Home / Здоров'я / Лікування хронічного кашлю методом усунення причини його виникнення

Лікування хронічного кашлю методом усунення причини його виникнення

Багато людей звикли лікувати хронічний кашель, не розбираючись в причинах його появи, адже він є всього лише ознакою якогось захворювання. Не знаючи, що лікувати, дуже складно позбутися недуги. Щоб поліпшити стан здоров’я і усунути такий неприємний ознака, важливо встановити причини хронічного кашлю, а вони можуть бути найрізноманітнішими.

 Перш за все, слід знати, що така ознака є рефлексом дихальних шляхів нашого організму на потрапляння в них чужорідних елементів. Ними можуть бути віруси, мікроби, частинки пилу. Цей процес являє собою захисний рефлекс, що виникає для видалення з дихальних шляхів подразників – диму, пилу, пилку, мокротиння.

 Ви постійно кашляєте, хоча не палете і не страждаєте на бронхіальну астму? Можливо, у вашому організмі протікають якісь приховані захворювання, які і викликають такий патологічний стан.

 Коли виникає рефлекс хронічного кашлю

 Хронічний кашель – це кашлеві рефлекси, які турбують людину тривалий час, при цьому раніше застосовувані препарати рідко приносять хворому полегшення.

 Зазвичай такий процес в організмі викликається такими захворюваннями:

 астма;

 алергічний риніт;

 синусит;

 шлунково-стравохідний рефлюкс.

 Іноді рефлекс може виникати і при попаданні в дихальні шляхи чужорідного предмету, зазвичай відбувається таке у дітей. Кашльовий рефлекс не завжди виникає при ураженні легенів або бронхів, найчастіше чинниками, що викликають такий стан людини, стають інші, здавалося б, несуттєві причини.

 У дорослих людей найпоширенішою причиною такого процесу є куріння. Якщо ви навіть не маєте такої шкідливої звички, але при цьому ваші близькі вживають нікотин, пасивне куріння може викликати хронічний кашель. Особливо шкідливим тютюновий дим є для дітей, тому захистите свою дитину від такого несприятливого фактора.

 Постназальний синдром алергічного риніту

 Алергічний риніт завжди супроводжується постназальним синдромом, коли виділення з носа стікають по задній стінці горла, дратують її і викликають кашльовий рефлекс. Цей болісний стан, який не приносить полегшення, зазвичай без утворення мокротиння.

 Розпізнати постназальний синдром можна за такими ознаками:

 нежить;

 закладеність носа;

 відчуття слизу в горлі;

 бажання прочистити горло.

 Однак, у багатьох людей постназальний синдром не викликає всіх цих симптомів, а виявляється тільки кашльовими нападами.

 Патологічні процеси захворювань травної системи

 Не тільки патологічні процеси, що протікають в дихальних шляхах, можуть викликати сухий або з мокротою хронічний кашель, захворювання шлунково-кишкового тракту теж можуть сприяти цьому. Гастроезофагеальна рефлюксна хвороба розвивається у випадку, коли викид вмісту шлунка, що має високу кислотність, потрапляє в стравохід.

 Такий процес провокує спазм дихальних шляхів, і як результат – кашель. Іноді їжа може потрапляти навіть в легені, тоді відбувається пошкодження легеневої тканини через високу кислотність вмісту шлунка.

 Супутніми проявами захворювання стають такі ознаки:

 печія;

 неприємний присмак у роті;

 напади задухи.

 Кашляючи під час викиду вмісту шлунку в стравохід, людина відчуває біль за грудиною.

 Інші причини симптому

 Тривалі кашлеві напади або покашлювання можуть турбувати людину і при недолікованому бронхіті. При цьому захворюванні виникає кашель з мокротою, власне, вона і викликає рефлекс.

 Хронічний кашель  при бронхіті значно посилюється і доставляє хворому безліч неприємних відчуттів, якщо він вживає нікотин. Саме тому на час лікування  слід відмовитися від куріння і виключити дію інших дратівливих факторів, таких як сухе або холодне повітря, різкі запахи.

 Часто цей симптом виявляється і при тонзиліті – запальному процесі глоткових мигдалин. Виявляється хвороба сильним болем у горлі, високою температурою, загальною слабкістю. Хворі скаржаться на відчуття присутності клубка в горлі, першіння, саме ці ознаки і стають причинами появи кашлю при хронічному тонзиліті.

 Бронхіальна астма – друга найпоширеніша причина кашльових нападів. Це захворювання може викликати ускладнений кашель, якщо своєчасно не надати хворому медичну допомогу. Саме астма викликає таку ознаку у дітей, крім кашльових нападів у дитини в грудях батьки можуть почути важку задишку і хрипи.

 Астма може носити сезонний характер, коли у людини виникають алергічні реакції на певні алергени, наприклад, цвітіння деяких рослин. Стан хворого може погіршуватися при впливі на дихальні шляхи холодного або сухого повітря, різких запахів.

 Викликати застійний процес в дихальних шляхах можуть і онкологічні захворювання, алергічні стани організму, серцева недостатність. Навіть деякі медичні препарати, наприклад, інгібітор АПФ, застосовуваний при серцевій недостатності, можуть викликати кашлеві напади. Крім того, психологічні стани і нервові розлади можуть стати причинами таких неприємних змін в організмі.

 Як проходить лікування

 Лікувати будь який симптом потрібно виходячи з причин, які його викликали. Саме тому перед тим як почати лікувати хронічний кашель, фахівці проводять діагностику, спрямовану на встановлення причин такого процесу в організмі.

 Ці патологічні стани обов’язково повинні лікуватися, оскільки можуть стати причинами таких ускладнень:

 головні болі;

запаморочення;

 посилене потовиділення;

 перелом ребер.

 Ще до того як будуть встановлені причини кашльових нападів і призначено лікування хронічного кашлю, можна полегшити стан хворого такими простими діями:

 Пийте більше рідини, адже рясне пиття розріджує мокротиння і прискорює процес її відходження з дихальних шляхів;

 Полощіть горло протягом дня слабким сольовим розчином або відваром ромашки. Такі дії допоможуть зняти запалення і усунути яскраво виражений больовий синдром;

 Під час нічного сну намагайтеся перебувати в напівсидячому положенні;

 Використовуйте льодяники від кашлю для пом’якшення слизової оболонки горла;

 Мед допомагає зняти запалення, додбавте його в будь яке питво, але за умови, що у вас немає алергії на продукти бджільництва.

 Як допоміжні методи лікування, можна використовувати народні засоби – чаї з м’яти, евкаліпта і кореня імбиру.

 Після проведення діагностики, фахівець скаже, чим вилікувати хронічний кашель. При алергічному риніті призначаються антигістамінні і судинозвужувальні препарати. Якщо кашель викликаний рефлюксною хворобою, то крім препаратів, що знижують кислотність шлункового соку, потрібне дотримання дієти, відмова від вживання їжі за кілька годин до сну, сон з піднятою головою.

 Вилікувати кашель при хронічному бронхіті та тонзиліті, які викликані бактеріями, можна антибіотиками. Ці запальні процеси, що протікають в органах дихальних шляхів, доставляють пацієнтам сильні больові відчуття, тому для зняття больового синдрому їм призначаються знеболюючі препарати.


Check Also

Що таке коронавірус – ознаки захворювання, ефективні рекомендації

Коронавіруси – це родина  вірусів, які можуть викликати звичайну застуду, важкий гострий респіраторний синдром (SARS) …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *