Грибок нігтів на ручках є інфекційне захворювання, що вражає нігтьову пластинку, яке легко передається за допомогою побутового контакту від хворої людини до здорової. Досить доторкнутися до будь-якого предмету, на якому були залишені суперечки патогенного дерматофіта, і подібне захворювання невдовзі може проявитися на колись здорових тканинах і нігтях. І все через те, що людський організм є чудовим об’єктом, за відповідними всіма параметрами для розмноження грибкової інфекції.
Грибок нігтів – види
Основними видами грибків, які зазвичай вражають нігті, є грибки-дерматофіти і деякі типи цвілевих грибків.
Після того як грибок вражає нігтьову пластину, він може ніяк не виявляти себе, але через якийсь час починають з’являтися перші ознаки і симптоми захворювання. В основному це лущення, свербіж і печіння дерми в області навколо нігтиків, які часто залишаються без належної уваги з боку інфікованого. І лише коли симптоми посилюються, стають візуально помітними і призводять до дискомфорту, більшість хворих помічають дану проблему.
Основними симптомами грибка нігтиків, що проявляються є:
розшарування;
крошіння і ламкість;
ущільнення або стоншання;
нерівність;
плями під нігтьовою пластиною;
зміна кольору нігтика від жовтуватого відтінку до чорного.
Грибок нігтів – варто відзначити
Грибок нігтів на руках захворювання дуже складне і підступне, тому не варто нехтувати, а відразу ж після прояву перших ознак звернутися за допомогою до відповідних медичних працівників. Тільки фахівець може встановити точний діагноз і призначити правильне лікування, найранішня діагностика і своєчасна терапія є запорукою успішного вирішення цієї проблеми.
Існує думка, що нігтьовий грибок – захворювання невиліковний і будь-яка терапія, пов’язана з його усуненням, малоефективна і не дає належних результатів. Це далеко не так, сьогодні сучасна медицина має низку досить дієвих методик і лікарських препаратів, що успішно справляються з цією хворобою. Необхідно лише запастися терпінням і чітко дотримуватися всіх розпоряджень лікаря.
Грибок нігтів. Способи лікування
Однак, грибок далеко не єдине захворювання, при якому уражаються нігтьові пластини. Причиною очевидних змін на нігтях можуть бути і інші хвороби зі схожими симптомами, наприклад, псоріаз нігтиків пальців ручок, оніхогріфозу. Крім цього, на нігтях можуть відображатися патології серцево-судинної системи, печінки, нирок, легенів, шкірних захворювань, а також проявляються алергічні реакції.
Грибок нігтів – профілактика
З огляду на той факт, що грибок нігтів на ручках в побуті передається дуже швидко і просто, необхідно в обов’язковому порядку забезпечити належну профілактику даного захворювання, яка в першу чергу полягає в правильному дотриманні правил особистої гігієни (ретельний догляд за шкірою рук і нігтиками). Також слід максимально скоротити можливість тісного контакту з імовірно інфікованими предметами загального користування і незнайомими людьми, особливо якщо на руках є дрібні пошкодження і ранки.
Грибок нігтів. Лікування за допомогою традиційної медицини
Лікування грибка нігтів – процес досить довгий і кропіткий, вимагає певного терпіння як з боку інфікованого, так і з боку медичного працівника. Якщо грибок діагностований вчасно, курс терапії становить зазвичай 2-3 місяці, якщо ж мова йде про запущену форму захворювання, лікування може затягнутися від 8-ми місяців до року.
Методику лікування нігтьового грибка умовно ділять на дві групи – місцеве і внутрішнє.
До місцевого лікування відноситься застосування лікарських препаратів місцевого протигрибкового характеру, які представляють собою мазі, гелі, розчини, креми, а також лікувальні лаки для нігтів. До внутрішнього – засоби, що приймаються всередину. Вони забезпечують знищення патогенних мікроорганізмів і запобігають їх проникнення в інші органи людського організму.
Обидва види ліків не слід застосовувати самостійно, спираючись на поради знайомих, пропозиції фармацевтів в аптеках або гучні реклами. Необхідно обов’язково робити це тільки після призначення лікаря, який в першу чергу встановить точний діагноз і за допомогою аналізів визначить точну природу захворювання.
Грибок нігтів. Мазі, креми, препарати
Крім усього іншого існує маса побічних дій і протипоказань, здатних вплинути на загальне здоров’я організму людини, і тільки досвідчений фахівець може підібрати індивідуальну терапію в кожному конкретному випадку інфікування грибком нігтів.
Зазвичай протигрибкові препарати перорального (внутрішнього), а також зовнішнього застосування дають успішний результат в 95% випадків.
Такі засоби можна розділити на 5 груп залежно від типу головної діючої речовини:
Флуконазол (препарати: Мікосист, Мікомакс, Дифлюкан);
Кетоконазол (Мікозорал препарати);
Інтарконазол (препарати Орунгал, Ітрамікол);
Тербінафін (препарати Тербізін, Ламізил, Бінофін);
Гізеофульвін.
Лікування нігтьового грибка вимагає тривалого перебування лікарського засобу безпосередньо на нігтьовій пластині, тому відмінною альтернативою кремам і мазям є лікувальний лак для нігтів. Найбільш дієвими подібними засобами є Лоцерил і Батрафен. Наносити подібний лак на уражені нігтики слід, попередньо знявши інфікований шар з поверхні нігтьової пластинки за допомогою пилочки або манікюрних кусачок.
Грибок нігтів. Лаки
Крім цього в протигрибковій терапії сьогодні широко застосовуються спеціальні пластирі, до складу яких входять антисептики, сечовина, саліцилова кислота і, звичайно ж, антигрибкові препарати. Як лікувати грибок нігтів за допомогою такого засобу розповість додана до нього інструкція. Найкраще відшаровується пластир, який діє на ранніх стадіях захворювання, він швидко розм’якшує інфіковану ділянку нігтя і досить легко знімає його.
Причини грибка стопи
У більшості випадків грибок виникає з вини пацієнта. Це ігнорування правил особистої гігієни, а також використання мила або рушничка інших членів сім’ї.
Грибок нігтів. Причини появи грибка
Серед основних причин, які сприяють зараженню, носіння тісного взуття, а також відвідування громадської лазні або басейну. Нерідко недуга виникає через гумове китайське взуття. У ньому шкіра не дихає, що сприяє її пітливості. Піт – відмінне середовище для розмноження бактерій.
Грибок нігтів. Симптоми
Знаючи основні симптоми грибка стопи, ви зможете легко визначити наявність захворювання у себе. Головне – вчасно звернути увагу на виниклу проблему. В такому випадку вам швидко і з мінімальними витратами вдасться позбутися від недуги.
Симптоми мікозу:
свербіж;
печіння;
поява тріщин між пальцями;
білі плямки на нігтиках;
розшарування нігтьової пластини;
тріщини на п’ятах;
лущення шкіри на ногах.
Як розпізнати грибок нігтів
Якщо ви після відвідування лазні виявили свербіж і тріщини між пальчиками, необхідно відвідати лікаря. Ці ознаки з’являються раніше всього при інфікуванні. При прогресуванні недуги виникають тріщини на п’ятах, і змінюється вид нігтя.
При тривалому ігноруванні проблеми нігті ламаються і розтріскуються. Вони стають шорсткими, а незабаром взагалі з’являються горби. В кінцевому підсумку ніготь повністю відшаровується. Якщо не лікувати грибок, то замість здорового нігтя з’явиться рельєфна пластина.
Грибок нігтів. Ліки для місцевого лікування
Мікозан;
Батрафен;
Лоцерил;
Тінедол.
Якщо ніготь кришиться і відшаровується, то необхідно його зняти. Це поліпшить проникнення активної речовини в шкіру. Для зняття нігтьової пластини використовують ногтіміцін. Ці ліки розм’якшують ніготь, і ви можете його зняти за допомогою лопатки або палички.
У запущених випадках при великих ділянках ураження призначають таблетки. Це протигрибкові препарати кетоконазол, флуконазол, тербізіл. Той чи інший препарат призначає лікар.
Для лікування грибка, спровокованого кандидою, призначають клотримазол або кетоконазол. При приєднанні бактеріальної інфекції доцільно застосовувати цинкову мазь або тримістин. Ці препарати вбивають інфекції.
Перелік найбільш ефективних кремів:
Нізорал;
Ламізил;
Екзодерил.
Це відомі препарати, але їх вартість досить висока. Тому поцікавтеся у фармацевта про наявність вітчизняних аналогів. Вони коштують у кілька разів дешевше.
Як вилікувати грибок нігтів за допомогою народної медицини
Як позбутися від грибка нігтів «розповідає» не тільки традиційна, але і народна медицина. Подібне захворювання відоме людству досить давно, тому існує чимало дієвих перевірених на практиці людьми рецептів. Найбільш відомі з них – лікування грибка нігтиків йодом, оцтом, мідним купоросом.
Для зниження сверблячки використовують заварну каву. У неї не додають цукор. В цей напій потрібно опустити ніжки і потримати 10 хвилинок. Досить ефективним вважається часник. Для приготування лікувальної кашки натріть 5 зубчиків на тертці і прикладіть до ушкодженого місця. Замотайте бинтом і залиште на ніч. Якщо мікоз викликаний кандидою, то можна використовувати для лікування лимонний сік. Ним протирають місця, що лущаться і тріщини між пальчиками. При нанесенні засіб може палити.
Успіх лікування грибка стопи залежить від самого хворого. Адже більшість пацієнтів закривають очі на зміну кольору і структуру нігтя на ранніх стадіях хвороби. Це призводить до тривалого і дорогого лікування в майбутньому. Тому звертайте увагу до свого здоров’я.
Рецепт № 1. Мазь із часнику. Необхідно взяти кілька зубчиків звичайного часнику, очистити їх і подрібнити за допомогою терки або часникового преса. Після чого змішати часничок в рівних пропорціях з рослинним маслом і наносити дану мазь на уражені місця.
Рецепт № 2. Лосьйон з соку каланхое. Для приготування цього засобу потрібно змішати 10 грам соку каланхое, чайну ложечку яблучного оцту, 3 столові ложечки евкаліптової олії і столову ложечку натурального меду. Отриману суміш помістити в скляний посуд з кришкою і дати настоятися в холодильнику протягом 3-х днів. Готовим лосьйоном потрібно змащувати хворі нігтики щодня до повного одужання.
Рецепт № 3. Мазь на основі диметилфталат. Як вилікувати грибок нігтів на ногах і руках за допомогою диметилфталат? Щоб приготувати таку мазь слід взяти чайну ложечку диметилфталату, столову ложечку рослинної олії, одне сире куряче яйце і з’єднати всі інгредієнти між собою. Приготовану мазь потрібно втирати щовечора в уражені ділянки нігтика, а далі обертати палець поліетиленовою плівкою і надягати тканинні рукавички. Якщо лікуванню підлягають нігті на ногах, то необхідно після намащування мазі надіти на нжку поліетиленовий пакет і теплий носок. По можливості пов’язочку з маззю добре проносити цілий день або навіть два, особливо якщо грибок запущеної форми. Зберігати мазь слід виключно в холодильнику.
Рецепт № 4. Протигрибковий чай. Як уже було відзначено вище, в терапії лікування грибка нігтів застосовуються не тільки зовнішні засоби, але і пероральні. Практикується це і в народній медицині. Для того щоб приготувати лікувальний протигрибковий чай, потрібно змішати в рівних пропорціях (по 8 столових ложечок) фіалки триколірної і водянки, а також 10 ложечок столових череди і залити це все склянкою окропчику. Дати настоятися чаю протягом півгодини і приймати його по 2 столових ложечки 3-4 рази на день протягом 2-х тижнів.
Рецепт № 5. Компрес з прополісу. Лікувати грибок нігтів на ніжках і ручках можна за допомогою 20% -ної спиртової настоянки прополісу. Для цього потрібно сформувати з марлевої серветки або бинта тампон, добре змочити його в настоянці, прикласти до проблемних ділянок і примотати. Накладати подібні компреси слід щодня, краще ввечері.
Рецепт № 6. Протигрибковий засіб на основі чайного гриба. Знайти відповідь на питаннячко як вилікувати грибок нігтів на ніжках і ручках допоможе добре відомий усім чайний гриб. Необхідно відокремити від нього невеликий шматочок, акуратно зняти з поверхні наявну плівку, а все, що залишилося розтерти в кашку. Її потрібно втирати в уражені грибком нігтьові ділянки не менше 2-х разів на день, кожного разу використовуючи свіжий шматочок чайного гриба.
Рецепт № 7.Мазь з сірки і дьогтю. Для приготування цієї мазі потрібно взяти одне сире куряче яйце, відокремити білочок від жовточка, додати в білок сірку – чайну ложечку, а також березовий дьоготь і натуральний рідкий мед – по 2 чайних ложечки. Всі сполуки перемішати і наносити з маззю щодня на ніч марлевий компрес. Зберігати мазь треба обов’язково в холодному місці, найкраще в холодильнику.