Home / Здоров'я / Що означають коричневі виділення після місячних

Що означають коричневі виділення після місячних

Досить часто жінки, стурбовані здоров’ям свого організму, особливо молоді дівчата, скаржаться на таку проблему, як коричневі виділення з піхви після закінчення місячних. Коли ж слід бити на сполох, щоб своєчасно виявити можливі патології і захворювання, серед яких можуть бути пухлини і безпліддя.

Коричневі виділення – можливі причини

Що означають коричневі виділення після місячних

Якщо виділяється рідина має темно-коричневий відтінок, сама по собі не має неприємного запаху, при цьому ви не відчуваєте дискомфорт, біль і спазми внизу живота, неприємний свербіж, коросту або печіння в промежині, то це зовсім не привід для занепокоєння. Це цілком нормальне явище, оскільки остання виділена кров виводиться з організму повільніше, а тому відбувається її згортання, в результаті чого ця кров набуває такий темно-коричневий колір.

Якщо ж ці коричневі виділення продовжуються більше трьох днів після закінчення місячних, характеризуються поганим запахом і супроводжуються хворобливими, неприємними відчуттями, дискомфортом внизу живота, свербінням в промежині, то варто звернутися до гінеколога.

Зазначені симптоми характерні для таких захворювань статевої системи, як гіперплазія ендометрія, ендометрит і ендометріоз, які необхідно вчасно правильно діагностувати, щоб вилікувати і уникнути ускладнень, серед яких можуть бути безпліддя і навіть злоякісні і доброякісні пухлини.

Коричневы видылення. Що таке ендометрит?

Ендометрит – захворювання, що характеризується запаленням внутрішньої слизової оболонки матки – ендометрія – викликане пневмококами, стрептококами або стафілококами.

Бактерії з’являються і розмножуються в порожнині матки у жінки в результаті хірургічних операцій, таких, як аборт або після складних пологів.

Гостра форма ендометриту характеризується такими симптомами:

Тривалі коричневі виділення  перед місячними і після

Постійні спазми, біль, дискомфорт внизу живота

Підвищена температура тіла

Слабкість, млявість організму, м’язова втома

При хронічному ендометриті підвищеної температури у жінок може і не спостерігатися. Оскільки симптоми цього захворювання практично не відчутні і властиві багатьом іншим хворобам, більшість жінок їх просто ігнорують. Звертаються в клініку жінки тільки в міру появи ускладнень, а саме – тривалих мысячних. Останні ж, є результатом відшарування слизової оболонки матки на початковій стадії. Ендометрит може призвести до безпліддя.

Коричневі виділення.  Ендометріоз: симптоми і діагностика

Ендометріоз – це захворювання жіночої статевої системи, що характеризується збільшенням і нашаруванням ендометріальних клітин, а згодом і потовщенням ендометріальної тканини. Це свого роду доброякісна пухлина. На це захворювання за статистикою найчастіше схильні жінки і дівчата у віці від двадцяти п’яти до тридцяти п’яти – сорока років.

Симптоми ендометріозу такі:

Тривалі сильні місячні (більше 10 днів)

Болі внизу живота

Коричневі виділення  з піхви

Проривні кровотечі між місячними, в середині циклу

Результатом цього захворювання може також стати безпліддя. Діагностувати ендометріоз самостійно неможливо, це завдання гінеколога. Сама по собі пухлина не пройде, в короткі терміни від неї позбутися неможливо. Ця доброякісна пухлина досить довго збільшується в розмірах і перестає рости після настання клімаксу. Через деякий час після настання менопаузи його розміри можуть трохи зменшитися.

З метою більш точної і правильної діагностики, в деяких випадках лікар може рекомендувати додатково провести спеціальний аналіз крові – тест на онко-маркер.

Коричневі виділення. Гіперплазія ендометрію

Також однією з причин темно-коричневих виділень з піхви може бути гіперплазія ендометрію.

Крім всіх тих симптомів, які характерні для перерахованих вище захворювань, цієї патології притаманні помітні видозміни слизової оболонки матки. А саме: збільшення товщини і ущільнення стінок ендометрія приблизно на 1,5 см, не у відповідності з поточною фазою менструального циклу. Гіперплазія ендометрію може виникнути у жінок в період менопаузи, що дуже небезпечно.

Причина цього захворювання – порушення гормонального балансу, а також спадкова схильність до цієї хвороби.

Тут лікар повинен обов’язково призначити процедуру гістологічного дослідження.

В якості профілактики гіперплазії ендометрія можна приймати протизаплідні таблетки з комбінованим складом.

Інші причини, що викликають коричневі виділення

Коричневі виділення  можуть виникнути в результаті травматичного і необережного статевого акту. Грубий, неуважний партнер може випадково пошкодити стінки піхви або шийку матки своїм статевим органом. В результаті такого пошкодження жіночих статевих органів спостерігаються також і болі внизу живота. Виділення зазвичай тривають недовго і лікувати їх слід утриманням від статевого акту.

Нерідко рідкі виділення коричневого відтінку після місячних можуть бути реакцією на деякі засоби контрацепції, а також, як реакція на встановлену спіраль.

Слизова оболонка піхви часто пошкоджується у жінок, в організмі яких відбувається збій гормонів, а саме – брак естрогенів. Часті коричневі  виділення  після закінчення місячних є нормальним явищем групи ризику належать жінки, у яких недавно почалася менопауза, жінки, які вживають протизаплідні таблетки і молоді мами, які годують груддю.

Також причиною темних виділень після місячних може виявитися позаматкова вагітність. При такій вагітності плід прикріплюється і розвивається не в порожнині матки, а в інших органах жіночої статевої системи, наприклад: в яєчниках, фаллопієвих трубах, черевної порожнини. Тоді допоможе лише хірургічна операція з видалення плоду.

Жіноча статева система – одна з найскладніших систем органів і тканин людського організму, яка реагує, як на зовнішні зміни і втручання, так і на внутрішні.

Нерясні коричневі виділення  протягом декількох днів після місячних – це абсолютно нормальне явище, яке не повинно відразу лякати. Це всього лише залишилася, остання кров, яка виводиться з організму повільніше, тому відбувається її згортання і вона стає темного кольору.

Жіночий організм – дуже складна і специфічна система, профілактики від перерахованих вище захворювань, як такої в даний момент не існує. Рекомендується лише своєчасно звертатися до висококваліфікованого фахівця в разі необхідності, бути уважним до змін циклу, загальному стану організму, щоб вчасно виявити будь-які порушення в роботі статевих органів.

Важливий також правильний підбір і використання засобів контрацепції. Для цього настійно рекомендується радитися з гінекологом, дотримуватися правил інтимної гігієни в повсякденному і статевому житті.

Більш детальну інформацію про жіночих виділеннях Ви отримаєте, подивившись


Check Also

Що таке коронавірус – ознаки захворювання, ефективні рекомендації

Коронавіруси – це родина  вірусів, які можуть викликати звичайну застуду, важкий гострий респіраторний синдром (SARS) …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.