Home / Здоров'я / Коричневі виділення при вагітності на ранніх строках

Коричневі виділення при вагітності на ранніх строках

Зміна кольору вагінальної секреції може бути викликана природними і патологічними причинами. Коричневі виділення  без запаху і болю при цьому не можна вважати нешкідливими. Незважаючи на відсутність супутньої симптоматики, такі клінічні прояви досить часто вказують на проблеми зі здоров’ям.

Коричневі виділення. Опис і характеристика

Коричневі виділення при вагітності на ранніх строках

Коричневі виділення  без запаху – це узагальнене поняття. Таким чином можна описати темно-жовтийу, бурий, світлий і темний коричневий, а також чорний слиз.

Основними її складовими є секрет, що виробляється залозами репродуктивної системи, і рідина з цервікального каналу. Нехарактерне забарвлення білі набувають при попаданні в них окислювальної і згорнутої крові.

При цьому виділення світло-або темно-коричневого відтінку можуть зовсім не пахнути, неприємні відчуття не з’являються.

Такі зміни спостерігаються в період вагітності і в різні фази циклу. Жінки не сприймають їх як ознаки хвороби. Побутує помилкова думка, що патологія завжди повинна супроводжуватися неприємними відчуттями. Насправді все трохи інакше. В організмі може перебувати прихована загроза, на яку вказує лише нехарактерний секрет.

Коричневі виділення у жінок: норма і патологія

Поява слизу з коричневим відтінком вважається варіантом норми в наступних випадках:

прийом оральних засобів контрацепції;

пошкодження стінок шийки матки або піхви при інтимній близькості;

перший секс;

коричнева  перед місячними;

протягом двох діб після закінчення критичних днів.

Виникнення нехарактерної секреції при цьому не сигналізує про розвиток хвороби інтимного характеру. Подібна симптоматика з’являється внаслідок гормональних змін і по ряду інших причин. Якщо ж слиз стає багатим, неоднорідним, то це свідчить про наявність порушень у жінок в репродуктивній системі.

У нормі коричнева рідина іноді з’являється в момент овуляції, в процесі імплантації плодового яйця. Характер секреції при цьому короткочасний і мажучий.

Запідозрити патологію можна в наступних випадках:

виділення спостерігаються, але жінка не приймає при цьому гормональні контрацептиви;

утворюється нехарактерний  слиз в період менопаузи, коли регули відсутні більше року;

з’являється коричневий  слиз після кожної інтимної близькості;

присутня  супутня симптоматика (запах, біль, гіпертермія).

Наявність патологічної секреції – привід для відвідин гінеколога. Вона часто вказує на захворювання, які при відсутності належної терапії можуть призвести до серйозних наслідків.

Коричневі виділення, що з’являються в різні періоди циклу

Коричневий слиз у жінок з’являється в різні періоди циклу. Такі зміни нерідко вказують на розвиток патології, але в певних ситуаціях розцінюються як варіант норми.

Виділення  – перед місячними

За кілька діб до того, як повинні прийти місячні, іноді відзначається коричнева мазня. Якщо такий симптом з’являється одноразово, то приводу для занепокоєння немає. Він вказує на те, що в матці почався процес відторгнення ендометрію.

Серед чинників, здатних спровокувати тривалу коричневу секрецію перед місячними (близько тижня), виділяються:

схильність до стресів;

неправильна організація раціону харчування;

дотримання суворої дієти;

ведення нездорового способу життя;

хронічне недосипання;

наявність шкідливих звичок;

надмірне фізичне перенапруження;

гормональні коливання.

Поява рідини коричневого кольору нерідко вказує на збій циклу і розвиток патологій. Особливу небезпеку несуть ті білі, які супроводжуються нехарактерним запахом і болем в області попереку і живота.

В середині циклу

Досить часто коричневі виділення, що мажуться з’являються в період овуляції, який припадає на саму середину циклу. У цей момент плодове яйце дозріває і виходить з фолікула. При цьому ушкоджуються дрібні судини, що навіть зумовлено виділенням крові. Вона потрапляє в секрет, окислюється і витікає назовні. Тому утворюється коричнева мазня, що володіє темним або світлим відтінком.

Така слиз не має ніякого запаху, але іноді може супроводжуватися слабко вираженими  больовими відчуттями в нижній частині живота. Ці симптоми вказують на сприятливий період для зачаття.

Замість місячних

Темно-коричневі виділення  без запаху іноді відзначаються після статевого акту. Якщо таке явище спостерігається одноразово, то приводу для тривоги немає. Побоювання повинні викликати мажучий секрет, що з’являється замість місячних. Подібні зміни найчастіше вказують на гормональні порушення. Вкрай важливо виявити їх причину і усунути її.

Після місячних

Мазанина, що володіє коричневим відтінком, може спостерігатися на початку циклу – відразу після закінчення регул. Поява коричневих виділень після місячних обумовлено природними причинами. Залишки крові і ендометрія, які не встигли вийти в критичні дні, поступово згортаються і набувають такий відтінок. Вони не викликають неприємних відчуттів, не володіють запахом і через пару діб зникають.

Якщо ж згодом з’являються болі, а обсяг виділень збільшується, то потрібно без зволікання обстежитися у гінеколога.

Незначна кількість коричневої секреції після закінчення регули нерідко спостерігається у жінок в післяпологовий період. Стінки дітородного органу ще розтягнуті і ослаблені, і призводить до появи подібної симптоматики. Як тільки тонус матки повернеться в норму, подібних білей після критичних днів вже не буде.

Патологічні причини

Нехарактерні виділення можуть виникати під впливом патологічних чинників. Багато з них протікають безсимптомно, і на їх наявність вказує лише, мажучий  коричневий секрет. Як правило, подібні клінічні прояви спостерігаються в разі поразки дітородного органу. Вони можуть з’явитися до регули, відразу після їх завершення, а іноді і в інші періоди циклу.

Ерозія

Виразки на шийці дітородного органу часто не проявляються ніякими симптомами. Зрідка лише можуть з’являтися мізерні коричневі виділення  після інтимної близькості. Коли масштаби ураження збільшуються, а патологія знаходиться в запущеній стадії, то слиз набуває різкий, гнійний аромат.

Ендометріоз

При розвитку цієї патології відзначається аномальне розростання функціонального маточного шару. За рахунок цього кров з дітородного органу не може вийти назовні і починає накопичуватися в порожнині матки і статевих шляхах. Як наслідок цього – поява коричневої мазні після закінчення місячних.

Поліпи

Рясний темний секрет, що з’являється через деякий час після того, як закінчилися місячні, вважається явною ознакою патології. Спровокувати цей процес можуть поліпи, що розростаються на тканинах шийки матки або самому дітородному органі. Крім мізерних білей при цьому нерідко відзначається затримка регул. При розростанні наросту спостерігаються також больові відчуття і гній в складі секрету.

Новоутворення

При розростанні доброякісних або злоякісних утворень нерідко відзначається поява коричневого  слизу. Вкрай важливо їх виявити на ранній стадії розвитку, щоб запобігти серйозним ускладненням.

Коричневі виділення. Профілактика і лікування

Щоб уникнути подібних проблем, слід дотримуватися нескладних рекомендацій:

Не нехтувати правилами інтимної гігієни. Підмиватися потрібно двічі на добу і використовувати при цьому не звичайне мило, а спеціальні засоби.

Під час критичних днів замінювати гігієнічну приналежність кожні 3-4 години.

Щоденні прокладки використовувати не регулярно, а лише в середині циклу і ближче до початку критичних днів, коли обсяг секреції збільшується.

Дотримуватися здорового харчування. Скоротити до мінімуму вживання шкідливих продуктів і збільшити кількість овочів і фруктів в раціоні. Меню повинно бути повноцінним і збалансованим.

Відмовитись від шкідливих звичок. Паління і зловживання алкогольними напоями негативно позначаються на стані репродуктивної системи.

Не перенапружуватися. Фізичні навантаження повинні бути помірними.

Дотримуватися режиму дня. Повинно бути достатньо часу для сну і відпочинку.

Своєчасно лікувати будь-які захворювання, незалежно від природи їх появи.

Систематично проходити огляд у гінеколога.

Схема терапії багато в чому залежить від причини появи коричневих виділень, що не супроводжуються неприємним запахом і больовими відчуттями. Якщо їх спровокувало гормональне порушення, то призначають прийом гормональних медикаментозних засобів.

У разі розвитку ерозії, ендометріозу, появи новоутворень або поліпів вдаються до оперативного втручання. У післяопераційний період проводиться медикаментозна терапія, спрямована на повне відновлення репродуктивної системи.

Причини, що провокують появу коричневої мазні, бувають різні. Нерідко такі симптоми виникають внаслідок природних процесів, що протікають в організмі. Іноді ж вони сигналізують про розвиток захворювання.

Вкрай важливо виявити його на початковій стадії розвитку, коли єдиним клінічним проявом патології є нехарактерна секреція. Потрібно обов’язково проконсультуватися з лікарем. Зміна характеру виділень може вказувати на серйозні проблеми зі здоров’ям, здатні спричинити за собою ряд ускладнень.

Коричневі виділення при вагітності

Вагітність це одна з чудес в людському світі. Це важливий момент у житті всіх жінок. Саме цей період таїть в собі багато загадок і непередбачуваних процесів, які до кінця не може пояснювати навіть сучасна медицина.

Але є речі про які добре відомо і потрібно знати, щоб уникнути не потрібних наслідків. Про один з цих речей зараз ми поговоримо. Це коричневі виділення  на ранніх термінах вагітності. Але по-перше давайте ознайомитися з фізіологічними виділеннями на ранніх термінах вагітності, і взагалі, повинні вони бути чи ні.

Період вагітності від першого до останнього дня контролюється гормонами, саме їх зміна в організмі дає початок всім процесам які налаштовують організм матері для вирощування та захисту ембріона, а в кінці і народження дитини.

Основні гормони які пов’язані з виділеннями з піхви, це прогестерон і естроген. Саме підвищення концентрації цих гормонів призводять до підвищеного виділення.

Фізіологічними або нормальними вважаються виділення по конституції і кольору:

  1. Прозорі, або не прозорі зі світло жовтуватим відтінком.
  2. Білі або білі з жовтим відтінком.
  3. Слизові. Найчастіше саме таке виділення турбує жінок, але не варто боятися від цього. Коли плід прикріплюється всередині матці, організм «захищає» плід від навколишнього середовища. Для цього воно створює слизову пробку в каналі шийки матки, яка стане бар’єром від інфекції ззовні. Ось і звідки слизові виділення.

Треба ще й звернути увагу на те що всі фізіологічні виділення не мають запаху. Неприємний запах швидше за все свідчить про патологію.

Коричневі виділення  на ранніх термінах вагітності вважається небезпечною ознакою, тому що може супроводжуватися з відшаруванням плаценти. Пам’ятайте, це не пряма ознака і є багато причин які можна вважати «порівняно фізіологічними».

Небезпечними вважаються ще й:

  1. Сірнисті виділення. Свідчать про грибкові інфекції.
  2. Жовті або зелені виділення. Це свідчить про піогенні інфекції. Небезпека полягає в тому, що вона може потрапити всередину матки і завдати шкоди дитині.
  3. 3. Кров’янисті виділення. Це найнебезпечніша ознака. Є велика ймовірність або навіть можна стверджувати, що йде відшарування плаценти і якщо не вжити термінових заходів то це може закінчуватися з летальним результатом для дитини.

Коричневі виділення на ранніх термінах. Причини

Прикріплення ембріона всередині матки.

Протягом від 7 до 14 днів після зачаття відбувається одноразове виділення, і воно не супроводжується з болями. Пам’ятайте, якщо це трапляється періодично і супроводжується болями внизу живота то це швидше за все патологія. Обов’язково треба звернутися до акушера.

  1. Чергова менструація.

Дні передбачуваної наступної менструації може супроводжуватися невеликим виділенням коричневого кольору, без запаху.

  1. Завмерла вагітність.

Вона діагностується за допомогою УЗД обстеження, де серцебиття плода не прислуховується.

4.Передлежання плаценти.

Це той випадок коли плацента розташована перед шийкою матки. Протягом вагітності матка в порівнянні з плацентою збільшується непропорційно, і це не співвідношення призводить до виділення рідини коричневого кольору.

  1. Папіломи.
  2. Позаматкова вагітність.

Це той випадок коли ембріон прикріплюється не досягаючи матки, тобто прикріплюється в матковій трубі. Плід збільшується і починає розтягувати маткову трубу. Це і супроводжується з коричневим виділенням. Надалі зі збільшенням плода виділення стають все частішими і більшими. Позаматкова вагітність легко діагностується за допомогою ультразвукового дослідження.


Check Also

Що таке коронавірус – ознаки захворювання, ефективні рекомендації

Коронавіруси – це родина  вірусів, які можуть викликати звичайну застуду, важкий гострий респіраторний синдром (SARS) …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *