Home / Діти / Виховання та психологія / Домашні тварини для дітей

Домашні тварини для дітей

Хто з нас, дорослих людей, не хотів у дитинстві завести вдома якусь тварину? Домашній вихованець – прекрасний привід порадувати дитину. Його головна принада в тому, що це не пластмасова лялька або запрограмований робот, а жива, активна істота.Спілкування з ним, на відміну від іграшки, не віртуальне, де доводиться представляти, як штучна фігура рухається, а цілком реальне, і проявляються тут зовсім інші якості. Бурхливу фантазію можна направити тільки на приємне проведення часу з вихованцем, що далеко не сходиться, наприклад, з моторним розвитком уяви при складанні якогось конструктора. Загалом, домашні тварини для дітей  – це нове життя як для малюків і їх сім’ї, так і для самих вихованців.

Тварини для дітей. Відповідальність та користування

Домашні тварини для дітей

Є багато різних тварин, яких людина приручила до життя поруч зі своїм господарем. Життя вихованців повністю залежить від нього. Вибір домашньої тварини для дітей  підштовхує з усією передбачливістю поставитися до майбутніх змін в житті дитини. Для початку, слід поцікавитися, чи хоче сам малюк, щоб у нього з’явився новий друг. Якщо він з готовністю і сильним бажанням сприйме таку пропозицію або давно про це мріє, значить, є всі передумови для того, щоб виконати дитячу мрію.

При виборі домашньої тварини для дитини необхідно враховувати його вік і розумові здібності. Малюк повинен адекватно оцінювати зовнішній вигляд істоти і його поведінку, вони не повинні лякати або змушувати соромитися вихованця. Це може здатися смішним, але деякі діти дошкільного віку сприймають звірів як незрозумілих створінь, які можуть багато знати і робити, зовсім як люди.

Таке явище цілком природно, адже, малюки тільки вчаться пізнавати навколишній світ і вивчати його незвичайні властивості і предмети. Крім загального нормального сприйняття, дитині необхідно знати, як поводитися з вихованцем. Для цього варто провести з малюком декілька бесід або домашніх уроків про правильну поведінку з тваринами. Домашній звірок стає новим членом сім’ї, йому необхідно таку ж увагу і ввічливе спілкування. Причому, таке спілкування має проявлятися як при ручному контакті з твариною, так і в розмові. Звірі, як і люди, дуже хвилююче і негативно сприймають шум, крики і, тим більше, фізичний біль.

Якщо дитина ще не досягла віку, коли йому можна довірити контролювати перебування тварини в житті сім’ї, в цьому випадку дорослим доведеться деякий час покласти ці турботи на себе, поки малюк сам не навчиться доглядати за звіром. Домашні тварини для дітей  вимагають особливого догляду, який повинен забезпечуватися регулярно. Тут також слід пам’ятати, що тварина – зовсім не іграшка! Діти, які підросли та хочуть завести вихованця, повинні відчувати відповідальність при ухваленні такого суб’єктивно важливого рішення.

Крім того, що тварині потрібно приділяти час, цікаво граючи з ним і дозволяючи звикнути до нового хазяїна, йому необхідно забезпечувати всі умови для комфортного проживання в будинку людини. Дикі мешканці самі добувають собі їжу, шукають місце ночівлі і знаходять собі подібних, але при прирученні вихованця важливо дбайливо заповнити ці біологічні потреби.

Регулярне харчування потрібно для активної життєдіяльності тварини та затишне місце сну і відпочинку порівняно зі своєю територією, в якій звірок буде відчувати себе в цілковитій безпеці і спокої. Для різних вихованців існують різні умови життя. Наприклад, рибок в акваріумі буде досить годувати раз в 2-3 дня, а міняти водичку раз в три тижні, чого не скажеш про кішок і щенят. Тут дво-триразове харчування домашньої тварини для дітей  поєднується з контролем туалету і щоденним вигулювання. При розгляді такого критерію, слід звернути увагу на наявність вільного часу у дитини.

Якщо щоденні уроки і спортивні тренування займають більшу частину денного режиму, то розумніше буде вибрати тварину, яка зможе вписуватися в такий щільний розпорядок і, тим не менше, приносити задоволення господареві. Саме тому важливо обговорити з підлітком всі його обов’язки з відповідального догляду.

Часто трапляється таке, що награвшись з маленьким другом, дитині стає нецікаво або «іграшка» просто набридає. Діти забувають про своїх улюбленців і знаходять собі інші заняття. Домашню тварину можна порівняти з потенційними дітьми. Уявіть, якщо батькам раптом стає нецікаво грати і піклуватися про них, і вони просто кидають дітей, займаючись власними проблемами і інтересами.

Про це просто смішно і абсурдно думати. На жаль, в житті буває і не таке. Кинутих дітей відправляють в дитячий будинок або вони виростають  невдахами  через неналежний догляд. Так відбувається і з домашніми тваринками для дітей, коли про них перестають пам’ятати люди. Виявляється необгрунтована агресія, або вихованці просто «замикаються в собі», не бажаючи ні з ким спілкуватися. Проблема цілком вирішувана на ранніх стадіях. Батькам потрібно вчасно поговорити з сином або дочкою.

Не потрібно сварити їх за безвідповідальність, правильно буде об’єктивно пояснити ситуацію, що склалася і дати дитині задуматися над своєю поведінкою. Якщо стан речей не змінюється, батьки можуть взяти піклування над твариною в свої руки або, в разі необхідності, знайти вихованцеві нових господарів. При цьому, варто переконатися, що це єдиний оптимальний варіант. Не факт, що нові господарі сподобаються звірку або будуть з ним завжди чемно звертатися. Чи варто говорити про жорстокість, яку люди ненавмисно виявляють, віддаючи тварин до притулків, де ті перебиваються від постійного голоду і вогкості в грязі серед таких же нещасних створінь?

Звичайно, буде не розумно купувати тварину, на яку у  членів сім’ї алергія або непереносимість.

Алергія на тварини для дітей: чи можна заводити тварину?

Дитина все частіше просить завести вдома собачку або кішечку? Ви б і раді купити вихованця, але у малюка алергія. Чи можна хоч якось порадувати дитину?

Немає нічого неможливого. Головне, запам’ятайте деякі правила і сходіть до алерголога.

Гіпоалергенних порід собак і кішок не буває.

Немає таких звірів (котів та собак, а також тхорів, щурів, хом’яків, птахів), які б зовсім не викликали алергію. Багато радісно показують пальцем на сфінксів – милих лисих котів. Однак, і вони не безгрішні. Справа в тому, що алергію викликає білок, який міститься не стільки в шерсті, скільки в слині, сечі і на шкірі тварини. Кішки дуже люблять себе вилизувати, «грішать» цим і сфінкси. Слину і пухнасті кішки, і лисі коти наносять на шкіру або шерсть, а звідти алерген розноситься по всій квартирі.

Тварини для дітей. Що робити, якщо дитина принесла в будинок безпритульну тварину

Хоча, породу гіпоалергенну вже вивели. Вчені з США працювали чимало років, провели масу генетичних тестів, вирахували кішок, у яких немає кодуючого білка гена. В результаті вийшла ідеальна порода для алергіків.

Є тварини для дітей, які не викликають алергію. Вони дійсно існують. Але не всі їх люблять – це акваріумні рибки і рептилії. Але треба врахувати, що алергія може виникати на сухий корм. Тому тих же рибок краще годувати кормом живим.

Тварини для дітей. Сходіть в гості

Екзотичні домашні улюбленці: крокодили, аксолотлі. Так-так! Спробуйте відвідати друзів, у яких є тварини. Прослідкуйте за реакцією організму вашої дитини. Справа в тому, що людина часто реагує не на всіх тварин, а лише на конкретні породи домашніх улюбленців. Досить провести в гостях близько 30 хвилинок. І ви зможете зрозуміти, чи є у дитини алергія на конкретну породу чи ні.

Тварини для дітей. Не відмовляйтеся від вихованця відразу

Взяли тварину, дитина почала чхати або у нього загострилися напади астми? Не варто відразу робити трагічне обличчя і віддавати звіра в добрі руки. Вірніше, віддати варто. Але лише на час. Відразу ж після відбуття тварини, ретельно очистіть квартиру. Пропилососьте і промийте всі потаємні куточки. Якщо симптоми алергії стихли, найімовірніше, винуватець – улюблений вихованець. Якщо ж вони продовжують турбувати, швидше за все, причина в чомусь іншому. Тобто на перебіг захворювання дитини тваринка не дуже-то і впливає.

