта. Вправи для спини …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *