Home / Діти / Виховання та психологія / Домашні тварини для дітей – як правильно вибрати

Домашні тварини для дітей – як правильно вибрати

Незаперечним є той факт, що коли появляються в будинку домашні тварини  несуть радість і вчать дітей добру. Але якщо ви вирішили знайти нового члена сім’ї в особі домашнього вихованця, постарайтеся дотримуватися одного важливого правила: всі члени сім’ї повинні добре і щиро ставитися до тварини, воно повинно відчувати ваше тепло і любов. Адже жодна тварина, будь то собака або ведмідь, не народжуються «хорошими». Для цього потрібно виховувати і навчати свого улюбленця, і тільки тоді з нього виросте гідний вихованець.

Домашні тварини – користь

Домашні тварини для дітей - як правильно вибрати

 По-перше, в ході досліджень, які проводилися для вивчення впливу домашніх тварин на дітей у віці 3-6 років, було доведено, що у дітлахів розвивається почуття співпереживання.

По-друге, дитина отримує хороший навик спілкування, що позитивно впливає на інтелектуальний розвиток малюка.

По-третє, домашні тварини  сприяють розвитку почуття відповідальності і в якійсь мірі допомагають стати дитині не такою егоїстичною. Для активного спілкування з дитиною домашні тварини  успішно використовують такий зворотний зв’язок. Наприклад, якщо дитина буде смикати пса за хвіст, тварина не тільки втече, але і може почати боятися маленького пустуна, демонструючи тим самим те, що йому не подобається подібне ставлення. Вихованець як би показує дитині як можна і як не можна ставитися до тварин, і малюк починає з розумінням ставитися до точки зору інших.

По-четверте, зміст і виховання домашнього вихованця несе велику другорядну відповідальність. Слід враховувати той факт, що діти у віці 3-4 років не можуть брати активної участі у вихованні домашнього вихованця. Максимум ніж дитина молодшого віку може допомогти:

1) нагодувати тварину;

2) пограти з ним;

3) поносити його на руках.

Але навряд чи батьки дозволять трирічному малюкові прибирати за твариною послід самостійно.

По-п’яте, дорослий вихованець здатний досить добре і акуратно спілкуватися з маленькою дитиною. При виборі вихованця слід звертати увагу не тільки на характеристики тварини, а й на темперамент вашої дитини. Якщо дитина ще зовсім маленька, краще завести дорослу тварину зі спокійним характером. Молоді домашні тварини, такі як цуценята, кошенята й інші ведуть дуже активний спосіб життя, і трирічному малюкові при всьому бажанні не впоратися з їх вихованням.

По-шосте, домашні вихованці вміють слухати. Навіть якщо малюк ще добре не вміє говорити, тварина все одно буде його слухати.

По-сьоме, домашні тварини  не дають сидіти вдома, склавши руки. Вони часто виявляють бажання пограти. А з появою в будинку собаки будь-який член родини повинен, як мінімум 2 рази, гуляти не свіжому повітрі, так як такого вихованця необхідно вигулювати.

По-восьме, будь-який вихованець – величезна емоційна підтримка. Тварини здатні вислуховувати проблеми і навіть можуть поспівчувати. У звірів особливо розвинена любов до свого господаря, і вони постійно виявляють її різними способами.

Домашні тварини – основні правила, що стосуються вибору

Перш за все, слід серйозно розібратися з тим, чи потрібен вашій родині домашній вихованець: висловити свою думку повинні всі члени сім’ї. Далі необхідно зробити наступне:

  • дізнатися про поведінку обраної тварини;
  • ознайомитися з його звичками;
  • дізнатися про характер саме цієї тварини;
  • дізнатися всі тонкощі догляду за звірятком;
  • по можливості поспілкуватися з людьми, які вже тримають подібного вихованця;
  • і нарешті, зробити висновок, чи готові ви взяти на себе відповідальність за виховання даної тварини.

Якщо, зваживши всі «за» і «проти», ви зробили остаточний вибір у бік тієї чи іншої тварини, обов’язково прочитайте літературу, в якій буде детально описаний ваш майбутній «товариш».

Тепер потрібно визначитися, хто це буде:

  • щеня;
  • кошеня;
  • кролик;
  • інше маленька (мається на увазі вік) тварина.

Було б непогано віддати перевагу тварині постарше, адже за кожним дитинчам потрібно дуже добре доглядати, немов за маленькою дитиною. Не варто вибирати малюка тільки тому, що він виглядить мило і його так і хочеться «потискати».

Незалежно від виду придбаної тварини вам необхідно звернутися до ветеринарної лікарні для отримання необхідних порад по догляду за вашим вихованцем. Крім того пам’ятайте, що якщо раптом тварина захворіє, його потрібно відразу ж відвезти до ветеринара. Адже якщо ви дасте вихованцеві просто померти, це може погано позначитися на вашій дитині.

Домашні тварини – трохи про деяких звіряток

Домашні тварини – собаки

Купуючи собаку, слід вибирати тварину, у якої найбільш спокійний характер. Яку б породу ви не вибрали, необхідно ретельно вивчити всі її особливості. Найкраще купувати собаку в клубі собаківництва. Але якщо ви не женетеся за славою і не будете брати участь в престижних виставках, краще придбайте звичайну дворняжку. Ці собаки в меншій мірі схильні до генетичних захворювань, мають більш м’який склад характеру і дуже віддані своєму господареві.

Домашні тварини – кішки

Якщо ви віддаєте перевагу кішкам, а в родині є маленька дитина, по можливості купіть краще дорослу особину. У вас напевно виникне питання «Чому?». Та хоча б тому, що у багатьох кішок, особливо з розплідників, вже відсутні кігті, і вона не зможе нашкодити малюкові.

Домашні тварини  – птахи

На відміну від кішок, собак та інших мохнатих птицю так просто не приголубити, особливо якщо вона маленька. Особи трохи побільші, наприклад зеленокрилий ара, дуже елегантні і доставляють оточуючим радість, але при цьому така папуга може боляче клюватися. Догляд за пташкою вимагає дотримання температурного режиму, так як багатьом видам дуже шкідливий протяг. До того ж вони дуже вразливі і панічно бояться грози. Та й бруду при їх утриманні вистачає з надлишком.

Домашні тварини – кролики

У наші дні, особливо у дітей, кролики дуже популярні, проте вони вимагають ретельного догляду. Вони вважають за краще, щоб їх не тримали на руках і зможуть перебувати поруч тільки в тому випадку, якщо прив’яжуться до людини. Майте на увазі, що подібні домашні тварини  дуже тендітні шия і спина. Відносно догляду за собою, кролики схожі на котів: вони вичищають себе також. Але є дуже важливий момент: шерсть кролик не вміє зригувати, і якщо 1 раз в тиждень не видаляти з його шлунка шерсть, він помре. При бажанні кролика можна привчити справляти свої «потреби» в лоточок з піском.

Домашні тварини – гризуни

Дітлахи просто обожнюють морських свинок, хом’яків, щурів, тушканчиків і мишок. Найбільше діти, чомусь, віддають перевагу щурам. За домашніми щурами не вимагається особливого догляду, так як з цим вони і самі прекрасно справляються. Ці гризуни розумні, не кусючі, як хом’яки або морські свинки. Щури – довгожителі, за час життя вони можуть стати повноправними членами сім’ї.

Домашні тварини – змії

Маючи в сім’ї маленьку дитину, не слід заводити змій, особливо отруйних, або удава. Змії відчувають прихильність тільки до однієї людини.

Домашні тварини – черепахи і ящірки

Купуючи черепаху, доведеться зіткнутися з деякими труднощами. Певні види черепах знаходяться під охороною закону, і для їх покупки, потрібно зібрати безліч дозволів. Навіть маленькі черепашки, яких ми так любили в дитинстві, в наші дні стали рознощиками інфекцій і їх не можна утримувати в домашніх умовах. Ящірки і ігуани вимагають особливого підходу, і для маленьких дітей вони не підходять.

Підводячи підсумок необхідно зазначити, що, купуючи домашню тварину, ви берете на себе відповідальність за його виховання і завжди повинні пам’ятати про те, що це не якась іграшка, а жива істота. Головне, щоб ваші діти сприймали його як члена своєї сім’ї, це, мабуть, найважливіший життєвий урок, який може навчити самоповазі, турботі про інших і тому, що з ближнім слід ділитися.


Check Also

Хрещення Господнє 2021 – традиції та прикмети

19 січня, православні всього світу відзначають одне з 12-ти найважливіших після Пасхи церковних свят – …

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *