Головна » Твоя краса » Нігті » Грибок нігтів на руках і ногах (оніхомікоз) і боротьба з ним

Грибок нігтів на руках і ногах (оніхомікоз) і боротьба з ним

Оніхомікоз або грибок нігтів – досить поширене захворювання, яке дуже важко лікується і неодноразово поновлюється. Якщо вірити статистичним даним – цей вид грибка зустрічається у чверті населення пострадянського простору. Найбільш часто зустрічається грибок нігтів на ногах .

Грибок нігтів

Цікавим є те, що до хвороби грибка нігтів на ногах схильні люди, що проживають у великих містах і ведуть здоровий спосіб життя. Це пов’язано з тим, що вони регулярно відвідують басейни, спортзали, сауни та інші місця, де ризик передачі грибка найбільш високий.

Також існують чинники, які підвищують ризик грибкового захворювання, а саме: підвищена пітливість, неякісне взуття, синтетичні неякісні шкарпетки, попрілості, нехтування правилами гігієни ніг. Всі ці фактори ризику можна легко викреслити з життя – необхідно лише звернути на це увагу.

Видів грибка досить багато, розрізняються вони видами збудників і відповідно проявляються по різному. Але протікання захворювання майже завжди відбувається за однаковим сценарієм.

Спочатку, поверхну заражені нігті слабнуть і починають покриватися дрібними тріщинами. Грубіти хворі нігті можуть частково і цілком. З часом нігті міняють свій колір, з’являються смуги і плями жовтого кольору. З’являється специфічний неприємний запах від нігтів, усередині яких утворюються невеликі порожнечі. У підсумку вони починають розпушуватися і кришитися. Слід усвідомлювати, що відсутність лікування призведе до повної втрати нігтів. Також, грибок нігтів може проходити в прихованій формі, загострюючись при відсутності відповідного лікування.

У разі, коли народні засоби лікування грибка вам не підходять – слід обов’язково звернутися до лікаря і пройти необхідне обстеження. Відвідати лікаря необхідно навіть у тому випадку, коли у вас підозра на грибок. Чим раніше починається лікування грибка – тим більше шанс позбутися від нього і запобігти можливі рецидиву.

Нігті на ногах найбільше піддаються грибкові через те, що волога і тепло утворюються всередині закритого взуття сприяють його розвитку. Також використання чужого взуття, наприклад тапочок – цілком може посприяти зараженню грибком. Однак, не забувайте про те, що нігті на руках також схильні до оніхомікозу.

Вчені припускають, що сприйнятливість до грибка передається генетично. У таких ситуаціях, коли хтось з батьків передав вам ген підвищеної сприйнятливості до грибка – необхідно бути пильним і в разі захворювання починати лікування на ранніх стадіях.

Пошкодження нігтів також може бути причиною появи грибка. Це пов’язано з тим, що мікроби можуть проникнути в порожнину нігтя, де він погано прилягає до шкіри через травму. Зайшовши якомога глибше, мікроби починають розмножуватися. Спочатку грибок вражає шкіру і потім береться за ніготь.

Також існують види грибків, які можна видалити за допомогою антимікозних медикаментів, але вони спрацюють у випадку, коли грибок не занести дуже глибоко.

Види грибка

Видів грибка в усьому світі більше трьохсот тисяч, але мало із них можуть послужити причиною пошкодження нігтя і шкіри. Всі грибки мають свої властивості і особливості. Наприклад захворювання грибком під назвою дерматофіт, може протікати безсимптомно і тривати довгими роками. Він веде руйнування повільно, переміщаючись зсередини нігтя на його поверхню. На початкових стадіях дерматофіт можна визначити за невеликим гнійним точкам жовтуватого кольору. Його побратимом є тріхотонний грибок, який діє у зворотний бік – спочатку руйнує зовнішню сторону нігтя, проникаючи глибше. Враження нігтя таким видом грибка, призведе до його повного відшаровування від шкіри. Дріжджові грибки або кандиди, викликають дуже сильне запалення, яке починається з основи нігтя. Також кандиди носять хронічний характер і надають нігтю неприємний коричнево-зелений колір. Нігтьова пластина від кандид руйнується досить швидко.

В даний час, фахівці не завжди можуть безпомилково визначити наявність грибка виходячи з зовнішнього огляду турбуючого пацієнта ділянки. Саме тому проводиться спеціальний аналіз, який визначає вид грибка (плесеневі, дріжджові або дерматофіти і так далі). Після всіх необхідних аналізів виноситься остаточний діагноз. Уражені нігті на ногах і руках можна визначити за їх нерівностей, кольором і в запущених випадках навіть запаху. Лікар після встановлення точного діаноза зможе більш точно виписати ефективне лікування.

Найбільш поширеним є рубромікоз – грибкове захворювання, яке одночасне вражає нігті рук і ніг, а також ділянки шкіри поряд з ними. Рубромікозом страждає більше 20% населення планети.

Експрес діагностика грибка нігтів на ногах і руках

Визначити наявність грибка в домашніх умовах можна за наявності перманганату калію (марганцівка). Для цього необхідно розвести марганцівку у воді, щоб вода була слабо-фіолетового забарвлення. Занурте нігті, які вважаєте зараженими в даний розчин на кілька хвилин. Даний розчин офарбить здорові частини нігтя в коричневий відтінок, а от заражені залишаться світлими. Якщо ваші підозри виправдалися – вирушайте на прийом до лікаря. Після проведення даної діагностики, слід продезінфікувати нігті перекисом водню.

Як лікувати грибок нігтів ніг і рук?

Ефективність лікування грибка нігтів можна визначити безпосередньо за станом нігтьової пластина. У випадках, коли вона не сильно вражена – можна використовувати зовнішні методи лікування.

У світі існує величезна кількість засобів для лікування грибка що знаходиться на ранніх стадіях. Лікування грибка такими засобами проходить в домашніх умовах. Найчастіше, набори для лікування грибка в домашніх умовах включають в себе різні мазі, які розм’якшують нігті, а також скребки для очищення нігтьової пластини. Лікування такими засобами триватиме близько двох-трьох тижнів.

Також дуже популярні протигрибкові лаки, які можна використовувати разом з манікюрними під час свого лікування.

У випадках, коли ви затягнули з лікуванням та вражена велика частина нігтьової пластини – зовнішніми засобами не обійтися. Лікування такого грибка більш складне і тривале. Вам необхідно системне лікування із застосуванням спеціальних таблеток, які доносять необхідні речовини в кров. Подібного роду ліки необхідно пити близько півроку, залежно від рекомендацій лікаря і ступеня захворювання. Використання виключно зовнішніх засобів, можуть призвести тільки до тимчасового поліпшення.

Не варто забувати про те, що грибок дуже живучий і у випадку недолікування – він повернеться з імунітетом до того препарату, який ви використовували проти нього. Також грибок може повернутися через повторне інфікування тим ж взуттям, яке ви використовували раніше. Враховуючи властивості грибка – не рекомендується безвідповідально ставиться до лікування, а також до джерел захворювання. Але в сучасному світі існують засоби, які не формують у грибка звикання і володіють високою протигрибковою активністю. Наприклад «Мікозан» зроблений на основі фільтрату ферменту жита використовують для лікування рецидивів грибка. Інформація, що міститься сироватка в даному препараті, руйнує грибок всередині нігтя, що сприяє зменшенню ризику рецидиву.

Пульс-терапія – ефективний спосіб лікування грибка нігтів, який передбачає прийом препаратів з тривалим інтервалом, що дозволяє організму відновлюватися і комбінувати з іншими ліками. Пульс-терапія найчастіше прописується на строк до трьох місяців. Але цих трьох місяців вистачає, щоб протягом року не давати грибку повернутися. Після повного відновлення постраждалих нігтів – проводиться повторні аналізи у лікаря.

Якщо говорити про хірургічне втручання, слід зазначити що воно малоефективне, насамперед через травматичність, внаслідок якої високий ризик повторного зараження. Вторинна інфекція часто провокує рецидив захворювання.


Check Also

Новорічний манікюр з мишкою на 2020 рік. Підбірка

Новорічний манікюр з мишкою на 2020 – це відмінний спосіб не тільки додати образу якоїсь …

One comment

  1. Александр

    Где-то в бассейне подцепил грибок на ногтях больших пальцев на ногах. Года три безрезультатно лечил всякими аптечными препаратами. Ничего не помогало. Как-то в интернете прочитал отзыв о медицинском центре «Резонанс» в Киеве, где успешно вылечивают грибок. Долго собирался. Наконец начал лечение. Там предлагают одновременно наружное и внутреннее лечение. Наружное -надо каждый день парить ноги, отскабливать ногтевые пластинки и наносить всякие мази на оставшийся ноготь, а внутренне -принимать раз в день в назначенное врачом время настойки трав, которые предварительно мне подобрали. Пришлось, правда, позаниматься серьезно, зато через 5 месяцев все стало нормально. Ногти чистые, ровные, как до заражения. Результатом доволен, даже очень. Рекомендую. Правда. Если вы не в Киеве, можно написать им на электронный адрес, они все растолкуют и могут выслать набор по вашему адресу.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.