До того, як віддати улюбленця, проведіть захист інтелектуальної власності (спірометрія, імунологічне та алергологічне дослідження). Їх вам порадить алерголог. Їх же пройдіть приблизно через місяць проживання без тварини. За результатами аналізів можна буде зробити певні висновки. Можливо, тварину доведеться віддати назавжди.

Тварини для дітей. Слідкуйте за гігієною дитини і квартири

Високоефективне утримання часток – вид повітряних фільтрів тонкого очищення. Використовується в пилососах і системах очищення повітря.

Навчіть малюка мити руки не тільки перед їжею, а й після того, як він поспілкується з вихованцем. Якщо при цьому він обіймав звірка, притискав до себе, поміняйте його одяг, а цей – киньте в прання.

Постарайтеся, щоб тварина не заходила в дитячу. Нехай буде хоча б одна кімната, вільна від алергенів. Всі інші доведеться щодня ретельно пилососити. Для цих цілей підійде пилосос з фільтром і щітками-насадками для усунення вовни тварин. Килими та килимові покриття краще прибрати подалі. Краще щодня мити паркет або лінолеум.

Доведеться купити очищувач повітря. Обов’язково з фільтром, важливо також, щоб агрегат відповідав об’єму приміщення і працював постійно.

Тварини для дітей Правильний догляд за твариною

Не менше ніж раз на тиждень звіра треба купати. І обов’язково спеціальними шампунями для усунення алергенів. Не давайте дитині брати участь у цій процедурі, робіть все самі. Самі ж стрижіть кігті, розчісуйте вихованця, в загальному, всі гігієнічні процедури без алергії – на батьках. Харчування – теж за вами, адже сухий корм може також викликати неприємну реакцію.

При прояві належного ставлення домашні тварини для дітей  навчать підлітків відповідальності за чиєсь життя, яка проявиться в майбутньому, коли діти створять свою сім’ю. Також маленькі друзі будуть виховувати в дитині самостійність і доброту. Кожен малюк, у якого з’явиться свій вихованець, стане більш свідомим в своїх вчинках і навчиться сприймати світ з точки зору позитивних моральних орієнтирів. Такі діти менш агресивні і спокійніші в спілкуванні. Їм сподобається пізнавати природу, навіть ту, яка буде кожен день перебувати в домашньому затишку.

Світ домашньої тварини для дітей

Домашні тварини для дитини можуть бути найрізноманітнішими. Для того щоб визначитися, як вибрати, потрібно знати, чи буде малюкові цікаво з тим або іншим вихованцем. Розглянемо п’ять незалежних різновидів домашніх тварин.

Почати хочеться, мабуть, з найспокійніших, безпечних і красивих істот – акваріумних рибок. Є багато видів рибок. Придбати декількох різних красунь не складе труднощів в звичайному зоомагазині, де присутній такий величезний вибір водних тварин. Відвідати такий заклад слід з самою дитиною, він вибере вподобаних йому кольорових рибок. Залишивши кількох на прикметі, необхідно розпитати продавця про їх вартість. Деякі риби – дуже рідкісні, і їх власники можуть запросити нечувані суми. Крім ціни важливі такі якості, як виживання мешканців в місцевих умовах у порівнянні з тими, звідки їх привезли.

Це зовсім не означає, що домашній акваріум взимку засипле снігом. Атмосферний тиск і зміна погоди на вулиці дуже сильно позначаються на поведінці риб і їх біологічному годиннику. Красиві акваріумні рибки подарують приміщенню особливу атмосферу, яка буде символізувати гармонійність і естетику будинку, а також спокій сімейних відносин.

Другий вид домашніх тварин для дітей – своєрідні родичі перших. Вони володіють подібним спокоєм і специфічним способом життя. Це рептилії. Вони можуть різний час мешкати як в водичці, так і на суші. Черепахам буде необхідний свій акваріум, якщо його так можна назвати. Водички потрібно не так багато, як вищеописаним рибам, але необхідний вільний доступ кисню над поверхнею.

Також вихованцями можуть стати безпечні типи змій і вужів, ігуани і ящірки. Такі звірята зустрічаються набагато рідше у господарів ручних тварин, так як вимагають частого догляду кожен день. Їх необхідно годувати, при цьому корм для них особливий, недоїдками зі столу харчуватися вони не можуть. Але якщо діти повністю готові до таких старань, а бажання похвалитися друзям своєю черепашкою розумно і продумано, то можна без сумнівів придбати такого вихованця.

Гризуни зустрічаються частіше. Однак вибір таких домашніх тварин для дітей повинен відповідати їхнім смакам. Білі щури, які можуть налякати, не підійдуть чутливим малюкам. Але що заважає придбати морську свинку або милого хом’ячка, з яким маленькому господареві буде цікаво возитися.

Мабуть, найбільш звичними вихованцями для дітей є кішки і собаки. Ними, звичайно, нікого вже не здивувати, але ці милі створіння славляться як розумні і виховані мешканці будинку, яким можна дозволити вільно гуляти по квартирі. Заводити з самого початку краще цуценя або кошеня, вони з раннього віку звикнуть до своїх господарів і будуть відданими їм на все своє життя. Кожен вихованець даного виду має особливий характер, що необхідно ретельно вивчити за перший час перебування.

Ці домашні тварини для дітей  швидко навчаться ходити в туалет в одне постійне місце і їсти в однаковий час дня, цим характеризується культура і свідомість цих істот. Вони також безпроблемно звикають до характеру свого господаря. Собака стане «кам’яним» захисником для дитини, а кішка створить приємну обстановку своєю присутністю і застереже будинок від появи шкідливих гризунів. Тварини, так само, як і діти, шалено люблять засипати зі своїми маленькими друзями. Вони подарують спокійну ніч малюкові. А гра з любителями клубків і сонячних зайчиків ощасливить його невимовною радістю.

Вибирати домашню тварину для дитини серед кішок і собак слід теж з обережністю. Для дітей переважно не потрібно заводити мстиві сіамські породи і абсолютно «безволосих» сфінксів. Також слід утриматися серйозних собак, на кшталт вівчарки. Такі можуть травмувати як саму дитину, так і його психіку.

Найнезвичайнішим видом вихованців по праву вважаються екзотичні птахи. Вони внесуть до приміщення атмосферу далекого теплого краю і неодмінно сподобаються маленьким любителям південних країн. Найпоширенішими є папуги, серед них можна зустріти говорячі породи. Такі стануть відмінним співрозмовником для малюка. Деякі літаючі створення досягають воістину великих розмірів, тому варто переконатися, чи вистачить для такого малесенького вихованця місця. Фазани та павичі проявлять себе найкрасивішими мешканцями будинку. Пишність і граціозність форм змусить дітей захоплюватися красою домашніх птахів, які будуть завжди піднімати настрій.

Ніщо не заважає завести кількох живих істот в будинку. Важливо, щоб всі вони приносили користь, а не шкоду. А невеликий домашній зоопарк стане прекрасним куточком природи.

Вибирати домашню тварину для дитини слід, виходячи з його особистісних якостей: активності, розуму, мужності, ніжності та інших. Тоді вони обов’язково подружаться. Недарма кажуть, що вихованець завжди схожий на господаря.

Домашні тварини – яскравий приклад безмежної любові і відданості. Дружба між цими істотами і людьми настільки міцна, що навіть через багато років вихованці впізнають своїх господарів. Просто неможливо описати, що відбувається в такі чуттєві моменти. Це доводить, що у звірів теж є душа. Їх любов не можна порівняти навіть з людською, не кажучи про найвірнішу дружбу. Вихованець, на відміну від людини, ніколи не зрадить. Домашні тварини для дітей  часом здатні віддати життя за господаря. Вони вчать бути терпимими до недоліків і намагатися не помічати їх. Дитина навчиться таким цінним і світлим починанням, як милосердя, співчуття і жалість. Психологія дітей влаштована так, що вони прив’язуються до своїх улюбленців, і вже ніщо не здатне їх розлучити. На користь того, щоб завести домашню тварину, наводиться той винятковий момент, що вихованець позбавить дітей від стресової напруги і дозволить завжди зберігати позитивний заряд емоцій.


Check Also

Хрещення Господнє 2021 – традиції та прикмети

19 січня, православні всього світу відзначають одне з 12-ти найважливіших після Пасхи церковних свят – …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *