Home / Здоров'я / Йодова сітка: її використання при кашлі, хворому горлі, нежиті

Йодова сітка: її використання при кашлі, хворому горлі, нежиті

У домашній аптечці кожної людини є флакон з йодом. Ми його купуємо, щоб при необхідності можна було обробити забої або садна, але мало хто з нас знає інше застосування цього засобу. Ставлення медицини до йоду в останні роки змінилося, тепер багато людей почали активно використовувати його чудодійні властивості. Отож, про те, що таке йодова сітка: її використання при кашлі, хворому горлі, нежиті, поговоримо далі в статті.

Поява йоду

Застосування цього засобу з метою лікування багатьох захворювань було відомо ще в 1812 році. Вперше йодотерапія, як метод оздоровлення організму, почала застосовуватися хіміком Б. Куртуа. Заслуга вченого у відкритті цієї дивовижної речовини методом обробки сірчаною кислотою золи морських водоростей.

У ті часи використовували засіб як антисептик при проведенні будь-яких операцій. Завдяки його потужним антисептичним властивостям рівень смертності після операції скоротився на 20%.

Медичні працівники почали застосовувати йод не зовсім за призначенням: ним припікали фурункули і чиряки, і виявили, що початкове запалення проходить набагато швидше.

Саме в цей час з’явилася йодова сітка, яка налічує вже давню історію свого існування в сфері медичної науки. Тоді вона користувалася великим успіхом, її використання допомагало позбутися від лихоманки, віспи, суглобових уражень і простудних захворювань.

Йодова сітка: її використання при кашлі, хворому горлі, нежиті

Користь йодної сітки

Використання йоду, який наноситься на тіло у вигляді горизонтальних і вертикальних смуг на певній відстані, створюючи сітку, дає такі можливості:

виявити дефіцит цієї речовини в організмі;

полегшити стан хворого при кашлі;

відновити носове дихання при нежитю;

зняти запалення з хворого горла;

ефективно і безпечно лікувати застуду у жінок при вагітності.

Корисна дія йоду при його зовнішньому застосуванні полягає в бактерицидних властивостях цієї речовини. Головний ефект від нанесення йодової сітки на грудну клітку або іншу частину тіла в тому, що ця бактерицидна речовина дуже швидко проникає через шкіру всередину організму і поширюється по всій кровоносній системі.

Там він згубно впливає на патогенні мікроорганізми, руйнує їх. Така дія призупиняє розвиток хвороби, сприяючи швидкому відновленню організму.

Крім того, корисна дія такого візерунка обумовлена тим, що в місцях нанесення йоду розширюються кровоносні судини і прискорюється кровообіг в обробленій ділянці тіла. Таким чином, при лікуванні певного захворювання цей цілющий засіб потрібно наносити на уражену зону: при ангіні – на горло, при кашлі – на грудну клітку.

Йодний малюнок корисно робити при лікуванні захворювань: ГРВІ; бронхіт; ларингіт; трехеіт; ангіна; забої; розтягування; гематоми; остеохондроз; артрити, артрози;
радикуліти.

Йодний малюнок корисно наносити на шкіру і при дефіциті цієї речовини в організмі, адже такі дії попереджають розвиток захворювань щитовидної залози. При вагітності йодова сітка сприяє повноцінному розумовому і фізичному розвитку плода дитини.

Йодова сітка: Правила нанесення

Зручно наносити гратчастий візерунок на тіло за допомогою косметичних ватних паличок. Для процедури необхідно використовувати 5% -ий розчин йоду. У ньому необхідно змочити паличку і нанести на тіло горизонтальні і вертикальні лінії, відстань між ними повинна бути в 1 см.

Перш ніж наносити сітку на тіло, необхідно провести тест. Він потрібен для того, щоб виключити розвиток алергічних реакцій на використовувану речовину. Для цього на внутрішню сторону зап’ястя або передпліччя нанесіть тонку смугу йоду і почекайте 15-30 хвилин.

Якщо ви не відчуваєте печіння або свербежу, а також не бачите почервоніння, значить, можна сміливо наносити сітку. Категорично заборонено наносити малюнок на область серця, а також на шкіру з елементами висипань, подразнення і запалення.

Йодова сітка: Лікуємо простудні захворювання

Якщо людину турбує сухий кашель, йому допоможе йодна сітка на грудну клітку. Особливо ефективним метод вважається на початковому етапі розвитку застуди. При кашлі йодову сітку необхідно нанести на груди, уникаючи області серця. Таку ж решітку можна намалювати на спині в зоні розташування легенів.

При використанні йодової сітки при кашлі у дітей і дорослих поліпшується кровообіг, досягається зігріваючий ефект, знищуються хвороботворні мікроорганізми. Вже наступного дня буде відходити харкотиння.

Для тих, хто хоче швидко позбутися від нежитю, теж підійде цей метод лікування. При нежиті йодову сітку наносять тонкими акуратними лінями на область перенісся і крила носа.

Процедуру проводити потрібно дуже обережно, адже шкіра на обличчі чутлива і може легко запалитися. З метою швидкого одужання при простудних захворюваннях доцільним стає нанесення йоду у вигляді решітки на ступні ніг.

Якщо у вас або ваших рідних болить горло, варто теж провести таку терапевтичну процедуру. На горло йодову сітку можна наносити двічі на день – вранці і ввечері, але попередньо обов’язково в цій зоні проведіть тест, так як шкіра тут особливо чутлива. Дітям до двох років йод краще не застосовувати, такі дії можуть призвести до порушення діяльності щитовидної залози.

Щоб позбутися від синяка, використовуйте при забитті йодову сітку. Запам’ятайте: не можна її наносити на хворе місце протягом двох годин після забиття, фахівці рекомендують робити це після закінчення доби. Це необхідно тому, що майже завжди при забитті відбувається набряк м’яких тканин, а нанесення йоду не сприятиме його розсмоктуванню.

Щоб позбутися від синяка або навіть попередити його появу, спочатку прикладіть шматок льоду до місця удару, а через добу обробіть його антисептичним засобом.


Check Also

Що таке коронавірус – ознаки захворювання, ефективні рекомендації

Коронавіруси – це родина  вірусів, які можуть викликати звичайну застуду, важкий гострий респіраторний синдром (SARS) …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *