Home / Твоя краса / Нігті / Грибок нігтів на руках і ногах (оніхомікоз) і боротьба з ним

Грибок нігтів на руках і ногах (оніхомікоз) і боротьба з ним

Оніхомікоз або грибок нігтів – досить поширене захворювання, яке дуже важко лікується і неодноразово поновлюється. Якщо вірити статистичним даним – цей вид грибка зустрічається у чверті населення пострадянського простору. Найбільш часто зустрічається грибок нігтів на ногах .

Грибок нігтів

Цікавим є те, що до хвороби грибка нігтів на ногах схильні люди, що проживають у великих містах і ведуть здоровий спосіб життя. Це пов’язано з тим, що вони регулярно відвідують басейни, спортзали, сауни та інші місця, де ризик передачі грибка найбільш високий.

Також існують чинники, які підвищують ризик грибкового захворювання, а саме: підвищена пітливість, неякісне взуття, синтетичні неякісні шкарпетки, попрілості, нехтування правилами гігієни ніг. Всі ці фактори ризику можна легко викреслити з життя – необхідно лише звернути на це увагу.

Видів грибка досить багато, розрізняються вони видами збудників і відповідно проявляються по різному. Але протікання захворювання майже завжди відбувається за однаковим сценарієм.

Спочатку, поверхну заражені нігті слабнуть і починають покриватися дрібними тріщинами. Грубіти хворі нігті можуть частково і цілком. З часом нігті міняють свій колір, з’являються смуги і плями жовтого кольору. З’являється специфічний неприємний запах від нігтів, усередині яких утворюються невеликі порожнечі. У підсумку вони починають розпушуватися і кришитися. Слід усвідомлювати, що відсутність лікування призведе до повної втрати нігтів. Також, грибок нігтів може проходити в прихованій формі, загострюючись при відсутності відповідного лікування.

У разі, коли народні засоби лікування грибка вам не підходять – слід обов’язково звернутися до лікаря і пройти необхідне обстеження. Відвідати лікаря необхідно навіть у тому випадку, коли у вас підозра на грибок. Чим раніше починається лікування грибка – тим більше шанс позбутися від нього і запобігти можливі рецидиву.

Нігті на ногах найбільше піддаються грибкові через те, що волога і тепло утворюються всередині закритого взуття сприяють його розвитку. Також використання чужого взуття, наприклад тапочок – цілком може посприяти зараженню грибком. Однак, не забувайте про те, що нігті на руках також схильні до оніхомікозу.

Вчені припускають, що сприйнятливість до грибка передається генетично. У таких ситуаціях, коли хтось з батьків передав вам ген підвищеної сприйнятливості до грибка – необхідно бути пильним і в разі захворювання починати лікування на ранніх стадіях.

Пошкодження нігтів також може бути причиною появи грибка. Це пов’язано з тим, що мікроби можуть проникнути в порожнину нігтя, де він погано прилягає до шкіри через травму. Зайшовши якомога глибше, мікроби починають розмножуватися. Спочатку грибок вражає шкіру і потім береться за ніготь.

Також існують види грибків, які можна видалити за допомогою антимікозних медикаментів, але вони спрацюють у випадку, коли грибок не занести дуже глибоко.

Види грибка

Видів грибка в усьому світі більше трьохсот тисяч, але мало із них можуть послужити причиною пошкодження нігтя і шкіри. Всі грибки мають свої властивості і особливості. Наприклад захворювання грибком під назвою дерматофіт, може протікати безсимптомно і тривати довгими роками. Він веде руйнування повільно, переміщаючись зсередини нігтя на його поверхню. На початкових стадіях дерматофіт можна визначити за невеликим гнійним точкам жовтуватого кольору. Його побратимом є тріхотонний грибок, який діє у зворотний бік – спочатку руйнує зовнішню сторону нігтя, проникаючи глибше. Враження нігтя таким видом грибка, призведе до його повного відшаровування від шкіри. Дріжджові грибки або кандиди, викликають дуже сильне запалення, яке починається з основи нігтя. Також кандиди носять хронічний характер і надають нігтю неприємний коричнево-зелений колір. Нігтьова пластина від кандид руйнується досить швидко.

В даний час, фахівці не завжди можуть безпомилково визначити наявність грибка виходячи з зовнішнього огляду турбуючого пацієнта ділянки. Саме тому проводиться спеціальний аналіз, який визначає вид грибка (плесеневі, дріжджові або дерматофіти і так далі). Після всіх необхідних аналізів виноситься остаточний діагноз. Уражені нігті на ногах і руках можна визначити за їх нерівностей, кольором і в запущених випадках навіть запаху. Лікар після встановлення точного діаноза зможе більш точно виписати ефективне лікування.

Найбільш поширеним є рубромікоз – грибкове захворювання, яке одночасне вражає нігті рук і ніг, а також ділянки шкіри поряд з ними. Рубромікозом страждає більше 20% населення планети.

Експрес діагностика грибка нігтів на ногах і руках

Визначити наявність грибка в домашніх умовах можна за наявності перманганату калію (марганцівка). Для цього необхідно розвести марганцівку у воді, щоб вода була слабо-фіолетового забарвлення. Занурте нігті, які вважаєте зараженими в даний розчин на кілька хвилин. Даний розчин офарбить здорові частини нігтя в коричневий відтінок, а от заражені залишаться світлими. Якщо ваші підозри виправдалися – вирушайте на прийом до лікаря. Після проведення даної діагностики, слід продезінфікувати нігті перекисом водню.

Як лікувати грибок нігтів ніг і рук?

Ефективність лікування грибка нігтів можна визначити безпосередньо за станом нігтьової пластина. У випадках, коли вона не сильно вражена – можна використовувати зовнішні методи лікування.

У світі існує величезна кількість засобів для лікування грибка що знаходиться на ранніх стадіях. Лікування грибка такими засобами проходить в домашніх умовах. Найчастіше, набори для лікування грибка в домашніх умовах включають в себе різні мазі, які розм’якшують нігті, а також скребки для очищення нігтьової пластини. Лікування такими засобами триватиме близько двох-трьох тижнів.

Також дуже популярні протигрибкові лаки, які можна використовувати разом з манікюрними під час свого лікування.

У випадках, коли ви затягнули з лікуванням та вражена велика частина нігтьової пластини – зовнішніми засобами не обійтися. Лікування такого грибка більш складне і тривале. Вам необхідно системне лікування із застосуванням спеціальних таблеток, які доносять необхідні речовини в кров. Подібного роду ліки необхідно пити близько півроку, залежно від рекомендацій лікаря і ступеня захворювання. Використання виключно зовнішніх засобів, можуть призвести тільки до тимчасового поліпшення.

Не варто забувати про те, що грибок дуже живучий і у випадку недолікування – він повернеться з імунітетом до того препарату, який ви використовували проти нього. Також грибок може повернутися через повторне інфікування тим ж взуттям, яке ви використовували раніше. Враховуючи властивості грибка – не рекомендується безвідповідально ставиться до лікування, а також до джерел захворювання. Але в сучасному світі існують засоби, які не формують у грибка звикання і володіють високою протигрибковою активністю. Наприклад «Мікозан» зроблений на основі фільтрату ферменту жита використовують для лікування рецидивів грибка. Інформація, що міститься сироватка в даному препараті, руйнує грибок всередині нігтя, що сприяє зменшенню ризику рецидиву.

Пульс-терапія – ефективний спосіб лікування грибка нігтів, який передбачає прийом препаратів з тривалим інтервалом, що дозволяє організму відновлюватися і комбінувати з іншими ліками. Пульс-терапія найчастіше прописується на строк до трьох місяців. Але цих трьох місяців вистачає, щоб протягом року не давати грибку повернутися. Після повного відновлення постраждалих нігтів – проводиться повторні аналізи у лікаря.

Якщо говорити про хірургічне втручання, слід зазначити що воно малоефективне, насамперед через травматичність, внаслідок якої високий ризик повторного зараження. Вторинна інфекція часто провокує рецидив захворювання.


Check Also

Манікюр на День Валентина 2021 року. Поради спеціалістів

Популярність і актуальність свята всіх закоханих або Дня святого Валентина, який відзначається у всьому світі …

One comment

  1. Александр

    Где-то в бассейне подцепил грибок на ногтях больших пальцев на ногах. Года три безрезультатно лечил всякими аптечными препаратами. Ничего не помогало. Как-то в интернете прочитал отзыв о медицинском центре «Резонанс» в Киеве, где успешно вылечивают грибок. Долго собирался. Наконец начал лечение. Там предлагают одновременно наружное и внутреннее лечение. Наружное -надо каждый день парить ноги, отскабливать ногтевые пластинки и наносить всякие мази на оставшийся ноготь, а внутренне -принимать раз в день в назначенное врачом время настойки трав, которые предварительно мне подобрали. Пришлось, правда, позаниматься серьезно, зато через 5 месяцев все стало нормально. Ногти чистые, ровные, как до заражения. Результатом доволен, даже очень. Рекомендую. Правда. Если вы не в Киеве, можно написать им на электронный адрес, они все растолкуют и могут выслать набор по вашему адресу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *