Home / Здоров'я / Ефірні олії від застуди: ароматна терапія у вас вдома

Ефірні олії від застуди: ароматна терапія у вас вдома

Простудні захворювання, ГРВІ, ГРЗ – всі ці терміни знайомі нам фактично з дитинства. Навряд чи яка-небудь хвороба може змагатися з ними за частотою і поширеністю. Нездужання на тлі переохолодження або проникнення в організм вірусу стабільно відчуває кожна людина хоча б раз на рік. Цьому схильні діти, підлітки, дорослі та літні люди.

 А що у вашій аптечці від застуди?

 Кожен з нас лікується «на свій смак». Хтось віддає перевагу дорогим медикаментозним препаратам, хтось використовує банальний «Аспірин», хтось захлинаючись п’є перетерту малину з окропом, хтось готує молочні цибульні відвари і настої з трав, хтось невпинно ставить гірчичники і парить ноги.

 Впоратися з застудою в цілому нескладно. Але часом так хочеться швидше подолати нездужання і встати на ноги, не беручи різнорідних синтетичних ліків проти вірусу!

 Ефірні олії  – універсальний засіб, який з успіхом застосовується в косметології і народній медицині. Концентрат чудово допомагає позбутися застуди, причому використовувати його можна в принципово в різних варіаціях. Деякі вважають за краще застосовувати аромаолії в інгаляціях, інші використовують їх як базу в розтираннях.

 Яка олія допомагає найбільш результативно? Найбільшою популярністю по праву користуються хвойні, ментолові і евкаліптові продукти. За ними слідують екстракти цінних порід дерев і цитрусових.

 Не варто забувати і про базу, яка необхідна в якості основи для підготовлюваної суміші. В її ролі люди застосовують олію зародків пшениці, жожоба, каріте, виноградних кісточок. Оптимальний і найбільш доступний варіант – оливкова олія першого віджиму.

 Ще одна ремарка: щоб лікування виявилося результативним, всі компоненти повинні бути справжніми. Купуючи підробку, яка є сильно ароматизованим хімічним продуктом, ви ризикуєте не тільки не отримати бажаного, але і добитися прямо протилежного ефекту. Натуральна продукція реалізується в основному в аптеках і спеціалізованих магазинах.

 Те ж саме стосується базового інгредієнта. Якщо це оливкова олія «Extra Virgin», купувати її потрібно не в сумнівних супермаркетах, а в магазинах, де реалізований товар представлений з усіма стандартами якості. Справжні засоби абсолютно безпечні, і ними можна користуватися навіть маленьким дітям.

 Як застосовувати ароматні «ліки»?

 Способи застосування аромаолій від застуди різноманітні.

 Найбільш затребувані і результативні з них:

 Інгаляції (вдихання гарячої пари над посудом, або за допомогою спеціального приладу – інгалятора);

 Розтирання (спини, грудної клітки, шиї);

 Ванни (прийом ванн з добавлянням кількох крапель засобу для загального підвищення і зміцнення імунних функцій організму);

 Аромалампи (поширення концентрату в повітрі житла);

 Класичний масаж (базова + ефірна олія).

 Терапевтичні властивості ефірних олій

 Яка аромаолія найкраще допомагає при застуді? Тут навряд чи можна зупинитися на чомусь конкретному. Важливо враховувати етіологію, характер перебігу і тип захворювання, щоб підібрати для його усунення ідеальний засіб.

 Яким чином ефірні олії впливають на організм:

 Антисептики: гвоздика, чебрець, розмарин, шавлія, чайне дерево, пачулі, кориця;

 Імуностимулятори: ладан, кедр, іланг-іланг, лаванда, ісопу, ялівець, ромашка, евкаліпт, ментол, троянда, сосна;

 Протизапальні: чебрець, мирт, грейпфрут, апельсин, материнка;

 Противірусні: фенхель, герань, м’ята, меліса;

 Жарознижуючі: бергамот, лимон, лаванда, евкаліпт, м’ята, ромашка;

Загальнозміцнюючі: сандал, троянда, аніс, фенхель, ладан.

 Серед аромаолій проти застуди найбільш універсальним вважається ефір чайного дерева. Він володіє жарознижуючою, зміцнюючою, антисептичною, болезаспокійливюою та імуномодулюючою властивістю.

 В цілому ця ефірна олія найбільш популярна зважаючи на багатства своїх корисних якостей. Її застосовують для зняття запалень, регенерації шкіри, загоєння ран, лікування респіраторних хвороб.

 Профілактичні заходи від застуди

 В епідеміологічні періоди винятково важливо вдаватися до профілактичних заходів. Тоді вам не доведеться гадати, як саме впливати на «корінь зла» і лікувати хворобу.

 Підбирайте імуностимулюючі та імуномодулюючі олії. А використовувати їх можна як завгодно: приймаючи релаксуючі ванни, розбризкуючи по житловому приміщенню, запалюючи спеціальні лампи, здійснюючий шведський масаж з використанням концентрату і бази.

 Аромаолії в якості захисту від застуди дітям краще всього пропонувати як парові інгаляції. Суть в тому, що це не боляче, і навіть дуже приємно, тому ваш малюк не стане вередувати і відмовлятися від процедури.

 Для зміцнення імунітету і захисту від вірусів використовуйте наступні ефірні олії: евкаліпт; сандал; чебрець; равенсара; грейпфрут; чайне дерево; розмарин; майоран; імбир; кориця; м’ята перцева; фенхель; орегано.

 Напевно ви знаєте – чим раніше починається лікування, тим вища ймовірність його швидкого й успішного результату. Запущену хворобу лікувати куди важче, крім того, в боротьбі з нею такі м’які методи можуть виявитися безсилими.

 Тому якщо відчуваєте наступ застуди, не лінуйтеся сходити в аптеку за аромаоліями і негайно почати терапію.

 Найкраща інгаляція:

 Роздушіть 2-3 зубчики часнику; помістіть в ємність з водою і прокип’ятіть;

Зніміть крутий «часниковий» окріп з вогню, добавте в рідину по 1 краплі олій лаванди, евкаліпта, грейпфрута, фенхеля і чорного перцю. Якщо у вас немає настільки багатого набору, використовуйте 1-2 діючих компонента, але вибирайте найактивніші – базилік, чайне дерево або імбир;

Сядьте за стіл і поставте перед собою гарячу ємність. Накрийте голову рушником, щоб пар не виходив назовні;

Глибоко дихайте над парою – 5-7 хвилин. Повторюйте 2-3 рази на день до повного одужання. Такий засіб чудово допомагає усунути кашель, пом’якшує роздратоване горло, регулює температуру тіла, відновлює сили і зміцнює захисні функції.

 Якщо ви відчайдушно не бажаєте дихати гарячим повітрям, або у вас є проблеми зі здоров’ям, що виключають цей метод, спробуйте холодні або гарячі компреси з використанням ефірної олії  ялівцю, ялиці або сосни. Особливо корисно застосовувати цей метод при бронхітах, тонзилітах і фарингітах, розташовуючи аплікацію на горловій частині шиї і грудній клітці.

 Вашу застуду супроводжує так звана «лихоманка на губі»? Простудний герпес також відмінно піддається лікуванню аромаоліями. Просто змащуйте виразку ефіром перцевої або колосової м’яти. Для якнайшвидшого загоєння і відторгнення шанкра також застосовують олію чайного дерева, що володіє потужною антисептичною і ранозагоювальною властивістю.

 Ефірні олії  при сильному жарі

 Якщо ви відчуваєте інтенсивний жар в тілі, і ваша температура перевалила за 37,5, спробуйте розтирання або холодні компреси з використанням ефірів. Але пам’ятайте – якщо жар аж надто лякає, викликайте невідкладну допомогу!

 Для компресів і масажів використовуйте олії бергамоту, м’яти, евкаліпта, меліси, лаванди або сандалу. 10 крапель різнорідних концентратів змішайте з 1 ст.л. базової олії, змочіть в масі складений шматочок бинта, рясно промокніть його і накладіть на лоб.

 Інший варіант – втирати субстанцію між лопаток до повного вбирання. Класичний масаж при високій температурі під забороною.

 При стандартній для ГРВІ міалгії і ломоти в тілі слід прийняти ванну з декількома краплями аромаолій.

 При лікуванні нежиті можна вставляти в ніздрі диски, змочені в розчині, або періодично змащувати слизову за допомогою ватної палички. Тільки обов’язково змішуйте ефіри з основою! Концентровані продукти цілком можуть спалити ніжну внутрішню оболонку носа.


Check Also

Що таке коронавірус – ознаки захворювання, ефективні рекомендації

Коронавіруси – це родина  вірусів, які можуть викликати звичайну застуду, важкий гострий респіраторний синдром (SARS) …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *