Home / Здоров'я / Що означають коричневі виділення після місячних

Що означають коричневі виділення після місячних

Досить часто жінки, стурбовані здоров’ям свого організму, особливо молоді дівчата, скаржаться на таку проблему, як коричневі виділення з піхви після закінчення місячних. Коли ж слід бити на сполох, щоб своєчасно виявити можливі патології і захворювання, серед яких можуть бути пухлини і безпліддя.

Коричневі виділення – можливі причини

Що означають коричневі виділення після місячних

Якщо виділяється рідина має темно-коричневий відтінок, сама по собі не має неприємного запаху, при цьому ви не відчуваєте дискомфорт, біль і спазми внизу живота, неприємний свербіж, коросту або печіння в промежині, то це зовсім не привід для занепокоєння. Це цілком нормальне явище, оскільки остання виділена кров виводиться з організму повільніше, а тому відбувається її згортання, в результаті чого ця кров набуває такий темно-коричневий колір.

Якщо ж ці коричневі виділення продовжуються більше трьох днів після закінчення місячних, характеризуються поганим запахом і супроводжуються хворобливими, неприємними відчуттями, дискомфортом внизу живота, свербінням в промежині, то варто звернутися до гінеколога.

Зазначені симптоми характерні для таких захворювань статевої системи, як гіперплазія ендометрія, ендометрит і ендометріоз, які необхідно вчасно правильно діагностувати, щоб вилікувати і уникнути ускладнень, серед яких можуть бути безпліддя і навіть злоякісні і доброякісні пухлини.

Коричневы видылення. Що таке ендометрит?

Ендометрит – захворювання, що характеризується запаленням внутрішньої слизової оболонки матки – ендометрія – викликане пневмококами, стрептококами або стафілококами.

Бактерії з’являються і розмножуються в порожнині матки у жінки в результаті хірургічних операцій, таких, як аборт або після складних пологів.

Гостра форма ендометриту характеризується такими симптомами:

Тривалі коричневі виділення  перед місячними і після

Постійні спазми, біль, дискомфорт внизу живота

Підвищена температура тіла

Слабкість, млявість організму, м’язова втома

При хронічному ендометриті підвищеної температури у жінок може і не спостерігатися. Оскільки симптоми цього захворювання практично не відчутні і властиві багатьом іншим хворобам, більшість жінок їх просто ігнорують. Звертаються в клініку жінки тільки в міру появи ускладнень, а саме – тривалих мысячних. Останні ж, є результатом відшарування слизової оболонки матки на початковій стадії. Ендометрит може призвести до безпліддя.

Коричневі виділення.  Ендометріоз: симптоми і діагностика

Ендометріоз – це захворювання жіночої статевої системи, що характеризується збільшенням і нашаруванням ендометріальних клітин, а згодом і потовщенням ендометріальної тканини. Це свого роду доброякісна пухлина. На це захворювання за статистикою найчастіше схильні жінки і дівчата у віці від двадцяти п’яти до тридцяти п’яти – сорока років.

Симптоми ендометріозу такі:

Тривалі сильні місячні (більше 10 днів)

Болі внизу живота

Коричневі виділення  з піхви

Проривні кровотечі між місячними, в середині циклу

Результатом цього захворювання може також стати безпліддя. Діагностувати ендометріоз самостійно неможливо, це завдання гінеколога. Сама по собі пухлина не пройде, в короткі терміни від неї позбутися неможливо. Ця доброякісна пухлина досить довго збільшується в розмірах і перестає рости після настання клімаксу. Через деякий час після настання менопаузи його розміри можуть трохи зменшитися.

З метою більш точної і правильної діагностики, в деяких випадках лікар може рекомендувати додатково провести спеціальний аналіз крові – тест на онко-маркер.

Коричневі виділення. Гіперплазія ендометрію

Також однією з причин темно-коричневих виділень з піхви може бути гіперплазія ендометрію.

Крім всіх тих симптомів, які характерні для перерахованих вище захворювань, цієї патології притаманні помітні видозміни слизової оболонки матки. А саме: збільшення товщини і ущільнення стінок ендометрія приблизно на 1,5 см, не у відповідності з поточною фазою менструального циклу. Гіперплазія ендометрію може виникнути у жінок в період менопаузи, що дуже небезпечно.

Причина цього захворювання – порушення гормонального балансу, а також спадкова схильність до цієї хвороби.

Тут лікар повинен обов’язково призначити процедуру гістологічного дослідження.

В якості профілактики гіперплазії ендометрія можна приймати протизаплідні таблетки з комбінованим складом.

Інші причини, що викликають коричневі виділення

Коричневі виділення  можуть виникнути в результаті травматичного і необережного статевого акту. Грубий, неуважний партнер може випадково пошкодити стінки піхви або шийку матки своїм статевим органом. В результаті такого пошкодження жіночих статевих органів спостерігаються також і болі внизу живота. Виділення зазвичай тривають недовго і лікувати їх слід утриманням від статевого акту.

Нерідко рідкі виділення коричневого відтінку після місячних можуть бути реакцією на деякі засоби контрацепції, а також, як реакція на встановлену спіраль.

Слизова оболонка піхви часто пошкоджується у жінок, в організмі яких відбувається збій гормонів, а саме – брак естрогенів. Часті коричневі  виділення  після закінчення місячних є нормальним явищем групи ризику належать жінки, у яких недавно почалася менопауза, жінки, які вживають протизаплідні таблетки і молоді мами, які годують груддю.

Також причиною темних виділень після місячних може виявитися позаматкова вагітність. При такій вагітності плід прикріплюється і розвивається не в порожнині матки, а в інших органах жіночої статевої системи, наприклад: в яєчниках, фаллопієвих трубах, черевної порожнини. Тоді допоможе лише хірургічна операція з видалення плоду.

Жіноча статева система – одна з найскладніших систем органів і тканин людського організму, яка реагує, як на зовнішні зміни і втручання, так і на внутрішні.

Нерясні коричневі виділення  протягом декількох днів після місячних – це абсолютно нормальне явище, яке не повинно відразу лякати. Це всього лише залишилася, остання кров, яка виводиться з організму повільніше, тому відбувається її згортання і вона стає темного кольору.

Жіночий організм – дуже складна і специфічна система, профілактики від перерахованих вище захворювань, як такої в даний момент не існує. Рекомендується лише своєчасно звертатися до висококваліфікованого фахівця в разі необхідності, бути уважним до змін циклу, загальному стану організму, щоб вчасно виявити будь-які порушення в роботі статевих органів.

Важливий також правильний підбір і використання засобів контрацепції. Для цього настійно рекомендується радитися з гінекологом, дотримуватися правил інтимної гігієни в повсякденному і статевому житті.

Більш детальну інформацію про жіночих виділеннях Ви отримаєте, подивившись


Check Also

Як пошити маску. Види та способи як зробити маску

Як тільки стало відомо, що люди почали хворіти не тільки в Китаї, але і за …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.