Home / Твоя краса / Тіло / При яких захворюваннях можна використовувати вібраційний масаж?

При яких захворюваннях можна використовувати вібраційний масаж?

Вібраційний масаж  представляє собою коливальний вплив на організм. Здійснюється це спеціальними прийомами або апаратом. Він використовується для зменшення болю, запалення, а також як тонізуючий засіб. Ще з давнини люди вивчали дію вібрації на організм людини, але лише в 19-му столітті вдалося розробити спеціальні прийоми.

 Варто враховувати дозування, так як тривалий механічний вплив може, навпаки, стати причиною розвитку проблем і захворювань. Саме тому варто знати основну інформацію про подібний масаж.

 Як зробити вібраційний масаж для дитини і дорослого правильно

 Механічний вплив володіє подразливим ефектом на нервові закінчення. Якщо провести курс лікування, то може поліпшити діяльність лімфатичної, нервової і кровоносної системи.

 Рекомендується проводити сеанси при судомах, а також для зняття запалень при бронхіті, остеохондрозі і при захворюваннях шлунково-кишкового тракту.

 Перед тим як виконувати основні маніпуляції рекомендується розігріти тіло за допомогою погладжувань і розтирань. Інтенсивність вібраційного впливу необхідно збільшувати поступово. Найкраще проводити сеанси через день.

 Загалом, вібрація може бути безперервною і переривчастою. У першому випадку маніпуляції здійснюються, не відриваючись від поверхні тіла за допомогою ритмічних коливань. Другий тип вібрації полягає в декількох одиночних ударах, які виконують, дотримуючись ритму, тобто після кожного руху руки відриваються від поверхні.

 Безперервна вібрація поділяється на такі види:

 Стабільна. Її правильно робити на одному місці не переміщаючи рук. Використовується для внутрішніх органів;

 Точкова. Роблять її одним пальцем і використовують для зняття больового синдрому;

 Лабільна. У такому разі коливання передаються на всю масажовану поверхню. Використовують при паралічі і для відновлення м’язів і сухожиль;

 Підштовхування. Застосовується при масажі внутрішніх органів;

 Струси. Найчастіше ним масажують внутрішні органи.

 Виконувати вібраційні масажі для дітей і дорослих можна пальцями, тильною стороною долоні, кулаками і рукою складеною “човником”.

 Важливі особливості:

 Масаж живота можна проводити тільки з дозволу лікаря. Людям з каменями в нирках і жовчному міхурі заборонено його використовувати. Рухи повинні відбуватися виключно за годинниковою стрілкою, починаючи з пупка;

 У лежачому положенні вплив здійснюється лише на спину, живіт і ноги, для масажування інших частин тіла людина повинна перебувати в сидячому положенні;

 Здійснювати маніпуляції можна прямо по шкірі або навіть через одяг, все залежить виключно від власних уподобань;

 Не використовуйте ніяких жирових засобів для змазування тіла перед сеансом;

 При будь-яких хворобливих відчуттях масаж необхідно зупинити;

 Дрібні з невеликою амплітудою вібрації призводять до розслаблення, а переривчасті з великою амплітудою викликають протилежну реакцію;

 Поліпшення повинні бути видні відразу після першого сеансу, але тільки якщо все було зроблено правильно.

 При виборі апарату для вібраційного масажу обов’язково зверніть увагу на насадки, що йдуть в комплекті. Щоб пройтися по опуклим формам тіла, важливо мати увігнуту насадку, а для запалу підійде варіант з кульками.

 Як використовувати вібрації при бронхіті?

 Найчастіше подібне захворювання  супроводжується сильним кашлем, особливо це стосується дитини. Важливо в лікуванні вивести мокроту, інакше мікроби накопичуються і бактерії розмножуються, що тільки посилює проблему.

 Для лікування ідеально підходить вібрація. Спеціальний вплив допоможе при бронхіті та інших захворюваннях  легенів. Загалом, методика ґрунтується на ритмічному постукуванні.

 Особливості вібраційного масажу при бронхіті у дитини залежить від його віку:

 Якщо дитині менше рочку, то необхідно руку покласти на спину дитини, але, не торкаючись хребта, і легенько постукати кулаком по своїй руці. У підсумку спина дитини отримує певну вібрацію, що, в свою чергу, допомагає вивести мокроту;

 Якщо дитині більше року, то можна легенько стукати прямо по спині. Пам’ятайте про те, що не можна торкатися хребта, оскільки це може травмувати.

 Протягом сеансу рекомендується обхопити дитину за ребра і на видиху трохи притиснути його. При бронхіті вібраційний масаж необхідно робити знизу вгору. Мінімальний вік для використання подібних маніпуляцій – 6 міс.

 Невелика порада, щоб краще впоратися з проблемою – проводьте процедуру через 30 хв. після прийому ліків. Щоб мокрота у дітей відходила швидше, є один секрет.

 Необхідно розташуватися на дивані або ліжку, а дитину помістити на коліна так, щоб його голова спадала на диван, а спина перебувала на колінах, і в такій позі робити масаж. Завдяки силі тяжіння мокрота буде набагато краще виходити з легких.

 Вібраційні масажі грудної клітки для дорослої людини мають свої особливості. Спочатку вплив має відбуватися ззаду, а далі варто перейти на боки. Можна все виконувати руками або ж використовуючи масажер. Хворий повинен розміститися на животі, а під нього варто покласти валик або звичайну подушку.

 Важливо, щоб плечі розміщувалися нижче останніх ребер. Під час масажу рекомендується пацієнту кілька разів сісти, глибоко вдихнути і різко видихнути. При регулярному проведенні можна позбутися сезонних захворювань, а також зміцнити бронхи і бронхіальне дерево.

 Апаратний вібраційний масаж

 Існують різні насадки, призначені для лікування тих чи інших захворювань. Розглянемо основні напрями використання вібраційного апарата.

 Область спини. Застосовується при певних проблемах з хребтом, а також при травмах і інфекціях. На апарат надягають напівкруглі гумові або силіконові насадки. Інтенсивність рухів повинна бути невеликою. Больові точки необхідно розминати кульками. Сеанс може тривати від 3-х до 10-ти хв.

 Область живота. Рекомендується проводити при в’ялості мускулатури преса, а також при атонії шлунка і кишок. Корисні сеанси будуть при хронічному гастриті і холециститі. Використовуються напівкруглі насадки.

 Для поліпшення стану м’язів апарат повинен здійснювати кругові рухи, а також по ходу волокон м’язів. Застосовуючи процедуру для внутрішніх органів, інтенсивність вібрації повинна бути невеликою. Триває сеанс 5-8 хв.

 Кінцівки. Призначають при невритах і невралгії. Корисний масаж при паралічі і при різних травмах. Триває від 3-х до 5-ти хв.

 Сечовий міхур. Рекомендується проводити процедури при слабкості його мускулатури. Робити все варто після спорожнення. Механічний вплив припадає на надлобкову область. Триває сеанс мінімум 5 хв., Але не більше 10-ти хв.

 Вакуумно-вібраційний масаж  в косметології

 Вчені довели, що механічні дії активують і підсилюють процес вироблення колагену і еластину, покращують циркуляцію крові і допомагають спалювати калорії. Завдяки коливанням розширюються судини, підвищується приплив крові, клітини насичуються киснем. У підсумку зникають набряки, шкіра стає гладкою та еластичною.

 Варто також сказати про те, що, враховуючи збільшення відтоку лімфи, з організму виводяться шлаки, токсини і поліпшується обмін речовин. Якщо регулярно робити вібраційний масаж, то можна позбутися від жиру і целюліту. Проводити процедури можна як руками, так і вакуумно-вібраційним апаратом.

 Протипоказання вібраційного масажу

 Грудний та інші види вібраційного масажу не рекомендується проводити, якщо він приносить, хоч який-небудь дискомфорт, запаморочення і викликає інші побічні ефекти.

 Заборонено робити його також при вібраційній хворобі, кровотечах та онкологічних захворюваннях.

 Протипоказаний масаж людям з шкірними запаленнями, при лихоманці, гемофілії, туберкульозі, разіті, тромбозі, варикозі і т.п.


Check Also

Привітання з днем Святого Миколая. Корисна підбірка

Святого Миколая люблять всі діти і чекають його не менш Санта Клауса. Саме він є …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *